drukkerij elgersma vd berg mode viert uitbundig moederdag aanbieding parkerset voor moederdag balpen met een 0.5 mm vulpotlood 22.90 nu slechts 14.75 Sig.mag. P.J. HEIJ Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - tel. 01802 - 1288 GROOT MINI-STECK SCHILDERIJ Schoolleider naar Kenia Sportactiviteiten in Moerkapelle coos Spijkerrokken 69,00 T-shirt v.a. 29,00 Topje in diverse kleuren f 29,00 Shorts v.a. f 39,00 Kettingen en oorbellen in alle kleuren. Ook hebben wij cadeaubonnen. HEREN een meevaller voor U. Al het heren-ondergoed van Avion bieden wij aan 3 halen 2 betalen. Americaanse shorts v.a. 29,00 T-shirts V.a. 17.50 in diverse kleuren Zwembroeken 29,00 dorpsstraat 111b- zevenhuizen STERREN KIJKEN Winnaars kans- kaartenaktie Slager van Tol de dorpskrant het best gelezen! Koffiebar montessorieschool in Nieuwerkerk, Vol trots en blijdschap brengt u dit heuglijke H nieuws. Hen gebeurtenis, zo uniek en bijzonder, "f vertaald in een persoonlijke kaart. Met zorg gekozen en altijd gevonden f in de nieuwe, unieke en zeer f\ uitgebreide Kennemer Kaarten Kollektie. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - telefoon 01802-2289 HENK KNOOP van de Taling 9 heeft zelf een mini-steek schilderij ontworpen. Het heeft een afmeting van 5 bladen horizontaal en 3 verticaal. Hij koppelde de on dergronden aan elkaar en maakte een eigen ontwerp, alleen het gezicht gebruikte hij van een bestaand model. Het is een enorm groot schilderij geworden, met de afbeelding van een naakte vrouw op het strand bij zonsondergang. Hij biedt het tevens te koop aan, omdat hij met de opbrengst hiervan weer nieuwe materialen kan kopen. Henk heeft nog een ontwerp klaarliggen dat 21 bladen beslaat (7x3). Ministecken is niet zijn enige hobby.... Hij heeft er diverse die hem de tijd helpen verdrijven. Henk is namelijk vanwege een hartkwaal afgekeurd en als gevolg hiervan dagelijks thuis. Andere hobby's zijn: het verzamelen van half edelstenen en mineralen, fotograferen en het ver zorgen van een groot terrarium. Hierin zit een hagedissen-echtpaar (lacerta/ lepida). Hij hoopt dat die ook nog eens nakomelingen voortbrengen. Drie katten, waarvan één sealpoint Siamees, vragen ook de nodige aandacht. Daarnaast is Henk een muziekliefhebber - niet alleen passief (luisteren) maar ook bespeelt hij zelf een instrument, nl. een gitaar. Samen met zijn vriendin Dieske speelt hij thuis. Dieske speelt niet alleen op de gitaar, ze zingt er ook nog bij De heer J.J. Noot, directeur van de chr. basisschool De Nessevliet te Oud- Verlaat, is per 1 augustus benoemd tot directeur van de Nederlandse basisschool in Nairobi, Kenia. Eén en ander hangt nog af van de medische tropenkeuring van het gezin. Wordt het gezin gezond bevonden, dan vertrekt de familie Noot, voor een aantal jaren naarKenia. Defunctievan de heer Noot betreft de directie van een basisschool waarop Nederlandse kinderen gaan, wiens ouders in Kenia hun beroep uitoefenen, b.v. in het kader van project-ontwikkeling en de diplomatiek. Op 17 mei, vanaf 's morgens 5 uur. wordt in Moerkapelle de LUILAK- HENKAMP gehouden voor kinderen vanaf 6 t/m 12 jaar. De TRIMTIENKAMP vindt plaats op 7 juni vanaf 10.30 uur. Inschrijven voor 10 mei in groepen van 5 personen. Leeftijd vanaf 18 jaar. De FIETSA VOND VIERDA AG SE is op9,10,11,12 en 13 junia.s. De start is bij de kantine van V.V. Groeneweg vanaf 18.15 uur. Het inschrijfgeld be draagt f 5,-. Tegenwoordig kun je van alles beleven op de scholen; De leerlingen van de bovenbouw van de openbare basisschool 't Reigerbos' keken afgelopen vrijdag naar de sterren. Het reizend planetarium kwam namelijk een dag op school om onderwijs over sterrenkunde te geven. Onlangs kwam het op het jeugdjournaal. De school werd door een ouder die over dit planetarium in een tijdschrift gelezen had, gewezen op de mogelijkheid het reizend planetarium met de zgn. 'melkwegventers' naar Zeven zen te halen. De naam 'melkwegventers' is niet oneerbiedig bedoeld, maar staat vermeld in een artikel over het Apollo reizend planetarium op initiatief tot stand gekomen van twee amateur - amateur- sterrekundigen Rob Walrecht en Ruud Schornagel. Op het schoolplein stond vrijdag 2 mei een telescoop opgesteld waardoor de kinderen mochten kijken, terwijl in een gedeelte van de gemeenschapsruimte dia's werden geprojecteerd. In een ander deel kregen de kinderen in een door lucht omhoog gehouden koepel(p!a- netarium) aanschouwelijk onderwijs in de sterrenkunde. De prijswinnaar van de derde week is gevallen op kanskaart nr. 312. De win naar van de vierde week is voor kans- kaart nr. 486. SCOCCOOGOGOOOOOGCOGOGOO Vrijdagavond 9 mei a.s. is er bij koffie bar 't Praathuis een koffie-avond. Dit is tevens de laatste koffiebar-avond van het seizoen. Jongeren van 16 jaar en ouder zijn welkom in het Her vormd Centrum. De aanvang is rond 20.00 uur. In augustus 1986 zal de Nieuwerkerkse Montessorie school haar poorten opener. Welke poorten is nog de vraag' De gemeente heeft een gebouw in de Verzetstraat aangeboden Hoewel dit gebouw ook duidelijke voordelen heeft Zoals de grootte van de lokalen, de rustige ligging, heeft het ook nadelen zoals bij een technische keuring gebleken is dat het een buitengewoon moeilijke zaak zal worden voor de gemeente om het gebouw tijdig aan de eisen des tijdste laten voldoen. Toch moet de gemeente er voor zorgen dat er op z'n laatst op 1 augustus een gebouw beschikbaar is. De school begint met minimaal 3 groepen van plm. 20 kinderen Op dit moment zijn 57 kinderen ingeschreven o.a. om deouders en belangstellenden kennis te laten maken met de leerkrach ten is er op 14 mei een informatie-avond georgam seerd. De avond vindt plaatsin het gebouw De Reisduif", Prin ses Irenestraat 3, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Aanvang 8.00 uur. Voor vragen kunt u zich wenden tot de direkteur Wim Danckaarts, tel. 010 - 55.35.27 of het bestuur 0 1 803 - 15531 en we noemen hem

Dorpskrant | 1986 | | pagina 16