CONTACTLENZEN drukkerij elgersma Vakantie houden... en veilig thuiskomen coccoooosoooooooooooam Jaarverslag De Broed plaats: Jonge onder nemers hebben steun in de rug nodig ooooooooooooooooooooo» Imlach Mac-Kintosh aacooooooooeoooiooooioeeii aocooooooooooootaoo»soaoc Ontdek hoe voordelig Onderling verzekeren is ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ VERDUYN B.V. In- en verkoop van olietanks constructiewerken centrale verwarming olie opslagtanks (KIWA) Vol trots en blijdschap brengt u dit heuglijke nieuws. Een gebeurtenis, zo uniek en bijzonder, vertaald in een persoonlijke kaart. Met zorg gekozen en altijd gevonden in de nieuwe, unieke en zeer uitgebreide Kennemer Kaarten Kollektie. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - telefoon 01802-2289 De contactlens-specialist van Dijkshoorn vertelt u graag alles over verschillende eigenschappen van harde- en zachte- contactlenzen, over het gebruik van vloeistoffen en het onderhoud. Verkoop en reparatie van al uw tuin- en parkmachines. Garage C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL 01793-1728 SOOOQCCCOOOOOGCCCOCOSOS Voor al uw dierenbenodigdheden 'T VOEDERSCHUURTJE Raadhuisstr. 19 - Moerkapelle Openingstijden: ma. t/m vrij. van 13.00 t/m 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 t/m 16.00 uur. 000000000000000000000», LET OP: de bramen en de vlier bessen zijn bijna rijp! Maak er sap of wijn van! Inl.: MONTAGNE, Zeven huizen, TEL. 01802-1653. dijkshoorn heeft n?B 'ouderwets' \±L) UUULinLbLlnUVI VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.... Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010-26.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. OfO - 70.17.30 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45. Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899-1.22 88 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050 "Als ilj geen steun had gehad van De Broedplaats was de start van mijn bedrijf veel moeilijk geweest. "De jonge ondernemer die in het onlangs verschenen Jaarverslag 1985 van bedrijfsverzamelge bouw De Broedplaats aan het woord komt, is een goed foor beeld van de ondersteuning die dit project biedt. Voor iedere ge ïnteresseerde aspirant onderne mer zijn de verhalen van reeds ge starte ondernemers een spiegel, waardoor de vraag rijst: kan ik dat ook? Tegelijk kunnen anderen een duidelijk beeld krijgen van hetgeen er het afgelopen jaar is gebeurd in dit steunpunt voor starters. Het jaarverslag 1985 van De Broedplaats bestaat opvallend ge noeg uit twee delen. Deel I is het algemene verhaal over een jaar functioneren als bedrijfsverzamel gebouw, compleet met de cijfers. Deel II zou als een soort 'sociaal jaarverslag' kunnen dienen. De 14 jonge ondernemers vertellen in hun eigen woorden wat het be tekent een eigen bedrijf te begin nen. Net name de problemen die ze allemaal krijgen zijn verhelde rend voor potentiële starters. ,Maar het succes, de eerste grote topdracht, winst na maanden ver- llies: ervaringen die ze sterkt in hun geloof een eigen bedrijf op te bouwen. De stafmedewerkers laten de an dere zijde zien: het bijsturen als er problemen zijn, het voeren van de boekhouding, marketingkennis opdoen of gewoon op correcte wijze de telefoon opnemen. Niet voor niets wenst de Rotter damse wethouder Den Dunnen van Economische Zaken de on dernemers en de staf van De Broedplaats veel succes toe in zijn inleiding tot het Jaarverslag. Nu dit bedrijfsverzamelgebouw twee jaar bestaat, zijn de eerste drie on dernemers al zelfstandig verder gegaan. In 1986 verwacht men nog vijf zelfstandige bedrijven op eigen benen verder te kunnen la ten gaan. Jonge ondernemers die zelf hun werkgelegenheid hebben gecreëerd, en extra arbeidsplaat sen wisten te scheppen omdat ze personeel nodig hebben. Het steuntje in de rug van De Broed plaats was daarbij onmisbaar. Het jaarverslag van De Broedplaats, deel I en II, zijn verkrijgbaar voor f 5,- per deel bij De Broedplaats. Oudedijk- se Schiekade 98, 3043 LC Rotter dam, tel. 010-4.66.52.33. 'Neem een goede reisverzekering' raadden we onze lezers in één van de edities van de Dorpskrant voor de zomervakantie aan. Menigeen heeft dat ook gedaan alvorens op reis te gaan. Bovendien is de I.R.K. ook handig bij pech: gratis sleep en op de coupon kan de reparatie betaald worden, die achteraf door de AN.W.B. verrekend wordt. Niemand denkt echt serieus aan pech. Zeker niet als je een prima auto hebt. Je houdt wel altijd met de mogelijkheid rekening, zeker als je een wat oudere auto hebt Voor tuinaanleg en onderhoud, bestratingen en beplantingen etc. Hoveniersbedrijf Ivan v.d. Spek Herenweg 40 te Moerkapelle TEL 01793-1504. Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bi/: Schoenmakerij Doornhein. Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk a.d. IJssel - TEL 01803-16594. Voor liefhebbers van Schotse folk vindt er op 6 september a.s. een optreden plaats van Hamish Im lach en Iaian MacKontosh in het nieuwe Folk-Café De Bonkelaar, Beukenhof 5 te Waddinxveen. Aanvang 17.00 uur. Zaal open 16.00 uur. Daar de verwachte op komst groot is, is het verstandig tijdig kaarten te reserveren. Dat kan (telefonisch) aan de zaal van 14.00-17.00 uur, tel. 01802- 17272 of bij Hans v.d. Hoek, tel. 01802-18112. Een gezin, dat erg aan vakantie toe was-en van plan was met volle teugen te gaan genieten aan de Cöte d'azut kreeg pech op de laat ste zaterdag van juni, toen heel Europa zinderde onder een hitte golf. Na de tol, 35 km. ten zuiden van Lyon en na enige tijd in een file langzaam vooruit te zijn gekomen met temperaturen rond de 35 graden, bleef de motor wel draa ien maar schakelde de automaat niet meer....Aan de kant, tussen snel optrekkende haastige vakan tiegangers bleek best een toer, doch heelhuids werd die toch be reikt. De zon brandde fel, dus de auto achterwaarts over de vlucht strook onder een viaduct geduwd. Gelukkig schaduw. Er stonden er meer met pech langs de weg, vele tientallen zelfs. Via het kantoor van de tol werd hulp ingescha keld. In plaats van hun auto te re pareren, werden ze gesommeerd op een vrachtwagen, die een half uur later arriveerde, te rijden. Best eng. Met z'n vijven in de auto, op de auto. Er achter werd een Duit se pechvogel gehangen, een rode BMW. Via een hek naast de tol weg, waarvan de garagehouder een sleutel had, reden de Zeven- huizenaren richting St. Romain a Gal, waar de ballast voor een ga rage werd neergeplant. De garage houder was in vijf minuten ver trokken zonder te vertellen wat er precies aan de hand was. Het ge zin en de eigenaar van de rode BMW bleef achter. Achteraf bleek dat deze garagehouder een nieu we voorraad gestrande automobi listen ging halen. De hete zon is aan het strand heerlijk, maar langs de route national was het niet zo fijn, dus ging het gezin op het terras van het tegenover lig gende hotel zitten en bestelde verfrissingen. Een uur later kwam de garagehouder terug. Enkele gezinsleden die het Frans enigs zins machtig zijn, snelden naar hem toe en vroegen hem wan neer de auto gerepareerd werd. "Lundi" snauwde hij...Dat was wat! Maandag pas! Wat nu te doen. Toen naar het ANWB steun punt Lyon gebeld, die had geen vervangend vervoer voor een au tomaat: of het gezin genoegen wilde nemen met een hotel, op de reisverzekering. Aangezien ze toch al in dat hotel telefoneer den, bestelden zij er ook kamers. Toevallig was er plaats Achteraf kwam men tot de ont dekking dat het hotel dezelfde naam droeg als de garage. In het weekeinde onderdak voor pech vogels die hun broer hen bezorg de, in de week van maandag tot vrijdag hielden de zussen pension gasten. Het eten was er goed... het zwemwater van de Rhone dichtbij...en de vakantie was be gonnen...'t Viel allemaal best mee ...en iedereen was opgewekt en TE KOOP GEVRAAGD: SKELTER TEL. 01802-2379 Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken w.a. GROENEWEG 4 - 2761 DD ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1671. P.S.: Zij hadden nog een heel prettige en leuke vakantie verder. De auto was maandagmiddag om 16.00 uur gereed en toen konden ze verder...Later...veel later, allang weer veilig thuis, hoorden zij van de garagehouder dat het manke ment wel meer voorkomt bij auto maten en dat de auto, (olie) na af koeling het weer prima kan doen ...alleen in de bergen wat oppas sen...Enfin...weer een leer voor de volgende keer! TANKBOUW EN INSTALLATIEBEDRIJF BEZINESTATION dag en nacht geopend Wollenfoppenweg 107A, 2761 DL Zevenhuizen, tel. (010) 550475 we noemen hem

Dorpskrant | 1986 | | pagina 8