DE HEER J.E. DORRESTIJN 12,5 JAAR RAADSLID FEEST FEEST IEDEREEN WELKOM RECEPTIE ENVELOPPEN AKTIE JM HAARMODE Creatieve exposi tie a.s. zaterdag in "Swanla" JACOB OLIEMAN Maar aanleiding van een telefoontje van de voorzitter van het CD.A., de heer Brouwer, hadden we een gesprek met wethou der J.E. Dorrestijn, die 12,5 jaar lid van de gemeenteraad van Zevenhuizen is. Levensloop heer Dorrestijn JM HAARMODE verhuist Vanaf 1 september zitten wij op een gloednieuwe locatie aan de Lange Zijde 1A (om de hoek bij Familux) JM HAARMODE, bestaat 10 jaar Op de dag van de opening van ons nieuwe pand vieren wij ons 10-jarig jubileum. 1 September is het dubbel feest: Dan vieren wij de opening van ons nieuwe pand en ons jubi leum. ledereen is welkom om met ons te klinken op een goedgekapte toekomst. 1 september 19.00 tot 21.00 uur in ons nieuwe pand. De eerste honderd klanten die vanaf 1 september hun haar of nagels laten doen, mogen een envelop trekken. Dat geeft kans op een professionele kappers föhn ter waarde van f 135,- en nog enkele prachtige prijzen. Behoort u niet tot de winnaars, dan verrassen wij u in elk geval met een leuk presentje. Lange Zijde 1A 2761 AV Zevenhuizen Telefoon (01802)1579 bleek al spoedig dat eerstgenoem de het veel te druk had met ande re werkzaamheden. Hij stapte dan ook binnen twee jaar op en werd door de heer Bazuin opge volgd. Het was toen een leuke periode. De heer Bazuin - kerke- raadslid van de Hervormde kerk - legde die functie neer om zich he lemaal aan de (christelijke) ge meentepolitiek te wijden. Het is een rustige man van weinig woor den" aldus spreker. De voorberei dingen om te komen tot het CDA waren in volle gang. In 1978 werd die een feit en kreeg het CDA vier zetels, te weten: de heren H.G. v.d. Akker (van A.R.), J.E. Dorrestijn, B. Groenveld (beiden C.H.U.) en mevr. C.H.M. Westenbroek (van uit R.K.). De samenwerking was vanaf het begin prima. In de vol gende zittingsperiode van 1982 en nu bij de nieuwe, functioneer de de heer Dorrestijn als wethou der. Voor die bezigheid krijgt hij straks nog meer tijd, als hij zijn werkzaamheden als controlerend ambtenaar bij de belastingdienst in Gouda, neerlegt. Hij hoopt na melijk per 1 maart, op 61-jarige leeftijd, van de V.U.T.-regelingge bruik te maken. Hij zal dan ook wat meer tijd krijgen voor zijn volkstuin. Een andere hobby die hij beoefend is orgelspelen. Hij is vast organist in de hervormde kerk tijdens de ere-diensten. Een hobby die hij vroeger beoefende was bridge, of hij daarvan de draad weer op zal pakken, weet hij nog niet, omdat het 's avonds is. "M'n vrouw zit al zo vaak alleen 's avonds. Dankzij het feit dat zij er geen probleem mee heeft en zelf reuze actief is in allerlei activitei ten voor kerk en bibliotheek, kon ik me op de gemeentepolitiek toeleggen. Straks, na 1 maart kan er veel werk naar overdag ver- schoeven worden." Tot slot een vraag over politiek bedrijven in een dorp. Hoe vindt hij dat toegepast in zevenhuizen. "Je moet politiek bedrijven door uit te komen voor de principes van je partij. In de CHU was de zgn. 'Uniegedachte' nog niet hele maal uitgebannen. Het was echter wel dezelfde Unie, welke vanuit Hervormde krijg, de Chr. beginse len probeerde uit te dragen. Der halve weinig scherpslijperij. Ik denk dat dit nog wel aan mij te merken is. En het C.D.A.? Ik ben erg blij dat het C.D.A. tot stand is gekomen. In de beginfase was men plaatselijk al verder dan lan delijk, betreffende de fusie-ge dachte. De C is voor mij het be langrijkste uitgangspunt voor mijn keuze voor deze partij. Hoe pas je je politiek handelen dan toe? Wel, door te trachten eerlijk en rechtvaardig op te komen voor de belangen van alle burgers van ons dorp en te trachten het rent meesterschap waar te maken. Dat is een opdracht!" 12,5 jaar: toen en nu: 'is er veel veranderd?' "Erg veel ver anderd is er gelukkig niet in deze jaren; tenminste niet in de ge meenteraad. Toen in beëdigd werd kwam een collega van de be lastingen, die deze gemeente raadsvergadering bijgewoond had, na afloop naar me toe. Hij zei:Wat een weldaad is het om een raadsvergadering in zo'n ge moedelijke sfeer bij te wonen. Dorrestijn probeer die sfeer vast te houden." (Die woorden werden uitgespro ken door de vader van burgemees ter Lips van Moerkapelle). Lachend: "Ik vind dat die sfeer er nu nog is en dat iedereen z'n best doet die te behouden, al zijn er dan ook in die jaren best wat roe rige vergaderingen geweest. Le vendig herinner ik me die van een jaar of zes geleden, waar het ging om de huisvesting van buitenland se werknemers. De raadsvergade ring duurde tot 2.00 uur in de ochtend. Diverse personen van de publieke tribune zeiden na af loop tegen me: 'joh, wat bleef jij kalm', maar inwendig was ik dat niet. Ik kon de hele nacht niet sla pen. Hans v.d. Vleugel (destijds raadslid van de PvdA) kwam ik de volgende dag tegen. Hij had ook niet geslapen...maar dat is een uitzondering hoor." Hoe verzeilde u in de politiek? ''Bij ons thuis op de boerderij in Blokland, werd er veel over poli tiek gesproken. Een oom van me was geloof ik wel dertig jaar wet houder. Heel jong al raakte ik ge ïnteresseerd in de politiek. Toen hier in Zevenhuizen gevraagd werd of ik op de lijst voor de ge meenteraad wilde staan, heb ik, enigszins aarzelend, 'ja' gezegd. Alleen had ik niet verwacht zo snel in de gemeenteraad te ko men." Hoe kwam u daar dan in te recht? "Door het plotselinge over lijden van het raadslid voor de C.H.U., de heer T. Hoogendoorn. De C.H.U. had toen, (december 1973) 3 zetels. Ze werden inge nomen door de heer C. Kreft - fractievoorzitter en vele jaren wet houder, de overleden heer Hoo gendoorn en Jac. Stofberg. Met de heer Hoogendoorn had ik al tijd veel contact. We zaten beiden in het vakbondswerk en we hiel pen mee met het organiseren van bazars voor de kleuterschool, waarvan hij in het bestuur zat, enz. Ook met de heer Kreft had en heb ik nog veel contact. Ik had ge dacht pas in 1974 in de gemeen teraad te komen, na de verkiezin gen. Ik was er eigenlijk niet goed °P voorbereid. Zoals tegenwoor dig gebeurt, liep ik niet mee in de fractie, het woord steunfractie be stond toen nog niet. Gelukkig had ik veel steun aan de heer Kreft. Helaas moest deze vanwege ge- wndsheidsredenen zijn raads- functie neerleggen en ook dé heer Stofberg stapte op. Toen zaten we Hj het samenstellen van de ver kiezingslijst best een beetje moei lijk. De heren K. Olieman en Evert lazuin bleken bereid om op een verkiesbare plaats te komen staan Laatstgenoemde werd echter niet gekozen. Toen de verkiezingen achter de rug waren, Olieman en m'in Dersoon geïnstalleerd waren, Op 1 mei 1949 kwam Jan Dor restijn als jongeman naar Ze venhuizen waar hij plaatselijk belastingambtenaar werd. Hij woonde na zijn huwelijk in het woonhuis naast slagerij Tol. Ook het kantoor was toen bij hem aan huis. Iedere dag fiet ste hij door het dorp en was het oog en oor van de inspectie. Later had hij een bromfiets. O.a. waren er destijds nog 150 mensen die geen aangiftebiljet ontvingen, hetzij omdat ze het niet in konden vullen of omdat ze te weinig verdienden, dat moest de belastingambtenaar dus allemaal opsporen en in vullen. Vier jaar woonde het echtpaar in Leerdam waar Dorrestijn eenzelfde functie uit oefende, om daarna naar Moordrecht te verhuizen. Toen werd de buitendienst op geheven en ging Dorrestijn op het kantoor in Gouda werken bij de afdeling controle. Ten slotte belandde het gezin 19 jaar geleden weer in Zevenhui zen, beleefde hier als gezin vreugdevolle momenten, maar ook droeve, want één van de vijf kinderen, een doch ter, overleed. In die periode voelde het gezin zich gesteund en gesterkt door het medele ven van zeer veel Zevenhui- zenaren. IMMMMIM» Zoals al vermeld in de Dorpskrant van vorige week zal er a.s. zater dag 30 augustus een creatieve expositie gehouden worden in dorpshuis Swanla. Juist nu de a- vonden langzaam aan weer lan ger worden is het, volgens de Ze ven Muzen, een goed idee om de ze tentoonstelling te bezoeken en zo ideeën op te doen voor een wellicht nieuwe hobby voor de komende wintermaanden. Want er is veel te zien, te horen en te doen in het dorpshuis a.s. za terdag. Bijvoorbeeld op het ge bied van pottenbakken, werken met textiel, kalligrafie, verfijnd de coratief schilderen en handarbeid voor de jeugd. Er is bovendien een foto-expositie van de Foto club Zevenhuizen, en in de loop van de dag zullen er regelmatig mini-concertjes worden gegeven door volwassenen en kinderen. Kortom, de moeite waard om een kijkje te komen nemen. De vorige keer, in januari '85, waren er vele honderden bezoekers, dus druk zal het deze keer ook wel worden. De expositie is open van 's mor gens 10.00 uur tot 's middags 4.00 uur. De toegang is gratis. Eventuele inlichtingen kan men krijgen bij het secretariaat van de Zevenhuizen Muzen: Hanny Ver bakei, Burg. Boerstraat 25, tel. 01802-1913. God Zelf zal bij hen zijn en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen. Openbaring 21 3,4 In lijden en strijd gedragen door de kracht van Gods genade, is op de dag des Heren in Christus ontslapen onze broeder-ouderling op de leeftijd van 52 jaar. God danken wij voor wat Hij in hem aan onze gemeente heeft gege ven. Zijn vrouw en kinderen bidden wij toe: moge Hij Die haar man, hun vader zó heeft gesterfa ook hen in deze dagen en voor de toe komst vervullen met de draag-kracht van Zijn Geest. Zevenhuizen, 24 augustus 1986 Namens de kerkeraad van de Hervormde Gemeente, ds. H. Gaasbeek - voorzitter br. W.A. Ista - scriba DV vrijdag 29 augustus zal onze broeder vanuit het midden van de gemeente worden uitgedragen, na een rouwdienst in de Hen/. Kerk te Zevenhuizen, welke aanvangt om 11 uur. DUBBEL BIJ JM HAAR MODE

Dorpskrant | 1986 | | pagina 7