75 JAAR V.O.O. DE PAASHAAS KOMT! Zeer geslaagde uitvoering "DE KLEINE TROMPETTER" Knap toneel en goede presentatie van "In 't Witte Paard" Muzikale en geanimeerde receptie V.O.O. Kom naar de KINDERBRADERIE vrijdag 4 april van 13.00 - 17.00 uur inf. tel. 01802 - 2357 voor een gulden of tien wordt u op het prikbord heel goed gezien! D.V. 3 april houdt S.G. studiever. Moerk./Zevenh. een V.B.O.K.- avond Kerkgeb. Geref. Gem. Moerkapelle aanvang 19.45 uur. zie aankondiging elders in de blad Zaterdag 29 maart met de Paashaas op pad Om te noteren: Zaterdag 29 maart, de dag voor Pasen. wordt de jeugd tot en met 12 jaar om 9.00 uur bij de Geref. kerk verwacht in de Dorpsstraat voor de Paaseieren- zoekactie! Dus niet uitslapen, maar op tijd op en...laarzen aan, anders kon men weieens vuile sokken en schoe nen krijgen...De politie van Zevenhui zen wordt ingeschakeld om de ver stopte eieren te.vinden, want de Paas haas weet dat nooit meer. Stel je voor, Openbare vergade ring 'De Tien Ge meenten' VAN TOL EN ZONEN VOORDEEL- STRIPPEN KAART Twee avonden operette en een drukbezochte receptie waren de feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling Zevenhuizen van de Ve reniging voor Openbaar Onderwijs, destijds Volksonderwijs geheten. Wie vrijdag of zaterdag naar het dorpshuis kwam, werd getroffen door het houten witte paard boven de ingang. Dit paard werd overal in de decoratie terug gevon den. Werkelijk ontzagwekkend was het decor, dat bijna de gehele achterwand van de tot operette/toneelzaal omgebouwde sporthal van dorpshuis "Swanla" bedek te, voorstellende een alpenweide met bergen op de achtergrond. De operette voorstelling "In 't Witte Paard" door de toneelgroep van V.O.O. was geënt op de bekende operette "lm Weissen Rössl". Een heus balkon en echte bomen wer den o.a. verwerkt in de immens grote decorbouw, zodat het geheel 'echt' toonde. Er werd redelijk goed geacteerd in op het lijf geschreven rollen. Harry de Jong bijvoorbeeld, had daarbij de tu- pe-rol, welke hem, zoals eerder bewe zen, uitermate goed ligt, als procede rende gloeilampen fabrikant die met zus en dochter in 't Witte Paard komt logeren. Gastrolspeler Arie Boers, de advocaat van de tegenpartij, ontmoet hij hier toevalligerwijs, wat tot conflic ten leidt. Uiteraard werden die opge lost evenals verliefdheden die 'hou den van' worden. Onweer, bliksem en regen worden zo natuurlijk nagebootst, dat een paraplu uitkomst moet bieden. Op de achter grond zingt en 'springt' de dansgroep. De choreografie hiervoor werd ver zorgd door Aad Broere en Gon Bak ker. Het begeleidend orkest was sa mengesteld uit Zevenhuizense musici waaronder leden van het fanfarecorps De Kleine Trompetter. O.l.v. Margré v. Gestel werd de zang ingestudeerd. De prachtige 'dirndl'-ja- ponnen, behorend bij het land en de plaats van handeling: Oostenrijk - Salz gammergut, werden voornamelijk door Gerda Slobbe (tevens speelster van de rol van hoteleigenaresse) ver-, vaardigd. Werkelijk een lust voor het oog, evenals trouwens het totale ge- bodene. De eerste toneelopvoering vond vrij dagavond plaats voor bejaarden en1 belangstellenden. De tweede was voor 'eigen publiek' met een mudvolle zaal. Op beide avonden gaf de zaal een goede respons, terwijl iedere so list met applaus beloond werd. PROPAGANDA-FEESTAVOND Omdat de jubileumfeestavond ook i.p.v. de gebruikelijke propaganda- feestavond werd gehouden, maakte directeur N. Dirkzwager van de open bare basisschool 't Reigerbos, van de gelegenheid gebruik om na de verwel koming van vice-voorzitter van V.O.O de heer Adr. Riemens, om een gloed volle rede af te steken. Ofschoon blij met een "levende V.O.O.",vond hij voor wat de toekomst betreft waak zaamheid gebpden, alsmede het be pleiten van openbaar (geen neutraal voortgezet onderwijs in de naaste regio. De jubileumreceptie van V.O.O. op zaterdag 15 maart was meer dan alleen maar vormelijk. Het had meer weg van een gezellig samenzijn. Voor sommigen was het een reünie, een weerzien na jaren. Dat moet het ongetwijfeld ook geweest zijn voor de muciserende dames die afwisselend als groep, leuke en vlotte muziek ten gehore gaven. Mede door hun toedoen kwam men in een vrolijke stemming. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van V.O.O. waren de ouderen, die net na de oorlog, begin vijftiger jaren de muziekgroep van V.O.O. vormden, opgetrommeld om samen te gaan repeteren voor het jubileumfeest. Niet alleen zij deden dat ook de jongeren, de dertigers, sommigen dochters van musicerende vijftigers. Onder hen waren er die sinds jaren de gitaar of accordeon hadden bespeeld. Gerepe teerd werd er in de boerderij van de fam. J. Bos aan het Noordeinde. Dat muziek maken niet verleerd wordt bleek uit hetgeen geboden werd. Sprekers op de receptie Burgemeester A.H. van Gent stelde in zijn felicitatietoespraak tot het bestuur van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, dat Volksonderwijs voor heen en V.O.O. thans, een begrip zijn, zeker in kleinere gemeenten. Spreker stelde dat de jubilerende vereniging, naar de maatstaven van de plaatselij ke subsidieverordening gemeten, on der het sociaal-culturele hoofdstuk zou vallen, omdat de vereniging niet alleen de belangen behartigt van de school, maar ook altijd sociaal en cul tureel vormend bezig is geweest. Hij vergeleek deze enigszins met de Volks universiteit en 't Nut van 't Alge meen'. Hij prees de inzet van de to neelvereniging en het sterk maken van V.O.O. in de propagandistische sfeer. Hij wenste dat de vereniging nog vele jaren onverkort en fris door mag blijven gaan. Daarbij onder schreef hij ook de leus 'onverdeeld naar de openbare school'. Mevrouw D. Bazuin was de vertegen woordigster van het hoofdbestuur. Zij vergeleek dit jubileum met het eten van oliebollen. 'Het oude is afgesloten we gaan aan een nieuwe periode be ginnen'. OLIEBOLLEN Inderdaad kwamen aan het eind van de receptie ook oliebollen. Ze werden door mevr. T. Braber-Kroon opge diend en symboliseerden de totaal opbrengst van de oliebollenactie. 21 Oliebollen, die elk een waarde van honderd gulden vertegenwoordig den, overhandigde zij aan voorzitter Ben Verschoor. VOORZITTERSHAMER Voordien sprak de heer C.F.S. de Vries als provinciaal bestuurslid een felicitatiewoord waarbij hij een nieu we voorzittershamer met het tijdperk 1911-1986 overhandigde. Hij wenste dat er met gebruikneming van de ha mer, slagvaardige besluiten mogen vallen. Directeur N. Dirkzwager stak een gloedvolle rede af over de betekenis van V.O.O. voor de openbare school. Met welke gelegenheden V.O.O. de schoolkinderen trakteert. Pessimisten zullen zeggen: het zijn de laatste stuip trekkingen. Neen, we gaan door met clazeTde moed en kracht" Hij over- L nd'gde de voorzitter een foto waar- kinderen van de school gekleed in :e T-shirts de letters V.O.O. vor- ren. De heer G.S. Abbekerk, voor- >r van de stichting kleuterschool. deelde mede dat deze 'poot van V.O.O. het totale feest bekostigde als 'tante'. de kleuterschool wordt ver huurd aan de bibliotheek. Van dit geld worden extra dingen voor de school gedaan). Voorzitter Ben Verschoor sprak tenslotte een dankwoord uit, doch echter pas nadat mevr. A. Bos- Honkoop de huidige bestuursleden de volksonderwijsspeldjes van het ou de bestuur opgespeld had. Deze ges te was door oud bestuurslid van V.O.O., Wim Verwaal, verklapt, toen hij de rij van sprekers opende door een felicitatiewoord tot het bestuur te richten namens de oud-bestuursleden onder wie aanwezig oud-burgemees- ter Am. Boer. RECEPTIE en SPELDJES Wat was dat nou met die speldjes op de receptie van V.O.O.? Wim Verwaal wil er best wat meer over vertellen. "Kijk" zegt hij "jaren geleden wer-den er door de bestuursleden van Volks onderwijs, persoonlijk, speldjes ge kocht met een kinderkopje en de af korting V.O. Deze speldjes werden bij officiële gelegenheden door ons ge dragen. Op feestavonden, propagan- da-bijeenkomsten,recepties enz. De gene die een speldje in hun bezit had den waren: oud burgemeester en des tijds voorzitter van Volksonderwijs Am. Boer, mevr. A. Bos-Honkoop, de heer L Braber, mevr. J.M. de Koning- v.d. Heuvel, mevr. S.A. Dekker-Vink en mijn persoontje. Mevrouw Bos kwam bij mij met het idee om ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de vereniging de speldjes aan V.O.O. te schenken. Niet aan de be stuursleden maar gewoon aan de ve reniging. Diverse oud-bestuursleden hebben er best veel moeite mee ge had om de speldjes af te staan. Omdat de één het deed, wilde de ander niet achterblijven. Maar men deed het met een gevoel van weemoed..."Wim Ver waal heeft met veel genoegen in de ju bileumcommissie gezeten die de fees telijkheden voorbereidde. Ook was hij lid van het ontvangstcomité, tijdens de receptie. Hij had o.m. de taak de ad ministratie rond de grote verloting van 5.000 loten te organiseren. Bovendien liad Wim, die een achttal jaren deel uitmaakte van het bestuur van Volksonderwijs, een aanzienlijke, wat komische rol in de operette 'In 't Witte Paard". Hij speelde op 49-jarige leeftijd dezelfde rol als 29 jaar daar voor, nl. die van Arthur Schülzhei- Ondanks dat de Paashaas het net voor Pasen bijzonder druk heeft, verwacht de Zevenhuizense middenstandsvereniging zijn komst naar Zevenhuizen. Natuurlijk verlangen alle Zevenhuizense, kinderen er ook naar. Wie weet niet meer hoe leuk het vorig jaar was? Allemaal lopend door de Dorpsstraat met een huppelende Paashaas voorop en Ernst de Vogel met z'n accordeon? En toen allemaal naar de Tweemanspolderweg. Wat werden er veel eieren gevon den....In sommige zat een briefje. Daarvoor kon een prijs afgehaald worden bij Marri Krijgsman in de Korenstraat. Wat stond daar een rij kinderen na afloop... Sommigen gingen ook op de foto, omdat ze er zo mooi uitzagen, samen met de Paashaas en Ernst. Na een paar dagen kregen de mooist verklede kinderen de foto, een mini-poster, ingelijst en wel, zomaar thuis. Wie geen prijs had treurde niet, want er zat altijd wel iets leuks in het plastic ei....De kinderen die helemaal geen ei konden vinden kregen er toch enkele van de Paashaas. In zo'n grote mand hield hij er achter voor de 'mispoezen'... hij moet in zoveel dorpen eieren ver stoppen. Omdat we zijn adres kregen van Mevr. Krijgsman gingen we hem eens opzoeken. Heeft u er weer zin in? "Ja hoor, ik vind de Zevenhuizen se kinderen erg aardig. Ik wil ze nog wel waarschuwen, maar eigenlijk is dat niet nodig, want ze zijn zo ge hoorzaam en kijken goed uit waar ze lopen. In het dorp is het niet zo ge vaarlijk, maar als we naar buiten gaan. Ik weet nog niet waarheen... moet er goed opgelet worden. Moeders en va ders van kleine kinderen kunnen be ter met hun kind aan de hand meelo pen....En weet je wat mevrouw van de Dorpskrantik zou het zo ontzettend leuk vinden als de kinderen zich zou den verkleden. Een paar kinderen die er het leukst uitzien mogen weer met mij en Ernst op de foto....Ik ben toch zo blij dat Ernst ook weer meedoet met z'n accordeon, want ik kan moeilijk zonder muziek. Ik ben er gek op. In m'n vrije tijd zik ik vaak met een kop telefoon op ..Ook praat ik graag door een microfoon. U moet het me maar niet kwalijk nemen dat ik dat op die zaterdag niet doe...want ik kom toch niet boven de stemmetjes van de kin deren uit....maar ik verlang er zo ont zettend na om de kinderen te zien! Tot ziens allemaalom 9.00 uur vertrek- ken we JUBILARISSEN BIJ HET FANFARECORPS: Deze mensen zijn de dwars liggers van de vereniging" zo stelde de heer P.S. Kleinjan, die namens de K.N.F. afd. Zuid-Holland, een vijftal leden van het fanfarecorps 'De Kleine Trompetter' een K.N.F.-speldje uitreikte. Hij deed dat tijdens de jaarlijkse uitvoeringsavond, zaterdag avond jl. in de sporthal van dorpshuis Swanla, aan de navolgende personen: De heren C. Spekman (trombone bespeler) is sinds 1 januari 1946 lid en is tevens oud-bestuurs- üd- De heer K. de Graaff (sopraan-saxofoon) is op dezelfde datum lid geworden en sinds enkele jaren penningmeester. P. Benning (hoorn), oud bestuurslid en ook40 jaar lid. Voor hun 40-jarig dienstbetoon kregen zij een zilveren insigne met steentje opge speld.. Twee vrouwelijke tambours, te weten Jolanda Bos (lid sinds 1 me! 1973) en Wilma Heemsbergen (lid sinds 1 juni 1983) werden beloond voor meer dan 12,5 jaar lidmaatschap. Beiden kregen een bronzen K.N.F.-speld. Eén en ander vergezeld van bloemen. Voorzitter G. perdijk heette na een inleiding getiteld 'Stand By' door het muziekcorps en de drumband, de dona teurs hartelijk welkom, evenals geno digden, waaronder ere-lid oud-burge meester A. van 't Verlaat en echtgenote. Beschermheer en burgemeester A.H. van Gent stuurde bericht van verhinde ring. Ook wethouder van Yperen en ge meentesecretaris Visser. Spreker stelde dat het les geven aan de jeugd 'de toekomst van de vereniging', veel geld opslokt en dat daarom een ge sprek met het gemeentebestuur wordt gearrangeerd om subsidietoekenning voor het jeugdorkest. DE UITVOERING Klonk vooral de ritmiek rijdens het laat ste deel van Cordilleras de Los Andes goed, de New Baroque Suite, werd uit stekend vertolkt. Een compliment kan hierbij worden gegeven aan degene die de bügel gespeelde, Henk van Erk. Ge waagd ma'ar geslaagd, om een solopartij in plaats van door een saxofoon door een bügel ten gehore te geven. De compo nist van dit mooie muziekwerk moet volgens insiders de bekende Van Lijn schoten zijn... DRUMBAND Inponerend klonk de drumband, met de 'lyra's' (soort staande xylofoons) terwijl het Mexicaans aandoende optreden, compleet met sombrero's in blacklight ook bijzonder aansloeg, bij het veeltal- lige publiek. Over de grote opkomst maakte de vertegenwoordiger van de K.N.F. tijdens zijn toespraak, De Klei ne Trompetter, complimenten. En dat, terwijl er geen cabaret na de pauze was, zoals vroeger wel het geval en een grote trekpleister was. Nu zal de jeugd met aanhang de grote opkomst hebben ver oorzaakt. Deze jeugdgroepen, in drum band reeds gëintegreerd, toonde zeer in spirerend bezig te zijn op die instru menten waardoor het fanfarecorps in de toekomst tot een harmonie-orkest ge- vord zal worden. Zo'n 25 veelbeloven-de jongeren telt deze jeugdafdeling, waar een drietal musici en één instructeur (drumband)zich intensief mee bezig houden. Na de pauze trad de Egerlan- der kapel voor het voetlicht met een ty pisch op dit alleraardigst orkest in toe passelijke kledij samengesteld uit leden van De Kleine Trompetter, gerichte muziek, zoals polka's en walsen uit het land van Strauss. (Het decor van de Al penweide gebruikt bij V.O.O. kwam hierbij goed van pas). Hierna formeerde het orkest zich weer (zonder uniformjasje) in de traditionele samenstelling en liet eigentijds geluid horen zoals: de titelsong van James Bond 007, de Glenn Miller Story enz. Origineel was hierbij de gebruikmaking van diaprojectie. Bij James Bond ging dat gepaard met knal-effecten. Het geheel klonk swingend en lag goed in het gehoor van het publiek dat zich veelvuldig applaudiserendop deze ge slaagde uitvoeringsavond liet horen. Het gebodenè was subliek, maar het programma had, volgens de bezoekers, wel iets korter gekund. Menigeen was blij dat na de trekking van de verloting (met fraaie prijzen, geschonken door de middenstand), de benen konden wor den gestrekt tijdens het Bal Na, Dit be gon toen het al middernacht had gesla gen. De muziek hierbij werd verzorgd door De Animo's uit gouda. Rest nog te vermelden dat de Kleine Trompetter onder leiding stond van dirigent Rien Berkel, de drumband: in structeur: J.G. Verheuvel. Jeugd: K v. Weringh; het jeugdorkest o.l.v. Johan en Mieke de Witt en de dwarsfluiten onder leiding van Arisa Dekker-Koster. Het Egerlander-orkest stond onder lei ding van Jan Rhoter. Een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van 'De Tien Gemeenten" wordt gehou den op woensdag 26 maart om 16.00 uur in het stadhuis van Zoe- termeer, Stadhuisplein 1. KEURSLAGER week van 24 t/m 29 maart 500 gr. filélapjes en 4 hamburgers samen f 10,95 week van 24 t/m 29 maart 150 gr. Gebraden gehakt 150 gr. Schouderham 150 gr. Zeeuws Spek samen f 4,95

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6