Gemeente Zevenhuizen Voor begrafenissen C.H. DE VRIES Kerkdiensten jonge medewerkers Welk moment POLO'S 8 kleuren f29, BLOUSES f 69,- MEDEWERKER HENGELSPORT Biologisch tuincentrum aan de Zuid- plasweg 'NATUURLUCK' Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Collecteschema voor goede mode hoeft u niet ver kom eerst eens kijken bij De nieuwe HERFSTKOLLEKTIE komt nu al bij ons binnen: Grote kollektie JUMPERS vanaf f85,- Komt u gauw eens langs, de koffie staat klaar! GEVRAAGD: op rozenkwekerij. GEVRAAGD: (part-time) voor paprika-oogst Jan Ottevanger bijna zeker kampioen HÈT weekblad voor Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle? DE DORPSKRANT! In de periode van 3 tot 13 augustus 1986 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -het bouwen van een loods op het perceel Nijverheidscentrum 18; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift in gevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOREN: Vente, Rianne Martine. doch ter van: Vente, Adrianus J. en: Havenaar, Elisabeth J„ op 3 augustus 1986. Heijnen, Aletha Leanne. doch ter van: Heijnen, Paulus H. en: Koekkoek, Anna M.T., op 5 augustus 1986. OVERLEDEN: Keijzer, Willem, oud 71 jaar, op 6 augustus 1986. Paul, Hendrik Johannes, oud 82 jaar, op 9 augustus 1986. GEHUWD: Moerman, Eric en: van Schie, Elizabeth Adriana Cornelia, op 8 augustus 1986. Donderdag 21 augustus 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 25 augustus 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën Aanvang 19.30 uur. Donderdag 11 september 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. 21 tot 23 augustus 1986: geen collecten. 25 augustus tot 7 september 1986: Kon. Wilhelmina Fonds. Soms sta ik - in gedachten - op het immens grote strand en zie de mens als kleine, minuscule korrel zand, die af moet wachten welk moment een roller uit de zee trefzeker naar de kust voert, overspoelend aan de ree. Daar spat hef al uiteen. Het voert terug vanwaar het kwam. Hier en daar mis ik een korre! die de branding met zich nam. Zoals een goede buur, die voor de roller kwam te staan en alle houvast los moest laten - niet mocht verder gaan. Van verre komen langzaam nieuwe golven naar het strand, steeds weer overspoelend de miljoenen korrels zand. Opstandigheid duikt op; de machteloosheid zwelt. De ene mens moet toezien hoe de ander wordt geveld. Aan haar die nu alleen blijft, is de taak om door te gaan. De priem van het verdriet - de leegte, zij moet het ondergaan. Ik hoop, wanneer zij door de loutering wordt overmand, dat zij zich vast kan grijpen aan een toegestoken hand. Corrie van Nierop. Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen Voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. FASHION FLAIR - Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen ZEVENHUIZEN - 24 augustus Herv. kerk: 10.00 uur ds. H. Gaasbeek; 19.00 uur ds. Z. de Graaf, Hazerswoude. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. A. van Eijk. Geref. kerk: 9.30 uur ds. A.J. Krol, Gorinchem; 18.30 uur ds. J.P. Prins. Den Haag. Vrijz. herv.: 19.00 uur ds. P. v.d. Laarse. Soest. MOERKAPELLE Herv. kerk: 9.30 en 18.30 uurds. J. Harteman. Geref. gem.: 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. MEDISCHE DIENSTEN 23 augustus: dokter R L. War- naar. Dorpsstraat 12, Bleiswijk. tel. 01892-12500. 24 augustus: dokter W.J. van Bruggen. De Wielewaal 20. Zeven huizen, tel. 01802-1783. B. Steenbergen. Nrd. Dwarsweg 78a - Zeven huizen - Tel. 01802-1182 Bukman Moerk Zijde 19 - Moerkapelle TEL 01793-2819 In de zomeravondcompetitie van Hengelsportvereniging Zeven- huizen/Moerkapelle zijn de 4e en 5e wedstrijd in getallen omgezet. Over de 4e wedstrijd valt niet veel te zeggen. Hij werd gewonnen door Adriaan van erk met 150 gram. Hij was nl. de enige die een visje wist te vangen. De 5e wed strijd was daarentegen een stuk interessanter. Deze vond plaats in de Rotte bij het gemaal "De Kooi" op 30 juli. Een totaal van 28 kg. is al mooi, maar als er dan één is die 7 kg. in zijn eentje vangt en die persoon al nummer één stond in de lijst dan heb je toch een goede wedstrijd achter de rug. vooral als je precies die ene persoon bent. Die persoon is dus Jan Ottevan ger, en door deze 7 kg. op te tellen bij de bijna 7 kg. van de le wed strijd plus nog een beetje kom je op ca. 16 kg. en een bijna onmo gelijke taak voor Jelle Wiersma en Jan Breedijk. die 2 en 3 staan, om te proberen hem in te halen. De top tien van het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. J. Ottevanger, 16.150 gr.; 2. J. Wiersma, 9.275 gr; 3. J. Bree- dijk, 7.775 gr; 4. E. Breedijk, 6.000 gr.; 5. M. Huisman, 4.500 gr.; 6. W. v. Erk, 4.050 gr.; 7. C. Brands, 3.025 gr.; 8. D. Bazen, 2.825 gr.; 9. J. Verschoor. 2.750 gr.; 10. N. Potze, 2.350 gr. MCCOOOSOOOOGOSOCCOCOO! jQOSoeaaoaeflfle^iygq^Qj, De consumentenkring heeft de zaken overgedaan aan het biologisc- tuindersbedrijf 'Natuurluck' aan de Zuidplasweg. Dit bedrijf heeft ee- nieuwe eigenaar, want Arie en Anja Clazing zijn vertrokken voor een re; met paard en wagen door nederland. Momenteel houden ze ergens: Brabant verblijf waar ze drie maanden bij een boer hebben gewerkt Hut opvolger is hun stagière, de 25-jarige René van der Horst uit Rotterdam Betekent dit dat de Consu- mentenlying niet meer be staat? "Neen, zegt Fred de Beu kelaar, die 8 jaar geleden de op richter ervan was. "De Consumen tenkring blijft een beheersfunctie houden en steunt het tuindersbe- drijf. Met de zakelijke kant heeft men niet meer te maken, dit vormt een aanvulling op zijn inkomen". Bestaansgeschiedenis Consumentenkring Hoe en waar is de kring begon nen? We zijn destijds aan huis bij de fam. Mol begonnen, toen von den we onderdak aan de Twee manspolder (De Schalm), daarna in het pand, waarin nu Jabé ge vestigd is. Na de brand kregen we het voormalige kantoor van Boo- de toegewezen aan de Dorps straat, wat nu allang weer afge broken is en op welke plaats het Raadhuishof verrezen is. Na nog een poosje boven de skapsalon van JM Haarmode te hebben ge zeten, bood De Zilverberk uit komst, om tenslotte, zo wij hopen, definitief hier te worden onder gebracht bij 'Natuurluck' Naar de biologische groente-winkel "Dat was bijna een aanrijding" be denken we met schrik, als we toch wel rustig afremmen voor de bio logische groentewinkel 'Natuur luck' aan de Zuidplasweg. René, de vriendelijk ogende groente- kweker beaamt de moeilijkheids graad van de inrit H'J hoopt van ganser harte dat er nooit onge lukken zullen gebeuren.... We hebben een gesprek met hem naar aanleiding van het tele foontje van Fred de Beukelaar die ons opmerkzaam maakte op de nieuwe tuinder aan de Zuidplas weg. Hij is er bepaald niet de eni ge, want vlak naast hem groeien de groenten op het volkstuinen complex, naar een overweldigen de oogst. Ook de gewassen op de grote tuin van René tieren welig. Keurig in het gelid staan de mais- planten, de tomatenplanten, sla. bonen, koolrabi, bieten en andere groenten: "Ik heb wel 50 gewas sen, van de normale bekende, zoals sla, andijvie en kool tot snij bonen, peulen en broccoli" lacht René als we bewonderend z'n tuin bekijken. Het onderhoud vergt veel werk en er moet strijd geleverd worden tegen het onkruid. In een schuur tje achter de winkel zijn twee da mes en een teener bezig met het sorteren van snijbonen. Het blij ken z'n moeder, tante en zus te zijn, die de bonen klaar maken voor de veiling. "Er is momenteel zoveel aanbod van biologische tuinders aan biologische winkels dat ik het op die manier niet ka raak. Ik heb zoveel bonen. Daar om veil ik ze". VAN DE TUIN NAAR DE WINKEL Voor het winkeltje staat een bot: en erboven hangt een ouderwet se klepelbel. "Ik ben in de tuin. Be maar. René" staat er op een schoolbord. Inderdaad, als rené niet in de winkel is, is hij in detuir. om geen minuut onbenut te laten gaan, want veel groenten zijn rijt voor de oogst. Vooral veel vooi bijgangers - forensen uit Nieuwe; kerk en elders, wippen vaak b: hem aan om biologisch gekweel' te groenten of natuurproduktes zoals sappen, sauzen, jams of bal meel aan te halen. Tal van dorpe lingen bestellen wekelijks ook bit logisch brood, dat in de Bliksunt bakkerij in Kinderdijk wordt ge bakken en doen dat in de diep vries....René verkoopt niet alleet produkten van eigen grond, mar ook van andersmans, ja zelfsbu- tenlands, zoals onbespoten bana nen en perziken. Men moet vo« deze produkten dan ook aanzien lijk meer betalen. "Dat is met® groenten niet zo hoor" verzeker René "alleen m'n peen is dar- der." René die in de week aliee' de winkel runt, wordt op zaterdag bijgestaan door z'n vriendin, k in de week een betrekking heer. Zodoende kan hij op zaterdag ongestoord in de tuin werken OPLEIDING Door z'n opleiding heeft hij bes- aardig veel verstand van het bio logisch kweken van groenten, h studeerde bosbouw en cultuur rechniek in Arnhem en kreeg er' -ageplaats bij de biologische, riam'sche kwekerij Dageraad Capelle a.d. IJssel, opgeze: doe; de gemeente. Hij kwam toenvoo: het eerst in contact met de biolo gische landbouw. Aldaar weik zaam kreeg hij permissie om aï het studiecentrum Kraaybeeke: hof in Driebergen cursussen tel gen voor de biologisch dynamic tuinbouw. Deze cursussen ware doorgaans seminars van enk# dagen. Toen in 1984 de subsid kraan dicht werd gedraaid en a Dageraad verdwijnen moest zocht René naar een geschfc werkkring, terwijl hij bezig zijn studie af te ronden. Bij Arie' Anja Clazing kreeg hij weer# nieuwe stageplaats. Het biolo gisch centrum in Zevenhuizo droeg toen nog de naam De de biet". Omdat hij aan het co- paar had gevraagd deel te iw$- hebben aan het bedrijfje, kwam* zij met het voorstel over te men, daar zij liever met paarc f- huifkar de wijde wereld introk»

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2