Gemeente Zevenhuizen Kerkdiensten Verlengen rijbewij- 'oude stijl" RIJBEWIJS GAAT LANGER MEE Rijbewijs langer geldig en bij gemeente verkrijgbaar Rond de zeventig Geneeskundige verklaring Beoordeling passende huisvesting in kader aanvragen tewerkstellings vergunning op grond van de Wet Ar beid Buitenlandse Werknemers Verleende bouwvergunningen Bouwplan Noordelijke Dwarsweg 78a Collecteschema Openbare vergaderingen Bouwplan Rottekade 12 zen Gemeente rekening BURGERLIJKE STAND MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN Kinderkleding- en speelgoedbeurs tbv UNICEF Met ingang van 1 oktober 1986 wordt de afgifte van Neder landse rijbewijs sterk vereenvoudigd. De belangrijkste veranderingen zijn: - rijbewijzen die met ingang van 1 oktober 1986 worden afge geven, blijven in beginsel geldig tot iemand zeventigste jaar. - om de tien jaar is het rijbewijs toe aan een "opfrisbeurt"; twee nieuwe pasfoto's en mogelijk een wijziging in het adres. - voor alle rijbewijzen geldt voortaan, dat iedereen dichter bij huis terecht kan: bij de gemeente. - alle Nederlanders, die nu al over een rijbewijs beschikken, krijgen het nieuwe rijbewijs als het oude afloopt. Al deze vernieuwingen zijn bedoeld om de procedure een voudiger te maken. De grondregel is ook eenvoudig: iedereen krijgt in principe een rijbewijs, dat geldig blijft tot de leeftijd van zeventig jaar. Het enige, dat men nog moet doen is om de tien jaar even bij de ge meente langs met nieuwe pasfoto's en eventueel een nieuw adres. Dat is alles. Tijdens de geldigheidsduur tot zeventig jaar, vinden er geen tussentijdse medische keuringen plaats. Ook niet bij de administratieve vernieuwingen om de tien jaar. Een groot voordeel is bovendien, dat in de nieuwe regeling een verlopen rijbewijs zonder meer goed is voor een nieuw rijbe wijs. Dus geen problemen meervan het opnieuw examen moe ten doen omdat het rijbewijs is verlopen. Dat is voorbij. Wél moet men in de gaten houden wanneer de tienjaarlijkse ver nieuwing moet gebeuren. Want rijden met een niet tijdig ("op gefrist") rijbewijs levert een overtreding op en is dus strafbaar. Om misverstanden te voorkomen: is de geldigheidsduur van het "oude" rijbewijs vóór 1 juli 1 985 verstreken, dan is opnieuw rij-examen nodig om het rijbewijs "nieuwe stijl" te krijgen. Is de geldigheidsduur na 30 juni 1985 verstreken, dan krijgt men het nieuwe rijbewijs zonder examen. Hoe werkt de nieuwe regeling nu bij het bereiken van de leeftijd van 70 jaar? Het rijbewijs zal geldig zijn tot de eerste dag van de eerste maand na de zeventigste verjaardag. Tegen die tijd moet de houder van het rijbewijs verlenging aanvragen, die in principe voor vijf jaar wordt afgegeven. Bij deze gelegenheid is, net als bij de eerste afgifte van een rijbewijs, een geneeskundige ver klaring nodig. Om zo'n geneeskundige verklaring te verkrijgen, is een eigen verklaring en een geneeskundig verslag vereist. Als de medische gesteldheid van de rijbewijshouder dit nodig maakt, kan het rijbewijs voor korter dan vijf jaar worden afge geven. Wie 65 is en na de verjaardag voor het eerst een rijbewijs aan vraagt, krijgt ook een rijbewijs voor vijf jaar. Bij verlenging van dit rijbewijs na het zeventigste jaar, geldt de regeling die hier boven staat: men krijgt in principe een nieuw rijbewijs voor vijf jaar, tenzij de geldigheidsduur om medische redenen wordt beperkt. Kortere duur Omgeacht de leeftijd, is er een groep mensen, die om medi sche redenen een rijbewijs met beperkte geldigheidsduur krijgt. Dit kan zich voordoen bij zowel'de eerste afgifte van een rijbewijs, als bij de verlenging. Daarnaast zijn er de personen, die nu beschikken over een rijbewijs voor vijf jaar zonder be perkingen, maar die in de nieuwe regeling niet zonder meer in aanmerking komen voor een rijbewijs, dat geldig blijft tot aan het zeventigste levensjaar. Het gaat hier om personen van wie bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen medische ge gevens bekend zijn, die aanleiding kunnen geven een rijbewijs met kortere geldigheidsduur te verstrekken. De bekende geneeskundige verklaring blijft bij de eerste afgif te van het rijbewijs gehandhaafd. Dat ging en gaat eenvoudig: men vult een eigen verklaring in en op grond daarvan geeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen een geneeskundige verklaring af. Deze verklaring blijft een jaar geldig. De eigen verklaring kan echter gegevens opleveren, die het CBR tot een nader medisch onderzoek doen besluiten. Dit onderzoek kan ertoe leiden, dat een rijbewijs met een kortere duur wordt af gegeven. Dat is dus niet gebonden aan een bepaalde leeftijd. Er is altijd een medische keuring nodig als het om een eerste afgifte gaat van een rijbewijs voor vrachtauto's, bussen of zwa re aanhangwagens in de categorieën C, D of E. Met ingang van 1 oktober 1986 kunt u dus voor alle rijbewijs zaken terecht bij de gemeente-secretarie. Maar dat hoeft niet meteen. Pas tegen de tijd, dat de geldigheidsduur van uw rij bewijs afloopt, kunt u naar het gemeentehuis. U krijgt dan een rijbewijs volgens de nieuwe regeling. Wie na 1 oktober 1986 voor het eerst een rijbewijs aanvraagt, levert dus de formulieren die voor de aanvraag nodig zijn, in bij de gemeente. Voor een paar groepen bestaat er een afwijken de regeling. Houders van buitenlandse rijbewijzen en perso nen zonder vaste woon-of verblijfplaats kunnen hun aanvraag, die weliswaar is gericht tot de minister van Verkeer en Water staat, bij de gemeente indienen. De personen die niet in Nederland wonen zullen echter hun aanvraag voor een rijbewijs moeten indienen bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, p/a Rijksdienst voor het Wegver keer, Skaggerak 10, 9642 CZ Veendam. Wat de kosten betreft: per handeling (eerste afgifte of vernieu wing) brengt de gemeente Zeven huizen f 24,40 als leges in re kening. Per gemeente kunnen in dit bedrag verschillen zitten. De eigen verklaringen zijn verkrijgbaar bij de gemeenten, het CBR en de ANWB en de kosten hiervan zijn f 20,50. Voor verdere vragen kunt u met ingang van 1 oktober 1986 bij de gemeente-secretarie, Dorpsstraat 125, terecht. Voor het verkrijgen van een tewerkstellingsvergunning op grond van de Wet Arbeid Buitenlandse Werknemers moet be oordeeld worden of er passende huisvesting is. Met ingang van 1 september 1986 verloopt de procedure bij het beoordelen van het al of niet passend zijn van woonruimte bij het aanvragen van een tewerkstelligingsvergunning als volgt: - de werkgever die een tewerkstellingvergunning wil aanvra gen, moet een zogenaamde WABW-huisvestingsformulier in vullen en stuurt dit naar de gemeente; - de gemeente geeft op het formulier aan of er wel of geen be zwaar bestaat tegen het in gebruik nemen van woonruimte door betrokken persoon en stuurt het vervolgens door naar het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, waar besloten wordt al dan niet een tewerkstellingsvergunning te verlenen. In de periode van 3 tot 11 september 1986 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het aanbrengen van een scheidingswand in het pand Lange Zijde 1 a; - het bouwen van een transformatorhuisje nabij Knibbelweg 7; - het bouwen van een schapenstal op het perceel Knibbelweq 70. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 18 september 1986, gedurende 14 dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van de heer B.C.A. Steenbergen, om een vergunning voor het uitbreiden van een bestaande sorteerloods op het perceel grond plaat selijk bekend Noordelijke Dwarsweg 78a, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie B bis, nummer 6791. Burgemeester en wethouders overwegen de vergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet. Alvorens hieromtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegenheid gesteld hiertegen bezwaren in te dienen gedu rende de termijn van tervisielegging. 15 tot 21 september 1986: Prinses Beatrix Fonds. 22 tot 28 september 1986: Nierstichting. 29 september tot 5 oktober 1986: Dierenbescherming. Dinsdag 23 september 1986 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorps huis Swanla. Donderdag 25 september 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorps huis Swanla. Maandag 29 september 1986 Commissie Algemeen Bestuur lijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorps huis Swanla. Donderdag 16 oktober 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorps huis Swanla. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 18 sep tember 1986, gedurende 14 da gen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van de heer A. J. Schenk, Rottekade 12, om ver gunning voor het vervangen van een bestaande achteruitbouw van de woning Rottekade 12. Burgemeester en wethouders overwegen de gevraagde ver gunning te verlenen met toe passing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Alvorens hieromtrent te beslui ten wordt een ieder in de gele genheid gesteld hiertegen schriftelijk bezwaren in te die nen gedurende de termijn van tervisielegging. In verband met de decentrali satie van de afgifte rijbewij zen per 1 oktober 1986 van de Provincie naar de Ge meente dient u met het vol gende rekening te houden. Voor zover nu bekend moeten alle formulieren voor het ver lengen van het rijbewijs "ou de stijl", nadat ze naar het C.B.R. zijn verzonden, weer bij de gemeente-secretarie worden ingeleverd en wel vóór 26 september 1986. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen brengen ter openbare kennis, dat de reke ning van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het grondbedrijf over het dienst jaar 1985 van heden tot en met 29 september 1986 ter secreta rie der gemeente vooreen ieder ter lezing zijn neergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar gesteld. GEBOREN: van der Meer, Cornelia Lijn tje Maria, dochter van: van der Meer, Paulus en: Coret, Catharina M.J., op 3 septem ber 1986. GEHUWD: Rubeling, Petrus Johannes en: Dalmeijer, Elisabeth Geesje, op 8 september 1986. Stubbe, Dikkie en: Spek man, Adriana Wilhelmina, op 12 september 1986. Zevenhuizen - 21 september Herv. kerk 10.00 uurds. H. gaas beek; 19.00 uur ds. W.H. Kalle man, Ameide. Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker; 19.00 uur de heer J.K Verbree, m.m.v. Zanggroep. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uur drs. A.D. Noor- dam, Bleiswijk Ver. vrijz. herv. 10.30 uurdr. J. Buitkamp, Rotterdam. Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harte- man; 18.30 uur kand. H.J. Don ken, Hardinxveld. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 20 sept.: dokter- R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, 21 sept.: dokter .W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. Binnenkort, op 4 oktober a.s., wordt weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Goe de kinderkleding en goed speel goed kan dan worden ingeleverd op 3 oktober. De beurs wordt ge houden in het Hervormd Cen trum. 2/3 van de opbrengst is voor de brenger, 1/3 voor Unicef. De kledingbeurs wordt steeds drukker bezocht, ook door men sen uit de omgeving (Moerkapel le, Nieuwerkerk e.d.). De op brengst voor Unicef wordt ook steeds groter, vorige keer was het bijna 800,-. Met goed speelgoed en goede kinderkleding wordt be doeld: heel, compleet en schoon. Dus bij het opruimen van de kas ten, denk aan Unicef! Het gaat om winterkleding! Inl: tel. 01802-2252.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2