Gemeente Zevenhuizen begrafenis crematie RIJBEWIJS GAAT LANGER MEE Verleende bouwvergunningen Openbare vergaderingen Concept- Welzijnsplan 1987-1988 Collecteschema Verlengen rijbewijzen "oude stijl" Koffiebar Damesvoetbal Van de redactie Kerkdiensten Voorbereidings besluit 'Zevenhuizerplas' Voorbereidings besluit "Dorp" De Christenvrouw MEDISCHE DIENSTEN cJOH.Maan der SPEK b.y: Rijbewijs langer geldig en bij gemeente verkrijgbaar Met ingang van 1 oktober 1986 gaat heï een stuk eenvoudiger met het Nederlandse rijbewijs. De belangrijkste veranderingen op een rijtje: - rijbewijzen die met ingang van 1 oktober 1986 worden afge geven, blijven in beginsel geldig tot iemands zeventigste jaar. - om de tien jaar moet het rijbewijs even terug voor een "opfris' beurt"; twee nieuwe pasfoto's en mogelijk een wijziging in het adres. - voor alle rijbewijzen geldt voortaan, dat iedereen dichter bij huis terecht kan; bij de gemeente. - alle acht miljoen Nederlanders die nu al over een rijbewijs be schikken, krijgen het nieuwe rijbewijs als het oude afloopt. Al deze vernieuwingen zijn bedoeld om het voor u eenvoudiger te maken. De grondregel is erg simpel: iedereen krijgt in principe een rij bewijs, dat geldig blijft tot de leeftijd van zeventig jaar. Het enige, dat men nog moet doen is om de tien jaar even bij de gemeente langs met nieuwe pasfoto's en eventueel een nieuw adres. Dat is alles. Tijdensdegeldigheidsduurtotzeventig, vin den er geen tussentijdse medische keuringen plaats. Ook niet bij de administratieve vernieuwingen om de tien jaar. Een groot voordeel is bovendien, dat in de nieuwe regeling een verlopen rijbewijs zonder meer goed is voor een nieuw rijbe wijs. De narigheid van het opnieuw examen moeten doen om dat het rijbewijs is verlopen, is hiermee voorbij. Wél moet men in de gaten houden wanneer de tienjaarlijkse vernieuwing moet gebeuren. Want rijden met een niet tijdig vernieuwd (op gefrist) rijbewijs levert een overtreding op en is dus strafbaar. Om misverstanden te voorkomen: is de geldigheidsduur van het "oude" rijbewijs voor 1 juli 1985 verstreken, dan is opnieuw rij-examen nodig om het rijbewijs "nieuwe stijl" te krijgen. Is de geldigheidsduur na 30 juni 1985 verstreken, dan krijgt men het nieuwe rijbewijs zonder examen. Rond de zeventig Hoe werkt de nieuwe regeling nu bij het bereiken van de leef-' tijd van 70 jaar? Het rijbewijs zal geldig zijn tot de eerste dag van de eerste maand na de zeventigste verjaardag. Tegen die tijd moet de houder van het rijbewijs verlenging aanvragen, die in principe voor vijf jaar wordt afgegeven. Bij deze gelegenheid is, net als bij de eerste afgifte van een rijbewijs, een geneeskundige ver klaring nodig. Om zo'n geneeskundige verklaring te verkrijgen, is een eigen verklaring en een geneeskundig verslag vereist. Als de medische gesteldheid van de rijbewijshouder dit nodig maakt, kan het rijbewijs voor korter dan vijf jaar worden afge geven. Wie 65 is en na de verjaardag voor het eerst een rijbewijs aanvraagt, krijgt ook een rijbewijs voor vijf jaar. Bij verlenging van dit rijbewijs na het zeventigste jaar, geldt de regeling die hierboven staat: men krijgt in principe een niéuw rijbewijs voor vijf jaar, tenzij de geldigheidsduur om medische redenen wordt beperkt. Kortere duur Ongeacht de leeftijd, is er een groep personen, die om medi sche redenen een rijbewijs met beperkte geldigheidsduur krijgt. Dit kan zich voordoen bij zowel de eerste afgifte van een rijbewijs, als bij de verlenging. Daarnaast zijn er de mensen, die nu beschikken over een rijbewijs voor vijfjaar zonder beperkin gen, maar die in de nieuwe regeling niet zonder meer in aan merking komen voor een rijbewijs, dat geldig blijft tot aan het zeventigste levensjaar. Het gaat hier om mensen van wie bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen medische gege vens bekend zijn, die aanleiding kunnen geven een rijbewijs met kortere geldigheidsduur te verstrekken. Geneeskundige verklaring De bekende geneeskundige verklaring blijft bij de eerste afgif te van het rijbewijs gehandhaafd. Dat ging en gaat eenvoudig: men vult een eigen verklaring in en op grond daarvan geeft het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen een geneeskundige verklaring af. Deze verklaring blijft een jaar geldig. De eigen verklaring kan echter gegevens opleveren, die het CBR tot een nader medisch onderzoek doen besluiten. Dit onderzoek kan ertoe leiden, dat een rijbewijs met een kortere duur wordt afge geven. Dat is dus niet gebonden aan een bepaalde leeftijd. Er is altijd een medische keuring nodig als het om een eerste afgifte gaan van een rijbewijs voor vrachtauto's, bussen of zwa re aanhangwagens in de categorieën C, D of E. Met ingang van 1 oktober 1986 kunt u dus voor alle rijbewijs zaken terecht bij de gemeente-secretarie. Maar dat hoeft niet meteen. Pas tegen de tijd, dat de geldigheidsduur van uw rijbe wijs afloopt, kunt u naar het gemeentehuis. U krijgt dan een rij bewijs volgens de nieuwe regeling. Wie na 1 oktober 1986 voor het eerst een rijbewijs aanvraagt, levert dus papieren die voor de aanvraag nodig zijn, in bij de gemeente. Voor een paar groepen bestaat er een afwijkende regeling; houders van buitenlandse rijbewijzen en personen zonder vaste woon- of verblijfplaats kunnen hun aanvraag, die welis waar is gericht tot de minister van Verkeer en Waterstaat, bij de gemeente indienen. De personen die niet in Nederland wonen nullen echter hun aanvraag voor een rijbewijs moeten indienen bij het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, p/a Rijksdienst voor het Wegver keer, Skagerrak 10, 9642 CZ Veendam. Wat de kosten betreft: per handeling (eerste afgifte of vernieu wing) brengt de gemeente Zevenhuizen f 24,40 als leges in re kening. Per gemeente kunnen in dit bedrag verschillen zitten. De eigen verklaringen zijn verkrijgbaar bij de gemeenten, het CBR en de ANWB en de kosten hiervan zijn f 20,50. Voor verdere vragen kunt u met ingang van 1 oktober 1986 bij de gemeente-secretarie, Dorpsstraat 125, terecht. In de periode van 10 tot 17 september 1986 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het vergroten van een woning op het perceel Nrd. Dwarsweq 78; - het bouwen van een sauna bij het zwembad op het perceel Tweemanspolder 6; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zeven huizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ie der ter inzage ligt het raads besluit van 11 september 1986, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbe reid van het bestemmings plan "Zevenhuizerpas", voor het perceel Wollefoppenweg 79a, kadastraal bekend ge meente Zevenhuizen sectie D nummer 1278, een en an der zoals in rode kleur is aan gegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekening. Het voorbereidingsbesluit is op 12 september 1986 in wer king getreden. De burgemeester van Zeven huizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ie der ter inzage ligt het raads besluit van 11 september 1986, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbe reid van het bestemmings plan "Dorp" voor het perceel Burgemeester Klinkhamer- weg 4, kadastraal bekend ge meente Zevenhuizen, sectie E, nummer 447, een en ander zoals in rode kleur is aange geven op de bij dit besluit be horende en als zodanig ge waarmerkte tekening. Het voorbereidingsbesluit is op 12 september 1986 is wer king getreden. Donderdag 25 september 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Maandag 29 september 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 16 oktober 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Gedurende de maand okto ber ligt ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage het concept-Welzijnsplan voor de jaren 1987 en 1988, waarin zijn opgenomen de uit gangspunten met betrekking tot de subsidiëring van de in de gemeente Zevenhuizen werkzame verenigingen, stichtingen, instellingen etc. op het gebied van de sport, cultuur, recreatie en dergelij ke. Tijdens de bovengenoem de periode is het tevens voor een ieder mogelijk om tegen het concept-plan bezwaren in te dienen. 22 tot 28 september 1986: Nierstichting. 29 september tot 5 oktober 1986: Dierenbescherming. 6 tot 12 oktober 1986: Zwakzinnigenzorg. In verband met de decentrali satie van de afgifte rijbewij zen per 1 oktober 1986 van de Provincie naar de Ge meente dient u met het vol gende rekening te houden. Voor zover nu bekend moeten alle formulieren voor het ver lengen van het rijbewijs "ou de stijl", nadat deze naar het C.B.R. zijn verzonden weer bij de gemeente-secretarie wor den ingeleverd en wel vóór 26 september 1986. Op 1 oktober komt bij vereniging De Christenvrouw afd. Moerka- pelle iemand van het Reformato risch Dagblad vertellen over het vervaardigen van "de krant", een medium, waarvoor de meesten dagelijks tijd vrijmaken en waar van verwacht wordt dat deze op tijd in de brievenbus glijdt. Aan de hand van dia's wordt verteld, wat daar zoals aan vooraf gaat en er staat ook een quiz op het pro gramma. Buiten leden zijn ook gasten van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Vrijdagavond 27 sept. wordt de film 'Sands Castles' vertoont Ie dereen van 16 jaar en ouder is van harte welkom vanaf 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Groeneweg dames 2 overtreft RVC 2 Groeneweg dames 2 begon de wedstrijd met de sterkste opstel ling. De formatie van Joop Metse laar kwam al snel voor te staan dankzij een mooi doelpunt van Nelleke Noorlander. R.V.C. gaf hierop gelijk antwoord en scoor de vla Mariëlla v.d. Werf. Dankzij Hedy v.d. Horst kwam Groeneweg voor de rust toch nog op een 2-1 voorstand. Na de rust had Groenweg meteen het spel weer in handen en scoor de Nelleke Noorlander via de te genstandster 3-1. Dit was tevens de eindstand. Wie een evenement organi seert dat belangrijk is om in de Dorpskrant te publiceren kan rekenen op onze mede werking, echter op een twee tal voorwaarden: kopy hiervoor RUIM van tevoren inleveren en een telefoontje voor een foto en/ of verslag. NIET OP HET LAATSTE NIPPERTJE!!!!! Pak de telefoon en bel tus sen 18.00 en 19.00 uur naar: 01802-1653. ZEVENHUIZEN - Zondag 28 september. Herv. kerk 10.00 uur en 19.00 uur ds. H. Gaasbeek, H.A. Oud Verlaat 10.00 uur de heer J.K. Verbree, Den Haag. Geref. kerk 9.30 ds. J. Henge- veld, Ede Evengelisatie; 18.30 uur drs. E.J. Veldman, Rotterdam. MOERKAPELLE - Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Har- teman, opening winterwerk; 18.30 uur ds. W.G.J. v.d. Sluys, Amsterdam. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 27 september: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 28 september: dokter W. Voort huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis- wijk, tel. 01892-15241. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802-3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 476.21.88* (dag en nacht)

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2