GERRITSEN X \Ü0P/PKO/VP/T/P ZO/VPPR qOPPBROOP! y ECHTE BAKKER GERRITSEN Begroting 1986 Zevenhuizen ingediend IZANGLUST - BNMO- UITVOERING Vrijdag en zaterdag, 1 en 2 november: 1 Advocaat Sneeuwster - van 6,75 nu 6,25 1 Rozijnenslof - van 2,75 nu 2,25 KOEKJE VAN DE WEEK 250 gram Speculaasjes van 3,25 nu 2,90 Vrijdag en zaterdag 8 en 9 november: 5 Speculaas rondjes gevuld met de fijnste amandelspijs van 7,00 nu 5,95 1 Volkoren Rozijnenbol van 2,35 nu 2,05 KOEKJE VAN DE WEEK: 250 gram Roomboter sprits van 4,75 nu 3,75 Elke woensdag EIERKOEKENDAG 8 EIERKOEKEN van /3,oo nu 2,70 Elke donderdag KRENTENBOLLENDAG 6 krentenbollen van 3,00 nu 2,70 Zanglust krijgt sub- sie Anjerfonds Opening schoolge bouw Oud Verlaat VARA-radio in Zevenhuizen uw advertentie in de dorpskrant wordt gelezen! TOKO tien jaar 2 kg. 2,75 prima om te bewaren; aanbiedingen geldig op 31 okto ber en 1 en 2 november en OP OP Fruitbedrijf "SWANLA-HOEVE" luisterrijk Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen heeft een dezer dagen een sluitende begroting voor 1986 ingediend. Het totale bud get van de gemeente bedraagt ruim 13,1 miljoen gulden. In de begroting zit een aanvankelijk beschikbare ruimte van rond 280.000 gulden. Een groot deel van dit bedrag zal echter moeten worden aange wend ten behoeve van inmiddels door de raad aanvaard beleid, alsmede »oor doeleinden waarvoor het college in het komende jaar voorstellen aan de gemeenteraad verwacht te doen. Exclusief een post "onvoorzien" van 60.000,- becijfert het college de vrij besteedbare ruimte in 1986 op 74.000,-. B W doen de raad geen voorstel tot verhoging van de tarieven van de plaatselijke belastingen, de reinigingsrechten en de rioolheffing. Gezien de begrotingssituatie op de korte termijn is daarvoor geen direkte aanleiding. Op de langere termijn zullen volgens het college toch wel extra dekkings middelen moeten worden gevonden, gelet op de meerjarenraming. Daarbij wordt evenmin uitgesloten een nadere bezinning op bestaande uitgaven. Overigens merkt het college in dat verband op, dat de laatste jaren al een min of meer stille sanering van de begroting heeft plaatsgevonden omdat vele uitgavenposten niet meer zijn verhoogd. In onderstaand overzicht wordt weergegeven hoe de gemeentelijke uitga ven over de verschillende sectoren zijn verdeeld: LASTEN bedrag tlgemeen bestuur 1.395.671,47 10,6 Apenbare veiligheid 169.042,97 1,3 /erkeer, vervoer en waterstaat 2.167.428,65 16,5 iconomische zaken 9.470,45 0,1 )nderwijs 2.039.706,40 15,5 Xiltuur en recreatie 920.396,67 7,0 Sociale voorzieningen en naatschapelijk werk 2.046.841,69 15,6 folksgezondheid 1.180.199,89 9,0 luimtelijkeordening en volkshuisvesting 2.756.042,37 21,0 ïnanciering en algemene tekkingsmiddelen 443.817,51 3,4 13.128.618,07 100 begroting wordt in de raadsvergaderingen van 14 en 21 november iandeld. l(Bond van Nederlandse Militaire oorlogs- en dienstslachtoffers) l'Een juweeltje van een dirigente" is ongetwijfeld mevrouw Tjakkina Lutz, ■se de dirigeerstok op charmante wijze hanteert en haar koren weet te 'be palen'. Om middernacht feliciteerden alle leden met een roos de jarige diri- "pente die 66 jaar werd. Dorpsstraat 49 - Zevenhuizen deze aanbiedingen zijn ook geldig bij: - Rijdende Broodboetiek J.J. Bijsterbosch - Versmarkt D. Pak, Moerkapelle. De gemengde zangvereniging Zanglust heeft van het Anjerfonds een subsidie ontvangen van 250,-. Dit naar aanleiding van de aanschaf van kleding voor de dames van dit koor. Zij kregen namelijk allemaal nieuwe blouses, die 26 oktober jj. werden getoond op de jaarlijkse uit voering. Op 9 november a.s. zal het nieuwe speelwerklokaal en het vernieuwde schoolgebouw van de christelijke school De Nessevliet in Oud Ver laat, door burgemeester A.H. van Gent, officieel worden geopend. Een week eerder, op vrijdag 1 no vember, vindt er op de school een feestdag plaats. De VARA-afdeling Hart van Hol land organiseert op woensdag 13 november a.s. een gespreks- dia avond in dorpshuis Swanla. Na een kennismaking met de Ze- venhuizense dorpsgemeenschap tijdens de Dag van de Arbeid nu een activiteit van deze omroepvereni ging in Zevenhuizen. "Hoe komt ra dio en televisie bij de mensen over?", dat is wat de programma makers zich afvragen. Suggesties, ideeën, kritiek of lof, Hilversum wil het horen. Radio- en televisie presentatrice Letty Kosterman is in Swanla aanwezig oro vragen te be antwoorden. Na de pauze vertoont de Goudsche fotoclub dia's in over- vloeiprojectie. Een schitterende diaserie, samengesteld in samen werking met het VARA "Vroege- Vogels"-team over natuurschoon in Nederland. Woensdag 13 novem ber a.s. zat de VARA de deuren van de bruine zaal voor een ieder wijd open. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis! s van haar koren gaven jongst- ten zaterdagavond een gezamen- 'i uitvoering in een gedeelte van tot concerthal omgebouwde ftzaal van dorpshuis Swanla. 'aandachtig, uit ca. 160 perso- bestaand, luisterend maar er ook genietend publiek, be- "kte de zaal.d ie met man en ~ht gebruiksklaar gemaakt was: :5d met platen om de vloer niet beschadigen. Stapels van deze -ten trapsgewijs neergelegd, mden een aflopend podium, -rop het samengevoegde koor, gemengd koor, bestaande uit ca. -Personen, optrad. Het Zevenhui- publiek* kwam voornamelijk het 'eigen' gemengde koor 'iglust en de Rotterdammers ■"'het B.N.M.O.-koor. Dit laatste is ruim twee jaar geleden lericht. Alle leden zijn of gewe- militairen, die aan de gevolgen 'de oorlog of militaire dienst een snel letsel hebben overgehou- n of weduwen van een gensneu- J", of tengevolge van de militaire *t, overleden militair. De echt- 'oten van de eerstgenoemde kunnen eveneens lid worden ■'het koor. In Nederland is dit het koor van deze samenstelling, koor is al eens op de radio te be- ook gesteld worden van een niet meer zo jonge soliste van het ande re koor, mevrouw Jeannette van Dijk, zij trad o.a. samen op met J. Mulder. Een greep uit het uit 26 onderdelen bestaande programma: na de pau ze o.a. Operette van Robert Stolz, Adieu mein kleiner Gardeofficier, de Radetzkymars van J. Strauss jr. en het Tanzan moche ich met beide Zanglustsolisten en beide koren klonk fantastisch en betekende het slot van de zanguitvoering, met een toegift van de canon: Let us sing to gether. Voor de pauze lag het ac cent op operamuziek o.a. La Forza del distino van Verdi en het O mio bambino caro van Puccini. Niet al leen de beide koren, de solisten en de dirigente waren bijzonder géin- spireerd, zeker ook was dat de pia nist, vast begeleider van het B.N.M.O.-koor, de jeugdige Dirk Zwart, zoon van de muzikale, be kende Dirk Janszoon Zwart. Virtuoos spel op een oude 'nieuwe' dorpshuispiano, geweldig! Uiter aard werden er na afloop bloemen uitgedeeld, aan allen die hun steen tje aan het welslagen van de avond bijdroegen. En toen was er nog bal na met De Animo's uit Gouda. De Tóko in het bejaardentehuis De Zevenster bestond op 26 oktober 10 jaar. Reden om bij de koffie in de re creatiezaal hiér wat aandacht aan te besteden. Dat gebeurde de 25-ste. Mevrouw T. Heykoop-Verhoef is destijds met mevrouw Riedeman begonnen met diverse etenswaren en versnaperingen twee keer per week ten verkoop aan te bieden. Nog steeds is ze betrokken bij de verkoop van allerhande artikelen, nu vanuit een echte winkel naast de recreatiezaal. Samen met mevrouw E. van Eijk-Benschop en mevrouw G. de Vlaming-Koppenaal assi steert ze in de winkel die nu 5 mid dagen per week gedurende ander half uur open is. Aan deze winkel, waar de bewoners ook hun brood en broodbeleg kopen, is onlangs bij de ingebruikname, een artikel ge wijd. De fruitoogst is bijna ten einde! geniet nu nog van 'plukvers' fruit en nog éénmaal EXTRA REKLAME van: Goudreinette (middel-klein) 12 kg. voor ƒ8,50 Goudreinette (groot) 12 kg. voor 14,75 Cox O. Pippin (mooie maat) Ook diverse SCHERPE reklames van Groenten en fruit: o.a. witlof, mandarijnen, sinaasappels, aard appelen enz. Knibbelweg 27 - Zevenhuizen Dagelijks geopend - woensdag middag gesloten en zaterdags tot 17.00 uur geopend. luisteren geweest en zal binnenkort z'n t.v.-debuut maken. Het geboden programma was zeer gevarieerd an zeker ook luisterrijk, al was de akoestiek niet helemaal 'je van hét', het deed geen inbreuk op het totale gebodene. De stemmen van sopraan Diny v.d. Have en bari ton Rijk Gravestein, van Zanglust klonken vooral zuiver, zowel waar het solistische optredens, tijdens een duet, of met de koren. Dat kon

Dorpskrant | 1985 | | pagina 3