psst. GEBR. VENTE Koor- en samenzangavond BILJARTEN RPF MOERKAPELLE woensdag 5 maart a.s. OPENBARE VERGADERING Cabaretgroep WAMMES voor Greenpeace Land bouwvak beurs SIA/SIMA te Parijs "De Dikzak" (Jules Croiset) beloont 80 slagers met een nieuwe I.A.S-erkenning slager van tol in de prijzen slavakto Ingrid Paul a.s. vrijdag 14 februari is het Valentijndag! Plattelandsvrouwen nieuw bestuur Het nieuwe bestuur van de Platte landsvrouwen afd. Moerkapelle ziet er als volgt uit: Presidente: mevr. P. Bukman-Kouwenhoven; Secretaresse: mevr. L. v.d.,Wilt- Breugem; penningmeesteresse: Mevr. I. Bakker-Donker; Vice-pre- sidente: Mevr. I. v.d. Vlugt-de Vries; 2e secretaresse: Mevr. L. v.d. Elst-v.d. Pol. jaarreisje Vruchtbare ideeën- avond voor Konin ginnedag Pauw gevonden... DE DORPSKRANT het best gelezen in Zevenhuizen én in Moerkapelle automobielbedrijf «Si Hervormde Kerk Moerkapelle 13 FEBRUARI - aanvang 19.45 uur. t.b.v. melkprojekt Woord en Daad finale 4e klas bandstoten distrikt GOUDA. In het weekend van 28 febr. en 1 en 2 mrt. 1986 bij B.V. HOTEL VOS te Zevenhuizen. in gebouw "Moerveen" (tngang Rode Kruis) aanvang: 20.00 uur. Spreker: C.J. Smjts, Zoetermeer In Zevenhuizen is sinds enige tijd de cabaretgroep WAMMES actief bezig aan de voorbereiding van een avondvullend program ma. Om het optreden niette verleren wordt zo afentoe een voor- proefje gegeven van wat zoal van Wammes te verwachten is. Zo trad de groep met succes op tijdens deZevenhuizense anti-kruis- rakettenmanifestatie en zo zal zij ook op woensdagavond 1 S fe bruari a.s. te zien zijn bij de Greenpeace-avond in het dorpshuis Swanla. Er wordt dan een uiterst gevarieerd optreden van onge veer een half uur verzorgd bestaande uit liedjes en sketches. Wammes is ontstaan uit jonge mensen die elkaar hebben ontdekt bij de diverse culturele evenementen in Zevenhuizen, zoals het Spektakelstuk "Mexico oh Mexico", het Z.T.T.C- jubileum feest en het tweede lustrumfeest van dorpshuis Swanla. De groep bestaat momenteel uit Henk van Erk, Linda Hofman. Mark Hofman, Inez Huldy, Erik Nolten, Ernst de Vogel, Marianne de Vogel, Hans Sytsema en Idah ZamZamNawawi. Een behoorlijk grote groep bestaande uit mensen die allen hun eigen kwaliteiten en specialiteiten hebben, zodat alle aspecten van het theater aan de beurt kunnen komen. Want êên ding hebben alle leden van de groep gemeen: de liefde voor het cabaret! Bij hét maken van de programma's gaat Wammes niet uit van een bepaalde ideologie of overtuiging. Wel is de groep dat zo mooi heet geëngageerd bezig". Degene die nieuwsgierig is geworden komt gewoon woensdagavond 1 S februari naar de Greenpeace- avond in dorpshuis Swanla, want behalve WAMMES is daar nog veel meer te beleven. Wammes wordt op deze avond begeleid door Wim van Dostrom op de gitaar... Van zondag 9 t/m zondag 16 maart a.s. wordt de jaarlijkse land bouwtentoonstelling in Parijs ge houden. Deze vakbeurs, de SIA/ SIMA, een reusachtige interna tionale vakbeurs voor landbouw en veeteelt te Parijs wordt dit jaar voor de 57e maal gehouden. Op de SIMA (Salons Interna- tionaux de la Machine Agricole) worden op een oppervlakte van 161.000 vierkante meter zo'n 20.000 landbouwmachines ten toongesteld van deelnemers uit meer dan 30 landen. In een vijftal gebouwen kunnen behalve trac toren en grondbewerkingsmachi nes, ook plant-, zaai- en oogst- machines, materieel ter bescher ming van gewassen, onderhouds- materieel en installaties voorfok- kerijen worden bezichtigd. Ver der melk- en melkverwerkende machines, opslag- en verpak kingsinstallaties, bedrijfsgebou wen, sproei-installaties, kassen en bosbouw- en wijnbouwmateri- eel. De SIA (Salon International de l'Agriculture) is een grote agrari sche show in drie hallen met o.a. runderen, paarden, schapen, var kens, geiten en pluimvee. Voorts worden veevoeders, zaden, mest stoffen, landbouwbestrijdings- middelen en veterinaire produk- ten tentoongesteld. Ook fok- en landbouworganisaties zijn verte genwoordigd, alsmede toeristi sche organisaties enz. Behalve uit Frankrijk worden ook uit tal van andere landen produkten ge ëxposeerd, zoals bijv. zuivelpro- dukten, vlees, wijn, bier, vruchte sappen, groenten en fruit. Het is eenvoudig deze vakbeurs te bezoeken: van 8 t/m 10 maart a.s. is er een 3-daagse busreis sa mengesteld, waarbij ruim de gele genheid bestaat de beurs te be- Na een reeks van keuringen en steekproeven zijn op 20 januari in De Reehorst te Ede 80 slager/worstmakers voor hun ambachtelijk vervaar digde vleeswaren door De Dikzak onderscheiden. De bijeenkomst was georganiseerd door het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten (I.A.S.). Het I.A.S. is een instituut van het Bedrijfschap Slagersbedrijf, de bedrijfsoverheid van de nederlandse slagerij (werk gevers en werknemers). Het I.A.S. verzorgt keuringen voor ambachtelijke, door de slager zélf vervaardigde produkten. De eisen die men aan de te keuren produkten stelt, zijn bijzonder hoog. Uitgangspunt is het verwachtingspatroon dat de consument heeft ten aanzien van in eigen bedrijf vervaardigde kwaliteitsvleeswaren. Omdat slager van Tol niet aanwe zig kon zijn bij de prijsuitreiking in Ede, vanwege ziekte van enkele medewerkers, kwam een verte genwoordiger van het I.A.S. per soonlijk de zilveren erkenning in de winkel in Zevenhuizen over handigen. Dat gebeurde op een tijdstip dat de vervaardiger van het produkt (gekookte achterham), waarvoor de onderscheiding door het I.A.S. werd uitgereikt, Van Tol sr, afwezig was. Zoon Dick nam van zijn 'oude' leraar Scheerma- ker, de erkenning in ontvangst Deze blijft een jaar geldig. Eerder behaalde slager Tol met een score van 9,5 negen prijzen op de Slagersvaktentoonstelling: Goud voor corned beef; zeven zil veren voor: boerenham, runder rollade, hollandse salami, haus- macher, boterhamworst, osse- worst en gelderse rookworst. Een bronzen ontving hij voor kookworst. Deze medailles mag slager Van Tol houden en zijn drie jaar geldig zoeken. Bovendien bezoekt men tijdens deze reis de grootste vei ling van Frankrijk te Rungis. Op dit 220 ha. grote terrein werken 15.000 medewerkers en worden per jaar 30.000 spoorwagons en 435.000 vrachtauto's in- en uitge laden. Op dit terrein wordt een rondleiding o.l.v. een Nederlands sprekende gids aangeboden en wordt een diashow gepresen teerd. In Parijs logeert men in een uit stekend hotel in de omgeving van de Opéra. Een rondrit door Parijs en de mogelijkheid om een wer velende show in de Folies Ber gère mee te maken zorgen voor de nodige ontspanning tijdens deze studiereis. Voor de prijs van f 336,- per persoon kan men de ze unieke reis, die vanuit Zwolle, Utrecht en Breda vertrekt, mee maken. Een folder en verdere in- 'ormatie ontvangt men bij de Ra bobank. veelbelovend voor de toe komst De 21-jarige blonde Zevenhui- se schaatster Ingrid Paul heeft het er goed afgebracht bij de Ne derlandse kampioenschappen in Assen vorige week. Ze behaalde de negende plaats in het eind klassement. De 3 km. reed ze uitstekend: ze kwam op de tweede plaats achter Ria Visser. Op de 5 km. eindigde ze als zesde. Zoals bekend is ze beter op de lange afstand wantde 500 m. reed ze slecht en de 1500 m. niet zo best. Een vooruitgang toch, want vorig jaar eindigdeze als elfde bij de N.K. Ingrid maakte deel uit van de ploeg van het gewest. Haar start bewijs dankte ze aan haar 5e plaats bij de B-kampioenschap pen in Alkmaar. Helaas kwam zij daar ten val en verspeelde zo haar derde of vierde plaats! Dorpsstraat 18-20 - Moerkapelle - Tel. 01793-1588 Woensdag 19 februari a.s. wordt er een bijeenkomst gehouden van de ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Moerkapelle. De heer D. Buster van de Goudsche Courant verzorgt een lezing over het tot stand komen van de krant, vroeger en tegenwoordig. Het jaarreisje is verzet van 13 mei naar dinsdag 6 mei. Dat het Zevenhuizense vereni gingsleven bol staat van actieve bestuurders werd de afgelopen week weer eens duidelijk. Op de oproep van het Oranje Comité 1986 om ideeën te komen spuien in dorpshuis Swanla, werd goed gereageerd, en het geheel werd een vruchtbare avond vol goede suggesties. Een viiftal wordt hieronder ver meld: - ledereen gaat verkleed op 30 april, net zoals toen tijdens de Ot- en Sien-manie. - De hele Dorpsstraat wordt één grote feest-straat met vlaggen en versierde gevels. - Een serie old-timers zal door het centrum rijden. - Een ^demonstratie square-dan sen (soort volksdans) zal worden gegeven op het dorpsplein. Kortom, veel waardevolle ideeën waar alle aandacht aan gegeven zal worden. Het O.C. kan verder meedelen dat een aantal evene menten zeker weer op het pro gramma zal staan, zoals het: 'wak ker blazen' vanaf de kerktoren, de lawaai-optocht, de aubade mét Zevenhuizens volkslied, de be kende wielerronde, de zeepkisten race, de vele kramen en natuurlijk 's-middags de vereningsspelen. Mocht U als burger of vereniging een dezer dagen nog op een leuk idee komen, bel dan gerust naar de secretaris, Marian Poorter, tel. 2327. Het O.C.-Zevenhuizen bn energie en gaat nu aan het werk. Dinsdagmorgen vertoefde er hoog en droog een mannetjes pauw op ons dak. Wie mist hem? Tel. 01802-1653. In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX. Gebruikte onderdelen Spuit- en plaatwerk VI iet kade 17a - Zevenhuizen (Z-H) - Tel. 010-550456

Dorpskrant | 1986 | | pagina 10