OPRUIMING!!!!! ÜV Coen Schiereck RECREATIE VERWEIJ GOUDEN BRUIDSPAAR K.W.F. houdt najaars-opruiming. Caravans - vouwwagens tuinmeubelen accessoires Moerkapelle bouwt aan zijn toekomst! JEUGDWEEK Adieu fam. Dc Graaf-Noteboom Koor- en samen- zangavond t.b.v. Bartiméus OVERLEDEN Moerkapelle TARZAN Aerobic bij O.S.S. Alles ZEER VOORDELIG geprijsd! bouwkundige werk zaamheden en adviezen "Meester" wordt "directeur" Fendt - Beijerland - Caravelair - Dethleffs - Award Rottekade9-2761 EAZevenhuizen Tel. 01802-3115 Hoe warm het was zal zeker oud-wethouder C. Wolff zich nog lange tijd heugen op de dag dat hij de eerste paal sloeg voor het projekt van 19 wo ningen, op 2 juli jongstleden. Net voor de bouwvakvakantie op een tropisch warme, snikhete dag, hees hij zich in een oliejas, zette de helm op en trok werkhand schoenen aan om plaats te nemen naast de kraanmachinist van de heistelling om vervolgens vakkun dig de eerste paal de grond in te slaan. Eén en ander ging overigens niet geluidloos, doch met begeleiden de oorverdovende knallen veroor zaakt door een streng rotjes die aan de heistelling bevestigd wa ren. Het project woningen, waarvoor de heer Wolff de eerste paal sloeg en die volgens directeur AP.C. Rehorst van ARW-bouwbedrijf in mei 1987 zullen worden opgele verd, omvat 12 koopwoningen en 7 huurwoningen plus een praktijk ruimte voor een fysiotherapeut. SLEUTELS De tweede officiële gebeurtenis de woningbouw betreffende, was die dag de overhandiging van sleutels aan de nieuwe bewoners van de nieuwe koopwoningen aan de Akkerweg, waarvan de be woners uitkijken op een uitge strekt grasland. De eerste twee sleutels werden overhandigd door wethouder Jac. v.d. Spek, die wethouder van volkshuisves- ti!?2JSiJJe. tamilies M.C Zijder- herenhuizen. mwvwwmmwmmmaammmmwiwmmwwwvwwimmmimmmm Donderdag 31 juli was het 50 jaar geleden dat Pieter van der Sluis en Dirkje Den Outer elkaar in het Nieuwerkerkse gemeentehuis het ja woord gaven. Het bruidspaar, dat nog in redelijk goede gezondheid verkeert, woont sinds november 1954 in Moerkapelle. hand - met drie kinderen, en J.H. Popijes - met hetzelfde aantal kin deren, konden als eersten naar binnen. Helaas moeten de toekomstige bewoners van de huurhuizen, die oorspronkelijk gelijktijdig zouden worden opgeleverd, nog even op de sleutel wachten. De huizen zijn nog niet helemaal gereed en van wege de bouwvakvakantie moe ten zij tot september wachten. Wethouder Van der Spek memo reerde in een korte toespraak de geschiedenis van de dorpsuitbrei ding in het plan Wilde Veenen. Het is de bedoeling in een later stadium ook het grasland aan de andere kant van de Akkerweg te bebouwen. Maar daarover moet nog 'zwaar' onderhandeld wor den met een aannemingsbedrijf, dat de grond daar in bezit heeft" alsdus de wethouder. Dit perceel grond is eigendom van het bouwbedrijf Vreeswijk en Koebruggen. Dit bedrijf had ook de gronden, waarop de nieuwe begraafplaats gerealiseerd wordt, in eigendom. De gemeente Moer kapelle heeft met deze firma een grondruil aangegaan, terwijl het bouwbedrijf grond naast de singel bij het bejaardentehuis heeft aan gekocht voor de bouw van enkele Voordien woonde het in Boskoop Hier was de heer Van der Sluis werkzaam bij een firma die hooi bergen bouwde en was vanwege die werkzaamheden doorgaans van maandag tot zaterdag van huis. In Moerkapelle werd hij later vrachtwagenchauffeur, welk be roep hij ruim 26 jaar uitoefende. Het echtpaar kreeg twee dochters die op hun beurt weer voor 9 klein kinderen zorgden. Inmiddels zijn er ook al 8 achterkleinkinderen. Alhoewel het bruidspaar nog in het bezit is van een auto en de 74- jarige bruidegom nog graag chauf feurt, beleeft zijn 3 jaar jongere bruid aan autorijden geen plezier. Ze zijn nog nooit op vakantie ge weest en de enigy uitstapjes die gemaakt worden zijn die naar de dochters of naaste tamilieleden. Als organisator van zangconcer ten ten bate aan Bartiméus te Zeist, voor blinde en slechthoren de kinderen van 0 t/m 6 jaar die thuis door docenten van Bartimé us worden begeleid en voor deze begeleiding geen rijksgelden ont vangen, wordt op 5 september a.s. een koor- en samenzangavond gehouden in de ned. Herv. kerk te Moerkapelle. Medewerkenden: Chr. gemengd Zangkoor Sursum Corda olv Theun Groen en het tienerkoor De Zangvogels olv Eve line de Mik. Pianist: Chris Stel- laard en organist: Peter Verweij. Toegang vrij. Aanvang 20.00 uur. De collecte is in z'n geheel voor Bartiméus. VMWMVWMMWWMWMWAMM Dagelijks worden zij gezelschap gehouden door hun hondje die naar de naam 'boefje' luistert. Geen van beiden heeft in het vere nigingsleven gezeten, alhoewel de heer V.d. Sluis wel graag en trouw klaverjast. Zijn vrouw blijft liever thuis bij de tv. Burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle bezocht in gezel schap van zijn vrouw het gouden bruidspaar op hun huwelijksdag, in hun woning aan de Raadhuis straat 49. Namens het gemeente bestuur boden zij hartelijke geluk wensen aan vergezeld van een grote levensmiddelenmand. 's-Avonds werd er feest gevierd ten huize van de aan het West- land wonende dochter. //?*8ouwi* Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Moerkapelle - De collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds zal gehouden worden van 25 aug. t/m 6 sept. a.s. Gaarne nog enke le dames of heren die een paar uurtjes voor ons willen collecte ren. Ben dan svp voor 17 aug. naar: Mevr. A. Kadiks, tel. 2187 of Mevr. H. Bakker, tel. 2836. Op 82-jarige leeftijd is overleden de heer H. Paul, mede-oprichter, oud-voorzitter en ere-lid van de landelijke rijvereniging en pony club De Eendrachtruiters, die bin nenkort het 40 jarig bestaan hoopt te vieren. met 's morgens ruim 200 kinde ren en 's avonds ruim 100 jon geren Maandag 4 augustus was het zo ver...de jeugdweek. Voor veel kin deren de klapper van de vakantie. Allemaal gezichten vol verwach ting: wat zullen we dit jaar weer allemaal gaan doen! Nadat alle kinderen voorzien wa ren van een gekleurde hanger, mochten ze naar binnen. In de grote zaal vielen gelijk de grote let ters op die het thema vormden: Ga niet alleen door het leven! Iedere dag werd aan de kinderen een geschiedenis uit de Bijbel ver teld, waarin dit thema centraal stond. Er werd ook vele en ethousiast ge zongen, waarbij de muzikale bege leiding niet ontbrak. Op maandag, woensdag en vrijdag waren er voor de kinderen allerlei opdrach ten in het dorp te doen, waarbij er allerlei figuren rondliepen. Op dinsdag en donderdag bleven de kinderen voor sport en spel bij het dorpshuis. Vrijdag was voor veel kinderen de grote dag. De Bijbel vertelling werd gedaan in de vorm van een dia-klankbeeld. Tot ie ders verrassing kwam Sukkeltje weer terug van zijn reis om de we reld. Op handen en voeten en ver telde van z'n avonturen die hij be leefd had. Van eieren uitbroeden in Barneveld tot een bezoek aan z'n tante in Marokko toe. Hij had ook liedjes gehoord, die hij, zoals altijd, niet onthouden kon. Maar ja, daar ben je dan ook een suk keltje voor. Gelukkig wisten de kinderen het nog, en zongen het hem voor. Opeens dacht hij weer aan z'n opa en aan de schoen die hij van hem gekregen had, die was gestolen in Moerkapelle. Geluk kig hebben de kinderen de die ven gevonden en de schoen weer opgegraven uit een zandbak. Sukkeltje was weer helemaal ge lukkig. Hij nam afscheid onder luid gejoel. Als feestelijke afsluiting waren er natuurlijk ook de pannekoeken, gebakken door vele moeders. Moerkapelle geurde van de bijna 1800 pannekoeken, 's Middags werd er een stukje opgevoerd: wie niet weg is, is gezien! Voor de jeugd van 13 jaar en ouder was er elke avond een gevarieerd pro gramma. Dmv van zang, film, spel en meditaties werd er gestalte ge geven aan het thema van deze jeugdweek. Eén van de hoogte- punten was wel de woensdaga vond. Toen werd nl. het spel Jenopoly (jeugdweek-monopoly) gespeeld. In groepjes gingen de deelnemers het hele dorp rond, want er werd met echte straten gewerkt. In heel het dorp werden huizen en hotels gebouwd, en ook de gevangenis ontbrak niet Ook de andere programma-onderde len waren zeer de moeite waard. Door een gastspreker werd op donderdag de bijbelse boodschap van het jeugdweekthema wat ver der uitgediept. Na een heerlijke strandwande ling met strandvuur, waarbij ook het thema op creatieve wijze werd uitgebeeld in zand en schelpen, was ook de jeugdweek 1986 weer voorbij. De organisatie kan terug zien op een zeer geslaagde laatste vakantieweek. MmWWMWMMWWWVWWMAM Moerkapelle - Op dinsdag 12 en donderdag 14 aug. beginnen de lessen weer. Hieronder volgt de in deling van de lessen: Dinsdag: 15.30-16.30 uur meis jes 6-7-8 jr, 16.30-17.30 uur: meisjes jazz; 17.30-18.30 uur: meisjes 9-10-11 jr; 19.30-20.30 uur aspirant dames; 20.30-21.30 uur dames; 21.30-22.30 uur he ren. Donderdag: 16.15-17.15 uur: kleuters; 17.15-18.15 uur jon gens A; 18.15-19.15 uur jongens B; 19.15-20.15 uur: dames seni oren. Het zal je maar gebeuren dat je geboeid door politieagenten meegevoerd wordt door het dorp en daarna weerteruggebracht wordt naar de school waar je acht jaar lang lesgaf en die je nu op deze manier 'vaarwel' wil zeggen. Perplex sta je als de hele school naar buiten is gestroomd en daar ineens ook burgemees ter Lips naar voren komt. Rondom je, zie je spandoeken waarvan de tekst je ontgaat omdat je vastgemaakt wordt aan de vlagga- mast van het schoolplein. Eén tekst blijft je bij: "U naar Delft, we leren nu maar de helft". Gelukkig bleek het allemaal een grap en maakte burgemeester Lips het lijdend voorwerp: Frank de Graaf, met sleuteltjes die hij tevoorschijn toverde, los uit zijn benarde situatie.... Als aandenken kreeg hij van Moer kapelle's eerste burger een gravu re van de gemeente Moerkapelle. Dit was overigens niet het enige cadeau...daar zorgden de leerlin gen van de school, de ouders en de collega's wel voor....O,a. een complete reportage van foto's waarvan Frank en zijn vrouw Ine ke het bestaan zelfs niet vermoed den- De laatste donderdag in juli reed de verhuiswagen voor aan het Schieland en daarin verdwenen alle meubels en spullen van het echtpaar, terwijl de drie (leuke) kinderen bij hun ouders in de auto stapten. Voor Wilko van zeven en Daniël van vijf en Willemieke van bijna, drie jaar zal het best wel even wennen zijn in Delft. Ook voor meester Frank die daar m.i. v. 1 augustus directeur van een zes- klassige basisschool werd SOLLICITEREN Toen op woensdagmiddag 8 okto ber bij een fris windje en een schraal herfstzonnetje de eerste paal de grond in werd geslagen voor de woningen die op 2 juli jl. werden opgeleverd aan de Akker weg, behoorde Frank de Graaf daar tot één van de toeschou wers. Voor en achter op zijn fiets zat een kind. "Komt u ook daar te wonen?" vroegen we hem. "Nee hoor" ontkende hij "ik ben niet voornemens m'n hele leven in Moerkapelle te blijven wonen en werken....niet dat ik niet van Moer kapelle hou hoor, integendeel", lachte hij (hij wilde, zo begrepen we, meer dan onderwijzer zijn, wat niet verwonderlijk is omdat hij een goed manager is) Thuis, net voor de verhuizing, hebben we nog een gesprek met het hele gezin. De kinderen knik ken braaf 'ja' als we vragen of ze het leuk vinden om te verhuizen en dartelen dan weer rond tussen de keurig in het gelid opgestelde verhuisboxen. Ondanks het zicht bare inpakken is het keurig netjes. "Dat is echt Frank" lacht Ineke "hij is zo systematisch". WWWWWMWWWWWWM' Donderdagmiddag 14 augustus start de gymnastiekvereniging O.S.S. met de lessen aerobic-dan cing. De lessen worden gegeven door Leona Brandse in de peuter speelzaal van dorpshuis Swanla. Het lesprogramma ziet er als volgt uit: voor dames: 14.15-15.15 uur; voor meisjes c.q. jongedames: Beiden zullen met plezier op de Moerkapelse tijd terugkijken. Im mers hier werden hun drie kinde ren geboren, was hun eerste huis na hun huwelijk, acht jaar gele den en hier kreeg Frank z'n eer ste baan aan de Rehobothschool. Ineke was toen nog secretaresse. Beiden waren actief in de gemeen te: samen lid van het gemengde christelijke zangkoor Sursum Cor da, als gevolg van een uitvoering op Hervormingsdag toen ze nog maar pas in Moerkapelle woon den. Teun Groen, de dirigent ken de Frank al uit Den Haag vanaf toen hij nog een kleine jongen was. "We kozen bovendien voor Sursum Corda vanwege de moei lijker stukken die we zongen." Frank trad herhaaldelijk op als so list, terwijl hij ook dirigent was (hij heeft diploma's) van het meisjes koor Nethanja en het gemengd jeugdkoor Asarela. De nieuwe di rigent van dit koor is mevrouw Eggebeen uit Moordrecht. Jonge Ichtusklanken in Boskoop, waar van Frank 4 jaar dirigent was, heeft nog geen opvolger. Bovendien waren ze beiden actief in het kerkwerk voor de Geref. Gemeente. Ineke o.a. voor de op pasdienst. Ook voor de school was ze graag bezig. Zo kwam mede door haar toedoen de schoolkrant driemaal per jaar tot stand. "We doen dat allebei graag hoor, plaatjes verza melen en de lay-out verzorgen" lacht Frank, de nieuwe directeur van de dr. Maarten Lutherschool te Delft. Beiden zullen gemist worden in Moerkapelle, waar ze als sympat hiek bekend staan. Andersom zal dat ook zo zijn. Meester de Graaf: "In Moerkapelle is er ruimte om iets te doen voor de samenleving. Wat je ook deed, een actie voor Woord en Daad, of je inzetten voor een muziekcorps bij de au bade, of een verzetstentoonstel- ling, het werd altijd gewaardeerd." HWWWMWWWWWWWWW 15.30-16.30 uur. Afhankelijk van het aantal deelnemers zal worden bekeken of de meisjesgroep ver deeld kan worden in twee groe pen. (bijv. 8 t/m 11 jaar van 15.30 -16.30 en 12 t/m 16 jaar van 16.30-17.30 uur). De aerobic lessen voor dames op de dinsdagavond blijven natuur lijk gewoon doorgaan. Voor nadere informatie: telefoon 01802-2129.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6