"SS» M. V. TOL ZN C. KOREN p-ig. 12,95 9/95 VOOR BEGRAFENISSEN AAAAAAAAAAAAA AAAAArt] KWrriÉ p. kg. 1 4,90 Volgende week begint de nieuwe STRIPPENKAART! Politieberichten Sparen of lenen om iets te kopen? Passie en Pasen zangavond 17 maart Verschoven datum Rabo-Schaaksi multaan X^ Daar waar je waar voor je geld krijgt Waar ze altijd voor je klaar staan. Is de nieuwe kollektie tuinmeubelen '86 binnen. Deze advertentie is misschien raar, en u vraagt zich nu af waar? Discrete en keurige verzorging Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-137 15 MAART: WORLD CUP MARATHON in Den Haag Kaarten hiervoor zijn nog verkrijgbaar bij Recreatie Verweij en kantoor A. Veerman A.s. donderdag, vrijdag en zaterdag: KEURSLAGER Dorpsstraat 132 - Zevenhuizen VLEESWAREN: SCHOUDERHAM 150 gram 1,49 VLAAMSE LIKKEPOT 150 gram 1,49 BOTERHAMWORST 150 gram 1,49 VLEESSALADE 150 gram 1,49 MOERKAPELLE - Wat te doen bij vermissing van een kentekenbe wijs? indien u één van de delen van het kentekenbewijs vermist, dient u hiervan aangifte te doen bij de plaatselijke politie. U gaat met uw auto, met de overige delen van het kentekenbewijs naar het po litiebureau waar ook gevraagd zal worden u te legitimeren (rijbewijs of paspoort e.d.). Op het bureau wordt dan een aanvraag om ver vanging van een verloren gegaan kentekenbewijs ingevuld en on dertekend. De politie neemt de nog wel aanwezige delen van het kentekenbewijs in en reikt aan u een rose formulier uit waarop staat dat een nieuw kentekenbe wijs door u is aangevraagd. Dit formulier dient u in plaats van het deel III achter de voorruit aanwe zig te hebben. De politie draagt zorg voor het opsturen van de aan vraag en de overgebleven delen van het kentekenbewijs. Na eni ge tijd ontvangt u dan bericht van de Rijksdienst voor het Wegver keer, waarbij u een nieuw kente kenbewijs ontvangt. Deze regeling geldt alleen voor de inwoners van Moerkapelle. Indien u in Zevenhuizen woont dient u voornoemde regels even eens te volgen, alleen wordt daar de aanvraag en de overige delen van het kentekenbewijs niet door de politie opgesturen doch wordt van u verwacht dat u zelf daar zorg voor draagt. Op de ijsbaan van Moerkapelle op de Rotte, nabij de Hollevoeter- brug zijn in de maand februari de volgende goederen gevonden: 1 fietssleutel; 1 huisdeursleutel; 1 donkerbl. sjaal; 2 zakdoeken; 3 ijsmutsen; 9 paar handschoenen; 2 linkerhandschoenen; 4 rechter handschoenen; 2 paar sokken; 6 enkele sokken; 1 paar kinder- schaatsen (dubbele glijders) in plastic zak; 12 witte schaatsbe- schermers; 3 zwarte schaatsbe- schermers; 1 paar witte kunst schaatsen met geitenwollen sok ken in plastic tas. Deze voorwerpen zijn te bezichti gen tijdens de openingsuren van het politiebureau. Overige verloren en gevonden voorwerpen: GEVONDEN: blauwe kinderwanten (één met 2 witte strepen en één met witte rand). VERLOREN: blauwe kinderwant, bankpasje, dk. bl. port. met f 50,-; li. br. knip- port. met circa f 2000,-! INBRAAK WONING: Tijdens de afwezigheid van de bewoners werd er in een woning aan de Beatrixlaan ingebroken. Ontvreemd werden een kistje met waardepapieren en cheques alsmede enkele waardevolle va zen. Een inwoner van Moerkapel le heeft o.'a. de waardepapieren op straat gevonden en waar schuwde de politie. Later werden ook de cueques teruggevonden. De dader heeft de woning betre den via een tuindeur. INBRAAK IN AUTO: In de nacht van 23 op 24 febr. werd vanuit een in de Raadhuisstraat gepar keerde personenauto een zgn. boosterontvreemd. Om in de auo- te te komen werd een achterruit je ingetikt. In de auto werd het no dige vernield. BRAND(JE): De brandweer ruk te uit naar een woning aan het Jo- han Frisoplantsoen. In deze wo ning bleek een pijp vlam te heb ben gevat. De schade bleef be perkt tot genoemde pijp. DIEFSTAL FIETS: Een inwoner van Moerkapelle deed aangifte van diefstal van een zw. dames fiets. De fiets stond in de Moer dijkstraat nabij de fa. Pak. DIEFSTAL van een hond: door een inwoner van Zevenhuizen werd aangifte gedaan van vermis sing van zijn doberman pincher. Een getuige had gezien dat deze hond in een auto werd opgehaald op het kruispunt M. Zijde/ Dorps straat. In tegenstelling tot de be richtgeving in de Goudsche Cou rant dat er mogelijk een tweede hond zou zijn gestolen, kan be richt worden dat de tweede hond via een asiel in Leiden weer bij de gelukkige eigenaars terug is. Talloze mensen koesteren een echte hartewens, waarvan de ver vulling vooralsnog een financiële onhaalbaarheid lijkt. Het gaat daarbij om uitgaven die niet di rect noodzakelijk zijn, maar die - volgens de betrokkene - het leven wel aanzienlijk kunnen veraange namen. Voor de één is de aan schaf van een uitgebreide com- pact-disc-installatie het muzikale einde, terwijl een ander zijn zin nen heeft gezet op een verre bui tenlandse reis. En misschien zou dolgraag uw nog niet versleten huiskamermeubels willen inrui len voor een splinternieuw interi eur. In feite zijn er twee mogelijkhe den om dit soort aankopen, die niet zo maar zijn in te passen in het normale budget, toch te reali seren. Het meest voor de hand ligt sparen en wachten met de aanschaf totdat er aan spaargeld en rente voldoende op de reke ning staat. Een andere aanpak is 'sparen achteraf'; nu kopen en de betaling naar later verschuiven met behulp van consumptief kre diet, zoals bijvoorbeeld een per soonlijke lening. In het algemeen kan niet worden gezegd dat de ene methode beter of slechter is dan de andere. Maar misschien kunnen de hierna volgende op merkingen uw beslissing verge makkelijken als u ooit zelf voor de keus komt te staan. 'Geniet nu, betaal later". In deze vier woorden is het grootste voor deel samengevat van consump tief krediet. Uw hartewens kan di rect in vervulling gaan, u hoeft niet eerst maanden of jaren te sparen. Een pluspunt is ook dat u zeker weet dat u niet voor prijs- verrassingen kunt komen te staan. Dit laatste was overigens een belangrijker aspect toen - in de achter ons liggen jaren - de prijzen vaak snel omhoog gingen. Juist voor elektronische appara ten vertonen de prijzen nu soms zelfs een dalende tendens. Of iemand geld kan lenen en tot welk bedrag, is afhankelijk van zijn financiële omstandigheden. Het kan daarom soms verstandi ger zijn om de mogelijkheden van een persoonlijke lening achterde hand te houden voor onverwach te echt noodzakelijke aankopen. Het kopen op afbetaling lijkt op het eerste gezicht een aantrekke lijk alternatief, maar in de meeste gevallen rekent de leverancier u een wel erg forse rente. Lenen bij de bank is dan haast altijd voor deliger. Wie eerst spaart en dan koopt, moet weliswaar wat langer wach ten, maar kan dan ook over het nieuwste van het nieuwste be schikken. En dat is zeker een voor deel in een tijd waarin de tech nische ontwikkelingen zo hard gaan. Daarbij komt dat veel men sen het een plezieriger gevoel vinden om pas dan iets te kopen als ze het ook zelf helemaal kun nen betalen. Bij dit spaardoel past een spaarvorm waarmee op elk gewenst moment over een be drag kan worden beschikt. De Spaar-Vrij en de Spaar-Groei-Re- kening zijn dan ook prima moge lijkheden, want bij deze vormen staat het spaargeld niet langdu rig vast. Om het sparen nooit te 'vergeten' is het handig al u de bank vraagt iedere maand auto matisch een bedrag van de privé- rekening naar de spaarrekening over te boeken. Uiteraard is het ook mogelijk om een financiële vergelijking te ma ken tussen lenen en sparen. Stel' u wilt iets kopen van f 2.500,- en u wilt de financiële lasten hiervan over een periode van twee jaar uitsmeren. Als u voor genoemd bedrag een persoonlijke lening afsluit, betaalt u een maandelijk se rente en aflossing van f119,- Om in twee jaar aan spaargeld en rente f 2.500,- bij elkaar te krij gen op de Spaar-Vrij-rekening, moet u iedere maand net iets meer dan f101,- opzij leggen (uit gaande van de huidige rente stand). In deze bedragen is nog geen rekening gehouden met het feit dat rente die moet worden be taald, voor de belasting kan wor den afgetrokken. Daar staat te genover dat spaarrente - afgezien van een vrijgesteld bedrag - door de belasting als inkomen wordt gezien. De Rabobankadviseur In de Ned. Hervormde kerk van Zevenhuizen wordt op maan dagavond 17 maart een ZANG AVOND gehouden onder het thema: Passie en Pasen. Medewerking hieraan wordt verleend door het bekend christelijk mannenkoor uit Waddinxveen "DeGouwestem" onder leiding van Adriaan Ver hoef. Dit mannenkoor gaf meni ge uitvoering in de omliggende gemeenten. Op veler verzoek komt nu, door het toedoen van de orgelcommissie, naar Ze venhuizen. Dit ca. 90 leden tellende man nenkoor biedt niet alleen een imposante aanblik in de grijze smokings, maar brengt min stens evenzo klinkende koor zang ten gehore. Ook het Hervormde kerkkoor o.l.v. diri gent Cor de Klerk verleent aan deze Paas- en Passie-zang avond in de Hervormde kerk, medewerking. Dit koor, wier tenue zwart-wit is, brengt liede ren uit het bestaande repertoire in tegenstelling tot het mannen koor. Speciaal voor deze Zang avond, waarop ook samen met de aanwezigen zal worden gezongen, heeft het koor Pas sie en Paasliederen ingestu deerd. Zo zal o.a. het welbe kende "U zij de glorie" klinken; de negro spiritual "The angel rolled the stone away" en het Latijnse "Acce quo modo mori- tur" van J. Handl, "Ik wil mij gaan vertroosten" en Mijn ver losser hangt aan 't kruis". Omdat er nauwelijks muziek voor mannenkoren bestaat, heeft de dirigent de heer A. Verhoef voor zijn mannenkoor zelf bewerkingen gemaakt op voormelde bestaande muziek werken. Dat deed hij ook van het "Veni Jesu" van Cherubini. De orgelcommissie van de Hervormde kerk, organiseert de KOORZANGAVOND, waaraan ook ds. C. Vermeulen uit Val kenburg, destijds voorganger van de Hervormde gemeente te Zevenhuizen, medewerking verleent. Hij verzorgt de medi tatie. Arisa Dekker speelt op de dwarsfluit. De heer Dorrestein begeleidt het kerkkoor op het kerkorgel. Ter bestrijding van de onkosten wordt er een collecte gehou den. De toegang is vrij. Aan vang 19.30 uur. Ten huize van Marri Krijgsman lid van de orgelcommissie vindt het gesprek, waarbij ook de andere leden, koordirigent en organist Adiaan Verhoef en vast organist van de Herv. kerk alhier, de heer J. Dorrestein, aanwezig zijn plaats. Pratende weg wordt de datum genoteerd, op welke de Passie en Paaszangavond gepland staat: 22 maart. We schrikken. "Weet u dat op die datum het fanfarecorps "De Kleine Trom petter" in het dorpshuis een uitvoering geeft?" vragen we.~ Nee daar is ons niets van bekend" klinkt het. Er wordt diep nagedacht en overleg gepleegd. "We verzetten de avond" denkt Verhoef. Hij raad pleegt zijn agenda. Die staat boordevol met uitvoeringen en repetities (hij dirigeert meer koren). 19 maart komt als enige vrije datum uit de bus, maar op die avond kan de organist niet en blijken er meer voetangels en klemmen.... Dan maandag 17 maart, dan kan ik in ieder geval omdat het repetitieavond is van "De Gouwestem". Ook de dirigent van het kerkkoor kan op die avond. Echter de plaat selijk Hervormde predikant, ds. H. Gaasbeek, die aanvankelijk de meditatie zou verzorgen, is vanwege een niet mogelijk te verzetten kerkeraadsvergade- ring, verhinderd. Omdat het de enige nog resterende datum is wordt besloten deze datum dan toch maar aan te houden. "Welke predikant zullen we vragen?" klinkt het Met het idee om ds. Vermeulen - een graasg gehoord prediker- te vragen stemt men volmondig in. Deze wordt gebeld en blijkt op die datum 'vrij' ie zijn. een op die datum 'vrij' te zijn. Een zucht van verlichting wordt ge slaakt. Klonk daarvoor bij één der leden de opmerking om - vanwege de ontstane proble men de hele zangavond maarte vergeten- toch is de orgelcom missie blij dat de Passie en Paaszangavond door kan gaan, al is de datum vervroegd naar 17 maart. Helaas blijkt een dag later dat vast begeleider van "De Gouwestem", de heer Ben Kramer, op die datum onmoge lijk kan "Dan kruip ik zelf achter de piano" stelt Adriaan Verhoef resoluut het mannenkoor zingt toch voornamelijk a ca- pella." MOERKAPELLE - Op zate,] 29 maart houdt schaakvereifrl Moerkapelle in samenwerk! met de plaatselijke Raboba! een schaaksimultaan. Voord! gelegenheid is de van radioerï bekende schaakmeester Harl Böhm uitgenodigd. Juist in del gelopen drukke schaakmaarl was zijn stem veel te beluistel en zijn gezicht veel te zien I wekelijkse radioprogrammal donderdag, Man en Paardrl door iedere schaakliefhebb! met veel plezier beluisterd I onze nationale favoriet Jan rl man voor de wereldkampicl schappen is uitgeschakeld zal voorlopig op de t.v. wat minde' zien zijn. Overigens was Jan Tij man 5 jaar geleden al eens 4 gast van de Moerkapelse sch J vereniging. Dit grootste eve-J ment werd toen ook al geste 1 door de Rabobank. 'f De simultaan met de bijna gJ meester Böhm is bedoeld alscj ning van een reeks activiteit! rondom het tienjarig bestaan,] de schaakvereniging. Verder] er een streektoernooi gehouóï worden met aantrekkelijke;! zen, dejeugd zal een bezoell gaan brengen aan het golfsjJ bad te Scheveningen en hetq] heel zal afgesloten worden rr] een bowling en diner in Rotd dam. De schaakclub heeft in haar^ staan al veel activiteiten cl plooid. Grootmeester Hanspl en grootmeester Jan Timmangf gen Hans Böhm al voor. In del gelopen tien jaar werden vierk;1 pioenschappen behaald en if jaar werd de promotie naarl eerste klas bewerkstelligd El zeer fraaie prestatie als men tl denkt dat dit op hetzelfde nivoi als een stad als Gouda en hooi dan Waddinxveen. Het ledenaal tal (ca. 70) is voor een dorpo voorstelbaar hoog, Dit zal veel, maken hebben met de gezellige! sfer die er wekelijks in dorpshui Op Moer te vinden is. Zaterdag 29 maart zal eroml- 30 uur in Op Moer gestart wel den met de gezamenlijke strijdcl 40 borden tegen Hans Böhm! Steeds zal hij tijdens een rondjï een zet doen aan ieder bord. Ti dens de omwandeling van Bötil heeft ieder dus de tijd om na dl denken over de beste vervolgzl om iets te bereiken tegen de stel ke schaakmeester. Wie aandezl simultaan wil meedoen kan ziel telefonisch opgeven op 017931 2126. Het belooft een spannendi dag te worden zie volgende Dorpskrant O I

Dorpskrant | 1986 | | pagina 8