KONINGINNEDAG 1986 In Zevenhuizen werd men op Koninginne dag gewekt door vier trompettisten vanaf de kerktoren, waaronder ook de 'bejaarde' Cees Bax. De viswedstrijd was toen - in de mist - al in volle gang en de lawaaioptocht met zeker 200 deelnemers net van start.... De aubade vond voor de laatste maal voor het raadhuis plaats. Muzikale begeleiding verzorgde het fanfarecorps De Kleine Trom petter Toen brak de zon door voor een geweldige dag met veel publiek. De wielerronde, geor ganiseerd door de Tourclub had veel be kijks. Ook het hardlopen, zeepkistenrace, modelbotenshow. hondenkeuring, EHBO- demonstratie enz enz. De kraampjes in de Dorpsstraat deden goede zaken en de verenigingskassen wer den gespekt. Terrasjes waar men weer iets nuttigen kon (volleybal en kerk). Attracties bij de andere kraampjes, terwijl ook vere nigingen gingen ringhangen. Een jongen van 14 jaar bleef maar lietst 8 min. 53 hangen. Een meisje 4 min.31. De eerste vijf die 100 strooibiljetten (gesponsord door twee Zevenhuizense zakenvrouwen] uit een vliegtuig boven Zevenhuizen, bij de Oranje- kraam inleverden, ontvingen een tegoedbon voor een taart. Ook zij die de meeste folders inleverden en degenen die eens stempel op het biljet hadden.... De playbackshow waaraan acht groepen deelnamen, werd gewon nen door Erica v.d. Lely en Fabine Schiereck. Hét middagdurende optreden van de Frans Krassenburgband was een groot succes. Verder waren er nog activiteiten als mastklimmen en een square-dance demonstra tie. Vanwege de enorm gezellige sfeer en de buitengewoon fraaie weersomstandigheden kostte het voor menigeen moeite om de fees telijkeheden de rug toe te keren. Toen moesten de verenigingen hun kraampjes nog opruimen Hef Oranjecomité van Zevenhui zen - druk in de weer met de voor bereidingen - maar ook tijdens Ko ninginnedag - verdient de nodige lof voor hun inzet....! Ook de ouderen in Zevenhuizen vierden Koninginnefeest. In bejaardentehuis De Zeven ster was het - ondanks de warmte - goed toeven, tijdens een gezellige feestmiddag, aangeboden door het Oranjecomité. Naast diverse spelletjes, een muzikaal optreden van de Zevenhuizense band met Ernst, Gijsbert, Wim en zangeres Anne, ook een 'in de hoofd rol'. De heer Zweere werd uitgebreid in het zonnetje gezet. POLONAISE Meer toeschouwers dan deelnemers had de polonaise, die veelbelovend was, maar veel minder enthousiasme ontketende dan verwacht Aan de carnavalsvereniging De Zeven- zotters lag het niet, zeker ook niet aan Arie Boertje en de zijnen van het Oranjecomité. Waaraan dan wel??? Menigeen speculeerde na afloop: Men dacht: - Het fanfarecorps had voorop moeten lopen; - Het rad van Avontuur had stil moeten houden; - Het had 's morgens moeten gebeuren na de wielerronde toen de dranghekken er nog stonden..„enz. enz. Het was sneu voor de organisatoren dat er in plaats van de verwachte 3700, slechts 1302 deelnemers waren en er zodoende geen vermelding in het Guiness book of Records kan plaatsvindenJammer Zevenhuizen 30QCCOSOCCCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCO OUD VERLAAT - Ook in de buurtschap Oud verlaat - hoewel niet aangekondigd in de vorige Dorpskrant - werd Koninginnefeest gevierd. De festiviteiten met tal van leuke spelen, vonden op het schoolplein van De Nessevliet plaats met als topper het oplaten van oranjeballonnen. Hierbij was ook het 'nieuwe' (oude) college van burgemeester en wet houders tegenwoordig. Een verkleedoptocht met lajTipionnen, met voorop het fanfare corps De Kleine Trompetter, was 's avonds een geweldige happening met tot besluit een groot vreugdevuur voor jong en oud MOERKAPELLE - Ook in Moerkapelle was het op Koninginnedag een gezellige drukte in en om het dorpshuisplein. Naast een grote verenigingsbraderie waren er kinderspelen na de aubade. De trimloop trok deelnemers uit alle streken en richtingen van Nederland

Dorpskrant | 1986 | | pagina 12