...GEMEENTEPOLITIEK... Wollefoppenweg HENK SOL 2 vaste MEDEWERKERS Continental Sound V.V.D. Zevenhuizen S.G.P. Zevenhuizen CDA-Zevenhuizen P.V.D.AZEVENHUIZEN DE DORPSKRANT het best gelezen in Zevenhuizen én in MoerkapeHe Gemeente Belan gen Zevenhuizen Bloemsierkunst vraagt voor de kwekerij van kamerplanten Bloemsierkunst H. SOL Tien-Gemeenten Fietstocht Prijswinnaars V.Ó.O.-Kleur- wedstrijd.... Kernpunten V.V.D.-beleid: 1. Ieders mening moet van alle zijden gehoord kunnen worden. 2. Garanties voor goede algemene voorzieningen, zoals dorpshuizen, sportaccomodaties, nieuw gemeente huis, nieuwe bibliotheek mits financi eel verantwoord. 3. Bevordering'van een verantwoorde en kontinue woningbouw, zowel in de koop- als de huursector, voorzover de rijksoverheid de toewijzingen daartoe beschikbaar stelt. 4. Het op peil houden van ons kost bare landelijk gebied. 5. Permanente aandacht voor proble men van bejaarden. 6. De financiële positie van de ge meente moet gezond blijven. Niet ver antwoorde investeringen moeten ach terwege blijven, om extra verhogin gen van de belastingen te voorkomen. 7. Het politiekorps van de gemeente Zevenhuizen zal op de vereiste sterk te gebracht moeten worden. 8. Het gemeentelijk brandweercorps moet qua mankracht en materieel op goed niveau blijven. 9. Aanleg van een omleidingsweg voor het doorgaande verkeer buiten het dorp om. 10. Voltooiing van het rioleringspro gramma van ons dorp. 11. Stimulering van de amateuristi sche kunstbeoefening. 12. Stimulering van een zo hoog mo gelijke kwaliteit van het onderwijs in Zevenhuizen, zelfs als dit naast de rijks uitkeringen extra financiële offers vraagt 13. Een gezonde ontwikkeling van de bedrijvigheid in onze gemeente. 14. Bevordering van de sportieve recreatie. 15. Privatisering van die gemeente- taken, welke beter en/of goedkoper door particulieren kunnen worden uitgevoerd. Ondersteunt u deze uitgangspunten dan is uw keus op 19 maart niet moeilijk....! De S.G.P. is voor een principiële en verantwoorde politiek Dit zal moeten blijken uit de handelswijze van de S.G.P.-fraktie in de raad. Er zijn vele voorbeelden te noemen. Slechts op één wordt ingegaan. Informatie over dit onderwerp of over andere kunnen worden ingewonnen bij het raadslid D. Zwerus, tel. 2286. DORPSHUIS "SWANLA": In op dracht van het college van B. en W. heeft een werkgroep een onderzoek verricht naar te treffen voorzieningen in en naar de mogelijke uitbreiding van het dorpshuis "Swanla". Naar aanleiding van het uitgebrachte rapport buigt de gemeenteraad zich over "wat nu te doen?" De meerder heid van de raad m.u.v. de S.G.P. heeft zich positief opgesteld ten aanzien van het treffen van voorzieningen met een mogelijke uitbreiding. De S.G.P. heeft ten eerste principiële bezwaren, omdat met name het ge bruik van het dorpshuis op de Zondag verder zal toenemen. Maar ook zake lijk gezien heeft de S.G.P. vele beden kingen. Volgens de verwachtingen zal D.V. in 1988 de gemeentelijke herin deling een feit zijn. Op dat moment beschikken wij over drie dorpshuizen: één in Zevenhuizen, één in Moerka- pelle en één in Oud Verlaat. Het dorpshuis Op Moer in Moerkapelle kampt met een groot exploitatietekort van ruim 200.000,- gulden per jaar. De gemeente zal dit tekort moeten aanvullen. Dit dreigt een strukturele zaak te worden of nog erger. Dit te kort kan alleen maar minder worden als de bezetting van dit dorpshuis ho ger wordt. Het eerste streven van het bestuur van Swanla zal erop gericht moeten zijn als in Zevenhuizen geen ruimte is, door te verwijzen naar Moer kapelle. We lopen dan wel vóór op de gemeentelijk herindeling, doch voor komen daarmee, dat we over enkele jaren met twee dorpshuizen zitten met grote tekorten. De twee miljoen gul den die het gemeentebestuur op het oog heeft voor uitbreiding van het dorpshuis "Swanla" kan een andere bestemming krijgen, bijv. voor het aan sluiten van onrendabele gebieden op het aardgasnet. S.G.P. raadslid Zevenhuizen D. Zwerus "SAMEN WERKEN VOOR MORGEN" Onder dit motto wil CDA-Zevenhuizen haar beleid voor de komende jaren samenvatten." Zij wil ervoor zorgen dat mensen verantwoordelijk zijn voor elkaar; uitgangs punt daarbij is voor CDA-Zevenhuizen: - De oproep die het Evangelie ons doet tot het dienen van God, tot dienst aan de medemens en tot zorg voor de Schepping. In een samenleving die gekenmerkt wordt door vele en snelle veranderingen richten wij onze uitwerking van het gemeentelijk beleid op: WONEN: een rechtvaardige woonruimte-verdeling, met openbaarheid van en een goede voorlichting over de gehanteerde regels bij woningtoewijzing; WERKEN: Versterken van het economisch draagvlak van de gemeente tot behoud en uitbreiding van de be staande agrarische- en andere bedrijven; RUIMTELIJKE ORDENING: zorg voor de open groe ne ruimte met al haar landschappelijke aspecten; DORPSSTRAAT: een Dorpsstraat die - met het plein als centrum - een kloppend hart voor alle inwoners moet zijn; OUD VERLAAT: een betere beheersbaarheid van de recreatieve ontwikkelingen in en om de Zevenhuizer- plas, teneinde de druk daarvan op Oud Verlaat zo gering mogelijk te laten zijn; ONDERWIJS: de handhaving van de hoge kwaliteit van het basis-onderwijs; - het eigen karakter van het bijzonder onderwijs, zowel in het Dorp als in Oud Verlaat; - geen beperking van het vak-onderwijs; SOCIALE ZORG: het blijven stimuleren van het vrij willigerswerk bij burenhulp en bejaardenzorg-instel lingen; - een ouderenbeleid dat er op gericht is de be jaarde zo lang mogelijk de vrijheid van zelfstandig wonen te garanderen; SPORT-CULTUUR: Een financieel verantwoorde uit breiding en verbetering van ons Dorpshuis; - meer ruimte voor de jeugd bij uitbreiding van het Dorpshuis; - - het steunen van initiatieven uit de bevolking op spor tief- en cultureel gebied ten behoeve van de jeugd en ouderen; - de bescherming van waardevolle en historische dorps gezichten, zoals b.v. het gebied rond de Ned. Herv. Kerk en het land Kanaan; VERKEERSBELEID: bezinning op de funktie van de Burg. Klinkhamerweg i.v.m. een toenemende verkeers stroom en de verbinding Dorpsstraat nieuwe woonwijk SWANLA: - die wegen die uitnodigen tot verkeers-onveilig gedrag, zoals de BK-weg, Middelweg, Nrd. Dwarsweg, Schie- landsingen; - bevordering van verkeersveiligheid door veilige routes voor scholieren en bejaarden; OPENHEID en INSPRAAK: bevordering van bestuur lijke openheid naar de burger en recht van inspraak door de burger; - aktieve en tijdige voorlichting over gemeentelijke plannen; VEILIGHEID: een aktief optreden door politie en brandweer t.b.v. verkeersveiligheid en de veiligheid van de burgers in het algemeen. MILIEU: waken tegen milieu-vervuiling en bodem verontreiniging; - zorg voor aantrekkelijke groenvoorzieningen en goed onderhoud; FINANCIEN: het beperken van de financiële lasten druk, geen verhoging van belastingen en tarieven door grotere doelmatigheid en heroverweging van onze ge meentelijke uitgaven. Zoals gezegd: SAMEN WERKEN...VOOR MORGEN! DE TOEKOMST IS VAN IEDEREEN! De Rartij van de Arbeid komt op voor de belangen van alle burgers in Zevenhuizen. Wij maken ons daarom hard in de komende jaren voor de volgende punten: Een Kernwapenvrij Zevenhuizen Het vooraf betrekken van alle burgers bij besluiten, welke u allen direkt aangaan! Gemeentelijke herindeling? Zevenhuizen samen met Moerkapelle? Daarmee kunnen wij instemmen, maar dan wel vooraf de personele en financiële kanten veilig stellen! Arbeidstijdverkorting doorvoeren waar mogelijk, maar met invulling van nieuwe krachten, bij voorkeur jongeren en vrouwen. Een goede bereikbaarheid van de plaatselijke politie is belangrijk, maar een direkte telefoonverbinding met Nieuwerkerk a.d. IJssel is voor ons een essentie! Een regelmatige surveillance van de politie en tijdelijke ver sterking in de zomer en weekends aan de Rotte en de Zevenhuizerplas! Onze nadruk ligt bij de sociale woningbouw, de wo ningwetwoningen en d epremiebouw A Premie koop woningen in de eerste plaats bestemmen voor eigen in woners en inkomens waarvoor ze ook bedoeld zijn. De verdeling van deze woningen is een belangrijke taak voor een goede woning-verdeelcommissie met een doorzichtig puntensysteem! Bejaardenzorg en alleenstaandenzorg verdient alle mogelijke aandacht! Wat betreft onze prioriteiten op verkeergebied heeft de toenemende snelheid in ons dorp op doorgaande wegen al onze aandacht nodig! Snelheidsbeperkende maatregelen zullen op korte termijn genomen moeten worden. Ook het parkeerprobleem in de Dorpsstraat mag zeker niet achterwege blijven! Voorlichting over ontheffings- en kwijtscheldings procedures voor gemeentelijke belastingen aan burger De kabelantenne is voor veel van onze burgers aan de ene kant een extra plezier aan de andere kant een extra ergernis vanwege de kwaliteit van het beeld en d ehoogte van het abonnementsgeld. De leverancier van dit signaal zal door ons worden aangesproken! Bezuiniging op de bibliotheek is voor de PvdA niet bespreekbaara, wel het investeren van nieuwe boeken! Zoals elke burger in Zevenhuizen wel bekend heeft de PvdA erg veel aandacht besteed aan uitbreiding van dorpshuis Swanla. Nog steeds streven wij naar uitbrei ding, in eerste instantie een terdege aanpassing van bruine zaal, peuterspeelzaal, keuken, bar en vergader ruimten, zodat ook deze optimaal gebruikt kunnen worden. In tweede instantie de benodigde uitbreiding en/of aanpassing voor een goed geoutilleerde sport-' zaal. Binnen deze uitbreidingen zal de PvdA echter dui delijk aandacht blijven schenken aan aanvaardbare hu ren voorde diverse verenigingen. P.v.d.A. Zevenhuizen Schreven we in januari dat Conti nental Sound zich ging vestigen in het voormalige tuincentrum Oud Verlaat aan de Wollefoppen- weg, thans vernemen we dat dit geen doorgang vindt. Directeur Leen la Rivière met wie het inter view destijds gehouden werd, toonde zich destijds bijzonderver heugd met een dergelijke huis vesting voor zijn organisatie: Con tinental Sound. Deze stichting houdt zich bezig met Evangelie verkondiging door middel van muziek, waarbij gelet wordt ophet hoogst mogelijke niveau van klas siek (Daniël Wayenberg) tot New Wave Rockgospelrnuziek. (zie dorpskrant nr. 178). "Op 1 mei 1985 was de koop een feit, evenwel onder voorwaarde dat de gemeente Zevenhuizen de afbouw en de wijziging van het bestemmingsplan zou goedkeu ren." zo stond vermeld in een no vembernummer van het blad 'Gospel music Art magazine'. Sinds twee jaar was men aan het uitkijken naar een geschikte huis vesting, die gevonden werd op een kleine kilometer afstand van de veel te krappe huisvesting on Ommoord. Helaas ging hun wens tenslotte niet in vervulling, door de te lange duur van de (over- heids)procedure, waardoor de datum van het voorlopig koop contract werd overschreden en de koop automatisch ontbonden is verklaard In haar verkiezingsprogramma gaat Gemeente Belangen Zevenhuizen in op diverse zaken, welke naar haar oordeel als het ware een fundament zullen zijn waarop het handelen van de raadsfraktie van G.B.Z. voor de ko mende vier jaar zal zijn gebaseerd in Zevenhuizen, zoal o.a.: Gemeente lijke herindeling: G.B.Z. laat er geen twijfel over bestaan en stelt dat zelf standigheid van Zevenhuizen voorop staat Uit het verkiezingsprogramma blijkt duidelijk de vrees voor de na delige gevolgen van de grootschalig heid in het algemeen en met name de fianciële gevolgen wanneer herinde ling het lot van Zevenhuizen zou zijn. Woningbouw: G.B.Z. is over de toe komst van de woningbouw niet best te spreken en stelt dat het erg moeilijk zal worden om een ieder daadwerke lijk huisvesting te bieden.Als gevolg van provinciaal beleid, zal er met na me voor wat betreft huurwoningen niet het aantal woningen kunnen wor den gebouwd welke nodig zijn voor Zevenhuizen. G.B.Z. meent dat er op krachtige wijze verzet tegen deze on redelijke beperking gepleegd dient te worden. Centrale Antenne Inrichting: Voor velen is de CAI, aldus GBZ, een bron van ergernis en bovendien erg duur. G.B.Z. is van mening dat onder die omstandigheden een ieder vrij moet zijn, du sook een eigen antenne moet mogen hebben. Gemeentebelastingen: In de afge lopen vier jaar is G.B.Z. slechts een maal accoord gegaan met de verho ging van de onroerend-goedbelasting, zodat differentatie van reiniging en ri oolrecht mogelijk werd. Gezien de zeer goede financiële positie van Ze venhuizen was G.B.Z. vorig jaar van mening dat een eventuele belasting verlaging zonder meer o zijn plaats zou zijn, echter dit voorstel vond geen steun bij de voerige partijen. G.B.Z. vindt in haar verkiezingsprogramma, dat er gestreefd moet gaan worden naar een beperking van de lastendruk voor de burgers en dat dit zich niet laat rijmen met welke verhoging ook. Gemeente Belangen Zevenhuizen is van mening, dat onvoorziene om standigheden daargelaten, de ge meentelijke belastingen zoals onroe- rend-goedbelastingen en riool- en rei nigingsrechten de komende jaren ze ker niet verhoogd dienen te worden! Tot slot: In haar uitgebreid program ma besteedt G.B.Z. ook aandacht aan het jeugd- en ouderenbeleid, milieu, openbare orde, centrumvorming, ver keer en veiligheid, Oud Verlaat, en is zij van mening dat de werkgelegen heid in de gemeente bevorderd dient te worden. Tot slot roept zij de kiezers op om in ieder geval de gemeente raadsverkiezingen op woensdag 19 maart a.s. niet te vergeten! van 16 tot 20 jaar Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen TeL 01802-1593 nVROp De jaarlijks terugkerende fiets tocht zal ook dit jaar weer worden gehouden en wel op 17 en 18 mei a.s. De organisatie is druk in de weer om er een unieke fietstocht van te maken met lage deelne- merskosten en veel extra's. Een uitbreiding in het route-aanbod is dit jaar een extra route via Ha- zerswoude en Zoetermeer. Het Noord Aa restaurant fungeert bij deze als start en finish-plaats voor Zoetermeer. Verderzijn de startplaatsen: Gou da: sporthal De Springers; Wad- dinxveen: sporthal De Sniep; Boskoop: VVV kantoor; Moor drecht: sporthal DeZuidplas; Ze venhuizen: camping Zevenhui zen; Stolwijk: café Polderkamer; Reeuwijk: zwembad De Fuut; Oudewater: sporthal De Eiber; De Vlist: café De Vlist; Bodegra ven; kantine v.v. Bodegraven; Hazerswoude: kantine t.t.v. Avanti; Zoetermeer: Café-rest. Noord Aa. Noteer alvast de data: 17 en 18 mei voor een prettige fietstocht door het groene hart van Holland. Inf. 01802-1654, 2395. "Wat hebben jullie je best gedaan zeg!" Hele stapels kleurplaten zijn er binnengekomen en toen...nqoest de jury gaan kiezen! Dat was moeilijk- Maar we zijn er uit gekomen. Kijk maar snel of je er ook bij staat. 1 e prijs: Bruynzeel doos met stiften en kleurpotloden; 2e prijs: Roll-bag van V.O.O.; 3e prijs: Bruynzeel 36-kleu- renpotlodendoos. Groep 1:4,5 6 jaar: 1 .Desiréeop Veld; 2. Arjan Groenewoud; 3. Lies- beth Poot; Groep II: 1. Lisette v.d Hoek; 2. Wilma Boevé; 3. Marianne Pigmans; Groep III: 10,11,12jaar 1. Charon Sleeuwenhoek; 2. Maar ten backer; 3. Lysbeth Kalter. Moerkapelle: groep 1: Priscillav- Leeuwen; groep 2: Sabine Corpe- leijn; groep 3: Adriaan Vink: Zij krijgen een roll-bag van V.0.0-

Dorpskrant | 1986 | | pagina 10