Wie zijn RuudenNeelie? drukkerij elgersma FRED ANTIEK vaste woon- en verblijfplaats DORPSKRANT BAKKERIJ VERBEIJ Brood - gebak - gevulde koeken - amandelbroodjes - speculaas - beschuit - div. soorten koek - chocolade - bonbons. Woord en Daad gevonden: hamer; damesfiets (gazelle); sleu tel aan handje met opschrift o.k.; nieuwe zw. herenhandschoen, leer met bont; fietssleutel; kinder handschoen, blauw met rood/geel en witte strepen. verloren: gouden hangertje in de vorm van een hartje; wit linnen tasje met twee balletschoentjes; trouwring met inscriptie Paulien 28-5-1954. t parti Ve voor Verz waar Nedt Politieberichten AANBIEDING: 250 gram DIKKE SPECULAAS van f 3,15 nu voor f 2,50 KRENTENBOLLEN van f 3,- voor f 2,50 - kamerplanten - droog haardhout - sla- en koolplanten voor glascultuur - groentezaden (-20% korting tot 1 maart 1986) - meststoffen, potgrond, tuinaarde broeiramen, enz. De vermiste kater Twee gelukkige mensen die binnenkort gaan trouwen. Zij kozen hiervoor bij ons een mooie huwelijkskaart uit de Intercard-kollektie. Kom ook eens langs en vraag ook even naar het Intercard huwelijkskado. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen. Oud Ver laat en Moerkapelle. Verschijnt één maal per veertien dagen in een oplage van 3.500 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgers- ma. Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant geplaatste adver tenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van re den, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigereni In onze kersteditie was de advertentie van "Antiekhal Fred" een echte opvaller. Het daarin op foto's afgebeeld antieke meubilair heeft menig verzamelaar of liefhebber van antieke meubels benieuwd gemaakt hoe het antiek er in het 'echt' uitziet. Echte antiekkenners stelden dat de prij zen in de actie-aanbieding gewoon absurd waren. "Te laag" meenden collega-antiekhandelaren. Menig antiekliefhebber zag zijn kans schoon om tegen deze aantrekkelijke prijzen z'n slag eens te slaan en het voor nemen een antiek meubel aan te schaffen, in daden om te zetten. Vandaar dat er aardig wat toeloop was naar de tijdelijks huisvesting van Antiekhal Fred, aan de Wollefoppenweg 109, rond de Kerstdagen. VERHUIZING Inmiddels - begin februari - is er een definitieve huisvesting ge vonden voor al het fraaie antiek van Fred van Dongen: in een loods achter een bungalow aan de Wollefoppenweg 61. Hij prijst zich gelukkig ook bij zijn antiek hal te kunnen wonen en dezerda- gen vestigde hij zich ook aldaar. Voordat het antiek verhuisd kon worden en de bungalow ingericht moest er nog het één en ander gebeuren, aan reparaties, en wer den hij en zijn vriendin, die hem in zaken assisteert, tijdelijk uitge schakeld door een auto-ongeval. Gelukkig hielden ze daar geen blijvende kwetsuren aan over, doch het had wel een vertraging tot gevolg. Nu - zes weken na de Kerst - is men eindelijk op orde. ANTIEK In de loods is het antieke meubi lair dusdanig opgesteld, dat het een overzichtelijke aanblik biedt. Fraaie kasten, toiletkasten, buf fetten, eethoeken (zeker acht), bankstellen, canapé's, chais lon- gues, kastjes, stoeltjes en fau teuils, staan in groepen gerang schikt, alsof het kleine ingerichte kamertjes zijn. Het assortiment is groot en varieert in leeftijd en ori gine: Franse, Duitse, Engelse en Hollandse stijlen in diverse hout soorten: mahonie, eiken enz. Zelfs degene die geen 'antiek kennis' of liefde heeft voor deze oude, soms nostalgische meu bels, valt voor hetgeen hem of haar ter aanschouwing komt bij het betreden van de antiekhal. "Ik verkoop nietalleen, maarkoop ook in. In de toekomst willen m'n verloofde en ik ook meer glas werk gaan verkopen." Van Dongen vertelt dat men ook voor restauratie van antiek bij hem terecht kan. Van oorsprong is deze 36-jarige doorgewinterde 'rot' in het antiquairsvak, altijd in de handel bezig geweest. Op jon ge leeftijd fokte hij dieren om die weer te verkopen: konijnen, kip pen enz. Alles waar hij 'brood' in zag probeerde hij te verkopen. En zo kwam de uit Rotterdam-Ter- bregge afkomstige handelaar al op z'n achttiende in de antiekhan del. Hij kocht en verkocht, aanvan kelijk variërend van enkele stuks tot later hele partijen. Ook op beurzen was Fred de antiquair graag gezien. Ook deed hij daar goede zaken: hij leverde tot in de kop van Noord-Holland voor de particulier. Zijn voeling met de grote antiekhandel blijft hij hou den, is hem van nut bij de inkoop. Doch waar het het meest op aan komt in deze branche is de 'ken nis': inzicht en onderscheidings vermogen. Gezien zijn jarenlange ervaring kan men aannemen dat Fred van Dongen die gaven of ei genschappen meester is. "Vroe ger was het gemakkelijker om aan gaaf antiek te komen dan thans. Het wordt steeds moei lijker. De mensen zijn zich bewust geworden van de waarde. Ze be waren het zelf met de gedachte dat het steeds meer waard wordt. Dat is overigens niet altijd hetge- val. Steeds meer mensen gaan antiek ook waarderen, omdat ze het gezellig vinden. Antiek bete kent handwerk, meubilair dat op ambachtelijke wijze tot stand is gekomen. We verkopen veel aan jonge mensen, die nekele stuks antiek combineren met moderne meubels. Dat kan heel goed. Sommige mensen kopen pas an tiek als ze, na een huwelijk van b.v. 20 jaar, nieuwe meubels no dig hebben. Ze hebben dan be wust voor antiek gespaard. Erzijn mensen die hun hele inrichting compleet met antiek hebben. Best kostbaar, maar het houdt - mits goed onderhouden - wel lang z'n waarde." Bij Antiekhal Fred bewaken honden die waarde.. Rest ons Fred van Dongen veel succes te wensen met zijn antiek handel in Zevenhuizen. OPENINGSTIJDEN: op werkda gen en daarnaast op telefoni sche afspraak ('s-avonds). MOERKAPELLE - Het comité Moerkapelle e.o. van de Stichting Woord en Daad organiseert op donderdag 13 februari a.s. in de Hervormde Kerk te Moerkapelle een koor- en samenzangavond. Aan deze avond werken o.a. mee de koren Sursum Corda o.l.v. Teun Groen, Asarela en Nethanja o.l.v. Frank de Graaf. Het- orgel wordt bespeeld door Peter Ver- weij. Enkele leden van het jeugd koor zullen een instrumentaal stuk ten gehore brengen. De spreker voor deze avond is de heer I. 't Lam, propagandist van Woord en Daad. De opbrengst van deze avond (collecte en verkoop) wil het comi té bestemmen voor het door haar geadopteerde 'melkproject'. Dit project in Port-au-Prince (Haiti) houdt in dat in het kader van de preventieve gezondheidszorg aan kleine kinderen melk verstrekt wordt. De kosten van de melk zijn f 0,25 per liter. Het comité heeft voor dit seizoen een bedrag van f 15.000,- hiervoor toegezegd. Dat 4 kan uiteraard niet door de comité leden zelf worden betaald. Daar om deze avond met collecte en verkoop van een grote verschei denheid aan artikelen. Nieuw zijn: verschillende soorten kaarten, kettinkjes, badhanddoeken en overheerlijke roomboterkoek. De gene die er daar één van koopt draagt ca. 10 liter melk bij! De aanvang van de koor- en sa menzangavond is 19.45 uur. MOERKAPELLE - Op 31 januari werd gemeld dat een persoon met ontbloot onderlijf zich zou bevin den in een witte Simca op de Moerkapelse Zijde nabij de grens met Bleiswijk. In samenwerking met de rijkspolitie van die plaats werd een onderzoek ingesteld. De schemmispleger werd echter niet aangetroffen. Op 1 februari werd door twee per sonen aangifte gedaan van ver missing van enkele goederen uit hun caravans die in een winter stalling aan de Julianastraat ston den. De inbraken moeten zijn ge beurd tussen eind december en eind januari. De ramen van de ca ravans werden vernield om er in te kunnen komen. In verband met de gepleegde in braken wees de politie u reeds op de mogelijkheden uw woningen te beveiligen. Daarnaast verzoeken wij u kentekens van auto's die zich verdacht ophouden te noteren en deze bij ons af te leveren. Indien de politie afwezig is kunt u een briefje in de brievenbus achterla ten. Vermeld op dit briefje dan te vens waar en wanneer u de auto zag. U begrijpt dat het geen hek senjacht behoeft te worden, dus alleen wanneer u het verdacht vindt. Aan de hand van de kente kens kan de politie dan misschien verder komen. Naar Ad re Wooi Momi Leefti Kindr VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEl Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430 Wat denkt uzou de elfstedentocht ook dit jaar gehouden kunnen worden? Hartelijk bedankt aardige Zevenhui- zenaren!!!!! Op z'n minst 10 telefoontjes ont vingen wij op de annoce in de vo rige krant met een verzoek om op sporing vanonze zwart/wittë ex- kater Karei. Hartverwarmend wa ren de reacties. Diverse malen ben ik er op uit geweest om de kat te zoeken. Iemand meende hem in de spruiten te zien lopen (op en aan de Knibbelweg). Een ander zag een zwart/witte kat bij het zwembad. Een ander belde dat we zijn 4-jarige kat wel mochten hebben als we goed voor het dier zorgden. Echter ging het niet om een nieu we/andere kat, maar om deze specifieke kat. Nog steeds niet terug maar bedankt voor uw op lettendheid. HENNY V.D. BERG dorpsstraat 62a - tel. 01802-2289 Dorpsstraat 163 Zevenhuizen Telefoon 01802-1335 INGF km., t min. en Bei 3 uur Op e rijk v Geco rendt een h winn< dame

Dorpskrant | 1986 | | pagina 12