Gemeente Zevenhuizen FLANKEREND OUDERENBELEID HINDERWET Verleende bouwvergunningen Collecteschema Openbare vergaderingen Geen spreekuur Verklaring geen bezwaar methylbromide Erfscheidingen en schuurtjes Scholingsproject voor vrouwen BURGERLIJKE STAND Benoeming lid gemeenteraad In 1983 werd door de rijksoverheid een nota uitgebracht met be trekking tot "flankerend ouderenbeleid". Deze nota werd uitge bracht naar aanleiding van de vergrijzing van de bevolking, alsme de naar aanleiding van de door de sociaal-economische situatie noodzakelijk geachte ombuigingen (terugbrengen in omvang van intramurale voorzieningen). Een deel van de te bezuinigen gelden werd beschikbaar gesteld voor het zogenaamde flankerend ouderenbeleid. Dit beleid werd door de rijksoverheid omschreven als "een betere benutting van een een aanvulling op de voorzieningen voor bejaarden". Via de provincies worden thans aan de gemeenten financiële mid delen verstrekt om het flankerend ouderenbeleid (beter) op te zet ten en uit te voeren. In verband hiermee functioneert thans in Ze venhuizen het "Overlegorgaan Bejaardenwerk Zevenhuizen". Dit overlegorgaan bestaat uit vertegenwoordigers van de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Z-H, het "Groene Kruis", de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias, de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen "A.N.B.O." - afdeling Zevenhuizen, en de gemeente Zevenhuizen. Het overlegorgaan onderzoekt welke voorzieningen/activiteiten er voor ouderen zijn en gaat voorts na aan welke voorzieningen/acti viteiten uitbreiding zou moeten worden gegeven dan wel welke nieuwe voorzieningen/activiteiten zouden moeten worden onder nomen, teneinde het streven om de ouderen zo lang mogelijk zelf standig te kunnen laten functioneren, gestalte te kunnen geven. In overleg met het gemeentebestuur is besloten om in eerste in stantie aandacht te schenken aan de uitbreiding van de verstrek king van warme maaltijden, tijdelijke opvang in "De Zevenster" en dagopvang in "De Zevenster". Voor deze voorzieningen zijn financiële middelen aangevraagd bij het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Hol land. Uitbreiding van de verstrekking van warme maaltijden. Tot heden bedroegen de kosten van een warme maaltijd f 7,50 eventuele bezorgkosten ad. f 1,50 per persoon. Besloten is echter de bezorgkosten niet meer aan de gebruikers door te berekenen, maar ten laste te brengen van het flankerend ouderenbeleid, zodat de kosten van een warme maaltijd in all,g gevallen f 7,50 per persoon bedragen. Indien van deze voorziening gebruik wenst te worden gemaakt, kan contact worden opgenomen met de admini stratie van het Bejaardenverzorgingstehuis "De Zevenster", telefoon nummer 1144. Tijdelijke opvang in "De Zevenster". Deze voorziening is bedoeld voor personen, die tijdelijk niet zelf standig kunnen functioneren (bijvoorbeeld door ziekte of vakan tie van één van de kinderen of verzorgers). Criteria tijdelijke opvang. Tijdelijke opvang houdt in, dat er in bepaalde gevallen sprake kan zijn van tijdelijke verzorging in het Bejaardenverzorgingstehuis "De Zevenster". Het tijdelijke karakter van deze dienstverlening dient duidelijk vast te staan. Voorts is deze dienstverlening be stemd voor die ouderen, die door uiteenlopende omstandigheden gedurende een relatief korte periode in hun eigen woning niet die zorg kunnen verkrijgen, welke zij nodig hebben. De duur van de tijdelijke verzorging dient vooraf te worden bepaald, doch be draagt maximaal zes weken. Heel nadrukkelijk zal vooraf aan de betrokkene worden meege deeld, dat hieruit geen definitieve opname noch in "DeZevenster" noch in een verpleegtehuis kan voortvloeien. Het wekken van valse verwachtingen moet absoluut worden voorkomen! De vergoeding van de kosten van vervoer per ambulance en taxi zal volgens de gebruikelijke regeling plaatsvinden. Voorstellen voor tijdelijke verzorging zullen via de desbetreffende huisarts aan de directie van "De Zevenster" gericht dienen te worden. De eindbeslissing voor tijdelijk opname ligt tenslotte bij de directie van "De Zevenster". Dagopvang in "De Zevenster". Deze voorziening is bedoeld voor personen, die overdag minder goed zelfstandig kunnen functioneren. Criteria dagopvang. De dagopvang is bestemd voor: 1. Alleenstaanden zonder of met weinig mogelijkheden tot verzor ging in de direct omgeving. Doel: doorbreking van isolement. 2. Personen, die thuis intensieve zorg ontvangen van oudere fami lieleden, buren en/of kennissen. Doel: ontlasting van de verzor gers, zodat bedoelde personen langer kunnen functioneren. 3. Personen, die gezinszorg ontvangen, niet zozeer vanwege huis houdelijke hulp maar meer vanwege oppas/begeleiding. Doel: doorbreking van het isolement, ontlasting gezinsverzorging en be sparing van gezinsverzorging. 4. Personen met beperkte zelfredzaamheid. Doel: reactivering en bevordering zelfredzaamheid. Voorstellen betreffende personen, die in aanmerking komen voor de dagopvang zullen door de wijkverpleging en/of gezinsverzor ging gedaan kunnen worden. De eindbeslissing of iemand geplaatst kan worden ligt bij de directie van "De Zevenster". Vergoeding van de kosten van vervoer per taxi kan eventueel wor den overwogen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij: 1. Bejaardenverzorgingstehuis "De Zevenster", Dhr. J.W. Thomas sen, tel. nr. 1144; 2. Gemeentesecretarie Zevenhuizen, dhr. L.R. van Vliet, tel. nr. 1644, toestel 20. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer N.J.M. War- nars, 1e Middellandstraat 94 te Rotterdam, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een propaantank met een inhoud van 1.000 liter, aan het adres De Bonk 57. positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhui zen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage van 4 juni 1986 tot 19 juni 1986, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na af loop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot boven genoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. In de periode van 14 tot 29 mei 1986 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -het bouwen van een woning op het perceel Knibbelweg 30; -het uitbreiden van een kassencomplex op het perceel Zuidplas- weg 25a; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift in gevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). 2 tot 8 juni 1986: Rode Kruis. 9 tot 11 juni 1986: Prins Bern- hard Fonds. Dinsdag 10 juni 1986 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 12 juni 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 16 juni 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 3 juli 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Alle hierboven genoemde ver gaderingen vinden plaats in het Dorpshuis "Swanla". De burgemeester houdt geen spreekuur op vrijdag 6 juni a.s. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdinge nieur-Directeur van de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeve van: -Fa. A.C. de Wilt Zn., Brede- weg 34, en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. Steeds vaker verschijnen etl binnen de gemeente erfschei l dingen, zoals schuttingen en| pergola's. Hieromtrent wordt medege-| deeld, dat daarvoor geen bouwvergunning vereist is in-| dien zij aan redelijke eisen van schoonheid voldoen. De hoogte van de erfscheidingl in de voortuin mag maximaal i| ml zijn, terwijl deze in de ach-1 tertuin, indien er sprake is vanI een gesloten bebouwing, 2mi| hoog mag zijn. Tevens wordt erop gewezen I dat voor het plaatsen van I schuurtjes en andere bouvrl werkjes wel een bouwvergun-l ning is vereist en dat niet ge-1 bouwd mag worden als menl niet over een dergelijk vergun-1 ning beschikt. Voor huurwoningen is het te-1 vens zo, dat mede toestem-1 ming van de huiseigenaar noodzakelijk is. Door het Gewestelijk Arbeids l bureau te Gouda is een schol lingsproject gestart voor vrou-l wen, die opnieuw in het ar-[ beidsproces willen treden. Voor diverse opleidingen be-l staat nog de mogelijkheid daaraan deel te nemen. Ter gemeentesecretarie, bu-| reau Sociale Zaken, kunnenI nadere inlichtingen worden verkregen. GEBOREN: Havenaar, Daniëlle, dochter I van: Havenaar, Dirk en: van Meijeren, Katharina, op 21 aprii 1986. Sloof, Marissa, dochter van: I Sloof, Jan P. en: ten Napel. Hendrikje, op 16 mei 1986. GEHUWD: Westdijk, Albert Gerardus en Houweling, Pietertje Adriana. op 16 mei 1986. van Yperen, Willem Jan en Klazema, Karin Anna, op 221 mei 1986. Spiekman, Marceilinus Jaco-I bus en: van Veen, Johanna La-1 bandina, op 22 mei 1986. OVERLEDEN: van Mullem, Comelis Johan-1 nes, oud 82 jaar, op 7 mei 1 De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dei gemeente Zevenhuizen maakt bekend, dat van heden af gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is nederge- legd zijn besluit tot benoe ming van de heer S.A.A. Jong als lid van de gemeente raad, ter voorziening in de va cature, ontstaan door het ont-1 slag van mevrouw C.H.M Westenbroek geb. Eenhuizen de voorzitter voornoem- A.H. van Gent.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2