V MASSA-SPORT o dorpshuis o swanla SPORTSCHOENEN MASSA-SPORT-PRIJS 49,95 TRAININGSPAKKEN MASSA.SPORT.PRIJS 99,95 A. VEERMAN m Voorjaarsmodeshow op 9 april Kies óók eieren voor uw geld. Spaar bij de NMS. Biljartclub Hotel Vos 25 jaar ENORME PARTIJ Vecoqsportit MODEL ASHE TEAM In de maten 32 t/m 48 Uitstekend geschikt voor de binnen- en buitensporten, tevens een fantastische TENNIS SCHOEN!!! Adviesprijs 99,-. Alléén deze week RESTANT PARTIJ Maten 5-6-7 - Kleuren: marine/kobalt - kobalt/marine - Adviesprijs 129,— Alléén deze week NESSE 40-44 - WADDINXVEEN TELEFOON 01828-19448-10126 Donderdagavond koopavond - Ruime parkeergelegenheid aanwezig V.D. BERG MODE EN DIJKSHOORN BRILLEN: Dorpsstraat 200 2761 AJ ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1430. Specialisten in Sparen. MÊÊmÊmé BINGO Politieberichten Swanla-agenda S.G.studievereniging en V.B.O.K. 'tOi s~ r»v "T"' Ék "Dit jaar weer eens iets anders dan andere jaren" zegt mevr. Seia v.d. Berg. "Aan onze modeshow zal ook Dijkshoorn brillen medewerking verlenen". Die mode show van voorjaars- en zomerkleding voor dames en heren - nu al te koop in de winkel van vd berg mode - wordt woensdag 9 april a.s. in dorpshuis Swanla gehouden. De kaartverkoop is heden van start gegaan. "Het accent van de show ligt op de draagbaarheid en vooral combinatie mogelijkheden, zodat iedere vrouw of man zich wél'in de kleding voelt en verantwoord zijn geld uitgeeft", zegt ze enthousiast. Verdertreedt ze niet in details over de show en laat het bij dit 'tipje van de sluier'. PRESENTATIE Mariëtte Bruggeman zal de presenta tie voor haar rekening nemen. Marië tte, bekend van de tv., was assistente bij Ted de Braak in de 1-2-3-show. Ze vertelt dat er ook weer jong talent aan wezig is om de show extra luister bij te zetten. "Voor u zal optreden Margie. Een leuk jong meisje, zij heeft al eens mogen zingen in een voorprogramma van Lee Towers en Albert West Het belooft ongetwijfeld weer een gezelli ge avond te worden" denkt ze. (kaar ten a f 7,50 zijn verkrijgbaar bij vd berg mode en Dijkshoorn brillen in Zevenhuizen). Bezoekers aan de show krijgen gratis koffie plus een consumptie.... Spaarbank Op de foto v.l.n.r.: Marius Noorlander, Frans Hordijk, Henk Koole, Chiel Mol, Jan v.d. Broek. Een foto uit 1968 toen dit team afdelingskampioen werd De Biljartclub Hotel Vos herdenkt op zaterdag 5 april het 25-jarig bestaan. Dat ge beurt met een Jubileumreceptie van 15.00-17.00 uur. DEMONSTRATIE: In verband met de viering van het jubileum vindt erom 19.00 uur een demonstratie KUNSTSTOTEN plaats in Hotel Vos. Een biljart: tien spelers Om een tafel in Hotel Vos scharen zich: Cor van Pelt, Jan van Dongen, Cees Engelvaart e schrijfster dezes. Een notulenboek met foto's dient als geheugensteuntje. Ook Cees Engel vaart, een dag voor een ziekenhuisop name niet al te fit, fungeert op die wij ze. Hij is de vraagbaak van de biljart club, die op 7 april 1961 in het leven werd geroepen en waarbij hij betrok ken was. Sinds een jaar is hij (77 jaar) vanwege zijn gezondheid, ex-lid. Cor van tol (65 jaar) is het enige lid dat vanaf de oprichting nog actief is. Die oprichting vond plaats - hoe kan het ook anders - in Hotel Vos. De toenma lige eigenaar, Henk Bos, was een goe de stimulans en speelde zelf ook graag een partijtje. Hij zat ook in het eerste team dan in 1964 competitie speelde. De anderen waren Wim v.d. Weerdt (jr) en Jan van Dongen. Het oprich tingsbestuur bestond uit Wim v.d. Weerdt, voorzitter, Aad Schurink, sec retaris en Jan Middelkoop, penning meester. Het eerste jaar werd er geen competitie gespeeld. Er waren ook nog te weinig leden, slechts tien. Een jaar later werd meegedaan in het dis trict Gouda. Alhoewel niet gestaag, nam het ledental toe, helaas was er sprake van een zekere impasse toen Hotel Vos van eigenaar wisselde. Cees Engelvaart, voorzitter van de bil jartclub in de periode '71-'79, noemt dit een matte periode. De ervoor lig gende jaren kenmerkten zich door een goede onderlinge verstandhou ding, verstrekt door het organiseren van uitstapjes, een jaarlijks hoogte punt waarvan iedereen met volle teu gen genoot. De foto's zijn er een blij vend getuige van. DE BILJARTCLUB NU Jan van Dongen vertelt over hoe de vereniging thans reilt en zeilt Cor van Pelt vult hem hier en daar aan waar nodig is, maar rept zich onderwijl weer weg, om een tuinstel op te gaan halen, bij een Zevenhuizense ondernemer... "We hebben nu 52 leden. De laatste jaren is er sprake van een grote op bloei van de biljartclub, wat mede te danken is aan de positieve houding van de eigenaar van Hotel Vos, Wil lem Baas. Hij staat er achter, is bij de competitie westrijdleider en bewerk stelligt mede de onderlinge goede ver standhouding. We zijn ook erg blij met het tweede biljart dat bij het begin van het competitieseïzoen, september, is neergezet. Er zijn acht teams van onze biljartclub die in de districtscompetitie spelen. De verwachting is dat er vijf van kampioen worden. Eén team hier van is al districts-kampioen, nl. C2. Cl speelt in de hoogste klasse, evenals BI met het 3 bandenspel. Rien Huis man werd b.v. 3e van het gewest Zuid- Holland. Deze winter werd Theo de Mooy 3e bij de '3 banden' van het Gewest. Drie weken gelden werd hier in Hotel Vos gedurende drie dagen de finale van district gouda van de 4e klas bandstoten gehouden. Het was een fantastische happening. Er namen 2 spelers van ons aan deel, nl. Peter v. Vliet en Bert Huisman. Beiden zijn op een goed eplaats geëindigd. Hoeveel uren per week moet je trai nen als je in de finale zit? "Nou" zegt Jan van Dongen "minimaal vier uur, maar doorgaans wel acht uur". Is bil jarten moeilijk? "Dat valt wel mee. Je moet handig zijn. Een vaste hand heb ben en goed eogen. En een goede concentrtie hebben." Na hoeveel tijd kun je zeggen: ik kan biljarten? "Kijk" zegt Cees Engelvaart "dat hangt er van af of je aanleg hebt. Meestal kun je na anderhalf a twee jaar 70 caramboles maken. Lukt je dat niet dan heb je geen aanleg en leer je het nooit!" Jan van Dongen legt uit wat caramboles zijn: met een moyen ne van 3,5 (gemiddelde) kun je in 20 beurten uit zijn. (helemaal begrijpen doen we het en daarom wordt thuis het woordenboek erbij gepakt.) Ca rambole: het raken van twee ballen, met je stootbal. Libre is spelen door alleen de ballen aan elkaar te laten stoten. Bandstoten is altijd eerst de bal de band aan laten raken voor deze bal een andere bal stoot. Naast deze spe len zijn er ook nog gezelligheids biljartspelen. zoals het zgn. kikkerspel. Met de eigen bal een op het biljart laken gelegde kurken dobbelsteen om gooien en carambole maken noemen ze kurken. Een biljartspel met vier bal len, dan wordt er een blauwe bij ge legd. Wanneer traint biljartclub Ho tel Vos? "Wanneer we even willen bil- jaren, kan dat hier. Maar onze vaste oefendag is zaterdag" Biljarten is een typische mannensport. Hoe zal dat komen? Schouderophalend wordt verondersteld dat het met het café te maken heeft, omdat daar meestal het biljart staat. Hollandse vrouwen heb ben in tegenstelling tot de Engelse, voor het café een drempelvrees. "Bij ons gaan vaak de vrouwen mee naar wedstrijden. Die van mij in ieder geval. Ze durft alleen niet te kijken als het erg spannend wordt. Bij m'n laatste wed strijd heeft ze niet gezien hoe ik ge wonnen heb" lacht Jan van Dongen. "Het is wel zo bij deze sport - en ik denk ook bij andere sporten - dat je vrouw achter je moet staan, je bent nog al eens van huis, veel zelfs als je ook aan wedstrijden meedoet." Kost het veel inspanning? "O ja, als ik een wedstrijd heb gedaan ben ik drijfnat van het zweet. Het is een li chamelijke en geestelijke inspanning. Enerzijds stik je van de zenuwen en aan de andere kant moet je je in aller lei bochten wringen om een goede stoot te maken. Een vriendschappe lijk partijtje kost nauwelijks inspan ning, wel komt het bij biljarten op je rug aan. Je bent helemaal in de ban. Je concentratie moet blijven om te kunnen winnen, je moet ook handvast zijn." Dus geen alcohol? "Ach" lacht hij "soms heb je een borreltje nodig om je zenuwen weg ie drinken. Drie is dan het maximum. "Erg spannend was de finale toen we met ons team C2 kampioen werden. Wie waren de spelers: Reijer van Kooten, Dirk Schmidt en mijn persoontje" Wat moet je doen om lid te worden van de biljartclub? "Gewoon eerst eens op een zaterdag komen kijken. Je hoeft niet persé te kunnen biljarten, het is te leren. Ook is competitiespe- len niet verplicht. Van de 52 leden spelen er 42 in de competitie. Dat be tekent natuurlijk in het seizoen heel wat uurtjes trainen en wedtrijd spe len." Wat zijn de kosten van een lid maatschap? "Voordat bedrag hoefje het niet te laten. Slechts f70,- per jaar. Ook de jaarlijkse gezellige avonden worden hiervan gedeeltelijk bekostigd Vroeger de uitstapjes. De vrouw die de man vergezelde moest wel betalen. Verder moeten we er aan de biljart bond een gedeelte van af dragen" al dus Jan van Dongen, die samen met Cor van Pelt, Bert Korbijn en Peter van Vliet de jubileumfeestcómmis- sie vormt. Wie naar de receptie komt kun op 5 april het bestuur feliciteren. Dat be staat uit de heren: B. Huisman, B. Hoogendijk, M. v.d. Pol. Peter Huis man en Theo de Mooy zijn beide commissaris. Last but not least vraag Van Dongen om via dit artikel de Zevenhuizense ondernemers te bedanken voor de fraaie Bingo- en zaalverlotings-prijzen Met dankbaarheid denkt de activiteitencommissie van de Stichting De Vierkap te Oud Verlaat, terug aan de Bingo avond van zaterdag 1 mart waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de bejaarden- soos Levensvreugd. Dankzij de schenkingen van ondernemers uit de omgeving werd deze avond een groot succes. MOERKAPELLE - Aanrijding: Op 15 maart vond een aanrijding plaats nabij het kruispunt Moerk. Zijde en de Dorpsstraat tussen 2 personenauto's. Materiële scha de was het gevolg. Oorzaak van de aanrijding was dat één van de bestuurders bij het linksafslaan te veel op het weggedeelte van het tegemoetkomende verkeerte recht kwam. GEVONDEN: groene damesfiets, merk Junck- er; bi. handschoen met witte rits; witte muts; rood kindersokje; wit te kunstschaatsen; kinder- schaatjes; verschillende sokken, handschonen, schaatsbescher- mers, sjaal (gevonden bij de ijs baan). Zaterdag 29 maart: 17.00 uur Topwedstrijd volleybal Heren 1 Vrijdag 4 april: Volleybal: 14.30 uur: Heren 2; 17.00 uur: Heren 1. 20.30 uur: LENTE-BAL van de Club van 100! Woensdag 9 april: 20.00 uur Modeshow vd berg mode en dijks hoorn brillen. "Help ik ben zwanger" is detitel van de film die op 3 april zal worden vertoond op een bijeen komst van de S.G.studievereni ging- Deze avond wordt in samen werking met de afdeling Bent huizen, Zevenhuizen en Moer- kapelle van de vereniging tot bescherming van het ongebo ren kind (V.B.O.K.) gehouden Spreekster is mej. Zonnenberg Zij houdt een inleiding over het onderwerp: opvang ongewenst zwangere meisjes en vrouwen. De plaats van samenkomst is het kerkgebouw van de Geref Gem. te Moerkapelle, aanvang 19.45 uur. ledereen is hartelijk welkom.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 8