Coen Schiereck J.M. HAARMODE verhuist naar de Lange Zijde VUURWERK" bij de opening van de vernieuwde banen bij Love '70 WM Ouderwets dorsen tijdens Braderie/Oogstfeest De Koornmolen Politieberichten bouwkundige werk zaamheden en adviezen WKF&m MOERKAPELLE - Het werd zaterdag 23 augustus nog even spannend tijdens de openingshandeling van de vernieuwde mateco-banen bij Love '70 in Moerkapelle. Veel rook en vuur(werk) gingen op baan 1 gepaard met allerlei knipperlichten; maar het vuurwerk dat de lucht in zou moeten gaan, na iedere goed gerichte bal uit het ballenkanon, dat in wer king was gesteld door burgemeester Lips, ging geheel de verkeerde kant op, waardoor het grote houten bord met daarop een metershoog tennis racket dreigde vlam te vatten. Na veel geknetter en gesis liep het alle maal nog goed af, maar de volgende ballen die goed gericht door het ten nisracket gingen werden niet meer vergezeld van de zo leuk bedachte vuurfontein en sterrenregens. Dat mocht de feestvreugde bij de aanwezigen niet drukken, want er was al heel wat te zien geweest. Nadat op het afgesproken tijd-stip mevrouw Lips, vergezeld door haar 2 kinderen welkom was ge heten door de voorzitter en haar een prachtig biedemeijer boeket was aangeboden, volgde ieder een de helicopter, die al een paar rondjes boven het tenniscomplex en Moerkapelle had gedraaid om daarna precies op tijd burgemees ter Lips het park vanuit de lucht te laten betreden, alwaar de aanwe zigen rondom de landingsplaats waren verzameld. Daarna liep het gezelschap richt baan 1, die voor de gelegenheid stijlvol versierd was met vele parasols, planten en een prachtig podium, waarop de heer Rob Mulock Houwer na mens het bestuur het woord voer de. Hij memoreerde de goede kontakten met het gemeentebe stuur en dankte hen voor de ver leende subsidie, waardoor de ve reniging de 3 slechte banen in hun geheel kon vervangen, Ook dankte hij de organisatie en in het bijzonder bestuurslid Jacques Hessing voor het vele werk dat zij voor deze openingsdag had ver richt. Daarop volgend vertelde de heer Hans Bosman, als één van de leden van het eerste uur, op z'n eigen humoristische wijze iets o- ver de ontwikkeling van de vere niging en het plezier dat hij nog steeds aan de club en het tennis sen beleeft. Voordat tot de offi ciële openingshandeling zou wor den overgegaan wees burgemees ter Lips in zijn toespraak op de belangrijke rol die de tennisvere niging binnen de dorpsgemeen schap speelt. Hij had waardering voor de grote zelfwerkzaamheid van de leden en prees het bestuursbeleid. Tot nu toe kon de vereniging geheei op eigen benen staan. Hij toon-de begrip voor de problematiek met betrekking tot de binnenkort noodzakelijke vervanging van het clubhuis, waarover de voorzitter even daarvoor gesproken had. Alles kan niet in één keer, maar de gemeente stelt zich positief op. Na de originele openingshandeling kregen de aanwezigen, waaron der het college en diverse raads leden, vertegenwoordigers van de KNLTB, bestuurders van andere verenigingen uit het dorp en naas te omgeving, alsmede midden standers en mensen uit het be drijfsleven de gelegenheid het be stuur te feliciteren, terwijl hen door de oudere jeugdleden een drankje en een hapje aangebo den werd. Voordat de dag besloten zou wor den met een feestavond met live muziek, kreeg men een tennispar- tij te zien, waarvoor Eric Savalle en Wi Groenenveld uitgenodigd waren. Wim Groeneveld, beho rend tot de top 10 van Neder-land demonstreerde met Moerkapel- le's Claes Oosterhoff, dat tennis als kijkspel zeker de moeite waard is. De aanwezigen waren getuigen van een ontspannen en goed ge speelde tennispartij, waarin span nende ralleys en flitsende slagen veelvuldig voorkwamen. De partij werd geleid door een andere 'gro te' op tennisgebied: topscheids- rechter Eric Savalle, daarin bijge staan door Moerkapelse lijnrech ters, die evenals de ballenjongens en -meisjes voor deze gelegen heid allen in een Olympisch t-shirt 'Amsterdam 1992' gestoken wa ren. Al met al voor de organisato ren en de leden van Love '70 een dag om met plezier aan terug te denken en niet in het minst voor de vele jeugdleden, die gewapend met pen en papier na afloop Wim Groeneveld en Eric Savalle be stormden, om later dolgelukkig met de handtekeningen van 2 groten uit de tenniswereld huis waarts togen! Nieuw in het winterprogramma van zwembad De Koornmolen is o.a. Zwangerschapszwemmen Op maandag 1 sept. wordt in het zwembad gestart met het zwem men en bewegen in het water voor aanstaande moeders. Iedere maandag van 13.30-14.15 uur biedt het zwembad de mogelijk heid om tijdens de zwanger schapsperiode tn alle rust in water met een temperatuur van 28 gra den te zwemmen zonder overlast van andere bezoekers. Dit zwan gerschapszwemmen gaat is sa menspraak met Barbara Dupont, fysiotherapeute, zij leidt de zwan- gerschapsgymnastiek in Zeven huizen. Het zwangerschapzwem- men wordt geleid door Fijtje v.d. Bosch, zwemonderwijzeres. Voor diegenen die niet kunnen zwem men is het fijn te ervaren hoe ont spannend water kan zijn en oefe ningen worden gedaan in stadiep water. Opgeven aan de kassa van het bad. Het recreatieve zwem men van de maandagmiddag is nu van 14.15-15.30 uur! GEZINSOCHTEND Elke zaterdag van 10.00-13.00 uur is het zwembad uitsluitend ge opend voor ouder(s) die samen met hun kinderen - opa's en o- ma's mogen ook meekomen - op een plezierige wijze willen zwem men zonder wilde toestanden er omheen. Éénmaal in de zes we ken zal dit worden omlijst met live muziek dat ieder prettig in de oren zal klinken. Recreatief zwemmen voor iedereen op zaterdag is op de middag van 13.30-16.00 uur. Het trimzwemuur voor da mes van dinsdagmiddag is ver plaatst naar vrijdagmiddag van 13.30-14.30 uur. Het trimuur op de dinsdagochtend van 9.00- 10.00 uur blijft gehandhaafd. OP dinsdagochtend van 10.00- 12.00 uur is het mogelijk voor een ieder om overdag een heerlijk uurtje te zwemmen en indien u dat wenst een kopje koffie te kopen. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. ZEVENHUIZEN - VERLOREN: f 25,- GEVONDEN: 3 sleutels in zw. etui; muts (regenkapje) groen. 19 augustus: Aanrijding met ge wonden óp de Bredeweg thv de spoorwegovergang tussen 2 per sonenauto's. Eén reed richting Moordrecht, de ander richting Moerkapelle. Gekomen bij de bocht bij de spoorwegovergang reed er één rechtdoor en ramde de ander in de flank, waardoor deze tegen de vangrail klapte. De bestuurders van beide wagens en één passagier werden naar het ziekenhuis overgebracht. 1 Auto werd voor technisch onderzoek uit het verkeer gehaald. 19 augustus: Aanrijding met do delijke afloop, tussen personen auto en vrachtauto op.de kruising Zuidplasweg/le Tochtweg/Zdl. Dwarsweg. Bij de aanrijding kwam L.V. uit Zevenhuizen om het leven. Een inzittende bij V, werd zwaar gewond. Toedracht: de vrachtauto reed over de Zuid- plasweg vanuit Zevenhuizen en wilde zijn weg rechtdoor over de kruising via de le Tochtweg ver volgen. De personenauto kwam vanaf de Groeneweg, hield in bij de kruising, doch reed toch door. De vrachtauto was toen al zo dicht genaderd, dat een aanrijding volgde. 23 augustus: Aanrijding met ge wonde op de hoek van de Vlietka- de met de Wollefoppenweg, tus sen een bromfietser en een fiet ser. De bromfietser reed vanuit de richting Ommoord over de Wolle foppenweg. De fietser reed over de Wollefoppenweg vanuit de richting Zevenhuizen. Gekomen bj de T-splitsing verleende de bromfietser geen voorrang aan de fietser die voor hem van recht' kwam. Beide bestuurders met op pervlakkige verwondingen naar het ziekenhuis. 23 augustus: Diefstal kleding: Door J.O. uit Zevenhuizen werd aangifte gedaan van diefstal van zijn kleding, die werd ontvreemd toen hij aan het zwemmen was aan de Zevenhuizerplas. - 1 Al lang van tevoren werd een mogelijk verhuizing van J.M. Haarmode aangekondigd in de Dorpskrant. Eindelijk is het zover. De heer Meiber- gen: "Maandagavond a.s. openen de kinderen om 19.00 uur de nieuwe winkel aan de Lange Zijde la." (de 7-jarige Deborah en de 5-jarige Ru, ben knippen daartoe met een oud kappersschaartje een lint door). IN HET NIEUW "De nieuwe huisvesting is gevon den dankzij Cees Wiggers en me vrouw Schotte, die - door een gedeelte van hun winkel met een muur af te scheiden - de mogelijk heid hebben geschapen een ruim te te ere éren, die door een vriend van ons, die binnenhuisarchitect is, werd ingedeeld. De kapsalon heeft een totale oppervlakte van 35 vierkante meter" aldus de heer Meibergen. Zijn vrouw: "Het kost te best wat hoofdbrekens om die zo efficiënt mogelijk in te richten. Er moesten in ondergebracht wor den: wasbakken, droogkappen en zes kapplaatsen, die we ook hier in het pand aan de Dorpsstraat 31-33. Ook een pantry. We heb ben nog meer te vieren dan de opening, want we hebben hier aan de Dorpsstraat nu tien jaar gezeten, en zijn ook tien jaar ge trouwd. Onze huwelijksreis was naar deze winkel, waarboven we ook nog zes jaar gewoond heb ben. Deborah is hier boven de zaak geboren." Tijdens ons ge sprek komen klanten uit Zoeter- meer binnen, die lachend opmer ken^ "voor de laatste keer hier dus" Hoewel de kapsalon nor maal op maandag open is (zesda gen van de week) is JM Haarmo de op 1 september gesloten. Die dag wordt er met man en macht verhuisd van de Dorpsstraat naar de Lange Zijde. Familie en vrien den helpen. Alleen de inboedel: stoelen en kaptafels, blijven ach ter, omdat er een compleet nieuw inventaris wordt geplaatst. Op het moment van dit gesprek - 21 au gustus - zijn de stoelen uit Italië er nog niet, maar de verwachting is dat de wagen, waarin ze ver voerd worden, volgende week donderdag of vrijdag (28 of 29 aug.) in Italië gaat rijden richting Nederland. De aflevering is zo op het laatste nippertje vanwege de vakantietijd. We wensen de fami lie Meibergen veel succes met hun nieuwe zaak De Ronde van Nederland (winnaar De Kneet) voerde ook door Zevenhuizen. Donderdag middag stonden velen te wachten op de toer nadat de karavaan luidruchting voorbij was ge trokken. De toerrijders kwamen een kwartier later en waren in een zucht voorbij de hoek van de Nrd. Dwarsweg/Zuidplasweg, richting Nieuwerkerk Wat al jaren bovenaan het verlanglijstje van de Braderie-commissie stond, gaat nu eindelijk in vervulling: Zevenhuizen krijgt een ouderwetse demonstratie Graan dorsen tijdens de braderie-happening op zaterdag 6 september a.s. Met deze demonstratie wordt tevens een oud-Hollandse gewoonte teruggehaald naar ons dorp: het Oogstfeest; als de oogst met vereende krachten is binnengehaald, en men blij en dankbaar is van wege de hoge opbrengst, mag er best eens goed gefeest worden Voordat deze demonstratie met een dors-combinatie rond was, is er heel wat water door de Hennipsioot gestroomd. Want vragen als: hoe komen we aan de machinerie, hoe aan een kleine hectare graan, wie gaat het doen, wat kost zoiets, enz., moesten eerst beantwoord worden. Het balletje ging rollen toen de Braderiecommissie via-via hoorde dat er in Moerkapelle nog ergens een complete en goed functionerende dorscombinatie stond die de afgelopen maanden juist werd opgeknapt door fanatieke hobby-isten als Siem Bakker en Hans Spruyt. Zij wilden graag een demonstratie komen geven in Zevenhuizen, maar de commissie moest zelf voor graan zorgen. Na bij enige boeren te hebben geïn formeerd kwam men tenslotte bij Arie Biemond op de Knibbelweg. Hoewel Arie de Combine al had besteld, wilde hij als grap wel een halve hectare laten staan. Dit gedeelte werd kortgeleden gemaaid met een maaimachine uit de oorlogstijd. De schoven werden vervolgens door de braderiecommissie tegen elkaar gezet Wat een prachtig gezicht al die 'hokkies'; net of de tijd hier aan de Burg. Klinkhamerweg even had stil gestaan. 2 dagen later - gelukkig had het niet geregend - konden de bossen graan op wagens worden geladen; ja wei al weer door de Zevenhuizense middenstanders. Een unieke gelegenheid om deze toch al harde werkersin een andere omgeving flink zwetend aan het werk te zien. Daarbij moet worden vermeld dat er professionele hulp aanwezig was van ouwe rotten in het vak als Piet Koppenol en Teun de Vos. De volbeladen wagens staan momenteel in een schuur en zullen op 6 september in alle vroegte naar het Raadhuishof worden gereden De slotsom is nu dat wellicht "ter lering ende vermaek", er tijdens de braderie een drietal demonstraties graan dorsen zullen worden gegeven met een installatie die in totaal zo'n 30(1) meter lang is. Via de geluids installatie zal men horen op welke tijden een en ander zal plaatsvinden

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4