Gemeente Zevenhuizen Kerkdiensten Brandweergarage en nieuwbouw gemeentehuis 53 DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Verleende bouwvergunningen In de periode van 21 tot 28 augustus 1986 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -de bouw van een woning op het perceel Rottekade 9 -de bouw van een dakkapel op de woning Zuideinde 19 (wijziging); -de bouw van een dakkapel op de woning Burg. Klinkhamer- weg 59; - het verbeteren van de woning Knibbelweg 4 en het plaatsen van een berging -de bouw van een 4 woningwetwoningen aan de Vlietkade; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Bouwvergunning De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 4 sep tember 1986, gedurende veer tien dagen ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Orde ning c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van de heer J. Meeuwisse, Bierhoogt- weg 8, om een vergunning voor het gedeeltelijk vernieu wen van een bestaand kassen complex aan de Bierhoogtweg 8. Burgemeester en wethouders overwegen de gevraagde ver gunning te verlenen met toe passing van artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Alvorens hieromtrent te beslui ten wordt een ieder in de gele genheid gesteld schriftelijk be zwaren in te dienen gedurende de termijn van de tervisieleg- ging. Verlenging rijbewijzen In verband met de decentrali satie van de afgifte rijbewijzen per 1 oktober 1986 kunnen bij de gemeentesecretarie alleen voor rijbewijzen, die verlopen vóór 15 oktober 1986 nog for mulieren oude stijl worden op gehaald. Over de nieuwe procedure na 1 oktober 1986 wordt zo snel mogelijk via de Dorpskrant ge ïnformeerd. Collecteschema 3 tot 7 september 1986 Kon. Wilhelmina Fonds. 8 tot 14 september 1986 PIT Thuisfronten. 15 tot 21 september 1986 Prin ses Beatrix Fonds. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: Arentsen, Krijn, oud 66 jaar, op 21 augustus 1986. Olieman, Jacob, oud 52 jaar, op 24 augustus 1986. Markestein, Cornelia, oud 94 jaar, op 25 augustus 1986. GEHUWD: Kegel, Willem Komelis en: Westendorp, Marianne, op 22 augustus 1986. Almarza Gonzalez, Miguel Er nesto en: Brink, Henderika An na, op 29 augustus 1986. Openbare vergaderingen Donderdag 11 september 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Secretarie gesloten Op donderdag 4 september 1986 zal in verband met de jaarlijkse personeelsreis de ge meentesecretarie gesloten zijn Het bureau Burgerlijke Stand zal die dag echter geopend zijn van 07.00 tot 07.30 uur voor de aangifte van geboorten en overlijdens. Mini-rommelmarkt ZANGLUST rm—HioicTi—nasa— Regeling geldelijke steun ouderen bij verhuizing Met ingang van 1 juli j.l. is een nieuwe regeling van kracht gewor den voor het toekennen van bijdragen aan ouderen bij verhuizinq Deze regeling houdt in, dat aan ouderen, die de leeftijd van 6C jaar hebben bereikt een financiële bijdrage kan worden verstrekt van f 3.000,-, wanneer een grote huurwoning wordt verlaten om een kleinere huurwoning te betrekken. De huurprijs van de woning die wordt verlaten mag niet meer be dragen dan f 375,- per maand. Voorts zijn bepalingen opgenomen over het aantal kamers van de oude en de nieuwe woning. Bij echtparen die verhuizen, dient een van beiden de leeftijd van 60 jaar te hebben bereikt. Volledigheidshalve wordt opgemerkt, dat deze regeling niet van toepassing is voor ouderen die naar een bejaardencentrum ver huizen. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de gemeente secretarie. Verlichting Julianastraat In de vergadering van de raad van 26 augustus j.l. is beslotentot! het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van openbare verlichting langs een gedeelte van de Julianastraat, nabij de kruising met de Zesde Tochtweg. Deze weg kent een tweetal onverlichte bochten en levert het verkeer vooral inde' nachtelijke uren problemen op. In overleg met de gemeente Waddinxveen is een plan opgesteld dat voorziet in de plaatsing van 7 lichtmasten, waarvan er3wor- den geplaatst op grondgebied van de gemeente Waddinxveen en 4 op het grondgebied van Moerkapelle. Het zal nog enige tijd duren alvorens de elektriciteits-kabels zijn aangebracht, maar er zal worden getracht de werkzaamheden voor de komende wintermaanden gereed te hebben. Verbindingspad Oranjestraat/ dorpshuis "Op Moer" Tijdens de raadsvergadering van 26 augustus j.l. is besloten tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg vaneen verbindingspad tussen de Oranjestraat en het dorpshuis "Op, Moer". Dit pad zal in het bijzonder de leerlingen van de beide basisscholen een veiliger schoolroute bieden en wordt het dorpshuis via een kortere weg dan de Raadhuisstraat bereikbaar Het pad zal worden aangelegd in het talud van de Oranjestraat Gezien het hoogteverschil zal het' pad trapsgewijs worden aan gelegd en maatregelen worden getroffen om fietsers de moge lijkheid te bieden het voertuig aan de hand mee te voeren. BURGERLIJKE STAND GEHUWD: Spierings, Marinus F. en: van der Spek, Apolonia, op 27 au gustus 1986. GEBOREN Maria Anna, dochter van Grave- land, Jan en Bregman, Pieter- nella Elizabeth, op 15 augus tus 1986. Leon, zoon van Huurman, Johnny en Bakker, Maria Pie- tjertje, op 21 augustus 1986. Albert, zoon van Schut, Ba rend en Peters, Foekje Jeltje, op 23 augustus 1986. Begrotingen 1987 Tijdens de raadsvergadering van 26 augustus 1986 zijn de begrotingen voor het dienst jaar 1987 aan de gemeente raad aangeboden. De aanbie dingsbrief bij deze begrotin gen is in zijn totaliteit in deze krant opgenomen en wij ver wijzen U hiertoe naar pag4 De begrotingsbehandeling door de raad zal plaatsvinden op 21 oktober a.s. te 19.00 uur in het gemeentehuis. Openbaar groen Het openbaar groen in oi gemeente heeft de afgelop* jaren een aanzienlijke uitbr ding ondergaan. Om te voorkomen dat een o, overzichtelijke situatie ontsti in het beheer van het open baar groen, zowel in techn sch als in financieel opzicht besloten een beheersplan o te laten stellen, aan de har waarvan de uit te voeren werk zaamheden kunnen worda beoordeeld. Hiertoe zullen onze gemeente inventaris rende werkzaamheden uitgr voerd gaan worden. Collecte-schema 25 augustus t/m 7 septem' 1986: Koningin Wilhelmina Fonds, t.b.v. de kankerbestr- ding. 8 september t/m 14 septemW 1986: P.I.T., t.b.v. geestelijkeen maatschappelijke verzorg! binnen de krijgsmacht. Zevenhuizen 7 september: Herv. kerk 10.00 uurds. H. Gaas beek, gezinsdienst; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek, jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur de heer A. Christ. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. W. Davidse, H.A. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum,. Voorburg. MOERKAPELLE Herv. kerk 9.30 uur H.A. en 18.30 uur ds. J. Harterhan. Gereg. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. MEDISCHE DIENSTEN 6 september: dokter R.P. Ren- sen. Hoefweg 74, Bleiswjk, tel. 01892-14085. 7 september: dokter W. Vroeg- indeweij, Beatrixlaan 7, Moerka- pelle, tel. 01793-1687. Tussen de vele stands die op de braderie ongetwijfeld aanwezig zul len zijn staat ook de stand van de Gemengde Zangvereniging Zang- lust. De vereniging wil met behulp van het aanwezige publiek probe ren te spekken. Zij denkt op drie manieren dit te kunnen realiseren namelijk door het verkopen van bloemen tegen aantrekkelijke prijzen. Ook heeft de vereniging aan de kinderen ge dacht namelijk enveloptrekken waarbij leuke prijzen te winnen zijn. En tensjotte houdt de vereniging een minirommelmarkt. Op initiatief van één van haar leden hebben de overige leden voornamelijk kleinere voorwerpen gebracht die tijdens deze braderie verkocht zullen worden. Komt u gerust eens langs bij onze stand om te kijken of er iets voor u bij is. Vrijdagmorgen 22 augustus even na half acht werden drie heipalen geslagen door het dak van het ge deelte van het gebouw voor hulp verleningsdiensten, dat is blijven staan. In het dak waren hiervoor uitsparingen gemaakt, waar de palen doorheen konden worden geslagen. Die palen zijn nodig voor de totale fundatie van het ge meentehuis, dat volgens plan over de brandweergarage heen wordt gebouwd. De afbraak van het oostelijk deel van de brand weergarage was voor de bouw van het gemeentehuis op zichzelf dan ook niet nodig. Omdacht ech ter het nieuw aan te schaffen brandweermaterieel beduidend zwaarder is dan het huidige moet een zwaardere vloer worden aan gebracht waarvoor ook daar een aantal palen moest worden gesla gen. Uit praktische overwegin gen is toen overeengekomen de huidige werkwijze te hanteren en tot afbraak van het oostelijk deel van het gebouw te besluiten. Deze sloop deed in de dorpse wandel gangen het nodige stof opwaaien doch was niet zo onverwacht als velen deden voorkomen. Van de kant van de gemeente wordt na der toegelicht: "Nadat vorig jaar was besloten ten behoeve van de pleingrootte het gemeentehuis enkele meters in zuidelijke rich ting te verschuiven, hield het laat ste bouwplan ook reeds in, dat voor- en achtergevel van het oos telijk deel van de garage moesten worden verwijderd. Toen in laat ste instantie ook nog blee^dat de garagevloer moest worden ver vangen was gedeeltelijk sloop vee efficiënter dan ook op die plek palen slaan door het dak. Afgezien van de kosten van de nieuwe garagevloer (f 15.000,-) komt uit de gevolgde werkwijze geen meerprijs voort. Uiterlijk ver andert er niets, behalve dat het gehele nieuwe gemeentehuis op een 20 cm. lager peil komt te staan: op hetzelfde niveau als de nieuwe garagevloer. Dat zal de af werking rondom echter alleen maar ten goede komen.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2