w R.P.F.: nieuwe partij in Moerkapelie Schaaknieuws Kinderkleding- en speelgoedbeurs t.b.v. UNICEF Jac. v.d. Spek en M.M.A. v.d. Spek-Lindhout Nationale collecte Epilepsie- bestrijding: 3-9 maart 1986 Verkiezings bijeenkomst Vrijbaankrant kijkt wat politiek kiezers belooft Volleybal Wereldgebedsdag 7 maart 1986 Actie voor Oost Europa De R.P.F. neemt in Moerkapelie voor de eerste keer deel aan de ge meenteraadsverkiezingen. Deze nog betrekkelijk jonge partij heeft als lijstaanvoerder de heer A. Verweij. We hebben niet alleen met hem een gesprek, maar ook met de nummers twee en drie van de kandidatenlijst, die uit vijf personen bestaat. Dit zijn de heren D.J. Geuze en G. van Laviere. Niet vanuit overdreven optimis me dat deze drie heren ook werkelijk gekozen worden, maar vanuit democratische overwegingen is voor een dusdanig interview gekozen. Omdat het een eerste kennismaking betreft met een voor Zevenhuizen en Moerkapelie nieuwe partij, die landelijk allang geen onbekende meer is, vragen we hen wat de R.P.F. voor een partij is. De heer Verweij: "De R.P.F., voluit "Reformatorische Politieke Federatie" heeft de Bijbel als richtsnoer voor haar handelen. De R.P.F. is eigenlijk een goed onder dak voor mensen die vroeger C.H.U. of A.R. stemden. Waar het op aan komst is Gods wil te doen, ook in de politiek. Plaatselijk, in Moerkapelie dus, willen we ons inzetten voor alle aspecten vaa'leven', waaronder 'milieu' en b.v. 'criminaliteit tegengaan'". Van de doelstelling naar het voorstellen: De heer A. Verweij, 52 jaar, van beroep commercieel medewerker, gewortelde Moer- kapellenaar is tamelijk bekend in Moerkapelie. Hij was jaren actief als bestuurslid en voorzitter van de chr. gemengde zangvereni ging Sursum Corda en ca. 22 jaar organist van de Hervormde kerk. Drs. D.J. Geuze is 29 jaar en van beroep leraar Duits aan een chris telijke MAVO in Rotterdam. Af komstig uit Zeeland, woont hij sinds 1984 in Moerkapelie. De heer G. van Laviere is 33 jaar en zeker geen onbekende in Moerkapelie. Hij is als wacht meester 1e klas van de rijkspoli tie als een jaar of zes werkzaam op de post Moerkapelie en woont al acht jaar in Moerkapelie. Alle drie de heren zijn belijdend lidmaat van de ned. Hervormde kerk, evenals de overige kandi daten op de lijst. Het blijkt min of meer een toevalligheid want het is zeker geen voorwaarde om lid te worden van deze partij. De voor zitter van de kiesvereniging (R.P.V.) Zevenhuizen-Moerkapel- le, de heer Th. de Lange is overi gens Ned. Gereformeerd. "In de huidige gemeenteraad is er geen afgevaardigde die Ned. Hervormd is, terwijl Moerkapel ie toch een grote Hervormde gemeente heeft." Verwacht u meer dan één zetel e behalen bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen? Aan die ene twijfelen we niet, an ders hadden we niet meegedaan. Je verwachtingen zijn hoog ge spannen vanwege het positieve onthaal in de gemeente hierover. 3ij de landelijke verkiezingsuit slag had de R.P.F. destijds in Moerkapelie meer dan honderd stemmen. Moerkapelie had op 1 oktober 1985 - de peildatum - meer dan drieduizend inwoners, dat betekent dat er in plaats van zeven, nu elf raadzetels beschik baar komen in de gemeenteraad. Dit houdt in dat het aantal stem men voor een zetel ongeveer 150 moet zijn. Moerkapelie heeft on geveer 1950 stemmers. Bij een opkomstpercentage van 85% kom je op 1650 stemmen" aldus de lijstaanvoerder. Heeft u een propagandacam pagne? "Onze propaganda be staat hieruit dat ca. 160 adressen persoonlijk zijn aangeschreven, deze krijgen nog een uitnodiging voor 5 maart, als de heer Smits naar Moerkapelie komt. Ook zul len er ca. vijftig jongeren aange schreven worden die voor de eer ste keer hun stem uitbrengen, of voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen." Het is de bedoeling dat er - als er voldoende belangstelling voor is- een R.P.J.O. (Reformatorische jongerenorganisatie) wordt opge richt in Moerkapelie wat door de heer Geuze, die ervaring heeft in het jeugdwerk en bovendien als leraar dagelijks met de jeugd om gaat, zal worden behartigd. "Als we één zetel in de raad krijgen, dan worden wij: de nummers twee en drie de steunfractie van de zittende vertegenwoordiger in de raad van de R.P.F. Worden het twee zetels dan doe ik dat alleen" lacht Gijs van Laviere. De heer Verweij stelt nadrukkelijk dat de R.P.F. er naar zal streven zo har monieus mogelijk samen te wer ken met alle partijen binnen de Moerkapelse gemeenteraad. "We willen op een prettige ma nier meehelpen de belangen van de inwoners te behartigen." Wanneer is jullie kiesvereni ging opgericht? "Op 29 oktober 1984. De R.P.V. kiesvereniging is er één voor Zevenhuizen en Moer kapelle. Gezamenlijk opgericht met het oog op de toch wel on vermijdelijke samenvoeging van beide gemeenten. Voordien draai den we mee met de Waddinxveen se kiesvereniging die ons advi- seerde zelf een kiesvereniging op te richten, omdat er ruim voldoen de belangstelling waren die lid wilden worden. Nu doen we dus voor het eerst mewe aan de ge meenteraadsverkiezingen. Be paald niet onvoorbereid, (men volgde o.a. cursus voor gemeente raadsleden). In Zevenhuizen bleek het geen haalbare kaart om met een kandidatenlijst voor de R.P.F. te komen, omdat het per centage kiezers dat in deze ge meente op de R.P.F. (landelijk) stemt, te laag is In de afgelopen twee weken heeft kampioen Vroegindeweij zijn ou de vertrouwde koppositie weer ingenomen door achtereenvol gens H. Hulsman en zijn zoon Wouter te verslaan. H. Hulsman blijft goed volgen, hij herstelde zich door A.C. den Edel te ver slaan, die driemaal op rij gewon nen had. De stand in de eerste divisie in de kopgroep is als volgt: 1W. Vroeg indeweij, 277,5 pnt; 2. H. Huls man, 254 pnt.; 3. D.J. Bac, 222,5 pnt.; 4. C. v. Vuuren, 206,5 pnt.; 5. A.P. v.d. Werff, 188,5 pnt; 6. Wr. Vroegindeweij, 184,5 pnt; 7. A.C. den Edel, 171,5 pnt.; 8. M. Vroeg indeweij, 168 pnt. Het eerste team speelt a.s. vrij dagavond in dorpshuis Op Moer een thuiswedstrijd tegen het ster ke Reeuwijk. Wordt deze match in winst omgezet, dan is promotie zeker. In de tweede divisie behaalde voorzitter Benckhuysen weer eens een overwinning en wel te gen W. Westerman. Wederom konden de omstanders genieten van een pracht- zo niet wereld partij van de schaakdirecteurT Aangezien het tweede en derde team thuisspeelden was er in de tweede divisie niet veel te doen. Het tweede, vorig seizoen gepro moveerd, kon deze avond op nieuw vechten voor promotie te gen het goudse Messemaker, maar met 3,5 tegen 4,5 werd de tweede seizoensnederlaag gele den. Ook het derde team ging met deze cijfers ten onder. De kam- pioensvlag kan dus alleen nog maar uit de kastindien het eerste vrijdag wint. Op 7maart is er geen schaak avond, omdat het dorpshuis dan bezet is. Zaterdag 15 maart wordt in het Hervormd Centrum een kinder kleding- en speelgoedbeurs ge houden t.b.v. Unicef. Dit is een ge beuren dat tweemaal per jaar plaatsheeft en wel in het voor- en najaar. Deze keer gaat het dus om voorjaars- en zomerkieren voor kinderen tot ca. 12 jaar. Voor de ze beurs is steeds meer belang stelling, er komt dus steeds meer binnen, daarom wordt door de or ganisatie gevraagd of iedereen die kleding brengt, goed kijkt of de spullen wel verkoopbaar zijn. De kleding en het speelgoed kan worden ingeleverd op vrijdag 14 maart in het Hervormd Centrum van 9.00 tot 11.00 uur van 13.30 uur tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Éénderde deel van de opbrengst is voor Unicef en twee derde voor degene die de kleding inleverde. Men kan ook spullen inleveren zonder zelf geld te wil len, dan is de totale opbrengt voor Unicef. De verkoop is dus op 15 maart van 9.00 tot 12.15 uur. Voor inlichtingen kan men bellen, tel. 01802-2252. Moerkapelse Zijde 98 te Moerkapelie mogen D.V. gedenken dat zij op 7 maart 40 JAAR GETROUWD ZIJN. Gelegenheid tot feliciteren op 7 maart van 20.00-22.00 uur in Dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelie, Raadhuisstraat 40. Binnenkort is het weer zover: ruim 15.000 vrijwilligers gaan dan weer, in bijna heel Nederland, op pad om financiële steun te vragen voor de epilepsiebestrijding. Dat is nog altijd een grote noodzaak. Zo'n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Extra voorzienin gen zijn daarom nodig: Een voor beeld: de helft van de gevallen van epilepsie begint voor het 20e levensjaar. Vele voorzieningen voor jongeren kunne uitsluitend via de jaarlijkse Nationale Collec te tot stand komen. UW STEUN IS HOOFDZAAK Epilepsie is te wijten aan een stoornis in de werking van de her senen. Daarom is ook dit jaar ge kozen voor het motto Uw steun is voor ons hoofdzaak'. In honder den gemeenten gaan daarom van 3 t/m 9 maart de vrijwilligers van het Nationaal Epilepsie fonds en De Macht van het Kleine langs de deur. Laat hen niet zomaar aan bellen. Steun de epilepsiebestrij ding. De collecte-opDrengst gaat naar wetenschappelijk onder zoek b.v. ten bate van nog betere medicijnen en behandelmetho den, epilepsiecentra, individuele steun enz. VRIJWILLIGERS WELKOM Wilt u dit goede doel steunen? De epilepsiebestrijding heeft reeds vrijwilligers en contribuanten in honderden gemeenten. Via onder staand adres en tel. nr. geeft men u graag informatie over mogelijk heden in uw omgeving enz. INFORMATIE De collecte wordt dit jaar bege leid door een speciaal nummer van het orgaan van De Macht van het Kleine. Daarin wordt met di verse voorbeelden toegelicht wat de epilepsiebestrijding in de prak tijk betekent. Dit nummer is op grote schaal verspreid. Ook kan men deze krant gratis aanvragen: De Macht van het Kleine, antw. nr. 78, 2100 VB Heemstede. Tel.: 023-339060. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de collecte-organisator: Mevr. C. Broer-Hoogendoorn, Papaver laan 34, Moerkapelie. De S.G. Studievereniging Moer- kapelle/Zevenhuizen zal op 13 maart a.s. een verkiezingsbijeen- komt houden in één der zalen van de kerk der Ger. Gem. te Moerka pelie. Sprekers zullen zijn de heer D. Zwerus, lijsttrekker van de S.G.P. Zevenhuizen en de heer mr. G. Holdijk uit Apeldoorn, kan didaat op de lijst van de S.G.P. voor de 2e Kamer. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In het forum ter beant woording van de vragen zullen de 2 sprekers zitten en de heer Jac. v.d. Spek, wethouder en lijsttrek ker van de S.G.P. Moerkapelie. Forumleider is de heer A. v.d. Knijff, voorzitter van de Studie vereniging. Deze avond begint om 19.45 uur en een ieder is wel kom! Inlichtingen 01793-1384. De nieuwe Vrijbaan-krant heeft aan alle politieke partijen die mee doen aan de verkiezingen in mei hun standpunten gevraagd op so ciaal-economisch terrein, in één blik valt te zien wat de politiek de kiezers belooft wat betreft econo misch beleid, de rol van de over heid, sociale zekerheid, basisin komen, scholing en midden- en kleinbedrijf. Vrijbaankrant nr. 17 (6e jaargang al weer) gaat verder in op allerlei projecten en initiatieven voor mensen zonder baan. Zoals de nieuwe W.J.W.-projecten (werk gelegenheidsprojecten voor Jeugdige Werklozen) die minister De Koning waarschijnlijk kort voor de verkiezingen zal presen teren. En ook al in verband met de verkiezingen voor de Tweede Ka mer is het bericht, dat de subsidi eregeling Voorrang voor Jonge ren tóch nog gehandhaafd blijft in 1986. Ander nieuws is het goede ver loop van startende ondernemin gen uit bedijfsverzemelgebouw De Broedplaats in Rotterdam. Binnen twee jaar zagen drie be drijven kans op eigen benen zelf standig verder te gaan. De steun in de rug van De Broedplaats zorgde ervoor dat een paar jon geren niet langer werkeloos zijn. Veel nieuwe publicaties op het gebied van werkgelegenheid en werkloosheid konden dankzij Vrij- baan de afgelopen tijd verschij nen. In deze krant een overzicht en wat artikelen en brochures. Bruce Springsteen hielp in 1985 daklozencentrum Van Speijk in Rotterdam met een gift van f 75.000,- en wat met dat geld ge daan wordt staat ook in het febru arinummer van Vrijbaan te lezen. Met een verhaal over vrouwenbe- drijf Linea uit Delft maakt dat de krant de moeite van het lezen ze ker waard. De vrijbaankrant is te bestellen bij Vrijbaan, Benoorden houtseweg 23, 2596 BA Den Haag, tel. 070-244595 tegen f 2,- per exemplaar. heren volleybal goede uitgangspositie De heren van Zevenhuizen heb ben een goede uitgangspositie voor een sterke eindklassering. Het eerste herenteam heeft met nog acht wedstrijden te gaan vier punten voor op de nummer twee Nijmegen '73. Bovendien krijgen de Zevenhuizense heren op 29 maart dit team nog op bezoek. Maar a.s. zaterdag moeten de he ren eerst naar Scheasberg om het op te nemen tegen Geevers/ P&P en wanneer daar winst be haald wordt staan de heren al weer een stuk steviger. Ook het tweede herenteam is vol op in de race voor een prachtige plaats. Voor hun liggen PD-wed- strijden te wachten, indien zij zich kunnen blijven concentreren en de goede lijn vast blijven houden. Voor hun staat a.s. zaterdag ook weer een krachttoer op het pro gramma, zij spelen dan in Noord- wijk tegen Novo, de nummer drie en naaste concurrent in de PD- wedstrijden onzekerheid dames Voor de dames van Zevenhuizen gaan de komende wedstrijden hard meespreken. Het behoud in de tweede divisie D wordt onze kerder met elke verliezende par tij. Zaterdag a.s. spelen zij in Op Moer tegen Brother/martinus, een ploeg die met 2 punten meer boven de dames van Zevenhui zen staan. Zaterdag 15 maart spelen de dames een thuiswed strijd in Moerkapelie tegen Star- lift/VS. een ploeg die met 1 punt achter hun staat. jeugd succesvol Bij de jeugd van Zevenhuizen spe len de junioren een goed woordje mee, om het kampioenschap van het rayon Gouda. Bij de dames adspiranten gaat het tussen DOS en Zevenhuizen om het kampi oenschap B-jeugdklasse. In de andere klassen heeft Zevenhui zen dit jaar minderkans.... Vrijdag 7 maart a.s. is het Wereld-1 gebedsdag (dag van gebed over de hele wereld). De wereldge bedsdag wordt georganiseerd door christenvrouwen, hier in Ne-1 derland ook door mannen. Het is de eerste oecumenische samen werking in de wereld. De liturgie I wordt elk jaar opgesteld door een I ander land en dit jaar is dat Austra I lië. Het thema dat zij kozen: Kies dan het leven! De dienst begint om 19.30 uur in I de Gereformeerde kerk. Er wordt I gezongen door het zangkoor Del Schakel uit Oud Verlaat. Er is ge-1 legenheid om gezamenlijk een kopje koffie te drinken na de dienst, ledereen is van harte wel-1 kom. "Gebonden Vrijheid" is hetthenj van het project waarmee diversj kerkelijke organisaties zich enke l Ie weken zullen bezighouden. E l wordt een financiële actie gehou l den voor het vertalen, uitgeven! en verspreiden van christelijke lektuur voor jongeren. Hulp aan! jeugd en jeugdactiviteiten zoals I bouw vakantiehuizen, steun voo'l predikanten die veel aan jeugc l werk doen, en hulp en morelej steun aan christen studenten. Dit project wordt uitgevoerd doc| de Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond HG3B. De Hervormdel Gemeente van Zevenhuizen w I een steentje aan deze actie bij dragen. De activiteiten in ZeveJ huizen zullen zijn: 28 maart KoJ fiebar-avond met gemeenteledej die Oost Duitsland bezochten. J april: Koffiebaravond met 0"J Europa-spel. Kinderbazar: doo'l kinderen, voor kinderen en oj ders in het Hervormd Centrum* Organisatie: jeugdclubs en zoj dagsschool. (Kinderen van de vrij dagavondclub maakten al kijkdj zen). Zondag 6 april 10.00 uurgj zinsdienst en 's-avonds om l9-f™| uur afsluiting project in de jeugd-1 dienst.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6