Antiek Showroom Fred PASSIE en PASEN clips haarmode WERELDCUP MARATHON ZANGAVOND in de Ned. Herv. Kerk VANAF 21 MAART CLIPS HAARMODE IN ZEVENHUIZEN Ja, natuurlijk!! a jij ook vanaf 21 maart naar Haarmode? ki i. a me ittei iri 371 INGEZONDEN: Openbare vergadering RPF Moerkapelle "SWANLA-HOEVE" CDA-Zevenhuizen gaat gratis fietsen verven.... Uitvoering De Kleine Trompetter van de Wollefoppenweg 109 naar 67a Niet de grootste maar wel de goedkoopste! te Zevenhuizen op D.V. 17 maart a.s. Aanvang 19.30 uur MEDEWERKENDEN: Herv. Kerkkoor o.l.v. Cor de Klerk Chr. Mannenkoor "De Gouwestem" o.l.v. Adr. Verhoef Fluitiste: Arisa Dekker Predikant: Ds. C. Vermeulen, Valkenburg. Ook is er samenzang... DE TOEGANG IS VRIJ! dames en herenkapsalon erda ligin ting dei ent. lans de inde 'tere 3 Op ber 1 N i Tin zal h dert i Tirr is d eun opt eite n va ir zi ude pri »ek slac tgè r be onl Rei igir e al kar dit r di Eei be voii oge aan i on el te igev ■huii i 13 woi do| m. ndje Tij öhn a de gze ster lezl ziel ''93' rnde Voor het eerst in de geschiedenis wordt er een Wereldcup Marathon georgani seerd op 15 maart op de Haagse kunstijsbaan "De Uithof'. De aanvangstijd is 14.00 uur. De kaartverkoop loopt, alhoewel het erg optimistisch gesteld is, alle 26.000 plaatsen te kunnen bezetten. Kaarten zijn o.m. verkrijgbaar bij kantoor Veerman en recreatie Verweij. IJSELIJKE HAPPENING OP HOOG NIVEAU Klaas Verweij, wie het organiseren als het ware in het bloed zit en altijd opti mistisch blijkt, is de brein achter dit Kereld-marathon-gebeuren. Zes we ken geleden kon hij noch iemand an ders bevroeden dat er aan het eind van de winter nog een vorstperiode metprima schaatsijs van ruim drie we ken aan zou breken. Daarom kon zij met frisse moed zijn plannen in sa menwerking met Hans Künz, direc teurvan De Uithof, en medebestuurs- Bram Veerman, van de Zevenhui- tensche IJsclub, gestalte geven. De espectievelijke toebedeelde taken naren: secretaris, penningmeester en voorzitter Verweij. De K.N.S.B. heeft ook haar fiat gegeven en verleent me dewerking. De voorzitter van de ma- tathoncommissie Ned.: Hans Brand, zorgt voor een jury en de tijdwaarne ming. Van alle kanten werd er uit de schaatswereld medewerking verleend om de Wereldcup Marathon te doen plaatsvinden. Alhoewel de uitwerking van de plannen tijdens de schaatspe- riode op een laag pitje stonden, waren toen al beroemde buitenlandse rijders gecontracteerd. Daarvoor zorgde o.a. een vriend van kees Verkerk tijdens de wereldkampioenschappen schaat sen. Alleen hoopt men nog op Rus- iische rijders, alhoewel dat zeer dubi eus is met "Alma Ata" in Siberië rond diezelfde datum. "Ik verwacht dat de Oost-Duitse dames ook komen. Ie mand gaat dat proberen. De contac ten worden door betrouwbare tussen personen gelegd. Al komen de Rus sische topschaatsers dit jaar misschien lief ik ben ervan overtuigd dat dat het volgende jaar wel zo zal zijn. Het is ook nog maar voor de eerste keer dat leze wereldcup marathon wordt geor ganiseerd. In het buitenland is het ma- nthonschaatsen nog onbekend. We zijn blij dat er toch coryfeeën zijn die we konden contracteren, zoals de A- merikanen Silk, Mitchell en Eric Hei den. Bij de finale, zaterdag van de Ae- pcup hopen we de bekende Neder landse rijders te benaderen, (dit ge sprek vond voor het weekeinde van 7 maart plaats) Er zijn er echter door de Elfstedentocht en andere schaatstoch ten op natuurijs, heel wat uitgevallen, door blessures, zoals Hans Künz, Dries van Wijhe, Jan Kooiman, Frans Boon enz."aldus Verweij. De hele die gesponsord wordt door Recreatie Verweij - neemt deel aan de manifestatie van zaterdag 15 maart. alle kanten, tot in de verste uit hoeken van het land, komen ineens acties, biedt men zijn of haar diens ten aan voor bemiddeling of organisa tie. Ook tijdens ons gesprek in het kantoor van Verweij. Het ene moment tijgt hij een telefoontje over de ma- tathonorganisatie en het volgende o- 'er zaken betreffende zijn caravan- «ntrum. Ofschoon zaken voor het meisje, en in dit geval de hobby, gaan, Wet in de weken voorafgaand aan de marathon of het andersom is. Des ondanks is het toch wel 'dankzij' zijn kdrijf dat Verweij in staat is mee te deen aan dit marathongebeuren waar hij één van de grote sponsors is. De hoofdsponsors is Dethleff cara vans. Er zijn co-sponsors. Zij allen krij gen vrijkaarten voor zitplaatsen en uit nodigingskaarten. De sponsors zijn verder: Haverkotte (Vikingschaatsen) Van Vliet trucks, Nieuwerkerk; Hans Bakker (aannemer): Walker Deurne (tenten); Beijerland (caravans); Fina- tabank, Dirk v. Meeteren (siroopwa fels Moordrecht); Stad Rotterdam (ver zekeringen); Middenstandsbank (N.M.B.); Dethleff (caravans); handels onderneming Bemi (Fendt), Zeven huizen, Saab; Veerman Verzekerin gen. Zevenhuizensche IJSclub: Door dat er veel schaatsers de Molen tocht reden kwam er veel geld in het laatje van de Zevenhuizen sche IJsclub en is deze in staat iets groters te doen. Het is vol gens de bestuurders het beste seizoen sinds mensenheugenis. Ook Puma doet mee. Manfred de Graaf is ploegleider van Puma. Ook Rogelli is een sponsor., ter- Vooral dit rondkrijgen van de sponsors is een groot karwei ge weest. Het is nog niet helemaal rond. Jan van Beek, een wielrenner uit het Westland, heeft toegezegd ook enke le sponsors te benaderen. Het evene ment brengt namelijk heel wat kosten met zich mee, omdat iedere binnen- en buitenlandse schaatser reis- en ver blijfskosten vergoed krijgt. "Voordat ik met de organisatie begon moest ik verzekerd zijn van f 25.000,-. De hoofdprijs bestaat uit een caravan (Dethleff). Hilbert v.d. Duim loert erop hem te winnen" lacht Verweij die hem, Van Kempen, Pronk en Christoffers, de kanshebbers noemt. Deze vier besten van Nederland rijden in een ploegen- rit een wedstrijd tegen vier buiten landers: een Zweed, Noor, Oostenrij ker en Amerikaan. Verweij verwacht dat er ca. 60 Nederlandse rijders aan de start komen en ca. 20 buitenland se. Hij hoopt op een totaal van 40 vrouwen, waaron de Zevenhuizense favoriet Ingrid Paul. Voor sommigen zal het trainen op kunstijs deze we ken weer even wennen zijn, na het ge not van het natuurijs. PROGRAMMA De dames gaan op 15 maart om 14.00 uur van start voor 40 ronden met een totaal van 16 km. Na een ploegenwedstrijd zoals voormeld, be gint o 15.15 uur de eigenlijke mara thon over 44 km., met 110 ronden. De verwachting is om 16.30 uur ceremo- ne van het uitreiken van de prijzen te laten plaatsvinden. Een programma boekje waarin de nummers en wie er deelnemen, vermeld staan, is bij de in gang van de Uithof verkrijgbaar. Bekend is in ieder geval dat de navol gende rugnummers zijn: 4. Alex Jan sen; 28. Piet Eikelenboom; 100. Ger- rit Molenaar, 65. Rien de Roon; 27. Hilbert v.d. Duim; 85. Henri Ruiten berg; 17. Ruud Christoffers; Verweij hoopt dat ook de vedetten van de kernploeg komen, zoals Hein Vergeet Yep Kramer, Rob Vunderink Emiel Hopman en Frits Schalij. Deze rijders hebben geen nummer, maar een letter als rugnummer. De veteranen nemen niet aan deze spor tieve happening deel. Wie niet op 15 maart naar De Uithof gaat om de première van een wereld gebeuren mee te maken, kan het die zaterdagavond op de t.v. bekijken in het programma 'Sportpanorama' van de AVRO, vanjack v.d. Voorn en Jos Kuier. Woensdagavond 5 maart jl. hield de RPF Moerkapelle een openba re vergadering. Spreker was dhr. C.J. Smits uitZoetermeer, met als onderwerp 'Christen zijn in bezet Nederland'. Na de oepning door voorzitterTh. de Lange, kreeg dhr Smits het woord. In het oostblok mag je christen zijn, maar laat nie mand het merken. Hoe ligt dat in Nederland? Wat willen wij eigen lijk? Ook hier is de tendens waar te nemen van je mag bestgeloven maar laat het in de samenleving niet merken. Bij de RPF is dat niet zo. Vervolgens besprak de inleider enkele politiek belangrijke zaken zals: Vrede en veiligheid: hier had den de kleine chr. partijen een grote inbreng. Emancipatie: elk individu economisch zelfstandig. Aantasting van het klassieke ge zin, wat wij als basis van onze sa menleving zien. Antidiscriminatie wet: wat tot gevolg kan hebben dat we 'Christen zijn in bezet Ne derland'. Dit kan ook plaatselijk gevolgen hebben. Wat de eutha nasiewetgeving betreft, zegt de RPF. Als we niet luisteren naar God woord, is het gedaan met recht en gerechtigheid. Na de in leiding was er een goede discus sie met de aanwezigen. Tot slot hield de lijsttrekker voor de RPF, dhr. A. Verweij, een korte toe spraak over: de RPF een nood zaak, ook in Moerkapelle? Dit werd uiteraard met ja beantwoord en nader door hem toegelicht. De vergadering mocht zich verheu gen op een redelijk goede op komst en een prettige sfeer. We ruiken en zien het voorjaar. Eet daarom ook de voorjaarsvitamientjes van spinazie, sla andijvie, rabarber enz REKLAME VAN: ANDIJVIE Per 0,5 kg. f 0,98 SLA, groot, 2 voor f 1,25 Komkommers 2 voor f 1,50 GOLDEN DELICIOUS groot, 2 kg. f2,50 Moesappels (goudreinet) 3 kg. vanaf f 1,50 Stoofperen (St. Remy) 2 kg. f 2,50 5 Citroenen f 1,98 20 Hand- of Perssinaas appels f 4,75 Ook voor fruitmanden het adres! Fruitbedrijf Knibbelweg 27 - Zevenhuizen woensdagmiddag gesloten, vrijdag avond koopavond, zaterdag tot 17.00 uur geopend! Met de gemeenteraadsverkiezin gen van 19 maart zo vlak voor de deur is het een goede gewoonte dat politici, landelijk maar ook plaatselijk, meer naar buiten tre den dan normaal. Sommigen be- wefen: om stemmen te winnen. Anderen zeggen: om nog eens goed duidelijk te maken waar ze achter staan. En dan niet zoals meestal, op papier of tijdens een openbare vergadering, maar rechtstreeks in contact met het publiek. Het CDA-Zevenhuizen heeft dan ook het plan om a.s. vrij dag 14 maart zeer dicht bij de kie zers te komen. Als locatie daar voor hebben ze gekozen het dorpsplein. De kraam met de groe ne kleuren zal vanaf 9.00 uur de hele dag door bemand zijn door CDA-lijsttrekker wethouder Dorre stijn en de kandidaten mevr. Wes tenbroek, de heren V.d. Akker, de Jong, Brouwer en Lammerts. Zij zullen informatie geven over de uitgangspunten en het program ma van CDA-Zevenhuizen en ook is er een gedetailleerde platte grond te zien van de toekomstige wijk Swanla (een voorlopig plan Verder is er op het plein een 'Verf-ploeg' aanwezig die van alle fietsen het achterspatbord wit zal maken, om zodoende de veilig heid van de wielrijders te bevor deren. Voor het winkelende pu bliek in de Dorpsstraat zal er gra tis koffie zijn er voor de kinderen zijn er leuke verrassingen. Kort om, voor ieder in Zevenhuizen een reden om langs het dorps plein te gaan a.s. vrijdag. In de sporthal van het dorpshuis "Swanla" wordt op zaterdag 22 maart a.s. de jaarlijkse uitvoering van het fanfarecorps De Kleine Trompetter gehouden. Het fanfa recorps opent het concert met "Stand By" en treedt hiermee in z'n geheel op, dus ook met de drumband. Hierna volgen een viertal muziekwerken, waaronder New Baroque Suite, waarin al leen de fanfare valt te beluisteren Het corps staat onder leiding van dirigent J.M.T. Berkel. De drumband die hierna solis tisch van zich laat horen wordt ge leid door instructeur J.G. Verheu vel. Ook de jeugd wordt niet ver geten, juist zij zijn veelbelovend voor de toekomst, waarmee een harmonieorkest gevormd zal wor den. De jongeren zullen op deze avond hun muzikale vorderingen laten horen en hun partijtje bla zen. Na de pauze, waarin loten ter bestrijding van de onkosten wor den verkocht, treedt de Egerlan- der kapel voor het voetlicht met een vijftal nummers, o.a. lm Ro- sengarten Wals, de Hanna Polka en de Fuchsgraben Polka. Tenslotte speel de fanfare band bekende populaire muziek, zoals de titelsong van James Bond 007, Glenn Miller Story, St. Louis Blues March en andere. Na afloop van deze ongetwijfeld luisterrijke avond met het fanfa recorps van Zevenhuizen, mogen de aanwezigen hun benen strek ken in een 'bal na' met muziek van de Animo's. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Wij zijn verhuisd Grote collectie Franse jachtmeubelen, Engelse kaptafels, Hol landse linnenkasten enz. enz. Met garantie certificaat. WOLLEFOPPENWEG 67a, tussen Ommoord en Zevenhuizen. Dagelijks geopend. Tel. 010-565574

Dorpskrant | 1986 | | pagina 9