V DORPSKRANT PERIKELEN is verhuisd, Praktijk van tandarts Rueb ook woont hij nu in Zevenhuizen. Bibliotheek nieuwe aanwinsten: ROMANS: - Een moord primeur; Mörike, E: Mozart op reis naar Praag; Naeff, T: Voor de poort; Ng- cobo, LG: Kruis van goud; Rubens, B: Zwerfvogels; Rijk, A de:em andere kraamkamer Salih, T: Seizoen van de trek naar het noorden; Schalekamp, J: De sneeuwvrouvy wacht; Sime- non, G: Maigret met vakantie; Stolp, P.J.C: De boomsprong; Thorup, K: Kleine Jonna; Troost, P.R: Barandje trilogie; Vestdijk, S: Else Böhler; - Puriteinen en piraten; Vos, P: Een hondeleven; Vreede, M: De af spraak; - 15 verhalen over zee en zand; Wageningen, G.v: Nu begint de lente; Watson, I: Tuin der lusten; Zuylen, B.v: Honorine d'Userche. INFORMATIEF VOLWASSENEN: Frank, C: Alsof er niets gebeurd was; Groot, P. de: De Elfsteden tocht 1909-1985; Otten, G: - De E.N.F.B. grote fietsroutes dl. 3; - de E.N.F.B. grote fietsroutes dl. 4; Smith, M.J: Als ik nee zeg, voel ik me schuldig; - Stenen voor brood: de isoleercel in de psychiatrie; Stöcklin-Meier, S: Ziek zijn en spe len; Stolte, J.G: Auvergne; Tutu, D: Geen vrede met apartheid; Veen, H.v: Onder één dak; Whyte, A: Hon derd jaar auto: 1885-1985; - Woes tijngebieden; Wolf Catz, L: Kind in openingstoespraken al 25 jaar een zaak van vertrouwen Fa. J.v.d. Jagt en Zn. Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Rabobank officieel geopend Zeven Na een verbouwing van enkele weken aan het inwendige van het pand Leliestraat 16, kon tandarts J. Rueb, zich aldaar vestigen. Het afgelopen weekeinde verhuisde hij tevens zijn privé-eigendommen, vanuit Utrecht, zodat hij nu ook ingezetene van Zevenhuizen is, ofwel gewoon gezegd: Zevenhuizenaar! Als zodanig heten we hem dan ook welkom.. Zoals bekend was de praktijd van tandarts Rueb, vanaf zijn vestiging in Zevenhuizen, ondergebracht in het Groene Kruisgebouw. Hij is het bestuur van de Zuiidhollandse vereniging 'het Groene Kruis' buitengewoon dankbaar, voor de aldaar genoten huisvesting, even als het gemeentebestuur, waarvan hij bij zijn vestiging in Zevenhui zen veel medewerking ondervond. De praktijk aan de Leliestraat, annex woonruimte, is gunstig gelegen, voor wat de bereikbaarheid betreft: voldoende parkeerruimte in de 'omgeving van het bejaarden tehuis en een rustige wijk. De praktijkruimte, die op de bovenverdieping gehuisvest is, is onder gebracht op een kamer, die een buitenmuur heeft, zodat buren geen geluidsoverlast hebben van de 'boor'. Een klein kamertje ernaast is ingericht als wachtkamer. Het hoeft niet groter te zijn, omdat tand arts Rueb, op afspraak werkt en zich goed aan die afspraken houdt, (wel werd even geduld gevraagd toen wij de tandarts voor een foto lastig vielen). De praktijkruimte, is zeer doelmatig ingericht. Een centrale plaats heeft de behandelstoel, terwijl zich tegen de achter-en gedeeltelijk de zijwand, een langewerktafel c.q. aanrecht bevindt. Assistente Anita Bruggeman, heeft plaats aan een groot bureau en is de eerste die je, de praktijkkamer binnenkomend, ontmoet. Zowel de tandarts als zijn assistente, staan de patiënten met woord en daad terzijde: altijd blij en opgewekt, zodat er in de betrekkelijk korte spanne tijds dat deze tandarts in Zevenhuizen gevestigd is. tussen hen en de patiënten, sprake is van een.goede verstandhouding. Naar de tandarts gaan is op deze manier geen vervelende aangelegen heid meer... de schaduw. OUDERE JEUGD: Benson, B: Euro 5 antwoordt niet; Jong, U.G. de: Als ratten in de val; Recheis, K: De witte wolf. JEUGD: Brandenberg, F: Onver wacht bezoek; Dekkers, M: Houden beren echt van honing?; Gikow, L: Jet is jarig; Leeuwen, J.v: De metro van Magnus; Prins, P: Van strijd en ovenwinning; Roos, H. de: Speur ders met de Kameleon. INFORMATIEF JEUGD: Ceserani, G.P: Toetanchamon: in goud be graven. waiter; 4 jaar bij TURNBOND Ronald Walter wordt de opvol ger van Hans van Zetten als trai ner-coach met eindverantwoorde lijkheid over de nationale turnse- lectie van de dames op Papendal. Het Koninklijk Nederlands Gymn- nastiek Verbond (KNGV) en de 36-jarige leraar lichamelijke opvoe ding uit Zevenhuizen, zijn een con tract voor vier jaar aangegaan. Ronald Walter treedt per 1 januari in dienst van het KNGV. Walter is momenteel nog in dienst van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond(NKGB), waar hij secj^rt 1973 werkzaam is. Aanvan kelijk als trainer, en nu als trainings- coödinator. Voorzitter M. v.d. Pol van de Rabo bank Zevenhuizen/Moerkapelle stelde bij de officiële openingshan deling in Hotel Vos, in een toe spraak tot de schare van een hon derdtal genodigden, dat de opening van de verbouwde Rabobank op nieuw een mijlpaal in de 73-jarige geschiedenis van de Rabobank is. Andere eerdere mijlpalen noemde hij vanaf het begin, (de oprichtings datum 16 maart 1912) het verruilen van het zijkamertje van de school voor een eigen bankgebouw in 1934, met woonhuis voor de kas sier. In 1951 werd het gebouw uitge breid en kwam er zelfs een kluis onder de grond: de eerste. In 1961 werd het naastgelegen bak- kerspand van de fam. v.d. Akker aangekocht zodat de te kleine bank vergroot kon worden. In 1967 werd ee nieuw 'echt' kan toorgebouw in Moerkapelle geo pend, na 18 jaar in een 'noodsitua tie: zitting in het raadhuis en twee jaar in een wooncaravan. In 1974 vond er een bezinning plaats hoe de kantoren in Zevenhui zen en Moerkapelle moesten wor den uitgebreid. Het bankgebouw in Moerkapelle werd uitgebreid, doch in Zevenhuizen ging het oude 'plat. In 1975 werd het nieuwe bank gebouw in Zevenhuizen geopend. Vragen werden gesteld: was hetniet te kostbaar? en waar zijn de geslo ten loketten? Tenslotte verrees er ook een nieuw bankgebouw in de dorpskern van Moerkapelle wat op 6 mei 1983 in gebruik kon worden genomen. "Zowel de nieuwbouw in Moerka pelle, als de verbouwing in Zeven huizen, was noodzakelijk, vanwege de toename van de werkzaamhe den. In de loop der jaren is het ba lanstotaal verdrievoudigd, verdub belen de spaarrekeningen, nam de vraag naar financiering, reizen en verzekering toe." Spreker benadrukte het feit dat de Rabobank niet alleen representatief maar zeker ook functioneel moef zijn om te komen tot een optimaal dienstbetoon aan de cliënt. Hij sprak zijn dank uit aan de bankad- viseur van de Centrale Rabobank, de heer F. v.d. Wiel, de aannemer en onderaannemers, over het totstand- gekomene. Ook de bankmedewer kers, die hun werk soms onder bi zarre verbouwingswerkzaamheden moesten verrichten, vergat hij niet en stelde voor hen een enveloppe met inhoud in het vooruitzicht. Burgemeester A.H. van Gent merkte op dat de Rabobank eigen lijk nog niet zo oud is. Dat hij niet be zongen wordt in oude rijmpjes en op dorpsplaatjes niet zichtbaar is Hij schetste de ontwikkeling, van kleine veehouder naar een groot agrarisch bedrijf, evenzo van bakker naar broodfabriek, waarbij de bank in meegroeide. In alle redelijkheid stelde hij dat het bankwezen heden ten dage, één van de belangrijkste pijlers is in het economische bestel en dat de Rabobank in de plaatselij ke gemeenschap een instituut is dat niet meer weg te denken is. Dat bo vendien de bank een rol speelt in het werkgelegenheidsaspect: hoe meer bedrijven, hoe meer werkgele genheid. "Het gemeentebestuur treft panklare voorzieningen, terwii de Rabobank hier in het eigen dorp er toe bijdraagt om die voorzienin gen te treffen." Spreker eindigde met een hartelijk gelukwens ova het totstandgekomene, dat hij tij dens een rondleiding vooraf had bezichtigd. Flierna vond de openingshandeling plaats. Tenslotte spraken nog na mens de Centrale Rabobankorga- nisatie de heer Van Raay en namens het bouwteam de heer F. v.d. Wiel. Directeur J.A. Ammerlaan hield een financieel-economische toespraak, waarna namens de bankmedewer kers mej. C. Spekman een felicita tierede afstak. Als geschenk over handigde zij de voorzitter een 'agra rische ets' voor aan de wand. Dacht u ook toen u de vorige Dorpskrant uit de brievenbus haalde, dat u aan een leesbril toe was, of, zo u er al één heeft, sterkere glazen nodig hadi Dat is gelukkig niet het geval! Wat er dan wel aan de hand was de dorpskrant werd enigszins ver kleind. dit was het gevolg van een verande ring van drukker. de dorpskrant heeft het zgn. 'week- eindeformaat', doch deze maat heeft, zoals gebleken is, ook onderling weer verschillen. in allerijl moest de krant, die dins dagavond naar de drukkerij in Alphen werd gebracht, weer teruggehaald en verkleind. de letters waren al niet zo als u ge wend was en nu nog kleinerer bleef weinig leesbaars meer over. •dat de dorpskrant goed gelezen wordt, bleek uit de grote hoeveelheid reacties excusesgelukkig dat u niet voor de krant behoeft te betalen, want dan zouden wij ons naar geschaamd hebben. nu doen we dat ook echt nog wel een beetje, hoor! waarom er gebruik gemaakt werd van een andere zetletter? Wel, Silvia (degene die de dorps krant 'zet') was ziek. schrijfster dezes kan niet overwe met de zetmachine, waarop ma; enkele regels zichtbaar zijn i.p.v. gedeelte van een verhaal, •daarom werd een COMPOSERg; huurd, die ongeveer werkt als eert) pemachine, en de gezette tekst a het ware, keurig gelineëerd, uit la; rollen. om dat onder de knie te krijgei was één dag extra nodig, en die wa er nietzodoende werden een pa foutjes gemaakt....onze excuses. waarom voor een andere drukki van de dorpskrant is gekozen? de krant werd sinds 8 jaar bij e' drukker gedrukt (uitbesteed dus: tatiepers). De voorlaatste krant niet naar onze zin: heel slecht bëir flets of veel te vet. bovendien werd ons door 'on: drukker' te verstaan gegeven, dat geen pretenties moesten hebben we maar een andere drukker mr ten zoeken. TOT SCHRIJFS uw redactrice... BERMWEG 22 - ZEVENHUIZE] TEL. 01803-2806. Met gebruikmaking van de computer werd op woensdag 16 oktober de ver bouwde en vernieuwde Zevenhuizense Rabobank officieel door burge meester A. H: van Gent geopend. Door het intikken van het cijfer 9 kwam er telkens een andere spreuk op het beeldscherm, waarna tenslotte een biljet van duizend gulden. Ook door het intikken of indrukken van dezelfde toets werd het biljet tenslotte op het beeldscherm verscheurd, waarna de toegang tot de Rabobank ontsloten was. Het was min of meer een symbolische openingshandeling, omdat hij niet plaats vond voor of in de Rabobank, maar in Hotel Vos. Een talrijk aantal ge nodigden woonde de openingsceremonie bij, waarna, met gebruikmaking van een drietal bussen van vervoersmaatschappij West Nederland, de reis ondernomen werd naar de vernieuwde Rabobank in de Dorpsstraat. Daar aanschouwden zij het totaal vernieuwde interieur waarvoor veel ofuitingen aan het adres van directie en bestuur werden geuit. Ook 's avonds was dat het geval tijdens een bijzonder geslaagd Open huis, waarvoorzo'n beetje de hele bevolking van Zevenhuizen en Moerkapelle op de been kwam. Eén en ander mede als gevolg van een sleutelactie. Wiens sleutel op de, in de hal staande, kluis paste, ontving een waardebon van f 25,-. Een honderd pas sende sleutels waren er in beide gemeenten verspreid. En paste de sleutel niet, dan ontving men als troostprijs een prachtige badhanddoek in de Ra- bobankkleuren: blauw-wit. Een verrassing was het optreden van het fanfa recorps De Kleine Trompetter, dan compleet met drumband een serenade kwam brengen.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8