DE GEMEENTE gj| MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Collecte-schema Koninklijke Onderscheidingen BURGERLIJKE STAND 1986. Nieuwe gemeente raad geïnstalleerd Agenda raadsvergadering Uitoefening van het kiesrecht door per sonen die in dienst betrekking zijn Verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal STEMMING Nieuw college gevormd: Alarmering Brandweer 2666 b.g.g. 01820 - 24255 Politie 1333 b.g.g. 01828 - 13000 Ongevallen 1333 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur 12 mei t/m 18 mei 1986: Nederlands Astma Fonds. Een tweetal inwoners van onze gemeente heeft ter gelegen heid van de verjaardag van Ha re Majesteit de Koningin een onderscheiding ontvangen. Het betreft hier mevrouw A. Bac-van der Spek, die 40 jaar geleden is gestart met de ver koop van textiel vanuit haar woning en daardoor de basis heeft gelegd voor een flore rend bedrijf in onze gemeente. Op 28 april j.l. is in het gemeen tehuis hieraan de nodige aan dacht geschonken en kreeg mevrouw Bac de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver door haar zoon opgespeld. De tweede inwoonster van onze gemeente die een Konin klijke Onderscheiding kreeg uitgereikt is mevrouw W.A. Bosman-Kristalijn. Zij werd be noemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. Deze on derscheiding is haar toege kend voor haar werkzaamhe den aan de Dalton-scholenge meenschap Voorburg-Leid- schendam en is uitgereikt door de burgemeester van de ge meente Voorburg. In onze gemeente is mevrouw Bosman aktief binnen het Ro de Kruis en het dorpshuis "OpT Moer". GEBOREN: Neeltje Anna Jeanine, dochter van: Sluijter, Arie en: van der Spek, Neeltje L„ op 16 april 1986. Sander, zoon van: Compeer, Wilhelmus P. en: van der Zwan, Ingrid L., op 17 april 1986. GEHUWD: Eikelenboom, Anthonie F. en: Tamerus, Eike, op 25 april 1986. Vergeer, Emerentianus P.M. en: Donker, Marjan, op 6 mei Op dinsdag 29 april j.l. zijn de 11 leden van de gemeenteraad van Moerkapelle geïnstalleerd. Tijdens een zeer druk bezoch te raadsvergadering legden alle 11 leden in handen van voorzitter A.W. Lips twee eden af t.w. de zuiveringseed en de ambtseed. De samenstelling van de ge meenteraad voor de periode 1986-1990 is als volgt: S.G.P.: Jac. van der Spek, R. de Gooijer en M. Lindhout. Algemeen Belang: mevr. A.M. van der Feltz-Aarsen, D. de Leeuw en R.G.H. Fransen. C.D.A.: C. Wolff en J.C. Lind- houd. Partij v.d. Arbeid: R B. Vis en H. Doornhein. R.P.F.: A. Verweij. Op 20 mei 1986 te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde wor den gesteld: -Opening -Vaststelling van het verslag van de vergadering van 29 april 1986 -Ingekomen stukken -Mededelingen -Voorstel tot aanleg van een nieuwe begraafplaats aan de Akker- weg -Voorstel tot verkoop van grond aan bouwbedrijf Vreeswijk-Koe- brugge in het uitbreidingsplan Wilde Veenen 3e fase -Voorstel tot verkoop van grond aan A.R.W. Bouwbedrijf in het uit breidingsplan Wilde Veenen 3e fase - Voorstel tot het verhogen van de huurprijs van een aantal panden -Voorstel tot het aangaan van een samenwerkingsregeling op het gebied van de rampenbestrijding -Voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening -Comptabiliteit - Rondvraag -Sluiting. De burgemeester van Moerka pelle herinnert in verband met de op 21 mei 1986 te houden verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-ge- neraal aan de onderstaande bepalingen van de kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kies wet is iedere werkgever ver plicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrek king is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de bepaal de tijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende ge meente. Indien laatstgenoem de werknemers evenwel, om aan de stemming deel te ne men, niet langer dan twee ach tereenvolgende uren behoe ven te verzuimen, geldt voren genoemde verplichting van de werkgever wel. 2. Op grond van artikel X9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. Moerkapelle, 7 mei 1986 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van de ge meente Moerkapelle brengt in gevolge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis, dat op 21 mei 1986 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal zal plaats hebben. Hij wist op het bepaalde in ar tikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgeven de, aan een krachtens wette lijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Moerkapelle, 7 mei 1986. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Tijdens de raadsvergadering van 29 april zijn twee wethouders be-1 noemd. Alvorens tot de schriftelijke stemming werd overqeqaar voerden enkele leden het woord. De heer C. Wolff (C.D.A.) stelde dat hij teleurgesteld is over de I handelswijze die sommige partijen hadden gevolgd. "Was in het verleden de gewoonte dat alle partijen bij elkaar kwa men en dat een programma voor een nieuw te vormen colleqe werd besproken, thans was dit niet gebeurd. Voordat de partijen bij elkaar kwamen was de zaak al beklonken, stelde de heer Wolff de andere partijen zijn gewoon buitenspel gezet." Bijzondere kritiek had de heer Wolff op Algemeen Belang. Graag zou hij de mening van die partij over het Dorpshuis willen verne men. In het verleden is die partij tegen het huidige gebouw geweest, men wilde een grotere hal. Hij zou weieens willen weten hoe men daar nu over denkt als men in net college zitting neemt En hoe wordt bijvoorbeeld over de opening op zondag gedacht? Positief aspect vond de heer Wolff dat alle partijen voorstander zijn van het invoeren van het ambtsgebed bij raadsvergaderingen. De heer Van der Spek (S.G.P.) voelde zich door de woorden van de heer Wolff aangesproken. In een reactie stelde de heer Van der Spek dat het gewenste overleg tussen alle partijen niet direkt nade verkiezingen kon plaatsvinden vanwege ziekte van één van zijn fractiegenoten. Bovendien had het initiatief tot dit overleg ook van de zijde van het C.D.A. kunnen komen, waarop dhr. v.d. Spek hef C.D.A. uitdrukkelijk heeft gewezen. Voorts was het niet mogelijk tot voortzetting van het huidige colle ge te komen omdat de R.P.F. direkt na de verkiezingen had bekend gemaakt voorstander te zijn van een afspiegelingscollege m.a.w. de grootste partijen zouden het college moeten vormen. De opmerking over het ambtsgebed vond de heer Van der Spek ongeloofwaardig. Met het C.D.A. in het college was invoering van het gebed nooit mogelijk gebleken. Ook mevrouw A.M. van der Feltz-Aarsen (Algemeen Belang) rea geerde op de opmerking van de heer Wolff. Zij herinnerde de heer Wolff eraan dat vier jaar geleden Algemeen Belang buitenspel was gezet en dat het toen gevoerde overleg een farce was. Ten aanzien van het dorpshuis merkte mevr. Van der Feltz op dat haar partij altijd voorstander van de bouw is geweest en dat nog is. Na enige discussie over en weer kon worden overgegaan tot benoeming van twee wethouders. Bij de eerste stemming behaalde de heer Van der Spek 7 stemmen, de heer Wolff 2 en de heer H. Doornhein (P.v.d.A.) eveneens 2. Alszodanig was de heer Van der Spek tot eerste wethouder gekozen. Bij de tweede stemming behaalde mevr. Van der Feltz 7 stemmen terwijl de heren Wolff en Doornhein ieder 2 stemmen verkregen. Ook mevr. Van der Feltz was daardoor gekozen tot wethouder. Na een korte schorsing deelde voorzitter A.W. Lips mede dat het college besloten had tot de volgende portefeuille verdeling: Burgemeester A.W. Lips: - Politie - Brandweer - representatie -financiën -ruimtelijke ordening -woningbouw - personeel -algemene zaken wethouder Jac. v.d. Spek (loco-burgemeester): -openbare werken -grondbedrijf -woningbedrijf -centraal antenne systeem wethouder mevr. A.M. v.d. Feltz-Aarsen:-woonruimtezaken -onderwijs -sociale zaken -sociaal cultureel werk -sport en recreatie De college vergadering worden iedere week op dinsdag gehouden. Zowel de wethouders als de burgemeester houden geen afzonderlijk spreekuur. Ingeval u een van de bestuurders wenst te spreken kunt u hiertoe een afspraak maken op het gemeentehuis.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6