begrafenis Gemeente Zevenhuizen Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMEN BIJ VOLMACHT Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMING STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal Oproepingskaarten Gemeentehuis gesloten kerkdiensten joh. m.van dfr Spek b.v 1 mei viering vervolg van pag. 2 De burgemeester van Zevenhuizen brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 7 mei 1986, door de kiezer wor den ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kie zersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stem ming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere in lichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester van Zevenhuizen herinnert in verband met de op 21 mei 1986 te houden verkiezing van de leden van de tweede ka mer der staten-generaal aan de onderstaande bepalingen van de kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezing deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrich ten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelne men, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen, niet langer dan twee achtereenvolgende uren behoeven te verzuimen, geldt vorengenoemde verplichting van de werkgever wèl. 2. Op grond van artikel X9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen brengt ingevolge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis, dat op woensdag 21 mei 1986 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-gene raal zal plaatshebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal De burgemeester van Zevenhuizen brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de tweede ka mer der staten-generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar zijn keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen: A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om een in stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stem ming, dus uiterlijk op 7 mei 1986, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kiezersregister is opgenomen. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezers- legitimatiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeen te, waar hij op de dag der kandidaatstelling (8 april 1986) in het kie zersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kie- zerslegitimatiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 16 mei 1986. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stem bureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De oproepingskaarten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal op woensdag 21 mei 1986 behoren nu in het bezit van de kiezers te zijn. Zijn de oproepingskaarten niet of niet op het juiste adres ontvan gen, neemt u dan contact op met de gemeentesecretarie, bureau verkiezingen Dorpsstraat 125, dagelijks tus sen 8.30 en 12.00 uur, telefoon 01802-1644, toestel 39. Op vrijdag 9 mei a.s. zullen alle gemeentelijke afdelingen ge sloten zijn. Het bureau burger lijke stand is geopend van 9.30 tot 10.00 uur voor de aangifte van geboorten en overlijdens. Flemelvaartsdag Zevenhuizen 8mei Herv.kerk. 10.00uurds. H. Gaasbeek, Geref.kerk 9.30 uur ds.W. Davidse, Oud-Verlaat 10.00 uur dhr. H.Russcher Ede. 11 mei.Herv.kerk 10.00 uurds. Kielder Vianen, 19.00 uur ds.H. Gaasbeek. Oud-Verlaat 10.00 uur ds. H.Gaasbeek, Geref.kerk 9.30 uur ds.W.Davidse, 18.30 uur drs.J.Mondeel.Reeuwijk Ver. v. vrijz.Herv.10.30 uur dr. J. Buitkamp Rotterdam. Pinksteren 18 mei Herv.kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek,19.00 uur ds. Z. de Graaf, Hazerswoude. Geref. kerk9.30 uur ds. W.Davidse, 18.30 uur drs.A.D. Noordam, Bleiswijk. Oud-Verlaat 10.00 uur ds. A.v.Eijk 19.00 uur ds. H.Gaasbeek jeugddienst R.K. gemeenschap dorpshuis 10.15 uur eucharistiev.pastor A.Bosman. Moerkapelle Hemelvaartsdag 8 mei Herv.kerk 9.00 uur ds. J.Harteman Geref.Gemeente 9.00 uur ds. D. Rietdijk. 11 meiHerv.kerk 9.30 en 18.30 uur ds.J.v.d. Ketterij Wezep. Geref.Gemeente H.A. 9.30 uur ds. D.Rietdijk 18.30 uur ds.D.Rietdijk, dankz.H.A. 18 mei Pinksteren 1e Pinksterdag 9.30 uur ds. J.Harteman, openb. belijdenis des geloofs, 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Everdingen. Geref.Gemeente 9.30 en 18.30 uur ds. D.Rietdijk Tweede Pinksterdag, Herv.kerk 9.00 uur ds. J. Harteman, Geref. Gemeente 9.00 uur ds. D. Rietdijk. medische diensten 8 mei dokter J.A. Ensing Dorpsstraat 196, Zevenh. tel.01802-1204 10 mei dokter R. P.Renssen Hoefweg 74, Bleiswijk, 11 mei dokter J.A. Ensing 17 mei dokter W.Vroegindeweij Beatrixlaan 7 M. tel.01793-1687 18 mei en 19 mei dokter R.P.Renssen Bleiswijk. Jeugddienst Oud-Verlaat In de Hervormde kapel te Oud- Verlaat wordt voor het eerst een jeugddienst gehouden en wel op Pinksterzondag 18 mei. voorganger is ds.H. Gaasbeek. De dienst begin om 19.00 uur. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802 - 3161 Bij geen gehoor: Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 76.21.88' (dag en nacht) Onderstaand gedicht van H.M. van Randwijk werd tij dens de dodenherdenking op 4 mei jl. voorgedragen. CELDROOM fragment Des daags scheen zonlicht in de cel, twee decimeter op de muur, dan stond te middag voor één tel een zin gekrast in laaiend vuur. Wie had de woorden ingekerfd? -Merkteken van ons diepst begeren.- Een heeft ze met zijn bloed geverfd: Gerechtigheid zal wederkeren. Een hand, die weinig had geschreven, de letters kinderlijk en krom, hij schreef het beter met zijn leven, de laatste maal voor 't peloton. Een ieder, die hier met ons is, die heeft het met zichzelf bewezen, dat wat daar staat de waarheid is. 't Is bloed! En wat zó is geschreven, kan nimmer worden uitgewist! En elke cel in Nederland, draagt deze woorden op zijn wanden. Wat ooit de vijand nederbrandt, dit heimwee legt geen mens aan ban den, God Zelf heeft het er in geplant, in 't vrije volk der Nederlanden! Terwijl ik op mijn strozak zit, zie plots de nacht van zon doorlopen, hoe worden weer de woorden wit en alle celdeuren gaan open. En ergens buiten roept een kind, nu gaan de witte woorden leven als witte vogels in de wind wegwaaiend en weer saamgedreven. '-Gerechtigheid, o hemels merk, roep nu de droeve slapers wakker, wij treden aan voor 't nieuwe werk, geen vreemden meer, maar broer en makker...' H.M. VAN RANDWIJK H.M. van Randwijk is een derweinige leidende verzetsfiguren die de Duitse gevangenschap hebben overleefd. In de zomer van 1941 trad hij op als hoofdredacteur van het in 1940 opge richte verzetsblad Vrij Nederland, en is dat tot de bevrijding gebleven. Van Randwijk die geruime tijd het blad voor een groot deel vulde, schreef daarin een groot aantal zeer principiële arti kelen ter versterking van de verzets- geest en tegen lankmoedigheid enop- portunisme tegenover de bezetter. Zijn bijdragen behoren tot het beste dat de ondergrondse pers heeft voort gebracht. In maarten juni 1942 viel hij in Duitse handen, doch werd bij gebrek aan bewijs vrijgelaten. In februari 1945 ontkwam hij ternauwernood aan een derde arrestatie. Tijdens zijn ge vangenschap schreef hij het ge dicht 'celdroom'. OOQOOOOOOOOOOOOOOCOOOSC6 Bob Riel, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Partij v.d. Arbeid, ontpopte zich na een welkom aan de ca. 70 aanwezigen, als zanger en entertainer, op de 1-mei- viering.Tijdens deze 1 mei viering trad hij op als Bobby Steele, met Engelstalige liedjes o.a. uit het repertoire van Lee Towers. Cabaretgroep Wham- mes maakte voor deze gelegenheid weer satirische teksten, zodat ook zij voor een sfeerverhogend aandeel zorgden. Een spelletje Bingo was dat ook. Door Pouw Hofman werden, ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Partij v.d. Arbeid, afgelopen februari, de afdelingsleden die vanaf de oprichting lid zijn, in het zonnetje gezet. De navolgende personen kregen het boek politiek als hartstocht'van Joop den Uyl: Bertus Bos, Freek Zweere, Cees v. Helden, Janus v. Tol, Bas Hertog en mevrouw Van Gent. De heer Leen de Koning en mevrouw Van Leewe-Monster waren afwezig. Uiteraard traden diverse sprekers voor het voetlicht die hun mening gaven over de plaatselijke politiek. Er wqerd opgeroepen solidair te zijn met de werklozen en uitkerinps- trekkers en daarom op 21 r op de 'eigen partij' te stemmen ioosoooooescoeooooosooM

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4