Mededeling aan onze verbruikers "Tl Energiebedrijf Rijnland \MA kleintjes "Papa fume une pipe" 1 Wij spelen u met onze hoge spaarrente graag de bal toe. A. VEERMAN FOTO MARRI KRIJGSMAN Alliance Francaise* Frankrijk in Nederland EIGEN GROND EN WILT U BOUWEN? 01802-1727 m. Alliance Francaise klaar voor de start .Tni»i>7iirfwTiTiiKi „ir.'z.mm:: Specialisten in Sparen. KIES DAN VOOR HET MODUULHUIS! BOUWBURO COK VERHOEF KLAVERJASSEN TE KOOP MONTAGNE's 1961 Co en 1986 Dikky J.M. Haarmode en Foto Marri Krijgsman vervolg van pag.5 Ons college is van mening, dat de tarieven van de gemeentelijke belastingen en retributies ,n 987 zoveel mogelijk moeten worden gehandhaafd op het huidige niveau. Wij zullen uw raad terzake dan ook geen voorstellen tot verhoging van de tarieven van de gemeentelijke heffingen doen. Wel zullen enkele vergoedingsbij- dragen worden aangepast aan vanwege de rijksoverheid gewijzigde tarieven. Een uitzondering moet voorts worden gemaakt voor de onroerend-goedbelas- eerste ultkomste" van de hertaxatie geven aan, de rekening gehouden moet worden met getaxeerde waarden, welke op een lager niveau liggen dan bij de voorgaande taxatie. Zodra alle uitkomsten bekend zijn zal door ons college nf ,en of u,w raad een voorstel moet worden gedaan tot aanpassing van de tarieven teneinde de totaalopbrengst van de onroerend-goedbelastingen op een gelijk niveau te houden. uvowaimyen op Aan het einde van deze aanbiedingsbrief kunnen wij vaststellen, dat definancië- nJS? van °nze gemeente niet ongunstig is. Er zal echter voor moeten worden gewaakt om dit zo te houden. Er is zelfs nog ruimte voor het voeren van nieuw be leid. Eventuele voorstellen vanuit uw raad worden door ons met belangstellinq te gemoet gezien. Rekening houdende met de belangen van onze gemeente en zijn inwoners hopen wij ook in het nieuwe jaar met uw raad op een vruchtbare wijze te mogen samenwerken. Wij bidden daarbij om Gods Zegen voor het werk, dat - in afhankelijkheid van Hem - mag worden verricht. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, Jac. van der Spek ae burgemeester, A.W. Lips. Wijziging loket- en telefoontijden Vanaf maandag 1 september zijn de loketten in ons kantoor aan de Langegracht 70 te Leiden langer geopend voor het publiek. Op werkdagen zijn we voortaan geopend van 9.00 tot 16.00 uur en telefonisch kunt u ons voortaan bereiken onder nummer (07125 28 82. Ons storingsnummer blijft (071) 25 29 11 (dag en nacht). V Het Energiebedrijf Rijnland te Leiden verzorgt de distributie van De belangstelling voor de Allian ce Francaise is in Boskoop en Waddinxveen nog elk jaar groei ende. Daarom zullen in het ko mende seizoen in beide plaatsen weer de bekende cursussen in de franse taal worden gegeven. De aantrekkingskracht van Fran: krijk als vakantieland wordt voor de Nederlanders steeds groter en steeds meer vakantiegangers kon stateren tijdens hun verblijf in Frankrijk dat het met hun frans niet zo best is gesteld. Zij willen de wintermaanden gebruiken om hun kennis bij te spijkeren en meer vaardigheid te krijgen in het spreken. De Alliance Francaise wil daarbij graag een handje hel pen door het organiseren van cur sussen die tot doel hebben parate spreekvaardigheid en korrekt schrijven te leren op een prettige manier, gebaseerd op het heden daags frans, volgens de richtlijnen van de Alliance Francaise te Pa rijs. De cursussen worden gege ven door nederlandse en franse docenten. Zowel in Boskoop als in Waddinxveen zijn er relatief kleine groepen waar in een goede en prettige sfeer ijverig wordt ge studeerd en geoefend. Voor cur sisten uit Boskoop, Waddinxveen en omliggende plaatsen worden er cursussen gegeven opwoens- dagmorgen in het Trefpunt in Waddinxveen en op woensdag avond in de Don Boscomavo in Boskoop. Uiteraard zijn inwoners van Boskoop hartelijk welkom in Waddinxveen en omgekeerd. Voor nadere bijzonderheden be treffende de cursussen en de data van inschrijving verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. Voor nadere informatie kan men zich nu ook reeds wende» tot de directrice des cours, mevr. C. v d Burg, Hugo de Vriesstr. 19 te Bos koop, tel. 01727-2251. Zij zal u desgewenst een informatiebrief en inschrijfformulier zenden. Men kan ook bellen met 01820- 12367. Overige activiteiten De Alliance Fransaise afd. Bos koop laat het niet bij het geven van curspssen alleen! SOIREES CULTURELLES Evenals voorgaande jaren wor den er weer een aantal 'soirees' van uiteenlopend karakter geor ganiseerd, zowel in Boskoop als in Waddinxveen. Dit kunnen zijn lezingen over kunst, bepaalde stre ken van Frankrijk, meestal verge zeld van dia s etc. Franse confe renciers (cières) zijn dan onze gast. BIBLIOTHEEK In oktober wordt hiermee gestart. Tegen een gering bedrag kunnen leden en cursisten hiervan ge bruik maken. Er zijn thans ruim 100 boeken en er worden regel matig nieuwe aangekocht SCRABBLECLUB In januari jl. is een aarzelend be gin gemaakt met een franse scrab- bleclub. Dit bleek een succes te zijn. Éénmaal per veertien dagen komt men op maandagmiddag en/of maandagavond bij elkaar in Hotel De Unie in Waddinxveen. Om meer bekendheid te geven aan deze activiteit zal er in de loop van oktober een keer open huis worden gehouden, iedereen die dit wenst kan eens kennis komen maken. Voor meer informatie kan men zich wenden tot eerderge noemde telefoonnummers....! m Het Energiebedrijf Rijnland te Leiden verzorgt de distributie van gas en elektriciteit in 22 Zuidhollandse gemeenten; dit gebied telt ca. 100.000 gecombineerde aansluitingen. Daarnaast is het bedrijf belast met de produktie van elektriciteit in een eigen centrale, van waaruit tevens warmte wordt geleverd ten behoeve van een stadsverwarmingsnet en een aantal grote afnemers. De produktie-eenheid in de elektriciteitscentrale wordt vernieuwd en zal eind 1986 in bedrijf komen. i Voor tuinaanleg en onderhoud, bestratingen en beplantingen etc. Hoveniersbedrijf Ivan v.d. Spek Herenweg 40 te Moerkapelle TEL 01793-1504. s—^r-ruMMiun'—i i,ihii.jp Voor al uw dierenbenodigdheden 'T VOEDERSCHUURTJE Raadhuisstr. 19 - Moerkapelle Openingstijden: ma. t/m vrij. van 13.00 t/m 18.00 uur. Zaterdag van 9.00 t/m 16.00 uur. Voor ai uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doomhein, Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk a.d. Ussel - TEL 01803-16594. TE KOOP: 1 noten houten eet- hoek z.g.s. stoelen met stof bekleed. Prijs n.o.t. Zweere, tel. 01802-2130/1652. ZLi-xmmz:. Hydraulische slang stuk? Wij maken direkt een nieuwe! Garage C. van der Knijff, Bre- deweg 31, Moerkapelle TEL. 01793-1728 Dorpsstraat 200 Zevenhuizen Tel. 01802-1430 Spaarbank Traditionele bouwmethode Duurzame materialen Goede isolatie Vaste prijzen, afgebeeld type, inhoud 563 m2, kost f 233.350,- excl. BTW. Bouwbegeleiding gedurende het gehele bouwproces. Vraag vrijblijvend de brochure. Dorpsstraat 23-25 - 2761 AB Zevenhuizen - Tel. 01802-1329 vrijdag 12 september in de kantine van v.v. Moerkapelle iedereen is welkom. Juncker MEISJESFtETS 8-10 ir- prijs ƒ75,™ tel. 01802 - 2792 T.K. Sportfiets met 10 versn. Tel. 01793 - 1720 Voor de overweldigende belangstelling en bloemen zeggen wij langs deze weg iedereen dank. JM Haarmode Jacques en Lea Meibergen zelfgemaakte wijn proeven? Kom dan zaterdag even naar Noordeinde 17. KLAVERJASSEN Oud-Verlaat Vanaf nu wordt er weer elke don derdagavond geklaverjast bij de klaverjasclub De Otter in restau rant De Otter aan de Strandweg. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Aanvangstijd 20.00 uur. zijn 6 september 25 JAAR GETROUWD! Feliciteert u ze even onder tel. nr. Tijdens de braderie is er gelegenheid uw kind, kinderen te laten fotograferen in een bokkenkar met 2 of 4 echte bokken ervoor. Zij die op de foto gaan krijgen een gratis ritje met deze kar. Naar een idee van: Verder interessante aanbiedingen betreffende adreskaartjes, visitekaartjes met envelop, postpapier bedrukt met uw naam en adres. Tevens is er een prachtig uitgevoerde kaart te koop van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle". Zie de kraam op het pleintje voor de opticien. Korenstraat 37, Zevenhuizen, tel. 01802-1834 In Frankrijk wilt u toch meer kunnen zeggen dan Een prima geformuleerde zin overigens, maar in de echte konversatie komt u er niet ver mee. Wanneer u echt van Frankrijk houdt en in het frans goed wilt meepraten, dan is er de ALLIANCE FRANCAISE afd. Boskoop met kur- sussen op ieder niveau: beginners, gevorderden en ver gevorderden. Alle lessen in groepsverband gegeven door enthousiaste nederlandse en franse docenten. Zij leren u echte taalvaardigheid in woord en geschrift. En dat allemaal tegen een verrassend jage prijs: f 180,- 26 lessen van 1 uur; f 265, 26 lessen van 1,5 uur. Op woensdagmorgen in Waddinxveen, op woensdag avond in Boskoop. Aanvang van de kursus: 24 september a s. Daarnaast diverse aktiviteiten als kulturele avonden, bibliotheek, scrabbleclub. Inlichtingen en inschrijfformulieren bij de Directrice des Cours Mevr. C.S.M. v.d. Burg, Hugo de Vriesstraat 19. Boskoop, tel. 01727-2251. !"Snn^Voo9 VOOl de, kurs"ssen: woensdag 10 en 17 september: Waddinxveen: Trefpunt. lU.UU-11.30 uur. Boskoop: Don Boscomavo, Rozenlaan van 19.00-20.30 uur. Stationstraat van

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6