DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Inlichtingen kiezersregister Jaarwisseling 1985-1986 Verkiezing van de leden van gemeen teraad Sluiting gemeentehuis Kerstboom verbranding NIEUWJAARSRECEPTIE Lozingsverordening riolering/ Brandbeveiligingsverordening Afgegeven bouwvergunningen Vuurwerk Collecteschema BURGERLIJKE STAND Ophalen huisvuil Melding aooQ vee e.d. Alarmering Brandweer b.gg. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 OPENINGSTIJDEN Milieuklachten: 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur -1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Burgemeester en wethouders der gemeente Moerkapelle herinne ren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artike len 3 tot en met 15 van het Besluit bevolkingsboekhouding en bren gen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nachtrust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters. 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor on bepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. Bij adresverandering binnen de gemeente moeten de nodige wij zigingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 4. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schrifte lijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf na het vertrek met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeen te en het adres aldaar. 5. Aan de aangever van een vertrek wordt, behoudens in bijzondere gevallen, een verhuiskaart toegezonden, welke hem dient als be wijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden ingeleverd bij het bestuur van de gemeente in wel ker persoonsregister de persoon moet worden opgenomen. 6. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is opge nomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhuizing of adresverandering mondeling of schriftelijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met opgave van het oude en het nieuwe adres. 7. leder, die in Nederland nachtrust is gaan genieten en voor opne ming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Nederland in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overlegging van een paspoort of een ander identiteitsbewijs. 8. Hoofden van inrichtingen, zoals verpleeg- en bejaardentehuizen rusthuizen e.d., moeten tenminste éénmaal in de veertien dagen o.a. mededeling doen van de (geslachtsnaam, voornamen, ge boortedatum, geboorteplaats, datum van aankomst, gemeente van herkomst en laatste adres aldaar van ieder persoon, die langer dan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmid dels heeft genoten. 9. Overtreding van de voorschriften worden gestraft volgens de wet. 10. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.00-12.00 uur, ter gemeentesecretarie (afdeling bevolking), Raadhuisplein 1. De burgemeester van Moerka pelle brengt op grond van arti kel D 5 der kieswet ter open bare kennis, da: aan een iec: :r kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen wor den verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een an der daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Moerkapelle. 18 december 1985, de burgemeester voornoemd A.W. Lips. Ook dit jaar zal de jaarwisse ling vermoedelijk gevierd woe den met het afschieten van vuurwerk. Helaas blijkt dit dan voor sommige lieden gepaard te moeten gaan met enig van dalisme. Wat dit met vieren te maken heeft ontgaat ons. U kunt echter ook preventief van dalisme voorkomen. Brieven bussen blijken nl. een gewild object te zijn. Voorkom schade hieraan en haal de bus tijdens de jaarwisseling binnen. KANDIDAATSTELLING De burgemeester van Moerka pelle brengt het volgende ter openbare kennis: 1. Op dinsdag 4 februari 1986 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaatsheb ben. e dag kunnen ter secretarie 2. Op die dag kunnen ter sec retarie van de gemeente bij het daar gevestigde hoofdstembu reau van 9.00 tot 17.00 uur üjs- ten van kandidaten (model G5) worden ingeleverd. voor: - de lijsten van kandidaten (model G5); -de verklaringen van bewilli ging van de kandidaten in hun kandidaatstelling (model G12); -de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G2-2) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften be treffende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Moerkapelle, 18 december 1985, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Het gemeentehuis is op 27 de cember a.s. gesloten. Uitsluitend ten behoeve van geboorte- en overlijdensaan- gifte is op genoemde dag het gemeentehuis geopend van 9.00-10.00 uur. Het einde van het jaar nadert met rasse schreden en dient er gewoontegetrouw aandacht te worden geschonken aan de jaarlijkse kerstboomveroran- ding. Dit evenement zal Diaats- vinden op 6 januari a.s. om 18.30 uur. De bomen kunt u dezelfde dag. dus op 6 januar inleveren van 16.00-17.30 uur op het bouwterrein langs de Akkerweg. Natuurlijk krijgt u voor iedere boom die wordt ingeleverd een ontvangstbewijsje. Hiermee heeft-u kans om één van de drie waardebonnen ter waarde van 15,-, 25,- en 35,- te winhen, die door het gemeen tebestuur beschikbaar zijn ge steld. Voorts is er door de fa. Kadiks een transistorradio be schikbaar gesteld als hoofd prijs. Al met al een goede re den om uw kerstboom in te leveren. Het gemeentebestuur van Moerkapelle wenst al zijn inwo-l ners goede Kerstdagen toe en hoopt dat 1986 voor een ieder een gelukkig Nieuwjaar mag worden. Uiteraard wordt u in de gelegenheid gesteld uw nieuwjaars-1 wensen te wisselen tijdens de Nieuwjaarsreceptie, die ge-I houden wordt op donderdag 2 januari 1986 's-avonds van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Burgemeester en wethouders van de gemeente Moerkap maken bekend, dat vanaf heden gedurende drie maanden voor« ieder ter inzage ligt de besluiten van de raad der gemeente MoerlJ pelle van 24 september 1985 tot vaststelling van: -een verordening tot wijziging van de Lozingsverordening riolen] (1e wijziging); -een verordening tot wijziging van de Brandbeveiligingsveroroj ning (2e wijziging). Moerkapelle, 18 december 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 17cj cember 1985 bouwvergunning afgegeven aan: - W. van Vliet, Moerdijkstraat 29, voor het bouwen van een wink| pand aan de Dorpsstraat; - Energiebedrijf Rijnland te Leiden, voor het plaatsen van een pref hoogspanningsstation nabij Zuidplasstraat 12; Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binoi 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet A| een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders/ Moerkapelle. Hoewel ons land in een econo mische crisis verkeert, is dat aan het einde van het jaar toch altijd slecht te merken. Voor vele miljoenen guldens gaat het vuurwerk over de toonban ken en wordt tijdens de jaar wisseling de lucht ingeblazen. Om dit afschieten van vuur werk enigszins in goede banen te leiden, is door de gemeente een "Verordening gevaarlijke stoffen der gemeente Moerka pelle" vastgesteld. In deze verordening is onder meer gesteld, dat het vuurwerk alleen afgeschoten mag wor den tijdens de nieuwjaars nacht tussen 23.00 en 1.30 uur De oolitie zal streng optreden tegen overtreders van deze-re gel. Deze bepaling is opgeno men om elkaar zo min moge lijk overlast te bezorgen gedu rende de dagen voor en na de jaarwisseling en met elkaar' worden ook de dieren bedoeld Voorts wil het gemeentebe stuur u verzoeken bij het af schieten van vuurwerk de no dige voorzichtigheid in acht te nemen, zodat iedereen 1986 zonder kleerscheuren en letsel in kan gaan. Op uw medewerking vertrou wen wijl! 16 december t/m 21 decemb 1985: Kleding-inzameling Lej ger des Heils. HUWELIJK: Lievaart, Willem C. en: Reijne veld, Krijntje M., op 13 decerj ber 1985. In verband met de komen:j feestdagen zal het ophalei I het huisvuil en oud ijzer I vi noen op vrijaap 27 aecpaioi 1985. Op 2 januari 198o woT het huisvuil normaal inqezf meld. In verband met de sluiting het gemeentehuis op 27 cember a.s. dient aandach worden geschonken aan melding van kadavers op dag. Meldingen kunnen den doorgegeven aan de Ki ringsdienst te Bodegraven, bereiken onder nummer 01726-17247. Melding di van 11.00 uur tot 11.45 plaats te vinden.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4