Gerard en Glendatrouwen 23 maart VERLANGEN. drukkerij elgersma I intcrcnril Politieberichten OUD VERLAAT Jeugdclubs Jaarvergadering oud Zevenhuizen Moerkapelle... De lange ietwat ouderwetse winter is - naar ik vurig hoop - op z'n retour Er was genoeg te schaatsen voor wie wilde, maar....ligt nu niet de lente op de loer? Dat hoop ik, want na t.v.'s 'Wassend water' en de tragedie van "De Appelgaard', is mijn gemoed wat depressief geladen; al vond ik toch het zien het kijken waard. Immers....zo hard voltrekt zich vaak het leven. De spelers plaatsten mij er middenin. Op "Watersnoodt" verdronk men in de zorgen; geen lachje kon er af bij de boerin- Haar zware taak én het Godvrezend bang zijn, bestempelde de sfeer op het bedrijf sinds jaren. Tot de dijk het had begeven. Daarna schoof zij de zorgen van haar lijf. En in "De Appelgaard" verzoop de oude zijn opgekropte haat en liefdespijn Hij droeg de tirannie van zijn Charlotte die egoïstisch opging in 't venijn. Voorts bracht ik in diezelfde periode, bezoekjes aan een hoog bejaarde vrouw die - al sinds jaren aan haar stoel gekluisterd - me zei: dat ze niet verder leven wou. Dan bèn ik daar...heel stil. Wat moet ik zeggen... Zij vindt het fijn wanneer ik bij haar zit.... Ik moet weer weg, maar zeg: "Tot spoedig weerzien." Na die bezoekjes voel ik mij nooit fit. Dit al tesaam doet mij enorm verlangen naar lentegeur en milde zonneschijn, wat ik ontzettend diep wil inhaleren om daarna weer een vrolijk mens te zijn. CORRIE VAN NIEROP OUD VERLAAT Een klein en onbeduidend plekje maar toch zo'n fantastisch stekje... Waar je nog volop geniet van wat de natuur ons biedt.... Waar je elkaar nog kent en groet zoals 't ook hoort en moet Een plek om van te houwen zo fijn! 'k Ben trots Oud Veriater te zijn L. Stubbe-den Hollander Weer samen Je laatste kind de deur uit, zo leeg, zo stil; Iets wat je eigenlijk nog niet wil, Maar dan, na een poosje wennen, moet je jezelf, met een licht gevoel van schuld bekennen 't geeft toch weer vrijheid. Dan weet je, met diepe vreugde en een beetje pijn, 't Is een voorrecht weer samen te mogen zijn Binnenkort is het groot feest voor Gerard en Glenda. Voor deze belangrijke dag in hun leven drukten wij de huwelijkskaarten. Een kaart uit de Intercard-kollektie met een exklusief huwelijkskado. een leuke verrassing. dorpsstraat 62a - tel. 01802-2289 VOLLEYBAL Dames moeten wed strijd verder spelen tegen v. Santen/Haag Nationale kampioen schappen machine- schrijven en stenogra fie 7 maart: Een aanrijding zonder vond plaats op de kruising Knib- belweg/Zdl. Dwarsweg. Door de ze aanrijding sloeg er één auto over de kop en belandde het an dere voertuig op het nog sterk ge noeg zijnde ijs. Alleen materiële schade. 27 februari: In de nacht van 26 op 27 februari werd vanaf het Ha- zeveld een donkerrode Ford Gra nada stationwagen gestolen. De ze auto is op 4 maart aangetrof fen door de rijkspolitie te Bode graven, waar de auto achtergela ten was. Eveneens in de nacht van 26 op 27 februari werd getracht vanaf de Groeneweg een blauwe Ford Sierra te stelen, danwel iets uit deze auto te halen. Het bleef ech ter bij een poging. Ook in die nacht werd uit een Ford taunus, die geparkeerd stond in de Wilgenlaan ongeveer 25 liter superbenzine gestolen. 1 maart: Een aanrijding zonder gewonden, tussen twee perso nenauto's, te weten: S.Z. uit Rot terdam, bestuurster van een Vol vo, en R.P. uit Zoetermeer, be stuurder van een Ford. Toedracht S.Z. reed over de Zdl. Dwarsweg, verleende geen voorrang aan de op de Zuidplasweg ruidende R.P. 3 maart: In de nacht van 2 op 3 maart is door onbekende(n) een blauwe personenauto, merk Vol vo, met een scherp voorwerp aan zienlijk beschadigd. 7 maart: Tussen 20.00 en 23.00 uur is bij het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat een dames bromfiets gestolen van het merk Batavus. Tussen 19.00 en 23.00 uur is bij dorpshuis Swanla een groe ne herenfiets gestolen van het merk Vrijbuiter. 9 maart: In de nacht van 8 op 9 maart is er ingebroken in een wo ning aan de Rozenstraat. In de avond van 8 maart heeft men getracht in te breken in een woning aan de Burg. Klinkhamer- weg. Het bleef in dit geval bij een poging. In de avonduren van 9 maart heeft men ingebroken in een wo ning aan de Schoolstraat. GEVONDEN: blauwzwarte sleutelportefeuille, 5 sleutesl en geld; damesfiets. VERLOREN: bruin leren portefeuille waarin di verse bescheiden; zilveren scha kelarmband met 1 hangertje. De vrijwillige brandweer van Oud-Verlaat rukte onder bij stand van de gereedschapswa gen zaterdagmiddag 8 maart uit voor een brand in een schuur bij "De Oude Hoeve" aan de Wollefoppenweg. Echter kon er niet voorkomen worden dat de schuur die achter de hoeve in het land lag, geheel uitbrandde. De oorzaak is onbekend, 4» 4» 44 44 44 44 4 Bewoners van De Zevenster op gelet: Het ligt in de bedoeling dat de kinderen van de jeugdclubs i.v.m. Pasen op zaterdagmorgen 22 maart voor u komen zingen. Zij hopen om ca. 10.15 uur langs de ouderen van het Begoniaplein en de Schoolstraat te gaan. Op dinsdag 25 maart a.s. houdt de bovengenoemde stichting in dorpshuis Op Moer zijn jaarver gadering, waarbij de jaarstukken van 1985 aan de orde zullen ko men. Dit gedeelte zal overigens maar een kort gedeelte van de avond in beslag nemen, want het tweede deel wordt gevuld met een wandeling door 'oud' Moer kapelle onder leiding van Moer- kapellenaar J.S. Bakker. Hij zal aan de hand van foto's en dia's de aanwezigen meenemen naar een ver verleden. De avond is toegan kelijk voor donateurs en voor be langstellenden. Aanvang 19.45 uur. Het is niet een avond voor. Moerkapellenaars alleen, ook de Zevenhuizense leden worden ver wacht. Het aantal donateurs is nog steeds stijgende en per 1 maart 1986 waren het er in totaal 226. Deze donateurs ontvangen het inmiddels 4 x per jaar verschij nende stichtingsblad, hetwelk is uitgebreid tot 24 pagina's. In het nummer dat afgelopen week ver schenen is kan men onder meer lezen waar men 50 jaar geleden in Zevenhuizen en Moerkapelle oversprak, een vollage van berich ten uit de krant van 1936, ver zorgd door Drs. W. Paul. De ge schiedenis van de openbare school te Moerkapelle (nu de A en O winkel) wordt uit de doeken ge daan en uiteraard ontbreken ou de foto's niet. Dit en nog meer kan men lezen in het vierde nummer van het Verleden Tijdschrift. Inmiddels zijn er ook drukplan- nen voor oude kaarten (degene die de omslag van het Verleden Tijdschrift siert). Voor een kleine vergoeding wordt deze kaart aan de donateurs aangeboden, het zal een beperkte, eenmalige uit gave worden op een bijzonder soort papier. De minimumdonatie voor 1986 is f 15,- en voor dat bedrag krijgt men 4 nummes van V.T. en helpt men de historie van onze dorpen te bewaren voor het nageslacht. Degenen die zich nu aanmelden ontvangen alsnog het juist ver schenen V.T. nummer per post. Het bankrek. nr. is 67.92.14.372 t.n.v. bovenge noemde Stichting., Moerkapelse Zijde 60, 2751 DN Moerkapelle en het gironr. is 478627. Ook kan men zijn donatie voldoen op het presentie-avond van 25 maart. Oude nummers van V.T. (alleen de nrs. 2 en 3) zijn nog beperkt te verkrijgen. De prijs hiervan is f 5,-. JABE in- en verkoop 2e hands art. Ook voor zolderopruiming. Biedt aan showroom-modellen witte hang- en legkasten. Leu ke eiken salon- en wandkasten en zeeroude wapenkast. Wij ha len ook uw oud papier, oude kle ding en oud ijzer op. U hoeft maar even te bellen! Loop ook eens binnen in ons pandje aan de Dorpsstraat 222 - Zevenhuizen. Geopend op donder-, vrij- en zaterdag - TEL. 01802-3281 Mevr. L. Stubbe-den Hollander In de competitiewedstrijd tussen de dames van Zevenhuizen en v. Santen/haag 2 op zaterdag 14 december jl heeft de scheidsrech ter volgens de protestcommissie een fout gemaakt en werd het pro test van v. Santen/haag in deze toegewezen. De scheidsrechter had zowel in de eerste als in de derde set de service overgegeven aan Zeven huizen nadat het team van v. San ten/Haag de gehele gang van za ken aan het vertragen was. Hin derlijk langzaam werd naar de op slagplaats gelopen en minuten lang gewacht om te serveren. Ech ter in de eerste set gebeurde dit ook, maar deze werd door v. San ten/haag gewonnen. In de derde set gebeurde dit even eens, maar nu verloor v. Santen/ Haag wel deze set, zodat het 1-2 voor v. Santen/Haag werd. Uitein delijk werd de wedstrijd door Ze venhuizen nog knap gewonnen met 3-2, maar v. Santen/Haag had toch iets gevonden om dan via de NeVoBo en de protestka mer zijn gram te halen. Tegen het bovengenoemde feit van het niet goed leiden van de scheidsrechter werd alleen maar in de derde set geprotesteerd, daar het toen op sportief vlak in eens niet meer ging bij de dames van v. Santen/haag. Bovendien kan men bij de NeVo Bo protesteren hiertegen en zo als het je uitkomt, ondanks ver meldingen van scheidsrechteren tegenstander dat het ook in de eerste set gebeurde, wordt dit di rect aangenomen. De uitspraak van de protestka mer was dan ook dat gezien het feit, dat niet bekend was bij wel- "4 ke stand het gebeurd was, nu de wedstrijd vanaf de derde set over gespeeld moet worden. Zevenhuizen is hierover in be roep gegaan, maar volgens Ne VoBo was er geen enkele grond voor beroep en werd dit afgewe zen. Ook het verzoek om dat de wedstrijd in zijn geheel te laten overspelen, doordat het feit ook in de eerste set was gepleegd, werd niet gehonoreerd. Voor Zevenhuizen is nu de spor tieve taak, om de wedstrijd we derom te winnen met 3-2. Om zo toch nog gerechtigheid te krijgen. Echter is het wel raad dat op zo'n manier de competitie via de groe ne tafel in Woerden beslist kan worden. Dit heeft niets meer met volleybal te maken. De wedstrijd wordt op donder dag 20 maart a.s. gespeeld in dorpshuis Swanla. Aanvang 21. 30 uur. Dit moest daar het voorde return gespeeld moet worden, deze is overigens de zaterdag daarop in Voorburg. Voorafgaand aan deze wedstrijd zal het eerste herenteam een oe fenwedstrijd spelen tegen Vier- hout/Valboval om 19.30 uur. 44 4» 4» 4» Op zaterdag 8 maart 1986 vonden de Nationale kam pioenschappen Machineschrij- ven en Stenografie plaats te Zwolle. Karin Vis uit Moerka pelle heeft samen met nog twee leerlingen van het M.B.O. colle ge uit Gouda deelgenomen aan de wedstrijden stenografie in de klasse scholieren. Er werd een oplopend dictaat gegeven van 90 tot en met 160 lettergre pen per minuut. Karin Vis heeft met 160 lettergrepen per min. en het kleinste aantal fouten, de eerste prijs behaald en werd daarmee Nederlands kampioe ne. Mede door deze overwin ning is het MBO College met de wisselbeker naar huis gegaan. Het was de eerste keer dat de school deelnam...

Dorpskrant | 1986 | | pagina 14