GEZOND HEID Hardlopers zijn broodlopers! GEZOND HEID in GERRITSEN 4,55 4,45 13,95 5,95 5,95 5,45 Thermolana ge zondheidsonder goed goed voor spieren en gewrichten ECHTE BAKKER ■ctrisch deken... 6 Granenbrood: Natuurprodukt van het zuiverste water puur natuur Onlangs is een granenmengsel ontwikkeld, waarvan de warme bakkers in het gehele land fantas tische produkten bakken. Waar het om gaat, is een granenmeng sel van tarwe, rogge, haver, gerst, rijst en mais. Deze zijn afkomstig van in de zon gerijpte aren, die be slist vrij zijn van chemicaliën. Het brood dat van dit meergranen- meel gebakken wordt, zit vol vita minen, mineralen, koolhydraten en spoorelementen. Het brood ziet er niet alleen lekker uit aan de buitenkant, het is ook erg gezond. milieu-vriendelijk 6 Granenbrood is milieu-vriende lijk en energie-vriendelijk. Het kan buiten de diepvriezer meerdere dagen bewaard worden. Door toe voeging van natuurzuiver en plant aardig tarwe-eiwit wordt een grote malsheid verkregen en kruimelt het brood nauwelijks. gezond! ONS HONING-ASSORTIMENT BLOEMENHONING nu ook in Pasta... grote pot 900 gr. 6,95 - 450 gr. pot BOEKWEITHONING 450 gr. pot DENNENHONING grote pot KLAVERHONING grote pot 9,95 - 450 gr. pot ACACIAHONING 450 gr. pot ZONNEBLOEMHONING grote pot 9,95 - 450 gr. pot Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u op de grote pot 1 GULDEN en/of op de kleine pot 50 CENT KORTING!!!!! HONING: goed voor de gezondheid recepten Hoest: Honing als geneesmiddel bij hoest en als kalmeringsmiddel voor de geprikkelde slijmvliezen is in de volksgeneeskunde overbe kend. Het aantal hoestmiddelen en hoestdranken met honing is dan ook legio. Thermolana ontleent haar unieke, beschermende karakter aan de bijzondere manier waarop het materiaal is gebreid en behan deld. Thermolana is een menging van 50% wol en 50% PVC (poly- vinylchloride). Dankzij wrijving wordt warmte opgewekt. Een wel dadige warmte, die een heilzame invloed heeft op met name spieren en gewrichten. Tegelijk met deze "tribo-elektrische" werking wordt vocht opgenomen en precies zo veel afgestoten als nodig is. Door deze ingebouwde 'klimaatrege ling' is Thermolana warm in de winter en koel in de zomer. Dank zij deze unieke eigenschappen is Thermolana een ideaal produkt voor buitensporters (schaatsers, skiërs, sportduikers, trimmers etc.) en mensen met gevoelige spieren. verkrijgbaar bij J. Wismeyer! Ook in New York wordt een goed ontbijt niet overgeslagen. Want voor 'n goede konditie is een gezonde voedings-basis onontbeerlijk. Brood geeft die basis, 't Bevat o.a. mineralen, vitaminen en eiwitten doch weinig vetten, 't Is voedzaam en toch licht verteerbaar. Neem geen loopje met uw konditie maar zet 't op 'n lopen naar ECHTE BAKKER slapen is fris slapen met 5°ede ventilatie en verse lucht tonde neus is prima; koude 01 niet' Je slaapt pas goed in "wm bed. Een warm bed is Wjk voor mensen met spier ingen of reumatische pij nen. Een electrisch deken is daar bij onontbeerlijk...en heerlijk! Voor iedereen trouwens. Het bevordert de slaap, want die kan de slaap vatten met koude voeten en/of een koud lichaam? Uiteraard kan men de temperatuur zelf regelen. Slaap lekker op een electrisch deken van Benning. Heel veel konsumenten zien wan trouwend aan tegen wat er in lok kende etalages aan eetwaren wordt tentoongesteld. Niet zo vreemd als de media ons trakte ren om gifbelten, milieurampen en chemisch afval. Zelfs een produkt als brood, waar we dagelijks mee te maken hebben, ontkomt niet aan wantrouwen. Daarom hopen aan wantrouwen. Daarom kopen heel wat mensen reformartikelen. Voor brood is dat eigenlijk niet no dig, want de zichzelf respekteren- de warme bakker zal het niet in zijn hoofd halen om met zijn pro- dukten te knoeien. En in geen ge val als het gaat om de vervaardi ging van een aantrekkelijke nieu we broodsoort, het 6 Granen brood, een lekkernij, die zelfs voor de meest verstokte liefhebber van natuurzuiverheid is weggelegd! Door het ontbreken van chemis che toevoegingen kunnen we spreken van gezonde voeding. Het heeft een zuiverende werking op het bloed, het cholesterolge halte daalt, inwendige organen worden niet overbelast en een regelmatig, langdurig gebruik van 6 Granenbrood levert ook een ver hoging op van de weerstand tegen infectieziekten. Omdat er in het brood geen vetten en suikers verwerkt zijn, heeft gebruik ervan een gunstige uit werking op het lichaamsgewicht. Het 6 Granenbrood is bijvoor beeld een prima basis voor het broodwisseldieet! Zelfs de verstokte reformliefheb ber kan nu naar de 'gewone' bak ker stappen, want van het 6 Gra nen meel wordt een overheerlijk reformbrood of natuurbrood ge bakken. Ook voor een alternatief vruchten brood kunt u bij die bakker terecht Hij bakt lekker 6 Granen-muesli- brood, gevuld met krenten, rozij nen, noten en appeltjes. Er wordt dus nog steeds, in deze tijd, de grootste zorg besteed aan één van onze oudste voedings middelen, HET BROOD!. DORPSSTRAAT 168 - ZEVENHUIZEN - TEL. 01802-1868 speciaalzaak in kaas - noten - wijnen - fijne vleeswaren kipspecialité - relatiegeschenken. Door de geschiedenis heen werd honing voor allerlei zaken ge bruikt. We beperken ons tot de GEZONDHEID. Volgens een arts uit ca. 50 jaar v. Christus zou een geregeld gebruik van honing-de geest verhelderen en de levens duur verlengen. Keizer Augustus kreeg ooit de raad om vooral wei nig vet, maar wel veel honing te consumeren. Honing is: een slaapverwekker Honing bezit: goede hoedanighe den. Honing verlicht: verkoudheden en darmstoornissen. Honing werkt: prima bij sommige huidaandoeningen. Honing is: niet te versmaden als heelpleister. Doch: als er sprake is yan een nier aandoening, van een leverkwaal of van een andere ziekte waaraan ernstige risico's verbonden zijn, is honing niet langer het aangewe zen middel. Dan gaat men naar een arts, hetgeen niet wegneemt dat men honing in vele gevallen naast medische begeleiding kan blijven gebruiken, ter vervanging van suiker. Honing is namelijk, hoe dan ook, beter dan suiker, vooral ook voor hen wier lichaam teveel vocht vasthoudt. Honing met citroen: 3 eetl. honing, 3 eetl. vers citroepsap. Verwarm de honing boven stoom totdat de honing dun vloeibaar is. Meng er dan druppelsgewijs het sap van de citroen door. Geef bij hoest om de zoveel tijd een theelepeltje van dit kalmerende en ontsmettende hoestd rankje. Hoestmiddel met citroen en gly cerine: Prik heel veel gaatjes in de citroen, doe deze in een klein vuurvast schaaltje en laat de ci troen in een oven bij matig vuur in ongeveer 15 a 20 minuten zacht en gaar worden. Pers het sap dan zorgvuldig uit, voeg de honing en glycerine toe aan de uitgeperste citroen en neem om de zoveel uur een theelepel van dit oude hoest middel. Gorgeldrank: Tegen keelpijn: 2 eetl. honing en 3 eetl. azijn. Ho ning boven stoom verwarmen, tot dat deze dun vloeibaar is. Azijn toevoegen (natuürazijn) en als gorgeldrank gebruiken. Kloven: kan men behandelen met honing. Hoofdpijn: honing in een combinatie met een kruidenthee. Koorts: 2 theekopjes warm water 1 kopje honing. Reuma: Vlierbessenstroop: Maak van 5 koppen vlierbessen doorb.v. koken, sap. Vermeng dit op het vuur met 30 gram honing. Elke dag nemen. Laxeermiddel: voor kleine kinde ren met een slechte stoelgang. Milde kruidenthee gezoet met honing. (informatie uit het Honing boek van Greet Buchner).

Dorpskrant | 1985 | | pagina 9