ÏL begrafenis NIEUWE GEMEENTERAADSLEDEN MOERKAPELLE Algemeen Belang schaaknieuws PARTIJ VAN DE ARBEID: Partij van de Arbeid: RPF '''"''lil ZANG EN KLEUR KAARTAVOND voorgevel Moerkapelle bouwt Dag reisje Brandweer Moerka pelle in de prijzen S.G.P.: Moerkapelse brand weer gastheer KERKDIENSTEN de dorpskrant het best gelezen! JOH.M.van dhr hPEK ba: Mijn naam is René Fransen. Ik ben ge boren en getogen Hagenaar, 54 jaar, ongehuwd. Vader van twee (volwas sen) kinderen en woon sinds 1968 op de Beatrixlaan 16 in Moerkapelle. Van beroep ben ik journalist. Niet bij een dagblad zoals velen denken, of schoon ik wel bij een krant ben begon nen en naast mijn eigenlijke werk een aantal jaren correspondent ben ge weest voor de Rijnlandse en Goud- sche Courant. Ruim 25 jaren heb ik het maandblad voor de organistie Be scherming Bevolking gemaakt. In ver band met d eopheffing van de BB ben ik twee jaar geleden overgestapt naar de stafafdeling Voorlichting van het ministerie van binnenlandse Zaken, waar ik onder meer een nieuw tijd schrift voor civiele verdediging, ram penbestrijding en hulpverlening 'Alert' redigeer. Waarom ik deel uitmaak van de groepering Algemeen Belang? Sinds mensenheugenis hebben de protes tant-christelijke partijen de meerder heid gevormd in de Moerkapelse ge meenteraad met als enig tegenwicht een kleine socialistische fraktie. Als WD-er voelde ik mij daar niet toe aan getrokken. Al in 1969 ben ik dan ook deel gaan uitmaken van de enkele ja ren eerder ontstane groepering Alge meen Belang, een groepering die zich inzet voor alle inwoners van Moerka pelle, ongeacht hun politieke of kerke lijke instelling. Niet de landelijke poli tiek als richtlijn voor onze opstelling, maar het belang van onze (dorpsge meenschap. Jarenlang heb ik in Alge meen Belang 'achter de schermen' ge werkt en ik verheug mij op de thans komende periode waarin Algemeen Belang met drie raadsleden het raads werk mag gaan doen. Waar mijn werk het in het verleden moeilijk maakte veel tijd te besteden aan vrijwilligerswerk of verenigings leven zijn mijn activiteiten dienaan gaande minimaal. Wel ben ik onlangs deel gaan uitmaken van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Daar hoop ik mij - naast het raadswerk - zo veel mogelijk voor te kunnen inzet ten", aldus Fransen. Het snelschaakteam van de Moerkapelse schaakvereniging heeft zich weer geplaatst voor schap snelschaken in de tweede klasse. Op vrijdagavond 11 april, werden in Rotterdam de voorronden gehouden. Hier voor hadden zich tien schaakclubs uit de regio aangemeld. Het snelschaakteam van Moerkapelle bestond uit de vier spelers: D.Bac, G.v.Ommeren, W. Vroegindeweij en Wr. Vroegindeweij. Het behaalde deze avond onverslagen de eerste plaats! naar Beverwijk Op zaterdag 24 mei reist dit team naar Beverwijk, waar de schappen snelschaken worden gehouden. thuis snelschaken Op zaterdag 12 april is er vanwege het tweede lustrum van deschaakclubindorpshuis Op Moer een snelschaak- toernooi gehouden. Er waren 40 deelnemers. Eeerst werden er vier voorronden gespeeld. Hierna plaatsten zich zes spelers voor de finale: R. Hofman, A.v.'t Hoff, D. Bac, G.v. Ommeren H.Laan en A.v. Houten. Met overmacht werd R. Hofman kampioen, met als tweede A.v.'t Hoff. Deze spelers waren te sterk voor de de Moerkapellenaren G.v. Ommeren en D. Bac. Zij behaalden respectievelijk een derde en een vierde plaats. f* ']:'W VIS, Rudolf Bernard: Korenbloemstraat 10, 2751 CG Moerkapelle. Hovenier, werkzaam op een tuincen trum. Leeftijd: 28 jaar. Alhoewel Ruud Vis in Gouda geboren is, woont hij vanaf zijn geboorte in Moerkapelle. Ook na zijn huwelijk met Gea. een Groningse van afkomst, is hij in Moerkapelle blijven wonen. Hij stelt: "En hopelijk kan onze doch ter (Tamari Yoshi, 1,5 jr.) later hier ook een woning vinden. De reden waarom ik voor de Partij van de Ar beid heb gekozen? Eigenlijk is dat al ontstaan sinds mijn schooltijd. Toen voelde ik mijn zeer betrokken bij orga nisaties die zich sterk maakten voor de vrede en een schoon milieu. Vanaf die tijd heb ik ook aan talloze manifesta ties meegedaan, eigenlijk werden de ze alleen door links georiënteerde groeperingen opgezet En zodoende werd mijn politieke keuze bepaald door het socialisme. De enige partij die dit daadwerkelijk uitdraagt naar de bevolking van Moerkapelle is de PvdA, dus was mijn keuze snel ge maakt. In mijn vrije tijd maak ik deel uit van het afdelingsbestuur van de Pvda Zevenhuizen/Moerkapelle, ver der ben ik ook actief in de vredes groep Moerkapelle/Zevenhuizen en werkgroep Groenplan Moerkapelle. Naast dit zijn er nog een aantal ande re groeperingen waar de nodige uren gevuld mee worden. Tenslotte wil ik de stichting Oud Zevenhuizen/Moer kapelle toch noemen omdat ik bijzon der blij ben dat deze tot stand is ge komen", aldus Ruud Vis. Wethouder Jac.v.d. bpek behaalde in de tweede groep een eervolle tweede plaats. De laatste groep werd compleet gevuld door de gehle familie Van Vuuren: Marius, Maurice, Olaf en Ank. uitslagen onderlinge In de onderlinge competitie heeft W. Vroegindeweij een nieuwe concurrent gekregen. J. van Dommele heeft een tweede positie op de ranglijst weten te veroveren. Op een meesterlijke wijze heeft hij D.Bac aan de kant weten te zetten, H. Hulsman heeft zijn derde plaats weten te behouden. Spannend is het ook in de staart van de ranglijst in de eerste divisie. R.Segaar zal alles op alles moeten zetten om boven de streep uit te komen. De spelers M.v. Dorp.J. Visser. J. Segaar, W. Wortman en J. Blok staan zo dicht bij elkaar dat er nog van alles kan gebeuren. Een misstap kunnen deze spelers zich niet meer veroorloven. In de tweede divisie blijft vy. F. Vroegindeweij. koploper. Waarschijnlijk zal deze familie nog sterker vertegenwoorgd worden in de eerste divisie. Henk Doornhein, Westland 1, Moer kapelle is sinds 1975 beheerder van dorpshuis Moerkapelle en daardoor zeer betrokken bij het plaatselijk vere nigingsleven. "Ik ben mede-oprichter van het Jeugdhonk in Moerkapelle en mede-oprichter van Schaakvereni ging Moerkapelle, waarbij ik 9 jaar diverse bestuursfuncties heb bekleed. Mijn leeftijd is 36 jaar, ik ben 13,5 jaar getrouwd met Martje en we hebben 3 kinderen: Ruth, 10 jaar, Mirjam, 8 jaar en Aram 4 jaar. Sinds augustus 1975 wonen we tot ons genoegen in Moer kapelle. Mijn keuze voor de Partij van de Arbeid is dat deze partij opkomt voor de minder bedeelden, een goed derde wereld beleid heeft enz., kort om streeft naar een zo rechtvaardig mogelijke samenleving. Zaken die ik als Christen het best vind binnen de PvdA". De R.P.F. is een nieuwkomer in de Moerka pelse gemeenteraad. De heer A. Verweij, wonende aan de Coymansstraat 11, neemt de enige zetel van dit partij in. Hij is gehuwd en vader van drie kinderen. Sinds 4,5 jaar woont hij in Moerkapelle. Voordien behoor de hij wel tot de 'kerkelijk gemeente' van Moerkapelle, maar woonde in Zevenhuizen, aan het Noordeinde (vlak bij de gemeente grens). Zijn beroep is commercieel mede werker en zijn vrijwilligersactiviteiten ont plooit hij binnen het christelijk gemengde koor waarvan hij lid is en bestuurslid. Vele jaren was hij destijds actief voor de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis. Hij koos voor de R.P.F. omdat hij zich bij het C.D.A. niet meer thuis voelde: dus om principiële redenen. dilafoitie achter hw slum vent rooster 11 l TT-ÏÏ brievenbus .staande Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdagavond as. de laatste kaartavond van het sei zoen. Men kan weer klaverjas sen en jokeren om prijzen. Een ider die weieens eerder is geweest weet hoe leuk en gezellig het is Ook nieuw komers zijn van harte welkom om de gezellige sfeer te proe ven en te kaarten. Aanvang 20.00 uur. Vlet burgemeester A.W. Lips ladden we een gesprek over de bouw van woningen. Hij ver telt: "We hebben voor dit jaar een subsidietoekenning gekre gen voor 1 0 woningen. 7 Wo ningwet, "7 premie-A en 5 pre- mie-C-woningen. Deze worden gerealiseerd in plan Wilde Vee- nen, derde fase, aan de Akken- weg. De prijs van de premie-A- woningen is f 131 .OOO - vrij op naam. De premie C-woningen worden verkocht voor f.1 37.000-. In aanmerking ko men voor deze woningen wo ningzoekenden die op de lijst staan van woningzoekenden Dat kunnen zijn: jongeren die willen gaan trouwen; mensend die in Moerkapelle werken maar niet wonen. Zij worden in eerste instantie aangeschre ven om te vragen of ze belang stelling hebben om een premie woning te kopen. Voor deze wo ningzoekenden wordt door de gemeente een voorlichtingsbij eenkomst gehouden op dins dag B mei in dorpshuis Op Moer. Het bouwplan is van het architectenbureau Stuurman Partner b.v. te Waddinxveen. De woningen hebben een voor gevel breedte van 5.70 m. en B.5Q m. diep. De fietsenber ging wordt aan de achterzijde van het huis vastgebouwd. De ze is van de achterzijde bereik baar. De achtertuin ligt gedeel telijk op het Zuiden en Zuid- Oosten. De woning bevat 3 slaapkamers en een zolder.die via een vaste trap bereikbaar is. Hier kan een vierde slaapka mer worden gecreëerd. Een dakraam zorgt voor lichtinval De badkamer is op de eerste verdieping. De keuken, uiterw aard op de begane grond, is half open. De woonkamer is e- nigszins L-vormig. AANVANG BOUW: Wij hopen rond de bouwvakva kantie met de bouw te begin nen. Hetzij ervoor of er net na. De subsidiebeschikking voor het totale plan van de drie ca- tegoriën woningen is aange vraagd bij de Directie Volks huisvesting en zal naar wij ho pen in de maand juni worden verleend zodat het mogelijk is nog net voor de bouwvakva kantie de eerste paal te slaan. Waarom het verschil in prijs tussen A- en C-woningen? Dat hangt af van de ligging. Hoe groot is de premie? Deze is afhankelijk van het inkomen. Voor een premie A-wohing wordt het maximale subsidie bedrag f 5.500,- per jaar, ge durende meerdere jaren, tot een maximum van f 50.000,- Voor hogere inkomens is dit bedrag lager. Voor de premie C-woningen wordt een éénmalige subsidie van f 6.500,- verstrekt. "De woningen worden gebouwd door AR.W. bouwbedrijf BV te Waddinxveen. De oplevering vindt in de loop van 1 0B7 plaats" aldus burgemeester AW. Lips. Op 13 mei gaat de afdeling Zeven huizen van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen een daagje uit. De reis gaat naar Noord-Holland en met name naar het deel dat ook wel 'West-Friesland' wordt ge noemd. Medemblik en Ankhuizen zijn de reisdoelen. Men kan zich tot 1 mei aanmelden bij Joke v.d. Wiel, tel. 1960. Op 12 april werd er door de vrijwil lige brandweer van Moerkapelle deelgenomen aan provinciale wed strijden te Maasdam. Blijdschap om het behalen van de derde prijs wr'"//,/, De S.G.P. wordt met één zetel uitge breid tot drie. De heer R. de Gooyeris nieuw en wordt samen met alle overi ge 'oude' en 'nieuwe' raadsleden dins dagavond 29 april beëdigd. Hij is ge trouwd en vader van drie kinderen. De heer De Gooyer is 32 jaar en van be roep godsdienstleraar. Sinds 10 jaar woont hij in Moerkapelle. Zijn vrijwilli gersactiviteiten vinden plaats op het kerkelijk erf, zoals kerkeraadslid (ou derling), zondagsschool en ander jeugdwerk. Hij koos voor de S.G.P. vanwege de pricinpiële uitgangspun ten die hij het beste verwoord vindt bij deze partij in vergelijking met andere christelijke partijen. Op 24 mei spelen de Moerkapelse brandweerlieden voor gastheren tijdens de provinciale brandweer wedstrijden 2e klasse. Moerkapel le neemt niet deel omdat men met de organisatie belast is. De plaats van handeling op die dag is waar schijnlijk het industrieterrein. Zevenhuizen: zondag 27 aprihHerv.kerk 10.00 uur de heer A.v.d.Sande - evangelist te Doorn; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Oud-Verlaaf: 10.00 uur ds.H. Gaasbeek Geref.kerk: 9.30 uur ds. W. Davidse, 18.30 uur drs A D. Noordam, BVIeiswijk. R.K. in Geref.kerk eucharistieviering met toe diening van H.vormsel aan 13 kinderen door de hulpbisschop van Rotterdam J.Zuidgeest, aanvang: 11.30.uur. Ver.v.Vrijz.Herv.16.30 uur Gezinsdienst da. R. Thieme- Tiessing Boskoop, zondag 4 mei Herv.kerk 10.00 uur ds H. Gaasbeek, 19.00 uur ds. J. Enderlé jeugddienst Oud-Verlaat 10.00 uur ds. A.v.Eijk Geref.kerk 9.30 uur ds W.Da vidse, 18.30 uur drs.J.Mondeei Reeuwijk MOERKAPELLE 27 april Herv. kerk. 9.30 uur ds DJ.Cuperus Nwk.a.d. IJssel. 18.30 uur ds. H. Westerhout Goedereede. Geref.Gemeente 9.30 uur leesdienst, 18.30 uur ds. D. Rietdijk 4 mei Herv.kerk 9.30 uur ds J.Harteman, 18.30 uur ds. T.J.Kamerbeek Hoevelaken Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. Bijkantoor: Zaagmolenpad 5 Zevenhuizen 01802 - 3161 Bij geen gehoor: Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 76.21 88" (dag en nacht)

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4