DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS I Ventileren van woningen aCMerwegihjeigwj Uitslag winnende nummers kerst boomverbranding Collecteschema Uw stoep schoon en veilig Juetallemaal, tegelijk. Vakantiespreiding Loop der bevolking 1985 BURGERLIJKE STAND TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Medische hulp Storingsdiensten Milieuklachten: 01820-28011 Gemeentelijke diensten Openingstijden Politiepost Agenda raadsvergadering Bestrijding van ongedierte De laatste tijd worden regelmatig klachten geuit over condensvorming in woningen. Bij controle van de klachten blijkt meestal, dat de bewoners niet goed op de hoogte zijn van de noodzaak voor het ventile ren van hun woning. Onderstaand volgt dan ook een beknopte ventilatie- instructie: Basisregels bij woningen met goede tochtwering en kierdichting 1. Ventileren van vertrekken Zet bij aanwezigheid voor langere tijd van één of meer personen een raam(pje) op een kier, niet alleen overdag maar ook 's nachts (slaap kamers). Heeft u een feestje? Zet dan het raam wijder open. De kier- grootte wel aanpassen aan de wind kracht. 2. Luchten De woonkamer vóór het slapen gaan en de slaapkamer na het sla pen luchten. Het raam 15a30minu- ten openzetten. Tijdens het luchten wél de radiator dichtdraaien of de thermostaat lager zetten. Opmerking: voortdurend ventileren en nu-en-dan luchten dienen beide te geschieden; het één is niet een vervanging van het ander. 3. Natte ruimten (keuken, badcel). Tijdens het gebruik en nog min stens een half uur daarna zorgen dat lucht kan toestromen, anders werkt het afzuigkanaal niét. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren door een raampje opeen kiertezetten. Als de badruimte geen raam heeft, moet er een forse kier onder de deur zijn; die kier dus niet afsluiten! Worden de kanalen mechanisch afgezogen, dan tijdens gebruik de ventilator op volle kracht! Bent u niet in de keu ken of badcel? Zet dan de ventilator op halve stand. De laatste die doucht moet wanden en gordijn af drogen. Doek buiten de badcel te drogen hangen. Aanwijzigingen in geval van klachten over condensvocht (op wanden en/of plafonds, eventueel zelfs schimmel) a. Constant ventileren, ook als het vertrek verlaten is; liefst twee raam pjes - als het kan tegenover elkaar - op een kier zetten. b. C V-thermostaat op 20° a 21 °C zetten, 's nachts op 16°C. c. Is een mechanische ventilatie aanwezig? Laat u deze dan perma nent draaien, met een raampje op een kier. d. Is er een kruipruimte aanwezig? Dicht dan alle kieren in de begane- grondvloer van de meterkast, het gootsteenkastje, de C.V.-pijpdoor- voeren en langs de plinten. Ga na of de luchtroosters in de buitenzijde van de gevels - vlak boven de grond - open "zijn. e. Staat er meubels, bijvoorbeeld kasten, tegen de buitenmuren? Zet ze 5 cm vrij van de muur. f. In een vertrek met schimmel moet geen was te drogen worden gehan gen. g. Helpt niets? Dan contact opne men met de afdeling Onderhoud van de verhuurder. Algemeen a. Geisertje zonder afvoer? Gedu rig ventileren. b. Filterindeafzuigkanalen? Regel matig reinigen. c. Werken de afzuigkanalen? Raam op een kieren een papiertje voorde zuigmond; floept het ertegenaan of niet? d. Blijf, bijv. door beter ventileren, onder de veilige, maximale R.V. (relatieve vochtigheid) in de tabel. Aflezen op uw hygrometer (is die geijkt?). 1e prijs: Paul van der Waal, transistorradio (beschikbaar gesteld door de Fa. Kadiks). 2e prijs: Carola Huisman, waardebonnen 35,-; 3e prijs: Jens Hogerwerf, waardebonnen 25,-; 4e prijs: Dirk van der Linden, waardebonnen 15,-. Tot en met 29 januari 1986 worden er geen collecten gehouden. In deze winterse maanden wil het nog wel eens voorkomen, dat ons land bedekt wordt met een laag sneeuw. Alhoewel dit op zichzelf een fraai gezicht is, kan het voor het verkeer en de voetgangers gevaarlijk zijn zich op een gladde weg of trottoir te moeten voortbewegen. Wellicht dat niet een ieder op de hoogte is van de regels, die hiervoor door de gemeenteraad zijn vastgesteld. Wist U bijvoorbeeld, dat een hoofdbewoner of hoofdgebrui ker van een binnen de bebouwde kom gelegen gebouw of stuk grond verplicht is de sneeuw en het ijs weg te ruimen van het openbaar voetpad dat voor zijn perceel is gelegen? Als iedere inwoner hiepook gehoor aan zou geven, dan zou den de stoepen niet alleen schoon zijn maar ook veilig!!! Buitentemperatuur Maximum R.V. bij een vertrektemperatuur van: 12"C 15"C T8°C 20° C 22°C -10°C 50% 46% 437o 41% 40% -5°C 59% 54% 50% 48% 45% 0°C 69% 64% 59% 56% 53% 5°C 80% 74% 68% 64% 61% 10°C 93% 87% 80% 75% 71% Voor verdere informatie is op het gemeentehuis een folder over het ventileren van woningen verkrijgbaar. Steeds meer mensen kiezen voor een vakantie in eigen land. Als we niet allemaal te gelijk op vakantie gaan is er ruimte en accomodatie voor iedereen. De mensen met schoolgaande kinderen hoeven beslist niet allemaal tegelijk met vakantie. Ons land kent namelijk drie ver schillende schoolvakantie perioden voor drie 'verschil lende gebieden. Voor Moerkapelle geldt het volgende vakantie-rooster: 28 juni t/m 10 augustus 1986. Door het Nationaal Bureau voor Toerisme wordt gead viseerd om uw vakantie in de eerste twee weken van juli te plannen. Op 1 januari 1986 had onze gemeente 3006 inwoners, te weten 1535 vrouwen en 1471 mannen. In vergelijking met 1 januari 1985 betekent dit een toename van 61 inwo ners. Genoemd aantal dient nog definitief vastgesteld te worden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en kan derhalve nog wijziging ondergaan. OVERLEDEN: de Meester, Geertruida M., w/v Boone, oud 87 jaar, op 18 december 1985. GEBOREN: Pauline, dochter van: Moer man, Leendert C. en: van Helden, Cornelia, op 15 de cember 1985. Mark, zoon van: Verschoor, Johannes en: Verblaauw, Marrigje, op 16 december 1985. Patrick Ronald, zoon van. Stam, Ronald P. en: Boom houwer, Louise P., op.17 de cember 1985. Huig, zoon van: Konijn, Hen drik H. en: Suijker, Aartje E.. op 21 december 1985. Martin, zoon van: Hertog, Jan en: van Vloten, Maaike J., op 28 december 1985. Maria Catharina, dochter van: van Erk, Jacob en: Marck, Alida C., op 28 de cember 1985 Brandweer bgg. Politie bgg. Ongevallen 2666 Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00- 9.00 uur 1940 Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Op 28 januari a.s. te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen Tijdens deze vergadering zullen o.a. de navolgende punten aan de orde worden gesteld: -Opening -Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 de cember 1985 -Ingekomen stukken - Mededelingen - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het hertaxeren van de onroerende goederen in de gemeente Moerkapelle -Voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de Stichting Zuidhollands Verzetsmuseum Gouda -Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van de plaatsing van drie gemeente-plattegronden -Voorstel tot het uitbreiden van de verkeersmaatregel in de Raadhuisstraat -Voorstel tot wijziging van de Wachtgeldverordening -Voorstel tot vaststelling van de Verordening betreffende de volgorde van afvloeiing van het onderwijzend personeel van de openbare scholen voor basisonderwijs - Voorstel tot opheffing van de Gemeenschappelijke regeling Centrum voor Automatisering Midden-Nederland -Voorstel tot vaststelling van de exploitatie-vergoeding van het bijzonder lager onderwijs over het jaar 1985 -Voorstel tot opheffing van de Gemeenschappelijke Rege ling met het Woonwagenschap Gouwsluis. Plaagdieren in huis of bedrijf, hoe kom je eraf!! Grijp niet onmiddellijk naar het bestrijdingsmiddel, omdat al deze middelen giftig zijn. Vaak blijkt dat ook andere methoden afdoendezijn om plaag dieren buiten de deur te houden. Om meer doelgericht tot ongediertebestrijding te komen is één der medewerkers van de plantsoenendienst belast met genoemde ongediertebestrijding. Een greep uit mogelijk ongedierte treft U hieronder aan: - kakkerlakken; - mieren; - boktorren; - ratten en huismuizen. Heeft U last van bovenvermelde lastposten, dan kunt U zich telefonisch in verbinding stellen met het gemeentebestuurof persoonlijk aangifte doen aan de balie van de secretarie Uw klacht wordt genoteerd en doorgegeven aan de met de bestrijding belaste medewerker. Door hem zal een onderzoek naar Uw klacht worden inge steld en de nodige maatregelen worden genomen. Hierdoor wordt bereikt, dat doeltreffend het ongedierte kan worden bestreden en niet onnodig met giftige stoffen wordt gewerkt. Aan de bestrijding van ratten en muizen zijn in het algemeen geen kosten verbonden. Indien voor bestrijding van ratten en muizen wel kosten in re kening worden gebracht, zal dit voor de aanvang van de be strijding worden opgegeven. De kosten van bestrijding van kakkerlakken, mieren enz zul- j len wel in rekening worden gebracht, eveneens met een kostenopgave vooraf. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze een doelmatig en effectief beleid in het kader van de ongediertebestrijding te gaan voeren.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4