Moerkapelse SCHAAKCLUB 10 JAAR DE GEMEENTE H MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Medische hulp Storingsdiensten Gemeentelijke diensten Openingstijden Politiepost Afgegeven bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 9 april 1986 bouwver gunning afgegeven aan: -Fa. Kadiks, Dorpsstraat 30, voor het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een winkel/magazijn op voormeld adres; - P. van den Berg, Moerdijkstraat 21voor het plaatsen van een silo huisje op voormeld adres; -Fa. Marck, Herenweg 42, voor het vergroten van een warenhuis op voormeld adres; -I.A. van der Spek, Herenweg 40, voor het vergroten van een wa renhuis op voormeld adres. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Agenda raadsvergadering Op 22 april 1986 te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld: -Opening - Vaststelling van het verslag van de vergadering van 24 maart 1986 -Ingekomen stukken -Mededelingen -Voorstel tot onderzoek van de geloofsbrieven van de inkomende leden van de gemeenteraad -Voorstel tot wijziging van de Subsidieverordening dorpsver nieuwing -Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouw- en woonrijp maken van het plan Wilde Veenen, 3e fase -Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de ver betering van de woning Nassaustraat 2 -Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaf van apparatuur voor de afgifte van rijbewijzen -Voorstel met betrekking tot het aanvragen van voorschotten en bijdragen ter financiering van de bouw van 7 woningen -Voorstel tot vaststelling van de gemeenterekeningen over de ja ren 1982 t/m 1984 - Comptabiliteit - Rondvraag -Sluiting. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Coenraad Comelis, zoon van: de Vos, Gerrit en: Boer, Arend je, op 11 maart 1986. OVERLEDEN: van Dam, Neeltje Adriana, w/v Brouwer, oud 79 jaar, op 20 maart 1986. Paul, Frank, oud 89 jaar, op 24 maart 1986. GEHUWD: Verstoep, Adriaan Comelis en: Hanse, Mariene Tony, op 2 april 1986. Collecte-schema 14 april t/m 20 april 1986: Ne derlandse Hartstichting; 21 april t/m 27 april 1986: Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten. 21 april t/m 26 april 1986: Oran jecomité Moerkapelle. Zomerkleding. Tandarts Rueb redt mensenleven DE DORPSKRANT het best gelezen in Zevenhuizen én in Moerkapelle Schaaksimultaan met schaakmeester Hans Böhm Schaaksimultaan Moerkapelle I Op w I werd I voorr I balka I schol I van d I Na d< I was e I motiv I Reige I deed I denis I meisj I oensc I men i I varinc I warer I dat zi, I doen. I moes I zente I koop, I einde I pioen I te bei I jes d< I houdt I deel v I tegen I niet o I den e I 1-0 v< I strijd i I het te I weer I entho I zocht I wedst I vindei de aft overd het d< meisje weer de me 2-1, ei goed i Ook de eei tussot taten ren di schoo veerd. balwe< hadde keren gelijke re inz< koop I Deze eind v; 2-0 ws een ge In de school gens v Zij wor Ook di Haëze wonne strijd brenge aan ee winnac team i moest kreger I® kan; Reiger zeer c kreeg 1 gin var een ge opend. zet we tweede noeg te badder nu wen met 6 r belde tweede boelge Brandweer b.g.g. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Wie nog geen zomerkleding heeft ge kocht, of niet tot een besluit kan ko men iets te kopen, kan vanavond op de modeshow van vd berg mode en Dijkshoorn Brillen zijn of haar keus bepalen. Niet alleen dames, maar ook heren komen vanavond aan hun trek ken in dorpshuis Swanla. Voor elk wat wils...van sportief tot gekleed. Het ge heel wordt gecompleteerd door bril len van opticien Dijkshoorn. Kaarten zijn in voorverkoop bij vd berg mode Dijkshoorn brillen en aan de zaal - voor zover voorradig - verkrijgbaar. Marriëtte Bruggeman presenteert de modeshow, terwijl er ook nog een vocaal optreden is van zangeres Mar gie. Het kopje koffie en het glaasje krijgen de bezoekers aangeboden. deren - een consumptie. Echter als je stopt, draait de klok wel door. Die zet je voor een wedstrijd op zeven kwar tier voor 35 zetten. Samen speel je dan 3,5 uur. Heb je in die tijd geen 35 zetten behaald dan heb je verloren. De klok aan jouw kant tikt alleen als jij aan zet bent." Wat maakt schaken boeiend?'De ontzettend vele mogelijkheden. Ik speel nu tien jaar. maar ik heb nog nooit eenzelfde partij meegemaakt.' Kunt u na afloop altijd gelijk sla pen? "De eerste vijf jaar niet. Dan liet het me niet los en lag ik uren wakker. Nu - een aantal jaren ouder en erva ringen rijker - maak ik me niet meer druk om een partijtje schaak, dat ik misschien weieens beter gespeeld zou kunnen hebben als ik zus of zo... Neea ik kan er gelukkig nu goed afstand van nemen." Moet je kunnen schaken om lid van de schaakclub te worden? Je I moet wel de regels kennen. Die wist ik ook, maar niet de openingen en het eindspel. Die leer je vanzelf. Al doen de. Soms worden mannen lid (scha ken is ook weer een typische man- nensport! red.) die thuis vrouw en kin deren verslaan en denken dat ze heel wat 'mans' zijn. Op de club valt het hen dan bar tegen. Met wat oefenen wor den ze alleen maar beter." De heer Bac vertelt dat de schaakclub ook een tiental Zevenhuizenaren her bergt, destijds lid van de Zevenhui- zense schaakclub, die ondanks ent housiast pogen van Wim v.d. Hoek ter ziele ging bij gebrek aan voldoende schakers. In Zevenhuizen is ook de prille jeugd onderwezen in de edele denksport: schaken. Helaas de verlei dingen van andere sporten waren gro ter. Hoewel niet vanzelfsprekend komt het toch vaak voor dat als vader een enthousiast schaker is, zijn zoons dat ook zijn of worden, zoals b.v. vader en zonen Segaar, vader en zonen Vroegindeweij.... Bij de beëindiging van ons gesprek vertelt de heer Bac (in het dagelijks leven leraar aan de chr. scholenge meenschap De Driestar in Gouda) dat i de artikelen van de schaakclub met de eindstanden in de schaakcompetitie door velen goed gelezen worden in de Dorpskrant. Hij en anderen merken het door de reacties van bekenden. Om deze berichtgeving te continue ren is er een speciale redactie-com missie binnen de schaakclub die voor persberichten zorgt. Deze bestaat uil Ad den Edel, Walter Wortman en Dick Bac. Per toerbeurt wordt de competi tie-uitslag op papier gezet...."Tja 'zegt hij (en omdat we voor één keer eens chauvinistisch zijn vermelden we hei "de Dorpskrant vind ik de leukste krant die hier verschijnt. Hier in Moer kapelle wordt ie gespeld...." (dal on dervinden we! dank u!. red.). IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMI| Door het toepassen van reanimatie heeft tandarts Rueb enkele dagen voor Pasen, het leven van een 34-jari- ge patiënt gered.die bij hem in de stoel, niet goed werd en een hartstil stand kreeg.... Illiaillllllllllllllllliailllllllllllllllllllll I Dit festijn vond zaterdag 29 maart in dorpshuis Op Moer plaats. Sponsor was de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle. LUSTRUMFEEST en SNELSCHAAKTOERNOOI: Op het programma van Schaakclub Moerkapelle staat nog een SNELSCHAAKTOERNOOI voor zater dag 12 april. Aanvang 10.00 uur in dorpshuis Op Moer. Iedereend ie kan schaken, mag meedoen. 50% kans op een prijs. De eerste prijs bedraagt f 100,-. Wie deel wil nemen dient zich van tevoren aan te melden bij Ad den Edel, tel. 01793-1959. Het toernooi duurt van 10.00 tot ca. 15.30 uur. Om 16.00 uur volgt de prijsuitreiking. Alhoewel Jan Timman 5 jaar geleden tijdens het eerste lustrumfeest van Schaakclub Moerkapelle een hogere score behaalde: 94% met 2 remises, scoorde Hans Böhm zaterdag 29 maart toch hoger dan burgemeester AW. Lips had gewed. Die wedden schap sloot hij met de presentator tegen een score van niet meer dan 70% bij zijn officiële openingszet. Hans Böhm kwam uiteindelijk om kwart over zes bij de eindstreep met een score van 79,5%. Hij won 27 par tijen, speelde tien keer remise en ver loor er vier. Deze vier waren: Gerard v. Ommeren, Adri v.d. Werf, Dirk Mole naar en de heer van der Wösten (Gou da). Het schaaksimultaangebeuren ter ge legenheid van het tweede lustrum van Schaakclub Moerkapelle werd moge lijk gemaakt dankzij een financiële in jectie van de Rabobank Zevenhuizen/ Moerkapelle, waarvan de simultaan schaakmeester Böhm betaald kon worden. Als blijvende herinnering aan dit evenement kregen alle deelnemers bovendien een foto met hun afbeel ding en Hans Böhm op hun bord aan zet. Voor die foto zorgde de eigenaar van de plaatselijke fotoboetiek, die ra zendsnel fotografeerde en de film ont wikkelde en de foto's afdrukte, zodat iedereen bij het naar huis gaan de foto mee kreeg. TIEN JAAR SCHAAKCLUB Over het onstaan van de schaak club vertelt Dick Bac (de afspraak werd ook gemaakt met Ad den Edel, doch die was verhinderd). "Henk Doornhein is de steenleg ger van de schaakclub. Hij plaatste tien jaar geleden een oproep in de krant voor het oprichten van een schaakclub. Samen met Jan Hof en Ruben Vis gaf hij de stoot tot de op richting van de schaakclub, die offi cieel op 26 maart 1976 begon. Op het krante-artikel reageerden ongeveer tien personen, waarvan ik er één was." lacht Bac. De heer Vroegindeweij stap te na een halfjaar uit het bestuur, waar na dit opgevuld en uitgebreid werd tot vijf personen. Thans zijn dat er zeven. Henk Doornhein was 9 jaar bestuurs lid, Bac zo'n 8 jaar, terwijl Willem v.d. Beek en Piet Blok zeker zo'n zelfde tijd deel uitmaakten van het bestuur. Thans bestaat dat uit voorzitter Hans Benckhuysen, secretaris Ad den Edel, penningmeester Willem v.d. Beek en wedstrijdleiders Bac en Van Vuuren. Dick Bac is wedstrijdleider van de R.S.B. en Marius v. Vuuren van de onderlinge wedstrijden. Gerrit van Meeteren is jeugdleider terwijl Har- men Hulsman materiaalcommissaris is. Hij zorgt voor het opruimen en de schaakornamenten. Jan v.Dommele gaat na de algemene ledenvergade ring zijn taak in het bestuur overne men. Hi wordt tevens P.R.-man. Terug van weggeweest komt ook Ben v. Gef- fen, een geweldige schaker, die bij de eerste 20 van Nederland hoort. Een vijftal jaren geleden stopte hij, om nu weer met blijdschap door z'n schaak genoten te worden ontvangen. FINANCIËN Een schaakclub was snel opgericht. Een onderdak werd gevonden in het oude dorpshuis, waar Henk Doorn hein toen ook de scepter zwaaide. Echter aan financiën ontbrak het de club. Gelukkig wilde iedereen zi'n con tributie van f 75,- per jaar vooruit be talen, zodat er schaakstukken en klok ken aangeschaft konden worden. Ech ter de zaalhuur moest worden gepoft tot het volgende seizoen. Eén seizoen stond men dus in het krijgt bij het stichtingsbestuur. Ook vond de schaakclub nog een andere brond van inkomsten: de jaarlijkse Braderie op Koninginnedag, waar de club met een kraam vertegenwoordigd is met pijl tjes gooien en een verloting. De op brengst van deze activiteiten bedraagt netto rond de tweeduizend gulden. Dat en nog meer heeft men nodig om de jaarlijkse huur van de zaal in het nieuwe dorpshuis te betalen. Die zaal- huur hakt er fors in. Verder heeft men een opbrengst uit advertenties ge plaatst in het clubblad. De contributie is bij de verhuizing van het oude naar het nieuwe dorpshuis verhoogd tot f 82,50 per jaar. UIT... Vrijdagavond is, zo blijkt uit de toe loop van leden in heden en verleden, een bij uitstek geschikte uitgaans avond. Het ledental groeide en groeit nog steeds. Op dit moment zijn er drie wedstrijdteams. Het eerste team be staat uit 10 personen. Dit promoveer de onlangs naar de eerste klas van de R.S.B. Het tweede en derde team be staat uit 8 personen elk. KAMPIOENEN In tien jaar tijd werden er vier kampi oenschappen behaald. Het eerste jaar na een onderlinge competitie, werd vanaf 1 augustus meegedraaid in de Rotterdamse Schaakbondcompetitie. Men werd gelijk kampioen en promo veerde van de vierde naar de derde klasse. Het vierde jaar een promotie naar de tweede klas en gelijk kampi oen. Het zesde jaar degradeerde het eerste team van de eerste naar de tweede klasse om daar enkele jaren tot aan heden te blijven spelen. Thans is de promotie een feit en is de glorie binnen, te spelen in de eerste klas. Het tweede team speelt derde klas en het derde team,dat ca. 5 jaar na de op richting van start ging, speelt in de vierde klas. Hoe lang duurt een partij schaak? Dick Bac: "Een partij duurt normaal drie uur. dus een avond, van acht tot elf uur. Daarna wordt de partij ook nog eens geanalyseerd, wat wel een half uur duurt. Zelden zijn we dan ook vroeg thuis na een avondje schaak. Echt nablijven aan de bar is er ook nauwelijks bij, omdat het gewoon met schaken al laat wordt. Ik loop altijd wel altijd even zomaar weg tijdens een partij. Ook nuttig ik - evenals alle an-

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4