A de gemeente _J MOERKAPELLE BIJ U THUIS REISDOCUMENTEN [Vergaderschema 1986 ■juni Politieberichten Afvalstoffen- verordening WIR-milieutoeslag Verklaring geen bezwaar methyl bromide SGP-Studievereni- ging voor Moerka pelle en Zevenhui zen een feit Samenstelling "WEGWIJS 1986" Afgegeven bouwvergunningen Klaverjassen Zang en Kleur [eel inwoners van onze gemeente zullen ondanks de winter periode hun voorbereidingen voordezomervakantie reeds [aan treffen. Bij deze voorbereiding wordt vaak vergeten de jesdocumenten te controleren op hun geldigheid, lanneer een paspoort wordt aangevraagd of ter verlenging jordt aangeboden dient rekening te worden gehouden met en behandelingstermijn van minimaal 14 dagen, lovenstaande geldt eveneens voor toeristenkaarten. Ie leges voor reisdocumenten bedragen: Inieuw paspoort of verlenging oud paspoort 67,95 iieuw paspoort en bijschrijving van kinderen 70,45 Ljzigingen in paspoorten bijschrijving kinderen 6,50 [Toeristen kaart /'29 00 Toeristen kaart en bijschrijving van kinderen 31,50 loderen die de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt junnen bijgeschreven worden in één van de paspoorten van eouders. Boven de leeftijd van 16 jaar dient men in het bezit fezijn van een eigen reisdocument. lanneer kinderen de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben be lden over een eigen reisdocument wensen te beschikken |inde leges als volgt: jPaspoort ƒ36,60 |Toeristenkaart ƒ16,00 dit tarief geldt t/m de leeftijd van 20 jaar) ladsvergaderingen I januari [februari maart t april april [mei juni [augustus II september [oktober [november [december (oonruimte- viescommissie llebruari april [augustus Joktober (december jkapelle - Aanrijding: Op 2 ja- Ijvond er een aanrijding plaats p twee personenautos op de ping BredewegrZuidplasstraat Nstond blikschade. De be ider van de auto komende PdeZuidplasstraat verleende T voorrang aan de andere be- Ner en reed direct na de aan- f3 weg. Hierdoor bleef deze prder onbekend. Het betrof J grijs/blauwe personenauto l-'cr deze aanrijding schade Taan de linkervoorzijde. vingen: Eind december en Burgemeester en wethou ders van de gemeente Moer- kapelle maken bekend dat vanaf heden gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Moerka- pelle van 24 september 1985 tot vaststelling van: -de eerste wijziging van de Afvalstoffenverordening gemeente Moerkapelle. Moerkapelle, 15januari 1986 Burgemeester en wethou ders voornoemd, de wethouder, C. Wolft. de burgemeester, A.W. Lips. begin januari werden diverse re genpijpen en een brievenbus ver nield. De daders gebruikten hier voor vuurwerk. verloren: br. port. met inh. (buskaart en geld): rode wollen kinderhandsch: bos van 4 sleutels met Esso pen ning A 99862: bos met 5 a 6 sleu tels met rode label met wagen nr 39; slijptol merk Makita; vermist een grijze valkparkiet; wit linnen tasje met baletschoentjes. gevonden sleutelbos met 5 sleutels in etui; damesfiets merk Gazelle (overqe- spoten in de kleuren blauw en wit;). Sinds 1980 is het mogelijk om investeringen die in het belang van een goed leefmi lieu worden gedaan extra te stimuleren. Het gaat hierbij dan om investeringen die door het bedrijfsleven wor den gedaan. Om zekerheid te verschaffen welke investeringen zijn aan te merken als "investeringen voor een goed leefmilieu" is besloten dergelijke investe ringen bij beschikking aan te wijzen. Genoemde beschikking met daarin de vermelding van alle mogelijke investeringen die voor de WIR-milieutoe slag in aanmerking komen ligt voor een ieder ter ge meentesecretarie ter inzage. Denkt u in aanmerking te komen voor een bijdrage op grond van bovengenoemde beschikking, dan kunt u hiertoeop het gemeentehuis de nodige informatie verkrij gen. De Hoofdingenieur-Direc teur voor de Bedrijfsontwik keling in de provincie Zuid- Holland heeft ingevolge de "Beschikking vrijstelling methylbromide" verklaring van geen bezwaar afgege ven voor het gebruik van me thylbromide aan: -P. Houweling, Julianastraat 74 te Moerkapelle. Bovengenoemde beschik king ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage. I wjaarsreceptie in het Moerkapeise gemeentehuis op 2 januari I; fuk bezocht. In een stampvolle raadzaal kwamen velen het college I rgemeester en wethouders en de leden van de raad de beste wen- I r 1986 aanbieden. Ook onderling werden vele handen geschud. Na een lange tijd van voorberei ding was het dan zover. Op 9 janu ari 1986 vond de officiële oprich ting van deze studievereniging plaats. Dat gebeurde in een geani meerde vergadering van de kies vereniging in Moerkapelle, waar de heer B.J. van der Vlies, SGP- lijsttrekker bij de komende Twee de Kamerverkiezingen, sprak. Hij vond een aandachtig gehoor bij de overige zestig aanwezigen, waaronder veel jongeren. In zijn boeiend betoog zette hij vooral het hoe en waarom van de SGP uiteen Sterk werd het unieke van de SGP benadrukt in haar benadering van de verhouding van onze samenle ving tot God. De SGP is voorstan der van een christelijke staat, die meer is dan een staat van christe nen. Velen verbinden dit met ge wetensdwang, maar dat is beslist niet het geval: de overheid heeft niet het recht te heersen over de gewetens van de onderdanen. De volgende spreker was de heer R. Pasterkamp van het Landenlijk Verband van Staatkundig Gere formeerde Studieverenigingen, die op een soms zeer humoristi sche wijze het doen en laten van een studievereniging toelichtte. Daarbij ging hij nogal in op de ne gatieve indruk, die er ook bij veel jongeren bestaat over de SGP. Ten onrechte, vond hij, want er zijn voorbeelden genoeg en te over van zeer praktische en con- Momenteel worden er voorbereidingen getroffen om te ko men tot de uitgifte van "Wegwijs 1986". Daar het niet m.ogelijk is alle instellingen/verenigingen/orga nisaties persoonlijk te benaderen, is besloten tot plaatsing van deze oproep. Wanneer u van mening bent, dat uw vereniging/instelling/or ganisatie dient te worden vermeld in "Wegwijs 1986", verzoe ken wij u een en ander aan het betreffende secretariaat te geven. Door middel van onderstaande antwoordstrook kan het betreffende secretariaat zich voor vermelding in "Weg wijs 1986" opgeven. De antwoordstrook dient uiterlijk vóór 1 februari 1986tersec- retarie te worden ingeleverd. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de heer A. Wes- sels, die tijdens kantooruren op het gemeentehuis bereikbaar is. ANTWOORDSTROOK Naam vereniging/instelling/organisatie: Adres: Woonplaats: Wenst als volgt in Wegwijs 1986" te worden vermeld: Handtekening, Burgemeester en wethouders hebben op 15 januari 1986 bouwvergunning afgegeven aan: -A. Hofman, Julianastraat 19, voor het verbouwen van een schuur/garage op hiervoor genoemd perceel; -F. Brandhorst, Moerkapeise Zijde 76, voor het maken van een inpandig balkon op voornoemd perceel. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. structieve initiatieven van deze partij, die ook navolging hebben gevonden. De voorzitter van het voorlopig bestuur van de studie vereniging, de heer A. v.d. Knijff, lichtte de organisatie en de werk wijze van de studievereniging toe en stelde het voorlopige bestuur voor. Er is gekozen voor een soort gecombineerd lidmaatschap van kiesvereniging en studievereni ging, ook om vergrijzing van de kiesvereniging tegen te gaan. In principe zijn de leden van de stu dievereniging lid van beide vereni gingen, tegen betalng van één contributie. Het programma voor de eerstko mende tijd is gevarieerd: het on derwerp voor 12 februari is "Theo cratie", beginselstudie; voor 13 maart een verkiezingsbijeenkomst waar mr. G. Holdijk, kandidaat bij de Tweede Kamerverkiezingen, en de heer D. Zwerus, SGP-lijst- trekker bij de gemeenteraadsver- keizingen in Zevenhuizen hopen te spreken; in maart een ethisch onderwerp over abortus provoca- tus en de problemen daaromheen, dit in samenwerking met de regio nale afdeling van de VBOK. Na de pauze, waarin velen zich opgaven als lid van de studievere niging (nu 22 leden), werden tot slot vragen vanuit het publiek be antwoord, die enerzijds een sterk praktisch karakter hadden, ander zijds de beginselen van de SGP betroffen. Zo kwam de verhou ding van de SGP tot de democra tie aan de orde. Ir. Van der Vlies stelde onomwonden, dat de parle mentaire democratie in combina tie met de monarchie de rege ringsvorm is, die voor de SGP de voorkeur heeft boven alle anderen Interessant was ook de vraag of de SGP in het kader van wat wel "de Staphorster variant" genoemd is, bereik zou zijn regeringsverant woordelijkheid te dragen. Van der Vlies antwoordde op deze vraag, dat de SGP nooit afwijzend tegen over deze verantwoordelijkheid heeft gestaan. Ook nu niet, maar daar moet dan wel over gepraat worden. Ook kwam de verhou ding tot de andere partijen van klein rechts aan de orde. Zoals voor de oorlog de relatie tussen SGP en AR was, is die nu tussen SGP en RPF/GPV, wel verwant, maar geen broers en zusters, al dus Van der Vlies, die dit met eni ge voorbeelden duidelijk maakte. Samenwerking is mogelijk en blijkt te functioneren. Zo werd deze goed geslaagde avond wel een goed startpunt voor de jonge studievereniging. Nadere inlichtingen, dhr. M. Paul, Noordeinde 71a, Zevenhuizen, tel. 01793-1384. Kiesvereniging SGP, p/a Moer dijkstraat 37. 2751 BE Moerka pelle, tel. 01793-1303. Wegens omstandigheden gaat de klaverjasavond op 17 janua ri a.s. niet door. Op 21 februari en 21 maart zal deze avond (elke derde .vrijdag van de maand in de wintermaan den) wel doorgang vinden.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 5