dp 1 HENK SOL I 25,- 149,- 20 TOT 50% KORTING!!! EEN NIEUW (DORPS)HART IN ZEVENHUIZEN Uw huis verkopen doet u niet iedere dag. Vandaar de NVM-makelaar. VALENTIJN - 14 februari POLITIEK: NVM VAN DONGEN-PERDIJK Nieuwe leerlingen kunnen terecht bij muziekschool... Gemeenteraadsverkiezingen plannen nieuwe gemeentehuis in vergevorderd stadium tijdelijk onderdak van gemeentelijk apparaat: gemeentesecretarie behalve sociale zaken en gemeentewerken nieuwbouw woningen aan het Raadhuishof. tijdelijk onderdak huwelijken De MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. centrumvorming aanvragen niet gehonoreerd woningzoekenden Geef een bloemetje aan wie je liefhebt..... van BLOEMSIERKUNST Op 19 maart a.s. worden de gemeenteraadsverkiezin gen gehouden. In de Dorpskrant van 12 maart zal hier aandacht aan besteed worden. Alle politieke partijen van Zevenhuizen en Moerka- pelle mogen een artikel insturen (max. een half A-4!), waarin hun verkiezingsprogramma beknopt wordt weergegeven Eén en ander zien wij gaarne vóór 8 maart tegemoet. voorgoede mode hoeft u niet ver... ga eerst maar eens kijken bij De nieuwe kollektie voorjaar/zomer komt nu volop bij ons binnen. KOM GAUW EENS KIJKEN!!! POLO'S diverse modekleuren BLOUSES diverse modekleuren EN NATUURLIJK NOG VELE INTERESSANTE WINTERAANBIEDINGEN Bovenstaande onderwerpen kwamen ter sprake tijdens een on derhoud met burgemeester A.H. van Gent, opdat de lezers van de Dorpskrant géinformeerd worden over de uit te voeren gemeen telijke plannen met betrekking tot het Dorpscentrum Burgemeester, hoe staan de plan nen voor het nieuwe raadhuis er voor? "Zoals al in een vorige Dorpskrant stond vermeld, heeft de gemeenteraad goedkeuring verleend aan het bouwkrediet voor het nieuwe gemeentehuis en de bibliotheek. Hierin zijn o.a. kos ten van de tijdelijke huisvesting begrepen." Heeft G.S. al goedkeuring ver leend? "Nee, maar de goedkeu ring wordt wel binnen enkele we ken verwacht. Intussen werkt de architect (Becka en Thunnissen uit Den Haag) het bouwplan, dat bijna besteksklaar is, uit. Over en kele weken hopen we ook de be steksbegroting tegemoet te zien. Het plan dat de architect nu uit werkt is het, enigszins gewijzigde, oorspronkelijke plan." (dit als gevolg van uitvoerige dis cussies in de gemeenteraad overde situering van het gebouw. De meer derheid was voor een verschuiving van enkele meters, waardoor het dorps plein groter wordt, red.) Wanneer verwacht u dat de aanbesteding kan plaatsvinden? "Als de besteksbegroting past bin nen de elementenbegroting, de basis waarop het raadskrediet is beschikbaar gesteld, dan zijn we zover dat er aanbesteding kan plaatsvinden. Over het bouwplan behoeven geen raadsbesluiten meer te worden genomen. Uiter aard worden de leden van de raad uitgebreid op de hoogte gehou den van de stand van zaken en de ontwikkelingen, inzake voorberei ding en straks ook voor de bouw. Dat gebeurt tijdens openbare bij eenkomsten van de raadscom missie-centrumvorming maar meestal is de gehele raad aanwezig. Er is geen bouwcommissie aange steld? "Een bouwcommissie is er niet en past ook niet zo in de be staande structuren. Er is wel een stuurgroep' die bestaat uit het col lege van burgemeester en wet houders, de gemeente-secretaris en enkele afdelingschefs van het gemeentehuis. Deze stuurgroep blijft permanent tot het laatst toe in tact, om ten tijde van de bouw be sluiten te kunnen nemen, zodra nieuwe zaken zich voor doen. Tijdens de bouw is er een 'bouw team',zoals gebruikelijk bij iedere bouw. Hierin hebben zitting de ar chitect, de opdrachtgever (ge- meentevertegenwoordiger(s)), de aannemer en eventuele onderaan nemers. De stuurgroep is verte genwoordigd in het bouwteam er zo is er organisatorisch een slui tende constructie. We hopen dat op 1 maart een kant en klaar plan ligt, zodat na 1 maart de aanbeste ding kan plaatsvinden van het nieuw te bouwen gemeentehuis met bibliotheek." Is de aanbesteding openbaar of wordt er op uitnodiging inge schreven? "Een beperkte groep aannemers wordt uitgenodigd om aan de inschrijving mee te doen." Wanneer wordt de noodwinkel naast het gemeentehuis gesloopt "Er zijn afspraken dat deze op 15 april is afgebroken. Daarna kun nen de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw begin nen, o.a. het terrein vlak maken. Ook het gemeentehuis zal tegen die tijd worden afgebroken. Op dit moment is er nog geen opdracht aan een sloper gegeven." Iets wat ons nog niet ter ore was gekomen en voor menigeen als 'nieuws'in de oren zal klinken is de tijdelijke huisvesting van het ge meentelijk apparaat. Een oplos sing die tal van ideeën en sugges ties over 'huur van containers' of andere 'noodgebouwen' met één slag van tafel veegde, ni: het kan toor van de voormalige meubelfa briek De Koning aan de Dorps straat. Het idee hiervoor werd door de makelaar aangedragen. De heer Van Gent: "Alhoewel de fabrieksruimte al aan een Zeven- huizens bedrijf verhuurd was, was dat niet het geval met de kantoor ruimte. Deze is dusdanig van grootte, dat ons kantoor er in onder gebracht kan worden. Met 17 personen kunnen we daar onze eigen plaats innemen. Er is precies voldoende ruimte! Dit kan toor lijkt ons een uitstekend on derdak als tijdelijke huisvesting. We hebben het dan ook voor een periode van twee jaar gehuurd. Wanneer de verhuizing zal plaats vinden is op dit moment nog niet te zeggen, (we houden de lezers op de hoogte, red.) Hij vertelt dat de huwelijksvoltrek kingen niet in dit tijdelijke kantoor kunnen plaatsvinden. "Twee ge bouwen willen we als tijdelijk raadhuis aanwijzen, nl. het Dorps huis en zo mogelijk, indien hier voor toestemming wordt gegeven door de kerkvoogdij, het Her vormd Centrum, in de dorpskern gelegen. Raads- en commissie vergaderingen zullen vanaf april /e NVM-makelaar helpt u deskundig bij het zoeken van een koper. Samen met u over- legt hij de redelijkheid van de vraag prijs, Hij brengt uw huis in de centra le computer van de NVM. Zodat alle \VM-makelaars in de regio weten dat uw huis te koop staat. Zonodig plaatst hij advertenties. Zo komen vraag en aanbod bij elkaar. Hij leidt ra MAKELAAR ONROEREND GOED potentiële kopers rond in uw huis. Informeert ze over plaatselijke omstandigheden. En begeleidt u naar een verantwoorde verkoop. Want de NVM-makelaar staat aan uw kant De waardevolle hulp van de NVM-makelaar is niet duur. U ver dient hem dubbel en dwars terug. I^t op zijn NVM-vignet, als u uw huis wilt gaan verkopen. NVM-makelaars: deskundig in onroerend goed. Ook v<x>r aankoop, laxatie.huur. vep^ekering. financiering en verhuur. Tweemanspolderweg 11 te Zevenhuizeb Z.H. Tel. 01802-1565. a.s. in het dorpshuis worden ge houden. woningbouw in het dorp en in Oud Verlaat We vernemen dat Zevenhuizen van de rijksoverheid bepaald geen royale toezegging heeft gekregen voor de sociale woningbouw, dit in tegenstelling tot voorgaande ja ren. Met drie zgn. 'premie C-wo- ningen' (hiervoor krijgt de exploi tant een eenmalige rijksbijdrage van f 6.500,- per woning) weet men niet goed raad. Besloten is om de bouw tot een volgend jaar uit te stellen, althans totdat er voor meerdere tot deze categorie be horende woningen rijksgoedkeu- ring wordt gegeven. OUD VERLAAT: Gelukkig kan er binnenkort met de bouw van vier woningwetwoningen in Oud Ver laat begonnen worden: op d ehoek van de Vlietkade-Wollefof. penweg. DORP: Rond de bouwvakvakantit wordt een aanvang gemaakt met de bouw van acht gewone woning wetwoningen aan het Raadhuis hof. Deze komen tegenover de reeds gebouwde. Twee kleine H.A.T.-woningen - van hetzelfde formaat als die aan de Meerkoet, verrijzen er tegelijkertijd boven el kaar. Als de bouw voltooid is, zo de verwachting luidt zomer 1987, is het Raadhuishof vol en daar mee waarschijnlijk ook het dorps- hart van Zevenhuizen. Het ge meentehuis heeft ervan afgezien om - zoals weieens genoemd werd - huizen te bouwen langs de Bosgracht naast drogisterij Ro denburg, in verband met de aldaar toch wel beperkte ruimte. Ook het aanvankelijke voorstel een wo ning te bouwen van de Dorps straat is voorlopig van de baan. "In 1986 worden er in bestemmings plan West geen nieuwe huizen in aanbouw genomen. De bouw van drie premie C-woningen blijft staan tot er een grotere toewij zing is." aldus de burgemeester. CONTINGENT 1985: Op dit mo ment zijn er 22 woningwetwonin gen nabij de Leeuwerik en Kraton laan in aanbouw, die begin maart kunnen worden betrokken. De toewijzing heeft juist plaatsgevon den. In februari worden 16 premie koop-woningen betrokken. Deze woningen zijn alle gekocht door van gemeentewege geaccepteer de plaatselijke woningzoekenden. In april of mei komen de 26 premie C - door aannemer Groen en Bregman uit Benthuizen - ge bouwde en te verhuren woningen gereed. De prijs van deze wonin gen ligt ongeveer gelijk aan die van de woningwetwoningen. De ze woningen worden toegewezen aan woningzoekenden die door de gemeente worden aangewe zen. "In plan West is er nog mogelijk heid tot de bouw van 15 premie A- koop-woningen, 20 premie C- huurwoningen en ongeveerd 25, door de woningbouwvereniging te bouwen woningwetwoningen. Deze woningen kunnen, zo daar toe door de rijksoverheid wordt beschikt, gebouwd worden op drie verschillende kavels bouw grond. De laatste in plan West. Voor particuliere bouw is geen grond meer beschikbaar. Wellicht over enkele jaren in plan "Swanla". (als de toewijzing voor het'vol gend jaar ook zo minimaal is, zaj het nog enkele jaren duren voor dat plan West 'vol' is.) Gezien de bestaande provinciale voorne mens tot wijziging van het streek plan, ziet het er voor de woning bouw in Zevenhuizen in de naaste toekomst niet zo rooskleurig uit." In Zevenhuizen heerst gelukkig geen echte woningnood. Er is sprake van een permanente 'wo ning-behoefte', omdat er nieuwe, jonge, woningzoekenden bijko men. Met de streekplanvoorne mens rekening houdend, zou over enkele jaren woningnood wel het geval kunnen zijn. Dit voorjaar kunnen weer veel woningzoeken den van een huis worden voor zien, dankzij de gereedkoming van de nieuwe woningen. Burgemeester Van Gent: "Er wa ren op 12 december 1985 70 men sen in categorie 1 woningzoe kend. Tot deze categorie behoren combinaties van twee personen die voor de eerste keer een wo ning zoeken. Op diezelfde datum waren er in categorie H: 60 perso nen ingeschreven (cat 2: alleen staanden, die woonruimte wen sen (zelfstandige woonruimte). Categorie III telde op die datum ook 69 inschrijvingen. Dit zijn één- of meerpersoonshuishoudöns, die een zelfstandige woning heb ben, maar een andere woning wensen. Ook economisch gebon- denen, die nog niet in Zevenhui zen wonen, behoren tot deze categorie. Tot de laatste categorie IV behoren echtparen/alleenstaan den die een groot huis hebben, maar een klein huis willen. Hier voor waren 34 aanvragen. Vanwe ge de grote belangstelling voor kleine woningen: alleenstaanden en ouderen, denken we dat we op korte termijn het accent op de bouw van kleinere woningen moeten leggen." aldus de heer Van Gent. (de bouw ervan is voorlopig alleen nog maar toekomstmuziek...maar wie weet wordt de bouw van een dergelijk com plex het volgend jaar gehonoreerd!). De Streekmuziekschool Waddinx- veen ondergaat langzaam een gedaanteverwisseling. Het aantal korte cursussen is uitgebreid, het ensemble-spel wordt intensiever beoefend en er is ruimte ontstaan voor nieuwe leerlingen voor be paalde instrumenten. Vanaf de voorjaarsvakantie (die eindigt op 15 febr.) kunnen nieuwe leerlin gen beginnen voor piano, electro- nisch orgel, keyboards, trompet en gitaar (populair en klassiek) Uiteraard is het aantal plaatsen beperkt. Inlichtingen over tarieven en tijden te verkrijgen bij de directeur op maandag tussen 14.00-17.00 uur, of de administratie tijdens kan tooruren, behalve op vrijdaq Tel. 01828-14422. Nrd. Dwarsweg 86 Zevenhuizen Tel. 01802-1593 LUROp L?TERÏi (te laat ingezonden artikelen kunnen niet geplaatst worden).

Dorpskrant | 1986 | | pagina 11