POSTDUIVEN Gemeenteraad Moerkapelle Gemeenteraad Moerkapelle Hengelsport Gemeenteraad Moerkapelle UIT AUSTRALIË JEUGDDIENST betreft: motie openbaar groen uitbesteding inventarisatieplan huizen te duur voor eigen inwoners RECEPTIE 40-jarig bestaan De Een- drachtruiters Een racebaan bij dorpshuis Op Moer? -v Rien Hey is over uit Australië. Naar dat werelddeel emigreerde hij 12 jaar geleden. Thans is hij over vanwege het 40-jarig huwe lijksfeest van zijn ouders: Bram en Riet Hey, van de Dorpsstraat 13. Omdat vooral de echte Zeven- huizenaren Rien goed kennen, leek het ons leuk iets over zijn lot gevallen in Australië in de Dorps krant te publiceren. Het is de der de keer dat hij naar Nederland kwam, eerder was hij voor enige tijd in Zevenhuizen in de jaren 1975 en 1982. De 35-jarige oud-Zevenhuize- naar is in Australië werkzaam op het vliegveld van Darwin. Hij zorgt voor het laden en lossen van vliegtuigen. Toen hij 12 jaar geleden naar Aus tralië vertrok was het de bedoe ling dat hij daar het beroep van loodgieter ging uitoefenen. "Ik ging op avontuur. M'n moeders broer woonde in Australië. Die had daar een garagebedrijf. Hij was negen maanden van tevoren overgeweest en had enthousiaste verhalen over Australië verteld, in het noorden, is de berm zelden zacht, alleen rond de kust (moes son regens). Het noorden is vrij vlak. Omdat de grond er droog en hard is, moet er om gewassen te laten groeien, gesproeid worden. Akkerbouw, zoals hier, is er niet. Er zijn veel mijnen. Goud-, zilver en uraniummijnen. Allemaal o- pen mijnen die no£ in ontginning zijn. Verder wonen er veel ambte naren. Het klimaat in Noord Aus tralië is warm. De zomers, van november tot april, heet, zo'n 33 graden Celsius, en de winters, van mei tot oktober, warm, ca. 25 gra den Celsius. Alleen de nachtenw orden in de winter wat koeler. Rien is niet getrouwd maar heeft wel een relatie. Hij heeft tal van kennissen en vrienden o.a. door zijn deelname in de rugby-sport. Thans speelt hij 'touch football', dat wordt op een rustiger manier gespeeld. Rien zou niet meer in Nederland willen wonen. Hij heeft daar alles wat hij wil en vindt het hier veel te klein en te koud. (tij dens ons gesprek hield hij z'n jas aan, het was een frisse dag, zo'n 20 graden Celsius, en het had pas geregend). M'n plan was altijd al om er met vakantie naar toe te gaan. Nu emi greerde ik metten." Om zich al daar wat te oriënteren, logeerde Rien een paar maanden bij z'n oom en tante. De taal leerde hij door boeken en kranten te lezen en door met mensen te praten. Hij compenseerde zijn logies doorz'n oom bij te staan in het garagebe drijf in Warwick, Queensland, Oost Australië. Toen de stad Dar win 3000 km. noordelijk daar vandaan getroffen werd door een wervelstorm en bijna de hele stad platgelegd werd (windstoten met 260 km. per uur) besloot Rien daar te gaan helpen, want er was een nijpend gebrek aan loodgie ters. Hij kon er voor een periode van zes maanden komen werken en wonen. "Omdat het me goed beviel ben ik daar gebleven" lacht hij. De meeste tijd was Rien in dienst bij een loodgietersbedrijf, maar soms gaf hij er de brui aan en nam een andere baan. Dat kan in dat gedeelte van Australië. Zo was Rien o.a. truckchauffeur met 2 aanhangers, die soms samen 35 meter lang waren. De wegen in Noord Australië zijn op dergelijk vervoer berekend. Geen grote rijkswegen, maar doorgaans wel recht, "aldus Rien Heij. de tweede plaats bezet door M. Huisman en de derde door E. Breedijk. Er werd daar in de Rotte bij Oud Verlaat in totaal bijna 30 kilo vis gevangen. In de laatste wedstrijd was het heel wat slech ter. De Bleiswijkse Zoom bracht niet meer dan 8.850 op. Nummer 2 was daar E. Breedijk en drie voor L. Schmidt. De gebroeders T. en A. Verwey waren in deze wed strijd opvallend hoog geëindigd, nl. 4e en 5e. In de hele avond competitie is in totaal 110.750 gr. gevangen. E. Breedijk wist dankzij twee goede laatste wedstrijden zich van nummer 4 naar 2 op te werken, ten koste van J. Wiersma en zijn zoon, J. Breedijk. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. J. Ottevanger; 2. E. Bree dijk; 3. J. Wiersma; 4. J. Breedijk; 5. M. Huisman; 6. N. Potze; 7. J. Verschoor; 8. D. Bazen; 9. F. den toom; 10. A Verwey jr. De 7 e wedstrijd van de zomer ochtendcompetitie is zaterdag 30 augustus. Vertrek om half 7 vanaf Hotel Vos. Op 23 augustus om 10.30 uur werden 346 duiven gelost in Char tres. UITSLAG: 1. J.S. Heykoop; 2 L v. Erk; 3. M.I. Heemsbergen; 4, KI. Koppenaal; 5. J.S. Heykoop: 6. H. Brands; 7. A. Heeren; 8. Gebr. Breedijk; 9.C. Zweere; 10. Comb. C.B.J. Zondag 7 september begint er in de Hervormde kerk van Zeven huizen om 19.00 uur de eerste jeugddienst van het nieuwe sei zoen. Het thema is: "Zwak is machtig" De voorganger is ds. H. Gaasbeek en muzikale medewer king wordt verleend door The In dicators uit Ede. Na de dienst is er gelegenheid om bij een kopje kof fie nog wat na te praten. Ieder-een is van harte welkom! In het voorstel om de behandeling van het agendapunt voor het be schikbaarstelling van een krediet van f 25.000,- voor een inventa risatie- en beheersplan voor get openbaar groen, een maand uit te stellen werd de heer r. de Gooyer S.G.P. gesteund door zijn fractie genoot de heer M. Linhdhoud en door de heer JC Lindhout van het CDA. Bij een stemming bleken zij drieën 'alleen' te blijven, zodat de Grontmij 'groen licht' van de ge meente Moerkapelle krijgt, om een dergelijk plan te gaan maken. De kosten worden gedekt uit het fonds Dorpsontwikkeling. De heer Vis plaatste wat technische kanttekeningen o.a. betreffende de niet toepasbaarheid van het plan van de Grontmij op het com putersysteem van de gemeente. Hij opperde het idee eens bij een andere firma te informeren wiens systeem wel op dat van de ge meente past. De heer De Gooyer noemde het een gecompliceerde zaak en vroeg daarom een maand verdaging van behandeling in de raad. "Het plan zegt me totaal niets. Mijn vraag is of het op deze manier moet Voor mij speelt het niet zo zwaar dat het programma niet op het computersysteem van de gemeente kan, maar ik vraag me af of Gemeentewerken niet in staat is om het karwei zelf te doen omdat de Grontmij al zegt: zelf doen, geef mij de gegevens en ik stop ze in de computer" De voorzitter "Bij de gemeente is de menskracht niet aanwezig om het karwei te klaren. Door het gemeentebestuur is.,destijds geko zen voor privatisering van derge lijke werken: het opdragen aan derden. Wanneer we dan nu ko men met een dergelijk voorstel dan verwachten we ook de instem ming van de raad. De heer De Gooyer bleef bij zijn standpunt dat het plan en de uitbesteding nog niet goed waren bekeken en noemde het een 'niet gezonde si tuatie die uitgesteld zou moeten worden.' Twee stoelen bleven er tijdens de gemeenteraadsvergadering van Moerkapelle leeg: nl. die van de heer R.G.H. Fransen (Alg. Belang) en de zetel van de heer C. Wolff (CDA). Beide heren vertoefden in het buitenland "Uw leven begon na de oorlog. Er waren twee combinaties: 'hard werken' en 'paardrijden'. U heeft hard gewerkt om de vereniging op te richten", zo sprak mevr. W. v.d. Vaart in een felicitatierede als vertegenwoordigster van de Kon. ned. Federatie van landelijke rij- verenigingen op de receptie ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van "De Eendrachtruiters". De feestelijke bijeenkomst vond plaats in café De Roerdomp, on der meer gekozen vanwege de leuke ligging en het terras met uitzicht op de rotte. Helaas kon dat terras vanwege de erbarme lijk slechte weersomstandigheden niet worden gebruikt, zodat alle receptiegasten dicht bij elkaar stonden of zaten, hetgeen alleen maar de gezelligheid ten goede kwam. Het had meerweg van een reünie, omdat ook veel oud-leden aanwezig waren en enkelen nog bij de oprichting betrokken. Mevr. v.d. Vaart overhandigde drie ere-oorkondes aan (vanwege hun bestuursactiviteiten en40-ja- rige trouw aan de vereniging) aan voorzitter W.A. Dogterom, mevr. v.d. Pol en mevr. M. v. Staalduinen Zij deelde mede dat mevr. Dogte rom al eerder een zilveren insigne had ontvangen voor 40 jaar inzet, waarvan 25 jaar ook in het bonds- bestuur van de Kon. Ned. federa tie. "Ik ken De Eendrachtruiters niet zo goed. U moet mij niet euvel duiden dat ik altijd gedacht heb dat de vereniaina bestond uit de dames Dogterom en v.d. Pol, aangevuld door mevr. V.d. Willik" zo lachte zij toen zij ook nog andere bestuursleden, als Jenny Crone, de heer Dogterom en de heer W.A. Sol ontwaarde. Voorzitter W.A. Dogterom ver telde het één en ander over de le vensloop van de jubilerende vere niging. In die periode werd De Eendrachtruiters zesmaal kampi oen van Zuid Holland en Noord- Brabant. "Bij zeker zo'n 20 huwe lijksvoltrekkingen hebben wij ge ëscorteerd. Dat zal mogelijk ge holpen hebben bij de instandhou ding van die huwelijken want niet één ervan is kapot. Mogelijk zou er één stuk zijn gegaan toen er in 1971 sprake was van een ophef fing van De Eendrachtruiters. Er was zo weinig animo meer voor het paardrijden dat we ons afvroe gen: doorgaan of slapen. Ik wilde het laatste, maar m'n vrouw zei 'doorgaan' Hij overhandigde mevr. M. v. Staalduinen-Gijsen- bergh een boeket bloemen en een fraai wandbord, omdat zij vanaf de oprichting betrokken is bij De Eendrachtruiters en nog lid. Ook de heren Bram Voshol, H. Paul en W. Sol kregen voor 40-jaar lid maatschap een wandbord, even als mevr. V.d. Willik. Laatstge noemde, instructrice van De Een drachtruiters, hield een toespraak in dichtvorm en overhandigde voorzitter Dogterom een grote fo to-lijst met een fotocollage als in houd, waarin negen veulens op de foto waren afgebeeld. Zij zijn nakomelingen van een prima 'fok merrie', die als volwassen paar den goede prestaties leverden in de ruitersnort. SPITS AFBIJTEN Eerder op de avond had wethou der J.E. Dorrestijn namens het gemeentebestuur een felicitatie rede gehouden en een enveloppe met inhoud aangeboden. Hij ver ving burgemeester van Gent die wel hoopte a.s. zaterdag het kring concours bij te wonen. Spreker stelde dat het binnen een agrari sche gemeente een natuurlijke zaak moet zijn dat er een ruiter- vereniging is. Dat het in Zeven huizen vechten voor zelfbehoud is geweest beaamde hij, evenals het overleg met de gemeente, wat een onderdeel van dit vechten was: de oefenbak moest van het begin van de Dorpsstraat verdwij nen vanwege de nieuwbouw. "Als buitenstaander kijk je tegen sport aan waar de prestatie van een per soon geldt. Bij de ruitersport gaat het om de prestatie van mens en dier, waarbij ook zeker de liefde voor het dier een woordje mee spreekt." jan ottevanger viskampioen Het is Jan Ottevanger gelukt om iedereen achter zich te houden en zo dus de zomeravondcompetitie naar zich toe te trekken. Hij werd hiermee de opvolger van Henk v. Zwienen die verleden jaar de eer ste prijs hier wegsleepte. Jan Otte vanger ving in 7 wedstrijden bij elkaar 22.800 gram vis, hij won 4 wedstrijden en heeft vanaf de eer ste wedstrijd op nummer één ge staan. De laatste twee wedstrijden behoorden ook tot zijn overwin ningen. Bij de 6e wedstrijd werd Henk Doornhein PvdA was ver bolgen over het feit dat de ge meente Moerkapelle met wonin gen 'leurt' in landelijke dagbla den, omdat men nieuwe wonin gen niet aan eigen inwoners kwijt kan. Tegen de voorzitter burg. AW. Lips: "In de Goudsche Cou rant lees ik uw opmerking dat Moerkapelle een lijst heeft met 60 ingeschrevenen die graag een wo ning hebben. Op deze manier maakt u geen goede indruk bij de provinciale bestuurder." De heer Lips was gaarne bereid hier over wat meer te vertellen, temeer daar - zo hij opmerkte - het verse PvdA- raadslid niet bij de plannenmakerij betrokken was. "Het aantal woningen in de ver koopsector maakt premie woning bouw in de A, B en C-sector mogelijk. Zou datniet op die wijze De heer R. de Gooyer had sterke twijfels over de veiligheid van het nieuw aan te leggen verbindings pad tussen de Oranjestraat en het dorpshuis Op Moer. Met name voor de leerlingen van de basis school. "Zelfs als er fietssluizen komen dan heb ik nog sterke twij fels." Hij opperde het idee om een trapsgewijs afdalend pad met er naast een fietsgoot te maken, zo dat men met de fiets aan de hand lopend naar beneden kan. Spre ker dacht dat de aanlegkosten gebeuren dan zou er geen sociale woningbouw mogelijk zijn. Er wa ren enkele premie-C woningen misschien niet zo urgent omdat ingeschreven woningzoekenden geen behoefte hadden aan die woningen. Doch Moerkapellena- ren moeten zich realiseren dat driehonderd gulden allang geen normale huurprijs meer is. Dat is vijhonderd gulden wel. Ook in de woningwetsector. Er moet wat te genovergesteld worden. Als u dat onevenwichtig noemt dan is dat voor uw verantwoording. Nu we zien wat het respons is op de ge subsidieerde bouw denken we die even wat te temporiseren. Omdat er. juist meer vraag naar kleinere woningen dan naar grotere is. zullen we die in 1987 wat minder doen." nauwelijks hoger zullen bedragen dan wanneer er een gewoon ver hard pad als verbinding komt. De kosten worden geraamd op f 19.300,- incl. een aan de grond eigenaar te betalen vergoeding- De voorzitter van de gemeente raad stelde dat B. en W. niet on welwillend tegenover een derge lijke suggestie staan, omdat aan de westkant van het dorp een der gelijke trap ligt.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 10