JABE Coen Schiereck PARTTIME MEDEWERKER m/v Continental Sound in Zevenhuizen affiches Tijdens ons gesprek rinkelt onop houdelijk de telefoon. "Leiden is uitverkocht" klinkt het regelmatig. Het betreft 'Second Chapter of Acts", welke gospelgroep van 11 iot en met 14 december drie con certen geeft in ons land. Een EO- Ronduit club tour, georganiseerd door Continental Sound. Terwijl we wachten is er gelegenheid de betrekkelijk kleine werkkamer en ontvangstruimte van Leen la Ri vière eens rond te kijken. Tien tallen affiches van gepasseerde gospelconcerten hangen er aan de wand. Verder bedekt met een geweldig groot prikbord, waarop keurig overzichtelijk gerang schikt de namen van de gospel groepen en zoals het ons leek, hun programma, ofwel 'agenda'. Bo vendien bekende namen als Wim ,-ols en Karen Lafferty. Laatst genoemde heeft het bekende lied "Zoek eerst het Koninkrijk van God" gemaakt groei activiteiten verhuizen Uitslag kerstver loting v.v. Groeneweg Concert dameskoor Vos Jubilans Stichting dorpshuis "Swanla" te Zevenhuizen (Z-H) zoekt: voor in- en verkoop van restant- en tweedehands artikelen JABÉ Open Bridgedrive Voor Voorzetramen, kozijnen tot Aan bouw, Verbouw en Nieuwbouw en alles wat er aan vast zit! Ook voor HOUT- en BOUWMATERIALEN kunt u bij ons terecht! bouwkundige werkzaamheden en adviezen. Kinderen geven groots concert in dorpshuis Swanla Hoewel Continental Sound aanvankelijk geen behoefte had om ruchtbaar heid te geven aan de vestiging in een voormalig tuincentrum aan de Wolle- foppenweg in Zevenhuizen, wordt ingestemd met een interview met de Dorpskrant. Eén en ander als gevolg van enigszins sensationele bericht geving in een hier ter plaatse verschijnend regionaal dagblad. Dienten gevolge heeft Zevenhuizen wel kennis genomen van de probleempjes waarmee Continental Sound te maken heeft (gehad) maar is nog steeds niet op de hoogte waarmee dit bedrijf, dat in stichtingsvorm is opgezet, zich bezighoudt. Om dat te weten te komen bezochten we het adres in Rotter dam-Ommoord, waar zich een gedeelte van de bezigheden van deze orga nisatie afspeelt. Oprichter, directeur en manager Leen van Rivière is niet al leen bereid een tip van de geheimzinnige sluier (ontstaan door allerlei be richtgevingen) van Continental Sound op te lichten, hij geeft zelfs een zeer duidelijke uiteenzetting van de werkzaamheden en taken van deze stichting De heer La Rivière: "Continental Sound, als stichting in 1969 opge richt, is een tweepotige organisa tie die zich bezighoudt met Evan gelieverkondiging door middel van muziek. Zo staat het ook ge formuleerd in de statuten. Dit is de ideële tak, de andere is de com merciële. De commerciële tak van onze organisatie zorgt voor appa ratuur, de techniek, de gebouwen, computer, dus al het materiële. Deze koopt dan ook het voorma lige tuincentrum. Met de ideële tak is het eigenlijk allemaal begon nen. Daarvoor ga ik terug naar het eind van de zestiger jaren, toen de Continental Singers voor het eerst naar Nederland kwamen en een Europese toernee gingen maken." La Rievière vertelt dat hij destijds als vrijwilliger, samen met nog en kele anderen, de organisatie ver zorgde. "Het organiseren zit me als het ware in het bloed. Mijn va der was beroepshalve altijd aan het organiseren en ik deed het in het vrijwilligerswerk. Tentfeesten, campingevangelisatiewerk, evan gelisatiecampagnes enz. Ik kon dat in m'n vrije tijd doen vanwege de lange schoolvakanties die ik als onderwijzer had. In 1969 heb ik —ijn baan aan een b.l.o.-school voor verstandelijk gehandicapten opgegeven. Het ging me enerzijds wel aan het hart, maar anderzijds bruiste ik van de energie en het enthousiasme vanwege de moge lijkheden die de 'evangeliever spreiding door middel van gospel muziek' bood en biedt. Het was een geruststellende gedachte te weten dat in mijn plaats een vriend werd aangesteld op die school." "Vanuit die ene groep, waarvoor we nog steeds de Europese tour nees verzorgen (Continental Sin gers bestaat nu uit 14 groepen van 45 zangers) groeiden we naar een totale organisatie voor gospel groepen. Evangeliseren met mu ziek, waarbij we letten op het hoogst mogelijke niveau, voor het totale spectrum van klassiek (Da niël Wayenberg) tot New Wave Qockgospelmuziek. De meeste gospelgroepen bestaan uit ama teurs. Door ons wordt een boek uitgegeven waarin alle gospel groepen een gratis vermelding krijgen. Hun optreden in kerk, kof fiebar enz. kan door ons gêregeld worden, maar ook kunnen ze het zelf doen. Grote manifestaties worden door ons georganiseerd, zoals nu b.v. van Second Chapter op Acts. We opereren in heel Eu ropa en zijn een typisch Europese organisatie, niet uniek, maar wel enig in het soort. We zijn ge groeid tot de grootste evangeli sche muziekorganisatie buiten Amerika. Begonnen bij mij thuis en later verspreid over Ommoord in twee flats en andere ruimten met in totaal 7 vaste medewer kers en 14 part-timers. Daarnaast hebben we nog een groot legiroen naamlozen, vrijwilligers, steunpi laren van onze organisatie." aldus de heer La Rivière. Hij vindt de taak die hij heeft, ontstaan uit een soort van roeping, vanuit zijn ge loof dat op zijn dertiende jaar vaste vorm kreeg. Oorspronkelijk tot de Hervormde kerk behorend zich toch meer thuis voelend in Evan- gelischer kringen. Zijn 'bedrijf zorgt voor muziek voor b.v. Jeugd met een Opdracht Opwekking, Lofprijzing - One Way Day (Ben Hoekendijk) werkt met het instituut voor Evangelisa tie E.O. en zorgde voor een zang bundel voor Youth voor Christ, het samenstellen van dergelijke bun dels vergt veel tijd, in verband met auteursrechten van bepaalde lie deren. Hij noemt het 'joy-riding' als zanggroepen liederen kopië ren zonder daarvoor het auteurs recht te hebben betaald, iets wat nogal eens (vaak uit onwetend heid) gebeurt. "Die auteursrech ten bedragen slechts enkele gul dens per lied, tot misschien zo'n veertig gulden per bundel. Dus dat valt nogal mee", lacht hij. Continental Sound,heeft mensen die op juridisch terrein thuis zijn en tot deze organisatie wende men zich voor desbetreffende za ken. Er wordt door Continental Sound een Gospel informatie- boek uitgegeven waarin alle gos pelgroepen die dat wensen, zich kunnen laten opnemen, zodat zij gevraagd kunnen worden voor optredens. Ook geeft deze orga nisatie het negen maal per jaar verschijnende blad "Gospel Music Art magazine' uit, dat helemaal door eigen mensen wordt samen gesteld. Door directeur La Rivière geschreven en bij Kok Kampen uitgegeven zijn de boeken Evan gelisatie I en Evangelisatie II, op theologische basis vanuit Evange lisch perspectief. Ook de gos pelgroepen werken zo, niet zo maar maar theologisch verant woord. Eenmaal per jaar wordt er door Continental Sound een con gres gehouden dat een week duurt in De Bron in Dalfsen. Het aanstaande jaar in de eerste week van augustus. De deelnemers, zo'n 1400, komen uit de hele we reld, kunnen kiezen uit 20 pro gramma-onderdelen op 2 niveau's op hetzelfde ogenblik, variërend van 'hoe leer ik beter zingen, m'n geloof overdragen, muziekmaken, techniek enz. "Het programma is net een spoorboekje. 50 vakdo centen geven les op allerlei ter reinen, terwijl er zo'n 60 groepen en solisten uit de hele wereld naar de seminars komen. Bezoekers zijn dirigenten van koren, chris telijke organisaties, oudelingen van kerken, zangleiders, leiders van gospelgroepen enz. We zijn nu al bezig met de voorbereidin gen. Door al die activiteiten, die boven dien nog toenemen, groeiden we uit onze ruimten. Toevallig liepen we tegen het te koop aangebo den tuincentrum in Zevenhuizen, eigenlijk op een steenworp van onze kantoren. Naast kantoor- en woonruimte dat al aanwezig' is moet er ook nog een loods ge bouwd worden om onderdak te bieden aan één van de twee bus sen. We hebben namelijk twee bussen, compleet met kostbare muziekapparatuur uitgerust, waarmee groepen uit het buiten land in Nederland op toernee kunnen. Allebei de bussen thuis is een zeldzaamheid, maar om één bus die thuis is buiten te laten staan vinden we niet verantwoord met die kostbare apparatuur erin. Daarom hebben we een bouw- aanvraag ingediend voor een loods. Daartegen is bezwaar ge maakt, o.a. door iemand die bijzijn komst naar Zevenhuizen de verze kering had gekregen dat zijn woonomgeving 'groen' zou blijven Jammer was het dat er eigenlijk al vanaf het begin sprake was van wat stroefheid. Desondanks heb ben we toch goede hoop en ver trouwen begin volgend jaar ons nieuwe domicilie in gebruik te kunnen nemen" lacht La Rivière. 1e prijs: nr. 0256, G. Zweere; 2e prijs: nr. 2680, J. Pruysen; 3e prijs: nr. 0037, D. Koole; 4e prijs: nr. 2404, M. Rosbergen en 5e prijs: nr. 2423, F. v.d. Horst Het sfeervolle concert van het da meskoor Vox Jubilans met mede werking van het mannenkoor "Gouda's Liedertafel", in de Ned. Herv. Kerk op 20 december heeft de harten vertederd van een aan dachtig publiek. Geboeid en met een diep gevoel van welbehagen hebben zij kunnen luisteren naar de prachtige kerstliederen die er vertolkt werden. Het orgelspel ter begeleiding van de heer Nieuwenhuyse en de beide koren apart en in combina tie, onder leiding van de dirigen ten C. Ooms en A. Bunnik. De koorleden voerden met eigen krachten de diverse soli uit die bij zonder goed waren. Het programma bevatte een schat aan o.a. muzikale rijkdommen van Schubert, Mendelsohn, Bartholdy en Palestrina. Tot besluit was er de samenzang Ere zij God, met te genzang van het dameskoor, zodat de muzikale vonk het kerstlicht bij velen heeft ont stoken De aan te trekken medewerker zal worden belast met het assisteren van de beheerder bij het exploiteren en onder houden van het Dorpshuis. De uit te voeren werkzaamheden houden ondermeer in: -Het regelen van verhuur, bezetting en gebruik van sporthal en zalen; -het verzorgen van de horeca-funktie in het dorpshuis (bar, lunches enz.); -het verrichten van noodzakelijke administratieve werk zaamheden. Genoemd werk wordt in overleg met en onder leiding van de be heerder uitgevoerd en zal hoofdzakelijk in de avonduren en op zaterdag plaatsvinden. Gedacht wordt aan een aantal werkuren tussen 12 en 20 per week. Gegadigden dienen te voldoen aan de volgende eisen: -Ervaring in de horeca. -Leeftijd tussen 25 en 40 jaar. -Positieve instelling t.a.v. het verenigingsleven. -Financieel- en administratief-inzicht. -Goede kontaktuele eigenschappen. De honorering voor deze funktie is afhankelijk van ervaring in soortgelijke funkties. Schriftelijke sollicitaties voor 25 januari 1986 richten aan: Stichting Dorpshuis Swanla, Postbus 49, 2760 AA Zevenhuizen. Zonodig zijn telefonische inlichtingen te verkrijgen bij de heer M. Aalderink, tel. 01802-2020. heeft nu een mooie restpartij witte 1- en 2-déurs HANG-en LEGKASTEN en verder diverse andere artikelen. Komt u ook gerust eens binnen kijken. Dat is geheel vrij blijvend. Tevens haalt JABÉ nu ook uw OUD IJZER, LORREN en OUD PAPIER op. Wij doen dit elke donderdagmorgen. U hoeft alleen maar even te bellen! Dorpsstraat 222 - Zevenhuizen. DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG DE GEHELE DAG GEOPEND. TEL. 01802-3281 (2271/2157) De evenementencommissie van dorpshuis Swanla organiseert op vrijdag 17 januari a.s. weer haar maandelijke Open Bridgedrive. Aanvang 20.00 uur. Inschrijving is mogelijk vanaf heden aan de bar of tel. 01802-1989 of bij de heer A. v.d. Haak, tel. 01802-2233. Er zullen 21 spellen in topinte- graal-vorm worden gespeeld. Deelname 6,50 per paar. Het in schrijfgeld wordt gebruikt voor leuke prijzen en een lekker hapje. De volgende bridgedrive is op vrij dag 21 februari. ^4? Bouwt* Zaterdags geopend van 9.00-12.00 en van 13.00-15.00 uur. Dorpsstraat 12 - Zevenhüizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. "Wanneer mogen wij nu zelf eens een concert geven?" was de laat ste maanden een veel gehoorde vraag. Hij was afkomstig van kin deren uit Zevenhuizen die mu ziekles hebben in ons dorp onder auspiciën van de Zeven Muzen. Eigenlijk hadden die muzikanten in de notedop wel een beetje ge lijk, want het afgelopen muziek- jaar waren uitsluitend bekende namen op de drukbezochte con certavonden te horen geweest. Daarom goed nieuws voor ieder, jong en oud, die van muziek houdt: volgende week zaterdag avond 25 januari geven ca. 35 kin deren vanaf 19.30 uur een echt concert in dorpshuis Swanla. Het programma dat nu vaststaat ziet er zeer belovend uit. Kinderen zullen concerteren op de blokfluit, klarinet, gitaar, dwarsfluit en pia no. En het bijzondere van het con cert is dat behalve jonge musici zelf, die hun uiterste best zullen doen, ook de muziekleraren en - leraressen het één en ander zullen spelen; zowel onderling als samen met de leerlingen. "Samen muziek maken" is de leu ze, en Zevenhuizen zal versteld staan van het aanwezige talent in het dorp. Kaarten zijn op zater dagavond aan de zaal vanaf 19.00 uur verkrijgbaar. Maar wie verze kerd wil zijn van een goede zit plaats kan nu al reserveren bij de Zeven muzen: Hanny Verbakei. Burg. Boerstr. 25, tel. 1913. Deen- treee is laag gehouden: 2,50 voor volwassenen en kinderen tot 15 jaar hebben gratis toegang.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 8