DEZE WEEK in de DORPSKRANT: Schaatspret in de voorjaarsvakantie ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING "AKKOORD" GEFELICITEERD!!! INGRID PAUL 1 1 De jeugd boft. Juist deze week is het tot op heden prima schaatsijs. De Zevenhuizensche IJsclub is maandag - na het uitzetten van de baan - begonnen met de Molentochten i.s.m. IJsclub Bleiswijk. Op de eerste dag al een gezamenlijk aantal inschrijvingen van meer dan duizend. Dinsdag werden de eerste wedstrijden gehouden. 's-Middags voor de jeugd en 's-avonds voor dames en heren (verlichte baan). Woensdagmiddag om 14.00 uur worden korte-baanwedstrijden voor inwoners en leden gehouden. Ie prijs: f 60,-. 's-Avonds om 19.30 uur Kolderwedstrijden en Afvalrace. Vrijdag eventueel een Ploegenwedstrijd voor A- en B-rijders (marathonrijders). 4 Man per ploeg. De le prijs bedraagt f 1000,-, de 2e prijs f 500,-; 3e prijs f 250,- en de 4e prijs f 100,-. De prijzen worden geschonken door sponsors. Dit is een alternatief voor de marathon die andere jaren werd georganiseerd. Kringkampioen schappen B-turnen in Op Moer' - een nieuw dorpshart voor Zevenhuizen - zakelijk bekeken: - nieuwe winkel Dijkshoorn brillen - Antiekhal Fred aan de Wollefoppenweg - Greenpeace-avond in Zevenhuizen met optreden van cabaretgroep WAMMES - Hoe moet het verder met het JEUGDHONK in Moerkapelle....? - Een honderdjarige in Zevenhuizen - 50 jaar getrouwd: het echtpaar v.d. Berg - De eerste paal voor Eurosurfing - enz. enz. DE DORPSKRANT het best gelezen! 1 1 1 met het behalen van het Nederlands kampioenschap marathon schaatsen bij de dames in Giethoorn )IJKSHOORN BRILLEN Jpticien in Zevenhuizen.. stormloop ,J5 O.S.S. meisjes kwamen goed uit de bus tijdens de kringkampioen schappen turnen in Op Moer te Moerkapelle. Hier werden op za terdag 8 februari j.l. de wedstrij den georganiseerd door turn kring Gouda. Wendy Woudenberg, groep 3, behaalde de 7e plaats met 32 punten. Nathalie Knijnenburg, groep 5, werd 5e met 30.15 pun ten; Conny Jansen, groep 5, werd 7e met 29.45 punten en Irene Bakker uit groep 5, werd 8e met 29.20 punten. 1. Laat u vrijblijvend adviseren 2. Wij werken met verschillende maatschappijen. 3. Vraag om-informatie, ook als u nog vrijwillig verzekerd bent. graag ontvang ik alle informatie 1 O Naam Bon (zonder postzegel) verzenden aan: Adres Woonplaats Momenteel verzekerd hij' Leeftijd man: Leeftijd vrouw: i Peter Hovens ALLE VERZEKERINGEN Antwoordnummer 13101 2740 WE Zevenhuizen Tel. 01802-1918 Kinderen- 12 februari 1986 urgemeester A.H. van Gent verrichtte zaterdag 1 februari (op zijn rjaardag) de officiële opening van Zevenhuizens nieuwste aanwinst in de orpskern: de winkel van Dijkshoorn brillen. oorafgaand aan de openingshandeling: nlint doorknippen en een hefboom in erking stellen, hield hij een toespraak, ie was beknopt, vanwege de koude en ire weersomstandigheden. Desalniet- min werd de blijdschap om deze nieu- ewinkel en de nieuwe branche niet on- rmeld gelaten. Als blijvend aanden- n aan deze dag kreeg Zevenhuizens rste burger een ludieke bril, van reu- nformaal door één van de firmanten ingeboden. Hij stond symbool voor de inschaf an ee gratis nieuwe bril door heer Van Gent. et fanfarecorps De Kleine Trompetter faan het gebeuren een extra feestelijk lent door de openingsceremonie mu- taal te omlijsten. Ondanks de kou wa it velen op de been om naar hun mu itte luisteren. De genodigden warm en zich inmiddels binnen aan de koffie, a de firmanten en filiaalhouders te heb- engecomplimenteerd over de fraaie in diting. ds we dinsdagmiddag de winkel oor een nadere kennismaking «zoeken blijkt men nog be- luusd van de vele belangstelling i de overweldigende hoeveel- «id bloemstukken, bij de officië- iopening zaterdag j.l. Inmiddels «drijven vele Zevenhuizenaren set de openingsattentie: een iktpen! 26-jarige Ron Bronkhorst staat ons i woord. Hij zwaait in het Zevenhui- We filiaal n Dijkshoorn brillen sa fes met zijn leeftijdsgenoot Herman Iwgendoorn, de scepter. De in Schie- dsi woonachtige Ron werkt sinds een rtttal jaren bij de firma, voorheen in de «dste zaak aan de St. Linduinastraat in dtiedam. Hier ontstond rond 1950 dijkshoorn brillen. In 1981, toen er al "kekfilialen waren, werd de heer Dijks joorn de firma overgedragen aan drie 'Wanten. Zevenhuizen is het vijfde fili- Herman Hoogendoorn deed zijn er- la™6 op in het filiaal in het winkel- Wrum 'Hofvan Spaland' in Schiedam "'Seen drietal jaren werkzaam bij de Hij woont in Gouda. r is gelijk al vanaf de opening veel be- "JijStelling getoond voor de winkel. We 'oen zelfs op de openingsdag zaken aan. Maandag waren we gesloten (ie- re ma5ndag, red.) maar ook vandaag hen we veel aanloop. Van de bloe menhulde werden we helemaal stil. Za- ag zwam de auto van bloemisterij voor de deur die me daar toch even '"'erlijk) begon uit te pakken: een bloe drecht aan bloemenpracht. Naast bloemstukken van relaties kregen we ze ook van alle winkeliers" aldus Ron Bronkhorst. Ze staan overal door de zaak uit gestald, maar kunnen niet op de uitstalkasten, vanwege de stra- lingshitte van de verlichtingslam pen. De bloemen en plantenbak ken geven extra fleur en kleur aan het interieur. Dat mag er trou wens, zo zakelijk bekeken, ook gezien worden. Twee zitjes in 'le vend' wit met blauwe bekleding. Die twee kleuren vinden we in de gehele winkel. Alles is zoveel mo gelijk wit gehouden, verlevendit met kobaltblauw, (ontwerp: archi tect Hendriks). Ook de vloerbe dekking is blauw. De brilmontu ren bekijkend komen we tot de ontdekking dat er keus genoeg is: voor elke beurs. In een aparte hoek, rechts van de toonbank, staat een stoel, waaromheen tal van meetinsrumenten. We hebben de allernieuwste apparatuur voor oogmeting: 'up to date' lacht Ron. Hij vertelt dat dat Dijkshoorn brillen als opticien veelzijdig is. Niet alleen kan men terecht voor de aanschaf, reparatie etc. van een bril en allerlei daarbij be horende accessoires, ook contactlenzen behoren tot het pakket van dienstver lening. Bovendien kan men ook in deze nieuwe winkel terecht voor gehoorappa raten. Volop keus. "Voor de aanpassing van contactlenzen komt een speciale contactlensspecialist, één dag vanuit de andere filialen, naar Zevenhuizen. De overweging, aangepast aan de belang stelling, is, om deze b. v. op zaterdag aan wezig te laten zijn" zo vertelt hij. PROFICIAT: We besluiten deze mondelinge kennismaking met een schriftelijke felicitatie van de re dactie van de Dorpskrant aan het adres van Dijkshoorn brillen. Een zaak die niet alleen door ons, maar vrijwel door iedereen unaniem: 'een aanwinst voor Zevenhuizen' genoemd wordt VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij. 13.00-21.00 uur. zat. 9.00-17.00uur Nu ook verhuur van videorecorders! 8e jaargang nummer 180

Dorpskrant | 1986 | | pagina 1