Vergeten jullie vader niet Limburgse Vlaai J. PIGMANS Uw Echte Bakker vergeet hem niet GERRITSEN Z.T.T.C. PAKT AAN....! ECHTE BAKKER J. Ottevanger en AC. Ottevanger-Reijm Baggeren Koornmolengat Want waarmee kan je beter 1 worden beloond - en verwend - dan metzo'n weergaloze Gazelle. Staat Gazelle bovenaan je ver langlijstje? Eén van de Piet Pelle fietsen of die weergaloos mooie Top 20? Dan zien wij je wel verschijnen! o <0> Verwen je zelf met een Gazelle Dorpsstraat 39 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1 275 INGEZONDEN: in plaats van kaarten al 25 jaar een zaak van vertrouwen...... Op donderdag D.V. 12 juni vieren onze ouders hun 40-jarig huwelijksfeest. Gelegenheid tot feliciteren: 12 juni vanaf 10 uur v.m. op de molen. Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Namens dankbare kinderen en kleinkinderen. GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEIN banden 'DE^ ECHTE BAKKER De laatste weken zijn er regelmatig te lefoontjes bij het Recreatieschap Rot- temeren binnengekomen van veront ruste mensen, die vragen hoe 't nu toch mogelijk is dat er juist in de broed tijd wordt gebaggerd in 't Koornmo lengat. Graag wil ik middels dit inge zonden stuk hierover in 't kort tekst en uitleg geven. Het huidige Koornmolengat heeft zich ontwikkeld uit een veenplas, ont staan door het deels uitgraven van veen. In deze plas heeft nadien op nieuw verlanding plaatsgevonden, waardoor aan het begin van deze eeuw een vrij open moerasgebied was ontstaan met zeldzame en kwetsbare plantesoorten, waaronder enkele or chidee-soorten. In het water kwamen ondermeer fraaie kranswiervegetaties voor. Een aantal van deze plantesoor ten welke kenmerkend zijn voor een relatief voedselarme situatie kwamen ook in de 60-er jaren nog voor. In de loop der jaren is echter geleidelijk een voedselrijk milieu ontstaan. De voed selarme begroeiingen zoals Veenmos vegetaties zijn daardoor sterk in om vang en kwaliteit achteruitgegaan. Als belangrijkste oorzaken voor deze ontwikkeling kunnen worden ge noemd: Guanotrofie oftewel een moeilijk woord voor bemesting door vogels (Wilde eenden en Houtduiven) Peilbeheer (wisselingen in waterpeil en inlaat vuil Rottewater) Aanplant Zwarte els (bindt stifstof uit de lucht, waardoor verrijking op treedt). Vegetatie-successie (op slag van Els, Berk, Eik, Lijsterbes). Dit alles heeft geleid tot een 'matige' waterkwaliteit en een sterke verondie- ping van de plassen en sloten. Op de bodem is een dikke laag ontstaan van afgestorven algen, blad en vogelmest. Als gevolg hiervan komen vrijwel geen hogere planten meer voor. Op het land is op de meeste plaatsen alles overwoekerd, door opslag van bomen, en braam. Aangezien een nieuw beheersplan moest worden opgesteld als leidraad voor het nu en toekomstig handelen is de hele situatie opnieuw bezien. Oude doelstellingen zijn aangepast om de bijzondere waarden beter te behou den. Als hoofddoelstelling is geformu leerd het in standhouden en verbete ren van de gevarieerde levensgemeen schappen passen bij het 'vergraven laagveenkarakter'. Essentieel hiervoor is een laag niveau van voedselrijkdom van bodem en water. Het kan hiervoor noodzakelijk zijn Eenden te verjagen wanneer te veel bemesting dreigt die niet tijdig kan worden weggebaggerd. Met an dere woorden de faune wordt zoveel mogelijk beschermd mits geen af breuk wordt gedaan aan de handha ving van de bijzondere flora. Dit nieuwe beheersplan is eind 1985 gereed gekomen. Het behelst in grote lijnen de navolgende werkzaamhe den: baggeren van plassen en slo ten (eenmaal in de 5 a 7 jaar); on- doorlaatbaar maken van kade langs het fietspad; kappen en ruimen van opslag (tien-jarenplan). Nadat deze werkzaamheden waren goedgekeurd door het bestuur van het recreatieschap Rottemeren is zo snel mogelijk met de voorbereiding begonnen. Direkt na de voorbereidin gen is een afweging gemaakt of met name het baggeren direkt, dus in hel broedseizoen zou aanvangen, of later. Gezien het grote belang voor een snel herstel van de voedselarme situatie, is gekozen voor een direkte start mede gezien de waterdiepte welke zo gering was dat vrijwel zeker botulisme zou ontstaan onder Eenden. Beter een en keling verstoord dan tientallen ver moord! Het is te verwachten dat het baggeren nog 4 a 5 weken zal duren. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot deheer J.C. v.d. Tang, van het Recreatieschap Rot temeren, telefoon 0 1 892-12233. hoofdredacteur bij het weekblad Else vier is, ontworpen. Hetzelfde em bleem verschijnt als opdruk op het nieuwe clubblad. Ook op de ludieke afrastering met reklameopschriften komt het embleem als herkenningste ken. Deze wordt bij Phaff bedrukt. SPONSORS Een trainer, een clubblad, een afras tering, dat kost geld! Een klein jaar is men bij ZTTC met de plannen bezig geweest. Vier sponsors zijn er gevon den, nl. Boevé loonwerk en spitbedrijf, Van Dongen-Perdijk makelaardij, Phaff plastic drukkerij en v.d. berg mode. Ad: "Zij betalen twee jaar lang een bijdrage om de trainer te bekosti gen. Boevé zijn zoon is lid van ZTTC, Van Dongen Perdijk is oud-lid van de vereniging en Phaff en v.d. berg mode waren gewoon bereid mee te werken. Er zijn heel recentelijk nog contracten hiervoor afgesloten. We zijn heel erg blij met deze sponsors. Blij met de toe loop van leden van vorig jaar 35 tot nu 55. Ook tevreden en dankbaar over de ouders van de jeugdleden die be reid zijn om per toerbeurt de jonge ren naar competitie-wedstrijden el ders te vervoeren. We geloven vast dat er het aanstaande seizoen nog meer leden komen. Die mogelijkheid is er. Maandagavond wordt vaste trainings avond, terwijl vrijdagavond en zater dagmorgen, zoals nu ook al het geval is, competitie en recreatie gespeeld kan worden." De plaats waar deze wel zeer flitsende sport wordt beoefend is de sporthal van Swanla'"Een goede accomoda- tie en relatief goedkoop ten opzichte van andere gemeenten" vindt het be stuur. Wie lid wil worden van deze ac tieve club behoeft er ook geen boter ham minder om te eten: de contributie voor de senioren bedraagt f 125,- en voor de junioren f 75,- per jaar. (speelt men competitie dan wordt dit bedrag iets hoger, omdat er Bondsgeld moet worden afgedragen door de vereni ging). BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL 01803-2806. 29 mei 1986 Molenviergang 2 2761 BK Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6