1 f I Kwekerij GEBR. v. d. KOOIJ B.V. Gebr. Van Delft B.V. neemt nieuwe bedrijfsruimte in gebruik wat er nog meer in de bedrijfsruimte is dankt kwekerij GEBR. V.D. KOOIJ B.V. voor het in hen gestelde vertrouwen inzake de realisatie van de asfaltering van de entree en het parkeerterrein. Van harte proficiat met uw nieuwe bedrijfsruimte! Alkenlaan 71 - 2903 EB Capelle a.d. IJssel GEBR.VAN WkJK BV-CENTRALE VERWARMING g< prima bedrijfsvoering eschiedenis voor KWEKERIJEN-WONINGEN BEDRIJFSPANDEN-UTILITEITSBOUW J.C. van Reeuwijk| voor al uw schilders-, behang-, glas- en onder houdswerkzaamheden. Proficiat Gebr. V.d. Kooij B.V. Politieberichten Bejaardensoos LEVENSVREUGD Klaverjastoernooi Zaalvoetbal v.l.n.r. Wim, Rien en Han v.d. Kooij.. Ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe bedrijfsruimte van de kwekerij Gebr. V.d. Kooij B. V. aan de Middelweg 4 te Zevenhuizen, werd er zaterdagavond jl. in die nieuwe ruimte een gezellige feestavond gehouden. Tot de bezoekers behoorden de medewerkers van het bedrijf en genodigden, onder wie het college van burgemeester en wethouders, familie, vrienden en allen, die op welke wijze dan ook bij de bouw van de loods betrokken waren. Het gebouw werd gesitueerd achter de oorspron kelijke rozenverwerkingsruimte, welke uitz'n jasje was gegroeid. Pas toen die gesloopt werd bleek - zo merkten passanten - erachter een bijna ge reed bedrijfsgebouw verrezen te zijn. In het kantoor dat op de bovenverdie ping van de nieuwe loods gehuisvest is, vertelt één van de drie broers, die gezamenlijk de rozenkwekerij runnen, over de totstandkoming ervan. Eerst hebben we dan, vanaf de boven verdieping een blik geworpen in de grote loods, de verwerkingsruimte, waar men druk bezig is om de rozen 'veilingklaar' te maken. De medewer kers en broer Rien, staan, ondanks de koude weersomstandigheden buiten, gewoon in hun overhemd te werken. Er is een behaaglijke temperatuur, als gevolg van de vloen/erwarming. De heer W. v.d. Kooij: "Die vloer verwarming was er reeds in aangebracht voordat de voorgevel verrees. Omdat ons bedrijf zeven dagen per week functioneert, moest er dan ook, kostte wat het kost, doorgewerkt kunnen wor den. Het verwerken van de rozen moest doorgang kunnen vinden. Daarom is dan ook zolang moge lijk doorgewerkt in de oude loods, totdat de nieuwe, op de voorgevel na, klaar was. Die kon er pas in, nadat het oude gebouw gesloopt was, omdat er pal achter gebouwd werd. We hebben toen in septem- ber-oktober wel enige tijd een af scheiding van plastic gehad. Ge lukkig waren het geen koude maanden. Trouwens, de vloerver- warmina functioneerde al. dus was er geen sprake van koude." Het aannemersbedrijf ""Vink en Veenman uit Noorden realiseerde het gebouw dat een oppervlakte heeft van 1300 m2. Hierin begre pen zijn 2 koelcellen (met hefin- stallaties) van elk 100 m2. De ver werkingsruimte is 750 m2, terwijl daarin bij slechte weersomstan digheden zoals de afgelopen week met vorst en sneeuw, ook de grote oplegger met de maximaal toegestane lengte van 15,5 meter staat geparkeerd. In de winter ver gemakkelijkt dit het laden. Trou wens ook in de zomer wordt er straks bij slechte weersomstan digheden binnen geladen. De ro zen, die in speciale plastic bakken in de koelcel staan, worden op rol containers (stapelwagens) gela den en dan in de oplegger gere den. Het vergt de nodige stuur manskunst om het grote gevaarte te besturen, doch alle broers zijn die kunst goed machtig, alhoewel het met de huidige winterse om standigheden niet even gemakke lijk is. De broers hebben om de beurt 's-morgens de 'rijdienst' naar de Coöp. vereniging De verenigde Bloemenveiling Aalsmeer. Bij voorspelde slechte weersom standigheden wordt geen risico genomen en worden de rozen 's- avonds al naar Aalsmeer gebracht De rozen gaan daar dan in de vei ling-koelcel. "De Middelweg is nou eenmaal een smalle weg en niet de eerste die gestrooid wordt. Je moet be denken dat we al om vijf uur weg rijden. 's Avonds wordt ook altijd naar ons filiaalbedrijf aan de Rot- tekade 8 gereden, om daar de ro zen te laden, zodat we 's morgens zó weg kunnen rijden. Om beter te kunnen draaien is het erf, of par keerterrein - mede door het slopen van de oude werkruimte - groter gemaakt. Ook de dam is vanwege de grote oplegger aan gelegd." Het ketelhuis - wat er schoon en verzorgd uitziet - is een aparte ruimte en beslaat 200 m2 van de totale oppervlakte van 1300 m2. Er staan twee ketels in. Een gas-ge- stookte ketel met een capaciteit van 6 miljoen k.cal. en een reser veketel met 3 miljoen k.cal. "Mocht de ene ketel uitvallen dan is de an dere een zng. 'stand by'. Het zou een ramp betekenen als we daar geen voorzorgsmaatregelen voor hadden genomen." De overige ruimten in het totale complex zijn: toiletgroepen, een kantine beneden, een pompenka- mer, een ruimte voor bestrijdings middelen, een kantoortje op de begane grond, waarin de compu ter de klimatologische omstandig heden in de kassen bestuurt. Bo- ven kom je via de hall met een ruime entree. Niet alleen bevindt zich daar het kantoor, waar Wim de administratie verzorgt, de broers besprekingen houden en bezoekers ontvangen, ook is daar een recreatiezaal voor de mede werkers gehuisvest. Deze is echter niet vanaf het kantoor te bereiken, maar via een eigen opgang bij de kantine. Omdat de lezers, onder wie veel tuinders (omdat we nu eenmaal in een tuinbouwgebied verschijnen) best geïnteresseerd zijn in hetgeen de gebroeders Van der Kooij ver bouwen en hoe groot hun kwekerij is, volgen hier wat nadere gegevens. Het bedrijf aan de Middelweg is 31000 m2 groot. Op 5000 m2 wor den Sonia's gekweekt: roze rozen, die zeer populair zijn; 6000 m2 beslaat de Cocktail, een wat min der bekende, maar ook bijzonder fraaie gele roos. De Madeion neemt het grootste gedeelte van de kassen in beslag: maar liefst 20.000 m2. De Madeion is een fel rode, vrij sterke roos, die in popu lariteit de Sonia probeert de over treffen. De dependance aan de Rottekade 8 is 13.500 m2 groot. Hier wordt op 7.500 m2 de Privé geteeld. Een oud-rose roos. Op 6000 m2 groeit de Cocktail. Bij dit bedrijf is een eigen verwerkingsruimte met koelcel. Het is gerealiseerd om zelfstandig te kunnen functione ren. Toen de broers Van der Kooij in het begin van de zestiger jaren vanuuit het toen al verstedelijkend Capelle a.d. IJssel naar Zevenhui zen kwamen, hadden zij er geen notie van dat zij eens gezamenlijk een bedrijf zouden voeren. Wim vestigde zich in 1962 als eerste aan de Middelweg. Rien volgde in 1963 en broer Han in 1965. Tot 1972 was elk zelfstandig groente kweker. In dat jaar besloten ze een vennootschap onder firma te stichten, waarna in 1976 het huidi ge bedfrijf gestalte kreeg in op richting van de besloten vennoot schap Kwekerij Gebr. v.d. Kooij. In 1974 waren de firmanten - enigs zins aarzelend, zoals zovele tuin ders - omgeschakeld van glas groenteteelt naar het sierteeltpro- dukt de roos. De eerste aanloop periode werden de rozen in dezelfde kassen gekweekt als voordien de groente. In 1974 werd de poothoogte van de kassen ver hoogd tot 3 meter. In 1978 werden plannen gemaakt om het volgen de jaar een nieuw bedrijf te reali seren aan de Rottekade 8, wat di rect al goed functioneerde. De kassen die daar verrezen waren met dubbele glasgevels helemaal 'up-to-date' met energiebesparen de maatregelen zoals 'energie- scherm' 'ketel met rookgascon densor' enz. In 1980 werd op het bedrijf aan de Middelweg begon nen met het vernieuwen van de kassen. In plaats van glas werd hier 5000 m2 met zgn. 'duoplaat' (acrylplaat - energiebesparend) bedekt. In 1982 werd 8000 m2 kas afgebroken en vervangen door 12.80 m. hoogkappers met doorlo pende nokluchting waarbij tege lijk ook de gewassen vervangen werden. In plaats van Sonia's werd voor het nieuwe rozensoort Made- Ion gekozen. In diezelfde periode '81-'82 werden op het bedrijf veel energiebesparende maatregelen getroffen. ZO kregen alle kassen o.a. schermdoek en dubbelbe- glaasde gevels. Een jaar later wer den er tweeduizend vierkante me ters afgebroken en kwam er acht duizend m2 aan nieuwe kassen, terwijl er tevens een nieuw water bassin aangelegd werd, waardoor het bedrijf het gehele jaar over vol doende water beschikt. Het jaar 1984 werd gebruikt om de plan nen voor te bereiden voor de bouw van de nieuwe bedrijfsruim te, annex twee garages. Hiertoe werd o.m. 1400 m2 kas afgebroken In kwekerskringen algemeen be kend, maar ook duidelijk na het le zen van het vorenstaande, blijken de heren Van der Kooij, een prima functionerende kwekerij opge bouwd te hebben. Ze dragen zorg voor een goede bedrijfsvoering, met een goed produkt. Alle moge lijke .aspecten hiervan worden weloverwogen bestudeerd, leder heeft een taak waarvoor hij staat; verantwoordelijk is. Daar hoort niet alleen het voeren van de ad ministratie, het leiding geven aan het bedrijf, maar ook de techni sche kant bij. Zaken als aardgas- prijzen, energiebesparing, kli- installatiebureau van: CENTRALE VERWARMING VENTILATIE KOELING TECHNISCHE INSTALLATIES C02-DOSERING LUCHTVERWARMING AIRCONDITIONING RETARDERS GRONDVERWARMING ROOKGASCONDENSORS TEL. 0189146 66 -2921-41 28 NOORDEINDSEWEG 24 2651 CW BERKEL EN RODENRIJS maatbeheersing, gewasverzor ging, kosten- en baten, worden goed bestudeerd. Zij zijn hierop beslist geen uitzondering in verge lijking met andere kwekers. Iedere kweker die een goed functione rend bedrijf wil hebben, zal het te genwoordig alleen met 'gewas kennis' niet ver genoeg brengen. De totale bedrijfsvoering vergt management. De heren Van der Kooij zijn met z'n drieën en kun nen kennis delen. Zij zijn wat dat betreft in het voordeel. Het kan ook omgekeerd werken als men niet goed met elkaar overweg kan. Gelukkig is dat bij hen niet het ge val. Wel hebben ze afspraken ge maakt, waar ze zich proberen aan te houden. Zij weten zich in hun werkzaamheden gesteund door 26 vaste medewerkers van het be drijf die een hart voor de zaak hebben. Een haar voor de meest bezongen bloem onder de bloe men: de roos, die er prachtig uit ziet, maar die je eigenlijk' niet zonder handschoenen aan kunt pakken. Naast hen komen een aantal vakantiehulpen -in de va kantie en in de piekperioden een handje helpen, om een zo goed mogelijk kwaliteitsprodukt te brengen. Rozen die niet te rauw of te rijp zijn, maar precies zo in de knop dat ze 'fris' geknipt, gesor teerd en verpakt op de veiling aan geleverd worden. Daarna vinden ze hun weg naar de mensen die I van hen houden: van bloemen die I ook van mensen houden, zoals de slogan luidt! Kassenbouw Vink en Veenman I B.V. te Noorden (bij Nieuwkoop) realiseerde de bouw van de nieuwe bedrijfsruimte. Vrijwel alle kassen-nieuwbouw en I de verbouw, alsmede het filiaalbe I drijf aan de Rottekade werd ge bouwd door Kassenbouw Vink en Veenman B.V.). Schildersbedrijf h/o L.J. van Reeuwijk en Zn. Parallelweg 27 2914LC Nieuwerkerk a.d. IJssel Tel. 01803-12512 de bedrijven op deze pagina feliciteren Gebr. v.d. Kooij B.V. mel| het totstandkomen van de nieuwe bedrijfsruimte! ZEVENHUIZEN - Op 4 januari werd een cassetterecorder uit een geparkeerde auto aan de Dorps straat gestolen. Op 6 januari is er een autojaloezie gestolen bij discobar De Schuur. Op 7 januari was er een inbraak tussen 19.30 en 21.30 uur aan de Korenstraat. Een kleuren t.v. werd ontvreemd. Diezelfde avond werd er ook in een woning aan de Schielandsingel ingebroken. De video was klaargezet om mee te nemen doch de inbrekers zijn ver moedelijk gestoord. Een aanrijding zonder letsel vond plaats op 9 januari ter hoogte van de afrit aan het Noordeinde. Een voorrangskwestie met materiëke schade. Op 11 januari was er een botsing tussen een motorrijder en een bromfietser bij de oversteek in het fietspad ter hoogte van de tunnel in de Nrd. Dwarsweg. De bestuurder van de bromfiets liep letsel aan zijn been op en moest voor behandeling naar het Bleulandziekenhuis. Op 11 januari werd een jongetje aangehouden inzake diefstal van een Fila-jack. De jongen had eind november het jack gestolen bij De Schuur van een inwoner uit Zeven .huizen. De dader verklaarde het in eerste instantie bij een zaak in tweedehands artikelen voor f 15,- te hebben gekocht. Na verhoor bekende hij. GEVONDEN: zilv. armband, Wil- ma; bivakmuts; ijsmuts. VERLOREN: polshorloge Pulsar met stalen band; zw. handtas; br. tas inh. regen broek en bougie sleutel en bougies; kentekenplaat geel KY-23-HS. Naar aanleiding van de op handen zijnde Bazar van de bejaarden soos, vroegen we mevrouw Reijm- Bos wat nadere informatie om trent deze soos te verstrekken. Zij vertelde dat de bejaarden soos uitgaat van de Hervormde kerk en zo'n viertal jaar geleden is opgericht door hulpprediker de heer G.J. v.d. Berg. De bijeen komsten worden door een drietal dames voorbereid en geleid, te weten de dames A. Bos-Krijgs-1 man, J. Stofberg-Koot en J. Reijm-1 Bos. Meestal wordt er begonnen I met een meditatie, thans door del huidige predikant ds. H. Gaas-I beek, waarna een recreatief prol gramma volgt (spelletjes, spreker I enz.). Ook mevrouw Gaasbeek isl een trouwe gast op de bijeen-1 komsten die eenmaal per veertien dagen worden georganiseerd. De bezoekers, in leeftijd variërend! maar vanaf zo ongeveer 55 jaar r komen niet alleen uit Oud Verlaat. I maar ook uit Ommoord, Zeven-1 kamp en Zevenhuizen dorp. HetI ledenaantal bedraagt 37. Er word: I geen contributie geheven. Van del opbrengst van de Bazar hooptl men weer een jaar activiteiten te I kunnen ontplooien zoals b.v. spre-l kers uitnodigen, het gebouv. I (huur) betalen en misschien een gedeelte van het jaarlijkse uit stapje betalen. Zij die niet overJ vervoer beschikken worden ge-I haald en bracht naar De Vierkap f Vrijdag 24 januari a.s. organisee' I de evenementencommissie va" I dorpshuis Swanla weer een kie l verjastoernooi. Aanvang 20.00 uur I Inschrijving aan de zaal vana l 19.30 uur. Deelname 3,- per per-1 soon. Vele fraaie prijzen zijn er te I winnen en er wordt gezorgd voor j lekkere hapjes. Uitslagen van de op 4 januari ge-I houden derde ronde van het zaal-1 voetbaltoernooi in dorpshuis Swanla: Dorpshuis-Hazebroek.Dl 1; Spar-Phaff: 3-2; Hovens-Eikel lenboom: 6-2 Eindhoven-Gemeer I tehuis 3-2 Lammens-Groenewec 0-12. Dorpshuis-Spar 1-2. Phaff-Hazebroek 4-2. Lammens-1 Eikelenboom 1-9. Hovens-ge- meentehuis 8-1. Eindhoven- Dorpshuis 3-1. Groeneweg-Sp®| 3-3 STAND NA 3 RONDEN 1. Hovens - 2. Groeneweg - 3. Ha-1 zebroek - 4. Eindhoven - 5. Eike-1 lenboom - 6. Phaff - 7. Gemeente I huis - 8. Spar - 9. Dorpshuis -111 Lammens.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6