WÊk Fiscaal aantrekkelijk en goed voor later: Levensverzekering met lijfrenteclausule. Rabobank Q ill Volleybal heren aan kop geen aeluk voor dames Ondanks net harde werken van de dames blijven de resultaten uit. Nadat al twee uitwedstrijden op rij verloren zijn, tegen sterke tegen standers, leek het erin te zitten dat een keerpunt kwam in de thuis wedstrijd tegen Riva/VSC. De da mes moesten echter toezien dat een 2-0 voorsprong wegglipte en zo slechts één punt overbleef goede resultaten jeugd De Zevenhuizense jeugd blijft het nog steeds goed doen, zowel bij de dames al bij de heren. ZTTC nog steeds aan kop Rode Kruis bloedafname Beantwoording vragen algemene beschouwingen politieke partijen gemeenteraadsvergadering inzake begroting 1986 li li verharden rottedijk begraafplaats bushokje ofwel abri derde wereld Een levensverzekering met lijfrenteclausule betekent nü minder belasting betalen en straks meer inkomen. Hoe dat precies in elkaar zit en of het ook aantrekkelijk voor u is, kan onze verzekeringsadviseur u precies vertellen. Kom eens langs voor een vrijblijvende offerte. geld en goede raad voorlichting scholen beantwoording wethouders V.d. Spek en Wolff en bur gemeester Lips tijdens de raadsvergadering (begro ting) vragenhalfuurtje vervolg beanwoording burgemeester lips computer Het in eigen beheer uitvoeren van de salarisadministratie op de com puter is mogelijk. De investering voor een programma enz. be draagt 25.000,-, terwijl de jaar lijkse kosten bij het automatise ringscentrum slechts 1000,- per jaar zijn. de moerkapelse courant Open bridge drive Het eerste herenteam van Zeven huizen heeft zich aan kop genes teld van de eerste divisie. Welis waar is het niet allemaal van een leien dakje gegaan, maar zij staan toch nog ongeslagen aan kop met 11 punten. Er zijn echter wel zware wedstrijden in het verschiet. A.s. zaterdag speelt het team tegen één van de zware tegenstanders, Geevers/P&P uit Scheasberg. Om 17.00 uur begint deze wedstrijd, waarin oude bekenden elkaar zul len ontmoeten, zodat het een inte ressante wedstrijd belooft te wor den. Het tweede herenteam heeft zich goed hersteld na de nederlaag te gen Vlaardingen. Vanaf deze week mag Peter ZKool ook weer als speler bij Zevenhuizen functione ren, echter de drie punten in min dering zijn nog niet kwijtgeschol den. Maar de heren zijn er dubbel tegenaan gegaan en hebben, na de eerste wedstrijd verloren te hebben, geen wedstrijd meer ver loren. Voor a.s. zaterdag staat er een krachtmeting op het program ma en wel tegen Novo uit Noord- wijk. Deze ploeg staat bij de top en deze wedstrijd kan voor Zevenhui zen een goede graadmeting zijn, voor de plaats waar zij zich bevin den in deze derde divisie. Afgelopen vrijdag speelde het eer ste seniorenteam van de Zeven huizense Tafeltennis Club tegen Mac 3 uit Gouda en won met de overtuigende uitslag van 9-1! Rob Kegel verraste vriend en 'vijand' door elk van zijn drie tegenstan ders klop te geven. Ad van Heij- ningen was vrijdag eveneens on verslaanbaar en won dus weer drie partijen. Eric Hammega ech ter verloor één partij, van de sterk spelende Eric Ouweneel van llac. Omdat het dubbel, door Ad en Erik traditiegetrouw ook in winst werd omgezet, werd daarmee de uitslag 9-1. Door dit resultaat staat ZTTC nog steeds op de eerste plaats, dankzij de eerdere over winning op de koploper TOP 3 uit Haastrecht. Samen met NTTC 2 (nieuwerkerk) zit TOP 3 het eerste team van ZTTC op de hielen, beiden met 1 punt achterstand. De volgende competitiewedstrijd van ZTTC is tegen NTTC 2. Het resultaat daarvan zal dus sterk de kampioenskansen van ZTTC 1 bepalen De aanmeldingsformulieren voor bloeddonoren zijn inmiddels in Moerkapelle verspreid. De formu lieren worden ook weer opge haald. Rond 25 november krijgen de donoren hun vragenformulier en de tijd van afname in de bus. Wie vragen heeft of zich alsnog op wil geven kan altijd de secretares se, Mevr. Visser, bellen: tel. 01793- 2938. Datum bloed-donor-avond: 27 no vember a.s. in gebouw Moerveen. Wethouder v.d. Spek beet de spits af bij de beantwoording van de door de diverse fractievoorzitters gestelde vragen tijdens de behandeling van de gemeentebegroting. In de vorige Dorpskrant kwamen de algemene beschouwingen uit gebreid aan de orde. Hij ver woordde de instemming van het college van B. en W. inzake de noodzaak van verlichting langs bet fietspad richting Zoetermeer, enigszins verwijderd van, maar parallel lopend aan de Moerkapel se Zijde en zegde toe dat B. en W. een onderzoek zouden instellen. gesprek Een week later vragen we commentaar aan burgemeester A.W. Lips op de al gemene beschouwingen: We hebben een onderzoek be loofd en dat is ingesteld. We den ken dat er financiële ruimte is om verlichting aan te leggen. We ver schuiven gewoon, als het nodig is, ®én of meerdere projecten. We wülen het als een voorstel reeds in de gemeenteraadsvergadering van december behandelen". °ok zijn we al in overleg getreden met de eigenaar van de Rottedijk, over het aanbrengen van een ver hard wegdek. Deze gaat in begin- ^l akkoord om mee te doen". wanneer wordt er met de aanleg van de begraafplaats begonnen? Dat is nog niet zeker, dit jaar 2aker niet meer. We hopen dat de Plannen toch begin 1986 gereali- ^rd kunnen worden." Burgemeester Lips was verheugd te kunnen meedelen dat in de a.s. raadsvergadering van 19 novem ber reeds het voorstel aan de orde komt, een Abri (bushokje) te plaatsen tegen de winkel van A&O. Eén en ander als honorering van een verzoek uit de raad. De gemeente heeft overleg gepleegd met de vervoersmaatschappij, doch zal zelf de kosten ervoor moeten betalen, daar deze schuil plaats voor wind en regen, in de bebouwde kom wordt geplaatst. De gemeente Moerkapelle zal, als het voorstel geaccepteerd wordt de raad, die zich hierover in de a.s. vergadering zal beraden, ontwik kelingswerk in derde wereldlan den subsidiëren. Het voorstel dat de raad voorgelegd krijgt behelst het instellen van een fonds voor incedentele bijdragen. Daarnaast zal aan de schoolleiding van de plaatselijke openbare basisschool IJP Keijzer, gevraagd worden of zij ook een project wil steunen. De christelijke Rehobothschool steunt jaarlijks reeds projecten van Woord en Daad, o.a. in Haiti en heeft enkele kinderen financi eel geadopteerd. De gemeente Moerkapelle steunt deze actie van Woord en Daad, met een gulden Der inwoner. "Om financiële on- ZEVENHUIZEN 01802-2344 MOERKAPELLE 01793-1577 dersteuning te geven, vinden wij dat er actie tegenover moet staan. Dan ben je gestructureerd bezig. Of het nu een project is voor Ter- res des Hommes of Unicef, of, zoals vorig jaar Eén voor Afrika en daarvoor de actie voor Polen, wat particulier initiatief was, dat maakt niet uit. Eerst moet er actie zijn, dan pas komt van, ons de 'reactie'" alsdus burgemeester Lips. "We willen er als gemeente mser aan doen om Derde Wereldlanden fi nancieel te steunen, vandaar de fondsvorming." "Aandacht van ons college heeft bovendien de voorlichting naar de scholen over: - verkeer, vandalis me, - alcohol enz. Van onze kant treden we in overleg met de poli tie, die naar de scholen hier een 'tastbare' voorlichting van maakt". Tot zover burgemeester A. W. Lips De aardgasvoorziening in het buitengebied heeft de aandacht van het college. er zal een onderhoudsschilder worden aangesteld. verhuur van strookjes gemeen tegrond vindt reeds in Moerkapel le plaats. bijstelling van de gemeenteplat tegrond heeft inmiddels plaatsge vonden en een tweede komt er ter hoogte van de Ambachtstraat- Bredeweg. het asfalteren van de afrit van het fietspad achter Moerkapelse Zijde 98, is een zaak van het Hoog heemraadschap. het straatvegen gebeurt 1 x per 2 maanden - een veegmachine kan vanwege personeels- en kosten aspect niet worden aangeschaft. bij het bouwplan van een aula bij de nieuwe begraafplaats zal even eens de realisering van een uit vaartcentrum worden bezien. klachten van huurders over de gemeentelijke woningen zijn bij ht college niet bekend. Op het bovengestelde, klachten van huurders, reageerde na afloop van de vergadering, tijdens een vragenronde voor het publiek, een inwoner. Hij stelde dat er wel de gelijk woningen in Moerkapelle staan waar klachten over zijn: in plan West, wat een ingewikkelde zaak blijkt. Er wordt te weinig on derhoud aan gedaan, met alle ge volgen van dien. Ook het onder houd aan de plantsoenen van de Moerkapelse Zijde laat volgens hem te wensen over. HONDEN: graag zag zij bordjes aangebracht waarop vermeld wordt dat honden aangelijnd die nen te worden uitgelaten en bij speelveldjes een verbod voor hon den overleg met middenstand en be volking over de reconstructie van de Dorpsstraat zal in het 1e half jaar vn 1986 plaatsvinden. Wethouder Wolff zei dat het colle ge de zorg om de Centraal Anten neinrichting deelt. De administra tie in eigen beheer vond men niet zo goed. Hij zegde toe dat: de informatica op de scholen de nodige aandacht krijgt. het belang van het creëren van open ruimten in de woningbouw plannen van de gemeente wordt onderschreven; de woningbouwplannen zijn af hankelijk van de entigentering door het rijk; de bouw van H.A.T. woningen (kleine) op het gebied van de chr. kleuterschool aan de Raadhuis straat, zal in de toekomstige plan nen worden bezien. Jip en Janneke, de voormalige kleuterschool, kan onderdak bie den aan 'zaken' met een sociaal culturele sfeer. De herverdeling van uren in het kader van de arbeidsduurverkor ting is niet alleen ingevuld door een medewerkster op de afdeling financiën. Een gedeelte is inge vuld door het toebedelen van extra-uren aan de part-time mede werkers, waardoor deze 20 uur per week zijn blijven werken. Deeltijdbanen kan op problemen stuiten door salarisvermindering. Het blijkt niet mogelijk om het raadhuis - gezien de omvang van de organisatie - tijdens avonduren open te stellen. 8Er worden gesprekverslagen van het contact, dat tweemaal per jaar met Zevenhuizen plaatsvindt, gemaakt. De raad krijgt de versla gen. Over de plannen van de bouw van het Zevenhuizense raadhuis zijn de ambtenaren van Moerka pelle niet gehoord. In dit stadium is het een zaak die het gemeente bestuur van Zevenhuizen in het bijzonder aangaat. Het opstellen van een perso- neelsplan dient, uiteraard in sa menspraak met de gemeente Ze venhuizen te geschieden. De mogelijkheid om 'wegwijs' éénmaal per jaar uit te geven is niet mogelijk zonder een fianciële bijdrage uit de gemeentekas. Één maal per 4 jaar is kostendekkend uit de advertentieopbrengst. Mu taties worden via de Dorpskrant doorgegeven. Diverse malen viel de naam Dorpskrant' tijdens de raadsver gadering waar tijdens de begro ting werd behandeld. De gemeen te Moerkapelle publiceert zelf twee wekelijks berichten over ge meentelijke aangelegenheden. Daarnaast is er via de zgn. 'vrije nieuwgaring' af en toe een inter view met de burgemeester (open baarheid van bestuur). Blijkens de reacties, was men tevreden over de berichtgeving. De partij Alge meen Belang (Mevr. v.d. Feltz) vroeg of de gemeente particulier initiatief wil ondersteunen als er een 'eigen krant' voor Moerkapelle komt. De voorzitter stelde (na het beraad, mede namens de wethou ders) particulier initiatief in princi pe te ondersteunen, mits het blad éénmaal per 14 dagen verschijnt. "Het dient voorts een voorlich tingsblad te zijn, waarin adverten ties geen overwegende rol zullen mogen spelenaldus de heer Lips.... Mevrouw Van der Feltz - deze zomer géiinterviewd inzake haar functie als ambtenaar van de burgerlijke stand, kon ons geen mededeling over het mogelijk nieuwe blad doen Een geruststelling voor de Moer- kapellenaars die ook graag nieuws uit Zevenhuizen - het dorp waarmee ze straks samen één ge meente gaan vormen - lezen: wij hopen door te gaan....in Moerka pelle Deevenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op vrijdag 15 november haar maan- delijke open bridge drive. Er zul len 21 spellen topintegraal worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Deelname f. 6,50 per paar. Inschrijven vanaf nu mogelijk aan de bar van het dorpshuis of telefo nisch bij de heer Arthur v.d. Haak, tel. 01802-2233. Indien volgeboekt is inschrijving aan de zaal op de speeldag niet meer mogelijk.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 5