t. Z7 BLOEMBOLLEN Hoge rente is troef bij de NMS. U heeft het zelf in de hand. V// GS A. VEERMAN BAKKERIJ VERBEIJ poot nu uw >/- - - Hervormde vrouwenvereniging "Weest Getrouw" herdacht 40-jarig bestaan Donateursavond stichting 'oud Zeven huizen/Moe rkapelle' film Belangenvereniging W.A.O., A.A.W. en W.W.-ers Werkgroep onder zoek dorpshuis heeft rapport uitgebracht Specialisten in Sparen. V V V V V V V V V V A Ook cijferen is vakwerk BloemsierkunstH. Sol Nu volop CHOCOLADELETTERS Brood - gebak - gevulde koeken - amandelbroodjes - speculaas - beschuit - div. soorten koek - chocolade bonbons. 30 jaar trouwe dienst DE DORPSKRA" het best gelezen! Mevrouw J. v.d. Haak-Kwakernaak werd jl. woensdagavond op de feest- herdenkingsavond ter gelegenheid van het. 40-jarig bestaan van de Her vormde Vrouwenvereniging "Weest Getrouw" te Zevenhuizen, in het zon netje gezet, omdat zij als enige overblijvende, 40 jaar geleden bij de oprich ting, betrokken was. Uit handen van de bestuursleden de dames De Vogel en Gorissen, kreeg zij een fraaie plantenbak overhandigd, halverwege een op rijm gestelde levensloop over de vereniging. De donateursavond van de stich ting 'oud-Zevenhuizen/Moerkapel- le', die woensdagavond in het Ze- venhuizense dorpshuis Swanla werd gehouden, had over belang stelling niet te klagen, ondanks de diverse andere activiteiten in de ge meente. Vooral veel oudere Zeven- huizenaren waren op deze avond aanwezig, die ingeleid werd door stichtingsvoorzitter Bram Veerman. Op humoristische wijze gaf de heer Miedema uit Den Haag een vanuit zijn vroegere belevenissen, als zoon van het schoolhoofd van de open bare lagere school, een schets van de Zevenhuizense samenleving van zo'n ruim zestig jaar geleden. Ook noemde hij daarbij veel namen van klasgenoten die nu zo ongeveer de leeftijd van 76 jaar hebben. Hij is verknocht aan Zevenhuizen. Weke lijks biljart hij met een vriend in Hotel Vos.... De ruim honderd aanwezigen ge noten hierna van een prachtige film, die in 1968 door enkele Zevenhuize- naren werd opgenomen van het werkbezoek van de toenmalige Ko ningin Juliana. De film duurde bijna anderhalf uur, zodat er halverwege gepauzeerd werd en een drukke sa menspraak ontstond met 'heb je die gezien?' of 'wie was dat ook al weer?. De tal van oudheidkundige voorwerpen die lagen uitgestald waren afkomstig van Frank Paul. Complimenten werden er boven dien door de aanwezigen uitge sproken over de tweede editie van het Verleden Tijdschrift, dat dona teurs van de stichting twee- of drie maal jaarlijks ontvangen. Het stichtingsbestuur is tevreden over de toename van donateurs, die zich ook op deze avond te Zeven huizen', spontaan aanmeldden. De volgende avond vindt op 19 novem ber plaats in Moerkapelle. In Nieuwerkerk a.d. IJssel is een be langenvereniging opgericht voor WAÖ-, AAW- en WW-ers. Inlichtin gen H. Sies, Madeliefveld 141, tel. 01803-16956. De "werkgroep onderzoek dorps huis", die op 4 februari 1985 door het gemeentebestuur was geïnstal leerd en waarvan melding is ge maakt in de Dorpskrant van 6 febru ari 1985, heeft zojuist rapport aan het gemeentebestuur uitgebracht. De taak van de werkgroep was in het kort het instellen van een onder zoek naar de behoefte aan zaal ruimten in en naar eventuele verbe teringen aan het dorpshuis Swanla. De werkgroep bestond uit: A. Visser (voorzitter), L.R. van Vliet (secreta ris) D de Booij, H. Hogebrug, S.A.A. de Jong, A H. vap Rijs, M. Strijdhorst en W C. Visser. In het Hervormd Centrum vond de ze gezellige feestavond plaats, waarbij aanwezig vertegenwoordi gers van alle takken van het kerke- werk, waarbij de Hervormde vrou wen van Weest Getrouw betrokken zijn. In de loop der jaren werden tal van acties ontketend, bazars ge houden, oliebollen verkocht enz. De laatste jaren bestaan de activiteiten waardoor geld bijeen wordt ver gaard voor de kerk, uiteen rommel markt tijdens de braderie met de H.V.D. en een eet- en drink-open- lucht restaurant voor de kerk op Ko ninginnedag. President kerkvoogd, de heer W. Groenveld, prees de ijver en inzet waarmee de leden van Weest Ge trouw zich dienstbaar maakten voor de kerk, o.a. zorgden zij voor twee prachtige kronen, a 6.000,- die in de gerestaureerde kerk kwamen te hangen, in 1971. Ook het totale ser viesgoed van het Hervormd Cen trum bekostigden zij. Hij bedankte voor de feestgift van 500,-, terwijl hij de vrouwen nieuwsgierig maakte met toezegging van een mogelijk jubileumgeschenk. Hervormd pre dikant ds. H. Gaasbeek vergeleek de 40 jaren van Weest Getrouw met de Bijbelse geschiedenis, waarin het getal 40, op een beproeving duidt. Namens de Hervormde vrou wenvereniging "De Schakel" te Oud Verlaat sprak mevrouw A. Verduyn- Korver hartelijke felicitatiewoorden terwijl mevrouw N. Schotte-v. Rijs dat namens de H.V.D. deed. De al gehele leiding van de avond berust te bij presidente mevrouw M. v.d Ruit. Zij heeft destijds (11 jaar gele den) deze functie aanvaard, bij een predikantswisseling, omdat predi kanten meestal na een viertal ol meer jaren verdwijnen naar andere plaatsen en hun vrouwen met hen zodat ook Weest Getrouw gedurig zonder presidente zat. De levens loop van de jarige vereniging werd tijdens deze feestavond diverse ma len belicht, zowel in lied, toespraken alsmede in het A-B-C- van mevr. Verweij. Mevr. Dorrestein gaf een op rijm gesteld overzicht van de Bij belboeken. Oud-presidente mevr H. v.d. Vlist (oud-predikantsvrouw kwam speciaal uit Lunteren voor deze avond. Op humoristische wijze werden tenslotte nog dorpse voorvallen maar ook herinneringen over lach wekkende situaties, tijdens de jaar lijkse reisjes, door Henny v.d. Ben in de poppenkast voorgeschotelc Dorpsstraat 200 - Zevenhuizen Spaarbank Dorpsstraat 163 Zevenhuizen Telefoon 01802-1335 Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. Nrd. Dwarsweg 86, Zevenhuizen, tel. 01802 - 1593 frUKQp Zorg dat u er snel bij bent, want het alfabet is nu nog compleet! werkster, maar al spoedig was h? nodig dat ze meer dagen in de week kwam. Er was veel te doen, met eer winkel aan huis en mevrouw Engel vaart was veel ziek. Zij had verzor ging nodig. Die hulp verschafterne vrouw V.d. Bor. Voordat mevrouj Engelvaart tien jaar geleden stierf beloofde ze haar, voor haar overblij vende echtgenoot te zorgen. D» doet ze nu nog....dagelijks, beha» op zondag. Iedere morgen is ze on half negen present en vertrekt wea rond half elf. Ze zorgt niet alle? voor het huis van de heer Eng? vaart, ook braadt ze zijn vlees maakt zijn warme maaltijd klaar, heb er alle tijd voor om voor hem zorgen. Thuis wacht toch niemaj* op me. M'n kinderen zijn uitgevio" gen en drie jaar geleden is m'n ma overleden. Bovendien ben ik smo gens altijd vroeg wakker en heb nog een goede gezondheid. Deta« waarvoor ik sta kan ik goed aan.L vind ik het niet zo'n prestatie, h» pen doe ik uit medemenselijk» en omdat ik vind dat het m'n pl» is" aldus mevrouw V.d. Bor. Diverse mensen maakten ons haar trouw attent. Ondanks dal geen feestelijkheden voor haar touw werden gezet gaven wij g® gehoor aan de vraag een artikel a haar persoon te wijden. Bij deze dan Door weer en wind zie je haar naar de Dorpsstraat fietsen. De werklust straalt haar bijna uit de ogen. Dap per is ze en trouw. Over wie we het hebben? Over mevrouw J.W. van de Bor-Scheurwater uit de Gouds bloemstraat, die al meer dan 30 jaar bij Engelvaart in de Dorpsstraat werkt. Destijds viel zij óp 33-jarige leeftijd in voor een zieke werkster. Zoiets deed ze wel meer bij gezin nen. Ook werd haar hulp ingeroe pen bij bevallingen, door de hele gemeente Zevenhuizen. En toen ze nog kleine kinderen had - alle acht zijn inmiddels volwassen en de deur uit - nam ze die in de kinderwagen gewoon mee. Bij het echtpaar En gelvaart kwam aanvankelijk een

Dorpskrant | 1985 | | pagina 12