I Maart roerde zijn staart in dorpshuis Swanla POSTDUIVEN 'n Nieuwe telg met eigen wensen De Kleine Trompetter drukkerij elgersma I i Sportieve hoogstanden, rumoer en gezelligheid klaverjassen Jeugddisco Club van 100 Een week na het V.O.O. spektakel werd de sporthal weer omgebouwd tot een schouwburgzaal voor donateurs van het fanfarecorps "De Kleine Trompetter". Zaterdag 22 maart was voor de vijf die een onderscheiding van het K.N.F. kregen, een onvergetelijkeWilma Heemsbergen, Jolanda Bos, K. de Graaff, C. Spekman en P. Benning werden gehuldigd. Bovendien was het programma niet alleen luisterrijk, ook visueel kwam men niets tekort, mede dankzij de gebroeders Van rijs, die de dia-projectie verzorgden. De 'knaleffecten' waren het idee van beheerder Ton Loeve. dorpsstraat 62a - zevenhuizen Wat was het in de maand maart druk in dorpshuis "Swanla". Vrijwilligers met dorpshuisbeheerder Ton Loeve en zijn assi stentes Carla en Ina zetten hun schouders eronder om alle festiviteiten te doen slagen Om het allemaal nog even in de herinnering te brengen en om de foto's van een omlijsting te voorzien, die wegens plaats gebrek niet in de vorige krant werden geplaatst, hier nog even een opsomming. 12 maart begonnen de werkzaamheden van de Vrijwilligersgroep van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs. Op die woensdagmorgen werd er in twee uur tijd een podium opgebouwd. Donderdagmorgen gaf diezelfde groep, aangevuld door een koor van vrijwilligers die speciaal hiervoor vrije dagen opofferden, acte de présence en was van 9 uur 's-morgens tot 5 uur's-avonds bezig om het decor op te bouwen en de zaal in orde te maken. Een zucht van verlichting werd geslaakt toen dit achter de rug was en een glimlach van voldoening kwarrrop de gezichten, over hettotstandgekomene, dat de bejaarden vrijdagavond als eersten in ogenschouw namen. Donderdagavond hadden alle spelers en medewerkers aan de operette "ln 't Witte Paard" dat gedaan, tijdens de generale repetitie en zaterdag 15 maart deden de in groten getale opgekomen leden van VO.O. dat. Iedereen was er unaniem over eens dat hetgeen was gepresteerd een staaltje van vernuft was Nog lang is er in Zevenhuizen nage praat over het geweldige feest van V.O.O. Velen namen twee dagen vrij af om het podium en toneel op te bou wen en alle voorbereidingen te treffen Nico Dirkzwager - niet alleen school leider - maar ook nog eens toneel speler, heeft het zeker bijzonder druk gehad. En wat te denken van Henk Pelleboer. Hij heeft de hele krokus vakantie besteed aan de opbouw en vervaardiging van het decor, zoals hotel balkon en de entourage in de di verse zalen: de witte paarden. De prachtige kostuums werden door Ger- da Slobbe en mevr. Braber vervaar digd. Iemand die zeker niet vergeten mag worden is Jack Slobbe,die de be hangerskwast tijdens de verhuizing in de steek liet voor de voorbereidin-gen van "In 't Witte Paard". Zeker ook niet de 'uitvinder' van de re gen: Herman Voorn...Origineel gevon den...de tuimelgazonsproeier. Op de grond lag een zeil tijdens de eerste ac te van de toneelvoorstelling, om het water op te vangen, dat rijkelijk over d Sllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het gaat goed met dorpshuis Swanla....De exploitatie behoeft de gc. meente beslist geen zorgen te baren, integendeel. Er was vorig jaar een overschot van maar liefst f 18.000,- De verwachtingen voor dit jaar zijn dat voormeld bedrag ruimschoots zal worden overtroffen De laatste zaterdag in maart kenmerkte zich in Swanla door rumoer. Voor het geen zich afspeelde in de hal, die best als schouwburg gebruikt kan worden, goed als sporthal, maar eigenlijk te klein is voor grootse volleybalwedstrijden, is het moeilijk om woorden te vinden.. Het was een sportieve volleybalwed strijd van Heren 1 tegen Nijmegen, die na vier sets door Zevenhuizen gewon nen werd, maar tevens een muzikale happening met een boerenkapel (waar natuurlijk niemand meer of minder dan beheerder Loeve voor zorgde) en bellen, toeters en ratels, door het publiekHet was weer ou derwets sportief en gezellig, die vol leybalwedstrijd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH, eparaplu werd uitgestort. VERLOTING: Dat de eerste prijs van de grote verloting gewonnen werd door één van de vaste toneelmede werkster van V.O.O. was toeval, maar wel hartstikke leuk. Ina Stekelenburg was er beduusd van. Zij gaat samen met haar Marinus een reis naar Parijs maken, mede dankzij de Rabobank En toen het was afgelopen...restte al leen nog het afbreken en opruimen... jammer, maar aan alles komt een eind. Zondagmiddag 16 maart om één uur was de ploeg van V.O.O. weer present om het grote spektakel netjes te laten eindigen en de respectievelij ke zalen weer schoon achter te laten. Ton Loeve was present en was - zo zegt hij zelf - gefascineerd door het élan en het enthousiasme van deze groep Zevenhuizenaren. Zonder mor ren stak iedereen de handen uit de mouwen. Zelfs senioren van V.O.O., zoals b.v. de gebroeder Nobel.... Kortom V.O.O. kan terugzien op een onvergetelijke jubileumvie ring o.l.v. Ben Verschoor Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Een ander regelmatig terugkerend, in bezoekersaantal groeiend, evene ment is het klaverjassen. Jong en oud vermaakt zich. De jeugd vindt van lie verlede ook haar stekkie in het dorps huis... van de straat en met een spelle tje elkaar ontmoeten....Niet alleen in toernooiverband, maar gewoon ook zomaar op een doordeweekse avond een kaartje leggen..„gezelligheid kent geen tijd....! De jongsten, in de leeftijd van 11 tot 15, vinden hun vertier maandelijks tijdens dejeugddisco, ofwel de limo- nadesoos... En neem nou eens die club van hon derd....Wat is dat? En club van men sen - iedereen mag meedoen - die el ke maand f 2,50 betaalt en zo 'spa ren' voor diverse feestavonden. Zater dagavond jl. was er weer zo'n feest avond van deze club met muziek van het orkest "Sunset" uit Den Haag. Illlllllllllllllllllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor de dui venliefhebbers is het vlieg- seizoen alweer begonnen. Het is elk jaar weer spannend. Hoe zullen m'n duiven dit jaar gaan vliegen....? De hele winter verzorg je ze keurig, en je kweekt... Verloopt de kweek goed, dan geeft dat al veel vertrouwen in de gezondheid. Door slecht weer was de oefenvlucht van Oudenbosch vervallen, dus moest gewacht worden op Roosendaal, daar kon men zich testen aan de concur renten. Gelukkig werd er dit weekend goed weer voorspeld, zodoende wer den vrij veel duiven ingekorft, nl. 524 stuks. Het was zaterdagmorgen dan ook schitterend vliegweer, wel nog iets te koud, maar helder met zon en een licht windje op kop. Om 9.00 uur bij de radioberichten en ja hoor, afd. Gouda om 9.30 uur gelost, dan snel even rekenen: hoe laat zullen ze ko men, uitgaande van 1200 m/min. o- ver ca. 50 km. dus om 10.10 uur wor den ze verwacht En dan sta je om ever) over 10.00 uur natuurlijk al op de uitkijk. Eindelijk om 10.13 uur een duif en dan zie je er nog meer. Als er dan van jezelf ook één of meer boven je hok vliegen, dan geeft dan een heerlijk gevoel. Dan moet je ze snel naar binnen lokken, maar zo'n eerste vlucht wil dat nog niet erg lukken, geduld is dan een zware zaak. Wie dan na een halfuur of driekwart uur of 1 of meer van z'n duiven binnen heeft kan met een gerust hart het seizoen tegemoet zien. Waar dat niet zo is, oet men onderzoeken wat de oorzaak is. Dan de duiven van M. v.d. Wiel goed zijn heeft hij wel bewezen. Hij begint met de le en 2e plaats. Ook een ge weldige start van A. Clasing, 12 van de 18 duiven in de prijzen en dan te weten dat het twee jaar terug hele maal niet ging. Verder waren ook de duiven van H. Brands, L. v. Erk, KL Koppenaal, J. Kreft en M. Strijdhorst in goede vorm. (hiermede tracht een duivenliefhebber zijn hobby voor anderen duidelijk te maken). een duivenliefhebber lllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill lllilllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililinr Een nieuwe dimensie in uw leven. Luidruchtig soms, maar hartveroverend. Een bijzondere vermelding waard, op een zorgvuldig gekozen, unieke kaart uit de nieuwe en zeer uitgebreide Kennemer Kaarten Kollektie. en natuurlijk ontvangt u nog steeds het namen boekje en het verrassings pakket....!

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6