m LET OP! Voor al uw PAASIDEEËN kunt u terecht bij.... c dorpshuis swanla DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Afgegeven bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 12 maart 1986 bouwvergunning afgegeven aan: - L. Verschoor, Jhr. van der Weistraat 20, voor het bou wen van een garage aan de Jhr. van der Weistraat 20; - Energiebedrijf Rijnland te Lei den, voor het plaatsen van een betonnen hoogspan- ningskast nabij het perceel Julianastraat 80. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Teunis Willem, zoon van: van Zeumeren, Jorden W. en: Wes- teneng, Maria M.E., op 12 fe bruari 1986. OVERLEDEN: de Geus, Johannes, oud 82 jaar, op 25 februari 1986. Spaans, Geertruida, oud 85 jaar, op 28 februari 1986. Kwakernaak, Maria, w/v Heij- boer, oud 88 jaar, op 3 maart 1986. van Sluijs, Catharina Francina, w/v Weller, oud 95 jaar, op 4 maart 1986. Hogendorp, Angenitha Aplo- nia, w/v van Vliet, oud 89 jaar, op 4 maart 1986. Verordening gevaarlijke stoffen Burgemeester en wethouders van de gemeente Moerkapelle maken bekend dat vanaf he den gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt Inentingen 1986 Op dinsdag 25 maart a.s. zul- er weer inentingen plaatsvin den in het Multifunktioneel- centrum "Moerveen". De volgende kinderen zullen worden ingeënd: -jongens en meisjes geboren in 1982 om 14.45 uur (D.T.P.); -jongens en meisjes geboren in 1977 om 15.15 uur (D.T.P.); -meisjes geboren in 1975 om 15.30 uur (Rubella Rode hond). De oproepkaarten zijn in middels verzonden. Mocht geen oproepkaart zijn ont vangen voor de kinderen ge boren in voornoemde jaren dan kan contact opgenomen worden met het gemeente huis. het besluit van de raad der ge meente Moerkapelle van 17 december 1985 tot vaststelling van de "Verordening gevaarlij ke stoffen der gemeente Moer kapelle". Moerkapelle, 12 maart 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. Uitstel Boomfeestdag In de vorige Dorpskrant is me dedeling gedaan van de vie ring van de Nationale Boom feestdag 1986. De viering van deze dag is in verband met de weersgesteld heid uitgesteld. Zoals het zich nu laat aanzien zal op 10 april a.s. aandacht aan de viering van de boom feestdag worden gegeven. Op deze datum zal dan in het uitbreidingsplan Wilde Veenen aanplant van groenvoorzienin gen plaatsvinden door de acht ste groepen van de beide ba sisscholen. De PAASHAAS komt weer.... Bloemsierkunst H. SOL Algemeen Belang Moerkapelle RPF Moerkapelle P.v.d.A. Moerkapelle SGP-Moerkapelle CDA Moerkapelle TE' O w< SWANLA-AGENDA vervolg van pag. 4 Over ruim twee weken is het weer Pasen. Ook dit jaar zal de Paas haas Zevenhuizen met een be zoek vereren. Zijn aankomst w wordt verwacht op zaterdag 29 maart en de haas is te herkennen aan de rieten mand op zijn rechter poot. In die mand zitten volop ver rassingen voor de kinderen. Let op de volgende Dorpskrant! Nrd. Dwarsweg 86 - Zevenhuizen Tel. 01802-1593 reuflOft ...GEMEENTEPOLITIEK... Hoewel Algemeen Belang een zelf standig Moerkapelle voorstaat met als enig alternatief in geval van sa menvoeging van gemeenten, het sa mengaan met Zevenhuizen, blijven wij ons primair inzetten voor de belan gen van ONZE inwoners voor het be- houds van het eigen karakter van Moerkapelle. Als financieel gezonde gemeente moeten wij trachten zoveel mogelijk positieve zaken in de ko mende jaren te verwezenlijken. ALGEMEEN BELANG zal daar alle mogelijke steun aan geven. De bereikbaarheid van Moerkapelle, d.w.z. de in- en uitvalswegen, blijven grote zorgen baren. Dat is helaas geen aangelegenheid waar wij als gemeen te veel invloed op kunnen uitoefenen, maar Algemeen Belang zal zich toch blijven inzetten voor verbetering daar van. Algemeen Belang is tenslotte vóór verkeersremmende maatregelen, maar dan alleen wanneer die geen ex tra gevaren gaan opleveren. HUISVESTING: Waar het de huis vesting betreft, heeft de sociale wo ningbouw de volle aandacht van Alge meen Belang. Ook de bouw van één- en tweepersoonswoningen - voor jon geren en ouderen - heeft onze aan dacht. Wij zien graag dat de jongeren in Moerkapelle kunnen blijven wonen een zaak waarin de woonruimtead viescommissie een belangrijke rol speelt. Algemeen Belang is daarin ver tegenwoordigd. CENTRAAL ANTENNE INTICH- TING: De kwaliteit van de CAI laat zeer te wensen over en de abonne mentsprijs loopt steeds verder uit de hand. Algemeen Belang heeft de af gelopen jaren meermaals getracht daar duidelijkheid over te krijgen, het geen tot nu toe niet is gelukt. Wij blij ven proberen in Moerkapelle een be hoorlijke televisieontvangst te krijgen en de abonnementsprijs te verlagen. Algemeen Belang wil in de komende jaren aan nog veel meer zaken mee werken dan de enkele hiervoor ge noemde. Wij denken aan uitbreiding van de groenvoorziening, tegengaan van vandalisme, etc. Het onfeilbaar en gezaghebbend Woord van God is de enige norm voor ons politieke handelen. De plaatselij ke overheid heeft haar gezag van God ontvangen. Enkele voorrangsregels voor ons ge meentebeleid 1986-1990 zijn: Versterking van het beslag van Gods woord op het openbare leven. Handhaving van een goede rechts orde. Het samen met andere frakties har monieus besturen van Moerkapelle. Het bevorderen van het welzijn, waaronder welvaart van de burgers. Zorg voor zwakkeren en het herstel van het natuurlijk milieu. Het gemeentebestuur dient voor ver ordeningen te waken over de openba re veiligheid en de christelijke zeden te eerbiedigen. De kontakten politie- burgerij verbeteren. Aandacht beste den aan kleine vergrijpen, zoals dief stal en vandalisme. Betreffende het verkeer vragen we aandacht voor de meest kwetsbare,verkeersdeelnemers als gehandicapten, kinderen, voetgan gers en fietsers. Voorzieningen t.b.v. het verkeer dienen zoveel mogelijk daarop afgestemd te worden. Ter verruiming van de werkgelegen heid, zowel plaatselijk als regionaal, de vestiging van kleinschalige bedrij ven stimuleren. Het agrarische karak ter van Moerkapelle moet zoveel mo gelijk behouden worden. De rekonstruktie van de Dorpsstraat met grote zorgvuldigheid en in over leg met alle belanghebbenden te ver wezenlijken. Eigen woningbezit be vorderen en een aktief bouwbeleid voeren, zowel in de bestaande (onder- houd-renovatie) als in de nieuwbouw. Tenslotte, de RPF kiest voor leven, op elk terrein, zoals bestrijding van crimi naliteit zorg voor het milieu en be scherming van het landelijk karakter van Moerkapelie. Bestuurlijke zaken: Nu onze raad de uitbreiding krijgt van 7 naar 11 ze tels lijkt het P.v.d.A. zinvol gemeente lijke commissies in te stellen. Personeelsbeleid: De P.v.d.A. staat een 100% herbezetting voor waar het arbeidsduurverkorting betreft. Hier voor dient met nadruk de positie van vrouwen en jongeren de aandacht te hebben. Gemeentelijke dienstverlening: Uitbreiding openstelling gemeente huis in avonduren. Verkeer en openbaar vervoer: - Veilige loop- en, fietsroute naar de scholen; - Geen verdere inkrimping van het openbaar vervoer. Wonen en ruimtelijke ordening: De nadruk op de sociale woningbouw - Goede zorg voor bejaarden en al leenstaanden. Kleinere woningen voor deze groepen bouwen. - Een betere verdeling van de wonin gen b.v. door invoering van zgn. pun tensysteem. - Een consequent beleid t.av. bestem mingsplannen lijkt de P.v.d.A. niet o- verbodig dus glastuinbouw in de daar voor bestemde concentratiegebieden, het stimuleren van de verplaatsing van het veevoederbedrijf uit de dorps kern naar industrieterrein. Onderwijs, cultuur, recreatie: De P.v.d.A. pleit voor integratie van za ken als vredes- en derde wereld pro blematiek, man/vrouwverhoudingen, sexualiteit e.d. in het onderwijs. 4- Een vaste bibliotheek in ons dorp De P.v.d.A. denkt dan aan een depen dance van de Zevenhuizense biblio theek in bijv. Jip en Janneke. - Het jeugdhonk moet voortbestaan - Goede fiets- en wandelpaden - Verharding resterend stukje Rotte- dijk;. Centraal Antenne Systeem: De P.v.d.A. bepleit herinvoering van de mogelijkheid van beperkt signaal; - verlaging van de abonnementskosten Dit zal het aantal aansluitingen gun stig beïnvloeden. Gemeentelijke herindeling: Wij dienen ons bij de gemeentelijke her indeling sterk te maken voor een goe de belangenbehartiging van ons dorp. S.G.P. staat voor Staatkundig Gere formeerde Partij. Een PARTIJ, een groep mensen, die zich georganiseerd heeft om aan STAATKUNDE, aan po litiek te doen. Als hobby? Nee, veel meer. Politiek wil zeggen het alge meen welzijn te zoeken. Van iedereen Ook in het gemeentebestuur. Dat is plicht. GEREFORMEERD? Gerefor meerde Staatkunde? Is dat gekoppeld aan één of meer van de vele kerkge nootschappen, die de naam gerefor meerd dragen? Nee, de S.G.P. is een interkerkelijke partij. Dat kan men zien aan de kandidatenlijsten. Gere formeerde Staatkunde wil zeggen po litiek bedrijven op basis van de Bijbel, die volgens ons gezag heeft op alle terreinen van het leven, ook in de po litiek. Daarom wil de S.G.P. alles te gengaan, wat indruist tegen de Bijbel en is voor alles wat het werkelijk wel zijn van iedereen bevordert. Dat is ons beginsel, ons uitgangspunt. Voor alles wensen wij, dat Bijbelse normen en waarden gehandhaafd en bevorderd worden. Ook in Moerkapelle; ook door de overheid. De Bijbel verplicht ons tot een ver antwoord rentmeesterschap. Ook dat geldt voor de overheid. Daarom vin den wij, dat de gemeente zorgvuldig met de financiën moet omspringen: de financiële draagkracht van heel wat mensen wordt (te) zwaar op de proef gesteld in deze tijd. Verder moet het gemeentebestuur het bedrijfsle ven zoveel mogelijk tegemoet komen, het niet opzadelen met onnodige druk Bedrijven met degenen, die er hun werk in vinden vormen de ruggegraat van onze economie, van de welvaart. Vooral terwille van onze schoolgaan de kinderen hebben fietspaden langs de Bredeweg en de Julianastraat on ze absolute prioriteit. Ook zullen veel inwoners met de uitbreiding van het aardgasnet gediend zijn. Woningen? Die moeten gebouwd worden, maar dan wel voor ingezetenen van Moer kapelle. Graag zouden wij zien, dat het door een aantal maatregelen (be- ter alarmeringssysteem, maaltijdvoor- ziening enz.) mogelijk gemaakt werd, dat bejaarden, als zij dat wensen, lan ger in de hen zo vertrouwde omgeving kunnen blijven wonen. Kortom, de S.G.P. wil het welzijn van iedereen dienen, ook het uwe, waarbij wij voor alles uit willen gaan van de Bijbel, het Woord van God. Uitgangspunt: Het CDA aanvaard het bijbelse Evangelie als richtsnoe voor al het politiek handelen. He CDA wil streven naar een maatschap pij waarin de bijbelse gerechtheid ge- stalte krijgt, de mens zijn vrijheid e: verantwoordelijkheid kan beleven waarin het welzijn van allen word gediend. DOELSTELLINGEN: Dorpsstraat: vernieuwing en/ofai- passing van de Dorpsstraat zodat# een werkelijk 'levend hart' van Moe- kapelle wordt. Extra aandacht voor parkeervoorzieningen. Onderwijs: hoge prioriteit voorhand having van zwemonderricht en van zgn. vakonderwijs (muzikale vorming handvaardigheid, gymnastiek, info matica, engelse les) Economische zaken/werkgele genheid: Het bevorderen van een ge- zonde agrarische bedrijfsontwikke ling, het beschikbaar zijn van bedrijfs terrein, vlotte afhandeling van vergui ningen, instelling fonds economisch* stimulering t.b.v. startende onderne mers. Wonen: alleen nieuwbouw voor in woners en economisch gebondenen, het bevorderen van het eigen woning bezit redelijke huurprijzen, ook bout plannen voor kleine wooneenheder b.v. op plaats oude Chr. kleuterschool goed onderhoud van gemeentelijk woningbezit. natuur en milieu: geen aantasting van Rottegebied, zorg voor voldoen de groenvoorziening, waken voormi lieuvervuiling, verplaatsing veevoedi bedrijf uit de dorpskern. regelen Akkerweg/Hollevoeterlaan. aanleg fietspaden langs Bredewegei 5 v. Held Julianastraat, aktief optreden poft bij overtredingen Dorpsstraat. Gemeentelijke herindeling: bij a samenvoeging met Zevenhuizen geer gedwongen ontslagen gemeentelijk personeel, geen extra financiële voor de burger. Sport, recreatie, cultuur steunen van particulieren initiatieven, steui aan vormen van actieve kunstbeoefe ning, instandhouding bibliotheek werk, betaalbare aansluiting op eei kwalitatief goed kabelnet, aanleg var speelweiden, wandel/fietsverbindini Herenweg/bredeweg, asfalteringlaatj ste stuk Rottedijk Sociale, Maatschappelijke zotgj Steun Hervormde Jeugdraad vooro:- ganisatie jeugdweek stimulering jeugdhonk dorpshuis, stimuleringviij willigerswerk handhaving vacature bank extra aandacht aa mensen dit leven op bestaansminimum. Politie/Brandweer: voorlichting in braakpreventie/vandalisme, handha ving hoge peil brandweervoorzif ningen, goede plannen voor rampei bestrijding. Volksgezondheid: handhaving vt bestaande voorzieningen, terugdi gen rook alcohol, drugs, met name jongeren. Financiën en Belastingen: het i: de hand houden van gemeentelijl heffingen, verlaging onroerend-; belasting, zo mogelijk handhavit» verlaging van C.A.I.-tarief. Ontwikkelingssamenwerking: mulering van initiatieven vanuit dl bevolking. Tot slot verwijzen wij nar de uitgebreide brochure met het hele CDA-programma die huis aai huis is bezorgd! Voo r Pr. Te Wendyt leisjes 1 er: 30.7 16; 3. Sii eisjes 1 0.8; 2. C anneke c eisjes 1 endoorn jk: 31.3; Bea Zijl leisjes 1 ndoorn 'Oter: 32 .0; 3. Ar leisjes 1' ra: 34.8 ngens rs: 28.2 Jürgen i 'ouwer: 2 ngens on: 30. .9. ngens - d- Eijk: ngens ■2; 2. S1 rry Wigc Vrijdag 14 maart: 19.30 uur: l'1! voering V.O.O. toneel.'Entreefb'l bejaarden GRATIS. Zaterdag 15 maart: 1. .30 uur: Ul voering V.O.O. toneel voor leder V.O.O. met BAL NA. Donderdag 20 maart: 20.00 uul filmvoorstelling Filmclub. Vrijdag 21 maart: Open Bridgsj drive Entree f 6,50 per paar. M tel. 01802-1989 of 2233. I Zaterdag 22 maart: 20.00 uur: Ui voering De Kleine Trompetter' de sporthal met BAL NA. I1 het Scot |v°edselhi PJdende dr |™arme kli Ptoners. I°'9end jas JC.I. vveer pin Zeven I n°Pen da Jrngoed za r°Pen weel 7*' een iec fs de alle fen Lesoth j

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6