TUINMEUBELEN en alles wat er bij hoort (Zondag is het MOEDERDAG! Goed Idee!) f49,95 f79,50 f199, Dit is slechts een greep uit onze UITGEBREIDE KOLLEKTIE '86. ERE WIE ERE TOEKOMT ub Flamenco Patio C Kussens in de allernieuwste dessins en kleuren. Favorit Postduiven Tuinmeubelen en alles wat er bij hoort.... U bent vrijblijvend welkom om ze te proberen! Royal Club Hartman Hartman [Hartman] per stuk per stuk per stuk l"-"* f T T \/p U K I-» U I/ Noordelijke Dwarsweg 80 - Zevenhuizen ii V Cil\OLaf\l\ TUINCENTRUM - BOETIEK Telefoon 01802- 1463 De heer M. de Kootervan de Nrd. Dwarsweg 12 werd dinsdagmorgen 29 april ver rast met een koninklijke onderscheiding. In afwachting van geheimzinnige visite, in gezelschap van hun beide kinderen zaten zij in hun woonkamer. Toen stapten daar zomaar onverwachts burgemeester A.H. van Gent en zijn echtgenote en gemeentesecretaris A. Visser de woning binnen. Net ervoor waren bestuursleden van de woningbouwvereniging "Beter Wonen" gearriveerd. Zichtbaar beduusd hoorde de heer De Kooter dat hem de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau was toegekend, op grond van zijn vele verdiensten in het maatschappelijke, maar bovendien de plaatselijke woningbouwvereniging "Beter Wonen", gedurende bijna veertig jaar bewezen. Burgemeester A.H. van Gent speldde hem de versierselen van deze onderscheiding op, waarna mevrouw Van Gent mevrouw De Kooter een boeket bloemen overhandigde (hoewel de dorpskrant getuige was van deze ontmoeting leek een per soonlijk gesprek op een ander tijdstip beter op z'n plaats TIJD VOOR VRIJE TIJD.... Schilder van beroep, manusje van alles bij de voetbal, huisjesmelker (voor de woningbouwvereniging) be stuurslid van de regionale afdeling van de bestuurdersbond N.V.V., dit alles betekende: weinig thuis! Zijn vrouw heeft dan ook vele jaren 's avonds alleen thuis gezeten. Of ze dat erg vond? "Weineen, ik stond achter m n man z'n bezigheden. Trouwens ik zat nooit stil. Nu nog niet, ik had altijd wel iets te haken, te naaien of te brei en. Voor lezen en televisiekijken gun ik me nu nog nauwelijks tijd" lacht ze. Eigenlijk deelt ze best een beetje mee in de koninklijke onderscheiding van haar man. Samen haalden ze vele ja ren de wekelijkse huur op bij de huur ders van de woningbouwvereniging Beter Wonen". Over die 'goeie ouwe tijd' en de 'slechte' (oorlogstijd) vertel len ze beiden. WONINGNOOD Hoe ze na een verkeringstijd van 9 jaar eindelijk besloten te trouwen en bij de ouders van de bruidegom in gin gen wonen. Op die manier hoopten ze als urgent' geval een woning toege- zen te krijgen. Maar destijds ging het anders dan thans. Huiseigenaren be paalden zelf wie hun huurders werden Na verloop van anderhalf jaar beslo ten ze naar Bleiswijk te gaan, omdat de huisvesting in Zevenhuizen, bij de ouders De Kooter, niet bepaald opti maal was. OORLOG In Bleiswijk, bij de ouders van mevr. De Kooter woonde het echtpaar nog eens 4 jaar in. Hun oudste zoon werd daar geboren net in de laatste periode van de oorlog. De heer De Kooter werd net na de oorlog bestuurslid van de woningbouwvereniging "Beter Wonen", die zo'n negen jaar bestond en erop toe probeerde te zien dat nieuw gebouwde woningen 'eerlijk' werden verdeeld. We horen hoe ge vaarlijk het was om als kostwinner over de weg te gaan tijdens de oor logsjaren, voor het dreigende gevaar voor arbeidsinzet door de Duitsers op gepakt te worden. Hoewel De Kooter bewijzen kon in de voedingssector te werken - hij werkte toendertijd bij de graanmaalderij Van Driel - was er toch altijd de angst van gepakt te worden. Diverse malen moest er bij razzia's onder de vloer van de Bleiswijkse huis vesting gedoken worden. Van een raz zia bij het viaduct bij de rijksweg was De Kooter vroegtijdig op de hoogste gesteld en zo maakte hij een omweg over de Bredeweg, Moerkapelle, Kruis weg, op de fiets. Verder maakte hij voor de veiligheid vaak gebruik van een boot over de Rotte. Voor een ver gadering van Beter Wonen ging hij na de warme maaltijd weer op de fiets terug naar Zevenhuizen. Hoe kwam u in het bestuur van Beter Wonen? "Piet van Leeuwe, ook werkzaam bij Van Driel en zelf be stuurslid, vroeg mij erin, omdat Bertus Bos voor zichzelf ging beginnen en uit het bestuur wilde. Eerst werd in secre taris en daarna al gauw penningmees ter. Dat betekende dat ik de wekelijk se huishuur van de woningen van Be ter Wonen op moest halen. Hoeveel woningen waren er on der het beheer van Beter Wonen toen u in het bestuur kwam? "Zestien: tien aan de Nrd. Dwarsweg en zes aan de Wollefoppenweg in Oud Verlaat. Later kwamen deze 22 woningen, waarvan ik er in één woon, erbij. Toen de duplex-woningen aan de Burg. Klinkhamerweg, de Rozen straat enz. Op dit moment heeft Beter Wonen er 365 in beheer. De laatste woningen in West worden opgeleverd - 22 in totaal - en na de vakantie be gint de bouw aan het Raadhuishof. Met die woningen erbij zijn dat er be gin 1987 maar liefst 400". EIGEN HUIS Wanneer kwam u weer in Zeven huizen wonen? "Na de gereedko ming van deze 22 woningen. De beste huizen in Zevenhuizen die na de oor log gebouwd zijn. We hebben ze steen voor steen zien bouwen. Wat duurde het lang. Er was weinig bouwmateriaal Soms waren de stenen nog warm van de oven als ze aankwamen...Eindelijk waren we dan écht getrouwd nu we op ons zelf woonden. Kun je begrijpen dat er toen een woningnood heerste in Zevenhuizen?". Mevrouw De Koo ter vult aan: "We hadden, inwonend bij mijn ouders, best wat kunnen spa ren voor meubels en woninginrichting Helaas was er aan vloerbedekking en andere noodzakelijke huishoudelijke artikelen nauwelijks te komen. Alles was schaars zo net na de oorlog. Een kachel bemachtigen was al een hele toer..." Haar man neemt het gesprek weer over en vertelt dat hij 9 jaar bij Van Driel gewerkt te hebben, eindelijk weer schilder werd. (voor de oorlog een slecht beroep, was nauwelijks iets mee te verdienen). 25 jaar was hij werkzaam bij het Moerkapelse schil dersbedrijf Huisman, wat ook het schil deronderhoud aan de woningen van Beter Wonen verzorgt. Zo schilderde hij heel wat af. Bij zijn pensionering en vorig jaar bij zijn afscheid wan Beter Wonen, werd hij ook door die firma goed bedacht..... Er kmen verhalen en herinneringen boven borrelen van het geld ophalen op de zaterdag, door weer en wind. Tijd om te eten was er nauwelijks. Voor de koffie zorgde 'tante Gon Heemsbergen'. Vele, vele jaren zette zij rond de klok van elf, elke zaterdag morgen een pot verse koffie voor het echtpaar De Kooter. Ze verdienden er geen geld mee met dat 'huisjesmel- ken maar kregen een kleine vergoe ding. Nico en Nel, de twee kinderen, werden vaak in de activiteiten van hun ouders betrokken. Zo vergezelden ze hun ouders nogal eens. Naar Oud Verlaat, de huur ophalen, 'deed De Kooter meestal alleen. Met mooi weer ging z'n vrouw mee. Eerst deed hij dat op de fiets, maar later op de bromfiets. Zeer toegewijd aan de voetbalsport en vele jaren actief op allerlei fronten (bij zijn afscheid kreeg hij hiervoor een gouden horloge van v.v. Groeneweg) nam hij op zondag altijd zoon Nico mee naar de voetbal. Z'n vrouw maak te daar nooit een punt van en zette dochter Nel op de fiets om naar haar in Bleiswijk woonachtige ouders te gaan. Jullie haalden op zaterdag geld op, waren jullie niet bang met geld in huis gedurende het week einde? "Een beetje wel" bekent mevr. De Kooter "als we weggingen namen we altijd de tas met geld mee uit voor zorg tegen inbrekers..". Waren er weieens mensen die de huur niet konden betalen? "O ja hoor" knikt De Kooter "maar dan be taalden ze de volgende week dubbel of losten elke keer een beetje af. Maandagavond was m'n schrijfavond, dan moest ik alles netjes opschrijven en dan droeg ik het geld en de lijst over aan de heer Braber. Van liever lede gingen de mensen per maand be talen en sinds tien jaar gaat alles auto matisch via de giro of de bank. Er wordt geen huishuur meer geïnd." Mevrouw De Kooter vertelt dat er in de loop der jaren vele mensen bij haar over de vloer zijn geweest. Ze kwamen sleutels halen voor nieuwe woningen, huurcontracten tekenen enz. Ze wa ren vraagbaak, hadden een 'open' huis voor iedereen die bij de woning bouw betrokken was. Onderhouds- mensen, aannemer. Ze kwamen langs voor een bespreking met een kopje koffie. "Die contacten missen wel wel" bekent De Kooter....(Contactsarm zijn ze zeker niet, want nóg weten velen de weg naar Nrd. Dwarsweg 12 te vinden. Ook de kleinkinderen. Elke dag wipt een kleindochter op de terugweg van haar school in Waddinxveen, even aan voor een babbeltje en een glaasje fris... Ook nu. Trots toont ze aan haar vriendin opa's onderscheiding). Resumerend en terugkijkend op fees telijkheden ter gelegenheid van af scheid nemen van voetbal, bestuur dersbond. werk en vorig jaar 15 juni van Beter Wonen in restaurant Kei zershof (een volslagen verrassings- feest) stelt De Kooter dat het een mooie tijd was, maar dat hij nu ook van z n rust geniet. Twee jaar geleden onderging hij een hernia-operatie, waardoor hij zich wat moet ontzien. Daarom houdt hij zich nu wat kalm. zorgt voor de groente- en bloemen tuin, helpt z'n vrouw en geniet van elke dag. Samen kijken ze aan de hand' van foto-boeken terug op een rijk arbeidzaam leven waarbij een zeer grote plaats was ingeruimd voor de dienst aan de samenleving (over de woningbouwvereniging is nu niet uitvoerig geschreven. We doen dat binnenkort ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan).... Op 26 april om 8.00 uur werden 586 duiven gelost is Moeskroen. 1. J. van Leeuwen; 2. E. Strijdhorst: 3. Comb. C.B.J.; 4. E. Strijdhorst; 5. J.S. Heijkoop; 6. J.A. Kreft; 7. T. en A. "Looien; 8. R. de Ruiter; 9. B. Heems bergen; 10. M. Jongenelen. dat vindt u bij DE ZILVERBERK. In een 350 vierkante meter Tuinmeubel- show vindt u alles wat bijdraagt tot een gezellige buiten-zomer! Niet alleen tuinmeubelen van vele goede merken ook een groot assortiment kussens in de allernieuwste dessins en kleuren, leuke parasols en windschermen. Let u ook op de Summerset Tuinver- lichting met staande en hangende lam pen welke een sieraad voor de tuin zijn. De bollen zijn van onbreekbaar kunststof. Ook vindt u gezellige mepai serviezen welke ongetwijfeld uw va kantie en tuinpartij compleet maken. Koelboxen, Thermosflessen en -kan nen voor uw warme en koude hapjes en drankjes. Veel leuke ideeën voor uw vakantie-kleding vindt u op de stoffenafdeling en de handwerkafde- ling. Zomerspeelgoed voor zand, wa ter spel enz. Spelletjes voor op reis, er is te veel om op te noemen

Dorpskrant | 1986 | | pagina 8