DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Zwemvierdaagse De Koornmolen Woord en Daad Burgemeester en wethouders van Moerkapelle nodigen kandi daten uit te solliciteren naar de funktie van: ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER voor 12 uren per week (3 ochtenden) TAAKINHOUD: -de te benoemen funktionaris zal belast worden met het uitvoe ren van baliewerkzaamheden voornamelijk betreffende rijbewij zen en paspoorten, d.w.z. de gehele administratieve afhande ling van aanvraag tot en met afgifte. Daarnaast dienen kandidaten de bereidheid te hebben andere op de afdeling (algemene zaken) voorkomende werkzaamhe den te verrichten. FUNKTIE-EISEN: -kandidaten dienen in het bezit te zijn van een middelbare schoolopleiding -kandidaten dienen te beschikken over goede contactuele eigenschappen. SALARIS: -afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring kan een maximum salaris geboden worden van f 810,- bruto per maand. INLICHTINGEN: -inlichtingen worden tijdens kantooruren verstrekt door het hoofd van de afdeling de heer C.A.H. Oosterhoff, 01793-1940. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatiebrief binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan burge meester en wethouders van Moerkapelle, postbus 2, 2.750 AA Moerkapelle. Hertaxatie Onroerend-goedbelastingen De onroerend-goedbelasting in onze gemeente is in 1977 inge voerd. Evenals in veel gemeenten in Nederland worden deze belastin gen in Moerkapelle geheven met als grondslag de waarde, welke aan het onroerend-goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. Op grond van wettelijke bepalingen dient deze grondslag één maal per 5 jaar te worden herzien, met andere woorden: dient de waarde opnieuw te worden vastgesteld. Aangezien dit in onze gemeente voor het laatst in 1981 heeft plaatsgevonden ten behoeve van de belastingjaren 1982 tot en met 1986, dient in de loop van 1986 de waarden van al het daar voor in aanmerking komende onroerend-goed in onze gemeen te opnieuw te worden vastgesteld ten behoeve van de belasting jaren 1987 tot en met 1991. In verband hiermede is onlangs een begin gemaakt met het op nieuw taxeren van het onroerend-goed binnen onze gemeente. Evenals in 1981 zullen deze werkzaamheden worden uitgevoerd door medewerkers van de Stichting voor Kadastrale en Finan ciële Administratie KAFI. Kennisgeving en bekendmaking HINDERWET Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken, op grond van het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van: H. Blonk c.v. te Moerkapelle, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in gebruik hebben van een aftappunt voor autobrandstof (benzinepomp), gelegen aan Bredeweg 35. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot 13 september 1986, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij het college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jgc. van der Spek. A-W- Lips. Woonruimte-adviescommissie In de gemeente Moerkapelle is werkzaam een woonruimte adviescommissie, die onder andere tot taak heeft het college van burgemeester en wethouders te adviseren omtrent woonruimte aangelegenheden, waaronder te rekenen valt het toewijzen van gemeentelijke huurwoningen. In de commissie dienen zo mogelijk zitting te hebben vertegen woordigers van instellingen of groeperingen zoals kerkgenoot schappen en maatschappelijke hulpverleningsinstellingen. Voorts dienen de leden aangemerkt te kunnen worden als ver tegenwoordigers van huurders en huiseigenaren. De commissie komt in de regel éénmaal per twee maanden (de eerste maandagavond van de even maanden) in vergadering bij een. Tijdens zon vergadering wordt een spreekuur gehouden waarin een ieder zijn/haar huisvestingszaak aan de orde kan stellen. In de raadsvergadering van september a.s. worden de vijf leden van de commissie benoemd. Een ieder die belangstelling heeft voor het lidmaatschap van de commissie kan zich tot uiterlijk 1 september a.s. bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 2, 2750 AA Moer kapelle, opgeven. Regeling scholingsbijdragen De provincie Zuid-Holland kan scholingsbijdragen verlenen aan Zuidhollanders die in Nederland een op een beroep gerichte op leiding volgen. Voor opleidingen waarvoor op grond van een rijksregeling toelagen kunnen worden verleend, verstrekt de pro vincie géén scholingsbijdragen. Zij die voor een provinciale scholingsbijdrage voor het cursus jaar 1986/1987 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval vóór 1 december 1986 bij de pro vincie een aanvraag indienen, ook als de studie na die datum aanvangt. Deze sluitingsdatum geldt niet voor schriftelijke- en part-time opleidingen, die tenminste tweemaal per cursusjaar aanvangen. Voor deze opleidingen kan een aanvraag worden in gediend tot 3 maanden na aanvang van de studie, doch uiterlijk tot 1 september 1987. Daarna is het voor het cursusjaar 1986/1987 te laat. Een aanvraagformulier en folder met nadere informatie zijn ver krijgbaar bij de vierde afdeling van de provinciale griffie, Jan van Nassaulaan 26 te 's-Gravenhage (telefoon 070-116611 van 14.00- 16.00 uur) en bij de gemeentesecretarie. Meerjarenplan sociaal cultureel werk Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat gedurende één maand vanaf 13 augustus 1986 ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ontwerp-meerjarenplan sociaal cultureel werk. Dit plan bevat de namen van verenigingen/instellingen die in het kader van het sociaal cultureel werk voor een subsidie in aan merking worden gebracht in de jaren 1987 en 1988. Gedurende de tervisielegging kunnen bezwaren tegen het ont werp-meerjarenplan bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Moerkapelle, 13 augustus 1986, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. RAADSVERGADERING 26 AUGUSTUS 1986 TE 19.30 UUR. Afgegeven bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 13 augustus 1986 bouwvergunning afgegeven aan: - L. Kooijman, Klaproosstraat 17, voor de plaatsing van een blok hut bij voormeld perceel -P.J.M. van der Meer, Klaproosstraat 19, voor de plaatsing van een blokhut bij voormeld perceel -1. van der Knijff/J.A. Regters, Hollevoeterlaan 49 en 50, voor het plaatsen van een berging bij voormelde percelen. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornelis, zoon van: Bregman. Marinus en Lindhout, Janna M. op 27 juni 1986 Johannes Comelis, zoon van Bukman, Cornelis en. van Est, Maria J., op 14 juni 1986. GEHUWD. van Hagen, Jacob en. Marck. Ingrid N., op 8 augustus 1986. NATIONALE ZWEM Van 18 t/m 22 augustus kan men weer meedoen - met het hele ge zin - aan de Zwemvierdaagse. 5 dagen waarvan er 4 gezwommen moet worden. Maandag t/m don derdag kan er gestart worden tus sen 16.00 en 19.30 uur. Eerder starten is niet mogelijk. Vrijdag de laatste zwemdag kan men tot 18.30 uur starten. Kinderen tot 10 jaar zwemmen 250 meter (10 baantjes) en 10 ja rigen en ouder zwemmen 500 meter &20 baantjes) in het diepe bad. Deelnemerskaarten kunnen v.a. heden aan de kassa gekocht worden. Om de lange wachttijden van de eerste zwemdag tegen te gaan zal er donderdag 14 en vrij dag 15 aug. een extra kassière aan de kassa zitten om uitslui tend deelnemerskaarten te verko pen. Men kan terecht tussen 15.30-19.30 uur. Kinderen tot 16 jaar betalen 5,40 en 16 jaar en ouder f7,20. Abonnementen en tienbaden- kaarten zijn voor deelname niet geldig. Naast het maxi damspel en een maxi sjoelbak zal er tijdens deze dagen ook een maxi schaak spel aanwezig zijn. Dus vermaken kan men zich altijd. Natuurlijk worden weer veel deelnemers ver wacht. Nog enkele aanwijzingen: het water mag tijdens het zwem men niet worden verlaten. Wel mag- als men moe is-even aan de kant in het water gerust worden. Aan de lijnen die in het water lig gen mag men zich niet voorttrek ken. Voor inlichtingen even bellen: 01802-1860. WAMMMVWIMIMVVVVVWt I Zoals wellicht bekend, probeerde het comité Benthuizen, Moerka pelle, Zevenhuizen en Zoeter- meer van de Stichting Woord en Daad f 15.000,- bijeen te brengen in het seizoen '85-'86. Dit bedrag was bestemd voor een project in het kader van de preventieve ge zondheidszorg op Haïti en is beter bekend onder de naam "melk- project". Eén dezer dagen kon het comité het totaalbedrag overmaken op de girorekening van de Stichting Woord en Daad in Gorinchem Het comité is blij, dat door hei houden van koor,- orgel,- en sa- menzangavonden, door het hou den van een rommelmarkt in Moerkapelle en door diverse an dere acties dit mooie bedrag tot stand is gekomen. Hoewel dit pro ject nu dus is afgesloten, hoopt het comité op ieders steun te kunnen blijven rekenen, zodat de hulpverlening op andere plaatsen en in andere vorm, door kan blij ven gaan!

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4