leerling-verkoopster ~2TE H.J. ESHUIS DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS e>&& Agenda raadsvergadering Op 26 augustus 1986 om 19.30 uur komt de gémeenteraad. Bij een. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld: -Opening -Vaststelling van het verslag van de vergadering van 24 juni 1986 -Ingekomen stukken -Mededelingen -Voorstel inzake het van toepassing verklaren van de Regeling geldelijke steun ouderen bij verhuizing en intrekking bestaande verordening -Voorstel tot vaststelling van de planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbetering 1987 tot en met 1991 -Voorstel tot het niet uitbreiden van het aantal openbare scholen in Moerkapelle - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het aanbrengen van openbare verlichting langs een gedeelte van de Juliana- straat nabij de kruising met de Zesde Tochtweg - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een voet-fietsverbinding tussen de Oranjestraat en het dorpshuis "Op Moer" -Voorstel tot ruiling van grond aan de Oranjestraat - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het inventariseren en het opstellen van een beheersplan openbaar groen -Aanbieding van de ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1987 -Comptabiliteit - Rondvraag -Sluiting. Open haarden en allesbranders Een eigen haard is goud waard". Een bekend spreekwoord, waarmee gezegd wil worden dat een eigen woning een waarde vol bezit is. Ook een eigen (open) haard is een waardevol bezit. Dat velen dit beamen blijkt wel uit het aantal open haarden en allesbranders dat er de afgelopen jaren is verkocht. Om te voorkomen dat met het branden van het ene waardevolle bezit (de haard), ook het andere waardevolle bezit (de woning) in de brand raakt, zijn er een aantal voorwaarden, waaraan de open haard of allesbrander moet voldoen. Deze voorwaarden betreffen niet alleen de haard op zich, maar ook het rookkanaal, de warmte isolatie, hinder- en brandgevaar voor de huurwoning enz.. Wanneer u overweegt een open haard, allesbrander of een der- elijke haard in de woning aan te brengen is het verstandig u ■erst te laten informeren omtrent de voorwaarden die van ge- neentewege (in samenwerking met de brandweer) zijn opgesteld. De voorwaarden zijn bij gemeentewerken (bouw-en woningtoe zicht) te verkrijgen, waarbij eveneens verduidelijkende tekenin gen zijn gevoegd. Bovendien is het van belang dat, wanneer u in een huurwoning woont, u toestemming van de eigenaar heeft. Voor gemeente huurwoningen moet u dus toestemming hebben van het college van burgemeester en wethouders. Wanneer u dit nalaat, is het in principe mogelijk dat u "van huis en haard verdreven" wordt. Koninklijke Onderscheidingen De algemene decoratieverle ning ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin in 1987 zal waar schijnlijk nog volgens het hui dige decoratiestelsel plaats vinden. Daar de verjaardag van de Ko ningin officieel zal worden ge vierd op 30 april 1987, zal de uitreiking van de onderschei dingen volgens de tot nu toe gevolgde gedragslijn op 29 april 1987 plaatsvinden. Vanuit de bevolking worden bij de gemeente soms voorstellen gedaan van mannen of vrou wen die naar het gevoelen van de aanvrager voor een konin klijke onderscheiding in aan merking zouden kunnen ko men. Via deze publikatie willen wij de bevolking hierop attent ma ken en daardoor de inwoners nog meer te betrekken bij dit "koninklijk gebeuren". In verband met de hiervoor geldende termijnen kunnen verzoeken of voorstellen tot 1 oktober a.s. worden ingediend ten gemeentesecretarie, afde ling kabinetszaken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Edwin, zoon van: van de Pol, Johannes en: Bakker, Vera, op 10 augustus 1986. GEHUWD: Voorwinden. Marinus en Hart, Yvonne J., op 15 augustus 1986. GEVRAAGD: 17 a 18 jaar. A&O super Boevé ■BROOD- en BANKETBAKKERIJ bij aankoop van een brood tegen inlevering van deze bon a.s. vrijdag en zaterdag: I 5 AMANDELBROODJES HALEN - 4 BETALEN!!!!! INGEZONDEN: PIT-KOLLEKTE 8 t/m 13 sept. LOVE 'TO0*0*0' vernieuwde tennisbanen Viscompëtitie Klachten verdienei een zorgvuldige} behandelingen Toneel- en thcatcr| cursus 1 *7 N 1 O Moerkapelse Zijde, Moerkapelle TEL. (na 19.00 uur): 01793-1375 Dorpsstraat 34 - Moerkapelle Binnenkort - in de week van 81m 13 september- wordt weer de lan delijke kollekte gehouden voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront: de bekende PIT-kol- lekte. Het PIT is voor velen een begrip, al zover onze herinnering strekt. Bijna 40 jaar steunt het PIT het werk van de protestantse gees telijke verzorging van de militai ren in de ruimste zin van het woord. In al die jaren kon het PIT ook rekenen op de steun van on ze samenleving, mede omdat de protestantse militaire tehuizen open staan voor iedere militair en de dominees in dienst er niet al leen zijn voorde protestantse jon geren. Steun aan het PIT was een vanzelfsprekende zaak. En dat is het nog steeds: afhankelijk van uw financiële bijdrage. De Nederlandse krijgsmacht be staat uit ca. 130.000 mannen en vrouwen, vrijwillig dienenden en beroepspersoneel; maar ook ca. 46.000 dienstplichtigen, die ten minste 14 maanden "voor eerste oefening" zijn opgeroepen. Om hen allen gaat het; onze zorg strekt zich naar hen uit, die onze vrede en veiligheid hopen te waar borgen. Velen van hen bezoeken in hun vrije tijd de protestantse militaire tehuizen (ca. 1.000.000 bezoeken per jaar). Iedereen wil 's avonds na zijn dagtaak het liefst zo gauw mogelijk naar huis. onge veer de helt van de militairen kan dat niet. Vandaar Duizenden vinden in de dominee een vertrouwde gesprekspartner (ca. 65% heeft in een enquête ge zegd prijs te stellen op geestelijke verzorging). Het vormingscen trum "Beukbergeh" wordt jaar lijks door ca. 5500 militairen be zocht. Als u dit leest vindt u mis schien dat de overheid dit belang rijke werk zou moeten betalen. Velen denken dat dit inderdaag ook gebeurt, de werkelijkheid is echter dat de overheid dit werk slecht subsidieert. Als het PIT zich voor dit werk niet blijft sterk ma ken zullen de gevolgen uitermate triest zijn: een groot aantal militaire tehui zen zal moeten sluiten; het werk van de predikanten in militaire dienst zal flink worden belemmerd; de militair zelf, om wie het alle maal draait, zal ernstig worden gedupeerd; HET GAAT OM MEER DAN GELD ALLEEN, het gaat ook om het welzijn van tienduizenden jon geren in militaire dienst. Daarom vragen wij u met klem dit werk te steunen. Mocht u de kollektebus missen: het gironr. is5163tnvPIT te Rijswijk. Voor nadere informatie: Geest brugweg 91 te Rijswijk, tel. 070- 994170. Blijdschap bij tennisvereniging Love'70 vanwege de officiële o- pening van de vernieuwde tennis banen. Burgemeester A.W. Lips komt via het luchtruim naar het sportveldencomplex om de ope ningshandeling te verrichten. De ze ceremonie zal om 14.00 uur zaterdagmiddag 23 augustus plaatsvinden. Aansluitend zal om 16.00 uur een tennisdemonstra- tie-wedstrijd worden gehouden, waarbij de bekende Nederlandse topscheidsrechter, de heer E. Sa- valle, bereid gevonden is deze wedstrijd te arbitreren. Vanwege het succes van de ge houden viswedstrijden, speciaal voor AOW-ers, VUT-ers,WAO- ers e.d., heeft Hengelsportver eniging Zevenhuizen/Moerka- pelle besloten de oorspronke- lijketwee wedstrijden om te zetten in een competitie van zes wed strijden om te zetten in een com petitie van zes wedstrijden, waar van er nu dus al twee gehouden zijn. Natuurlijk kan iedereen die er zin in heeft nu nog steeds in de wedstrijd stappen en mee gaan doen. De wedstrijden worden ge houden op donderdag 28 au gustus, 4,11 en 18 september. Het vertrek is om 7.00 uur 's- morgens, vanaf Hotel Vos. De kosten die hieraan verbonden zijn bedragen f 5,— per persoon. Tot nu toe wordt het klassement aangevoerd door W.van Erk. Hij heeft beide wedstrijden meege daan en eindigde de eerste wed strijd gedeeld tweede met W. Met selaar achter J. Verschoor. De kop van het klassement ziet er nu als volgt uit: 1. W. v. Erk, 7.300 gr.; 2. W. Metselaar, 5.950 gr.; 3. N. Potze, 4.400 gr.; 4. J. Ver schoor, 3.600 gr.; 5. A. Uitten- broek. 2.800 gr. Een bank is een dienstverlener! instelling en aan dat dienstvel nende karakter willen we ook J inhoud geven. Daarom worde! produkten van hoge kwaliteit'! wikkeld en besteden we aandacht aan een deskundige! persoonlijke advisering van o: cliënten. Voordat u gaat der, dat we onszelf op een voetst willen plaatsen: ondanks o®j goede bedoelingen kan er ooi j ons iets mis gaan. In een be l waar zoveel omgaat, kunnen l| ten worden gemaakt. Zo lopt alleen al bij de Rabobanken ;r| 13 miljoen spaar- en betaalrel ningen, waarop jaarlijks in tel meer dan zeshonderd miljoen! en afboekingen worden geadirl streerd. Uiteraard doen we eil les aan om de kans op fouten 1 een minimum te beperken. Tl is het voor bankcliënten plezi j te weten wat te doen als er! fout lijkt te zijn gemaakt, als ere! klacht leeft over de wijze I dienstverlening. Dit geldt te re! nu nog niet zo lang geleden! Geschillencommissie voor hl Bankbedrijf aan het werk is I gaan. De eerst aangewezen plaatsj een klacht te bespreken is het! gen bankkantoor. Mocht dito! leg niet tot het door de cliënt! wenste resultaat leiden, dan kif nen de bezwaren worden voo::J legd aan de directie van de ei! plaatselijke bank. Dat kan het! te mondeling, maar er zijn of formulieren beschikbaar waar! de klacht kan worden omsctl ven. Problemen die niet op pi! selijk niveau tot tevredenheid! nen worden afgehandeld, kuniij worden doorgeleid naardecerl le, landelijke klachtendienst 3 elke bank heeft ingesteld. Def eerste twee fasen van klachten!; handeling vinden dus plaats bij eigen bank. In derde en uitcii instantie is een beroep mogej op de Geschillencommissie Bij bedrijf die vorig jaar werd ge'a stalleerd. In deze onafhankelij* commissie hebben ondermeerij ridische en bancaire deskundig! zitting. Een aantal leden wf voorgedragen door consument» organisaties. Aan de Geschillencommissl kunnen zaken worden voorgel legd door particuliere bankdiéj ten nadat de behandeling bi; :1 eigen bank niet tot tevredenhal is afgerond. Problemen inzake! fecten, verzekeringen en rei! worden niet door de commissi behandeld, omdat hiervoor f te geschillenregelingen van kracht zijn. Aan de cliënt wordt door de co! missie een bedrag van f 50.- aa| gedingkosten in rekening gij bracht. Een beslissing van deGI schillencommissie kan onder f meer een veroordeling van dei j liezende partij tot het vergoed! van dit soort kosten inhouden j uitspraak van de commissie hel een bindend karakter: geen! beide partijen kan het geschil! ter nog aan de rechter voorleggl Uit het voorgaande blijkt dar! voor particuliere bankcliënten! een duidelijke klachtenprocedsj bestaat. Klachten verdienen zorgvuldige behandeling en d:;J op deze manier gewaarborgd! neemt niet weg dat we er allesa j zullen doen om te voorkomen! u ooit de drie stappen van c! procedure zult moeten door! pen. r De Rabobankadvisew Op dinsdag 2 september zaling Bonkelaar, Beukenhof 5, Wï dinxveen, een toneel- en theas) cursus voor jongeren van 15'b 20 jaar starten. De cursus zal ifl re dinsdagavond zijn van lu- tot 22.00 uur. Zaken als: houd:': mimiek, spraak en grime kon» o.a. aan de orde in deze cursus< natuurlijk wordt er toneel gf speeld. Voor informatie: de Bonket (Jenny), tel. 01828-17272.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4