DE GEMEENTE 11(1 MOERKAPELLE BIJ U THUIS AQUARIUM DOOR DE LUCHT BEJAARDEHELPENDE AFSLUITING DORPSSTRAAT Spelregels ophalen huisvuil Verleende bouwvergunningen Inlevering pas- poorten/toeris- tenkaarten Ophalen dood vee e.d. gediplomeerde TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering Medische hulp Storingsdiensten Milieuklachten Politiepost Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand. Koorscholingsinfor- matie-bijeenkomst Waar bruint de winter zon het best? Brandweer 2666 b.g.g. 01820 - 24255 Politie 1333 b.g.g. 01828 - 13000 Ongevallen 1333 Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Indien de weersomstandigheden dittoelaten zal de Dorps straat op 1 oktober a.s. in verband met asfalteringswerk- zaamheden zijn afgesloten. Wij vertrouwen erop dat de inwoners van onze gemeente begrip hebben voor eventuele overlast van deze werK^ zaamheden. Vorige week hebben wij aandacht gevraagd voor de huisvuil- inzameling in onze gemeente. Gebleken is dat behoefte bestaat ook de voornaamste "spel regels" nogmaals te publiceren. Hieronder zijn deze opgenomen: - het plaatsen van vuil aan de weg mag niet eerder plaatsvinden dan vanaf 6.00 uur op de ophaaldag; - het ophalen vangt aan tussen 7.45 en 8.00 uur; -onder grof vuil wordt verstaan: al het grovere huishoudelijk af val, zoals tuinafval (mits gebundeld), verpakkingsmaterialen, dozen e.d. tot een maximum gewicht per bundel van 35 kg. en een omvang van één kubieke meter; - onder oud-ijzer wordt verstaan: huishoudelijk apparaten, zo als koelkasten, wasmachines e.d., bed-spiralen, een en ander met een handelbaar gewicht; - bij het huis- en grof vuil en oud-ijzer mag niet worden aange boden: a. kadavers of gedeelten daarvan, faecaliën en slagerij- of visafval; b. bitumineuze afvallen, aardolieprodukten (afgewerkte mo torolie), vetten, giftige chemicaliën, licht ontvlambare- en ont plofbare stoffen; c. sloopafval, puin, zand en grond; - het huisvuil dient aangeboden te worden in een goed geslo ten plastic vuilniszak; - voor zover niet omschreven, is het ter beoordeling van het per soneel van de reinigingsdienst of bepaalde voorwerpen c.q. soorten afval wel of niet kunnen worden geaccepteerd. Laten we met elkaar proberen Moerkapelleschoon te houden!! Burgemeester en wethouders hebben op 24 september 1986 bouwvergunning afgegeven aan: - C.J. van den Berg, Rehobothplantsoen 6, voor het bouwen van een aanbouw op voormeld adres; - R.J. Hoogma en P. Mets, Westland 17 en 19, voor het bou wen van een dubbele houten schuur nabij voormelde adres sen; - C.M. Jansen, Rehobothplantsoen 15, voor het bouwen van een aanbouw op voormeld adres; - J. Kaashoek, Herenweg 41, voor het vernieuwen van een tuinbouwkas aan de Herenweg 41; - G. van der Knijff, Kerkstraat 10, voor het vervangen van een bestaande dakkapel en het plaatsen van een tweede dakka pel op voormelde woning; - I.A. van der Spek, Herenweg 40, voor het bouwen van een car port met computerruimte nabij Herenweg 40; - W. van 't Wout, Westland 2, voor het plaatsen van een tuin huisje nabij Westland 2. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Moerkapelle. De afgelopen periode hebben ons vragen bereikt over de in levering van paspoorten en toeristenkaarten van inwo ners die zijn overleden. De algemene regel hiervoor is, dat deze documenten ei gendom van de Nederlandse Staat zijn en dan ook ingele verd dienen te worden op het gemëentehuis. In overleg met de afdeling paspoorten is het mogelijk het document te behouden en ongeldig te laten maken. Zelfs is het mogelijk - wan neer de foto op het paspoort bijvoorbeeld is vergeeld - de archieffoto bij het provinciaal nen bak, die 12 cm dikke wanden bestuur op te vragen. Neem dus altijd kontakt op met de afdeling paspoorten van het gemeentehuis! De afgelopen maanden is ons gebleken dat er onduidelijk heid bestaat over het ophalen van het dood vee e.d. in onze gemeente. Voor alle duidelijkheid stellen wij U ervan in kennis dat de Gekro op iedere maandag ka davers ophaalt. Het kan derhalve voorkomen, dat U enige dagen op de op haaldienst moet wachten. Melding van kadavers kan ie dere werkdag plaatsvinden op het gemeentehuis. De muziekschool Waddinxveen houdt hedenavond (24 sept.) om 20.45 uur een informatiebijeen komst over koorscholing. Geheel vrijblijvend kan een ieder kennismaken met de docent Mal colm Hund Davies. Deze zal uit leg geven over de opzet van de cursus en de onderwerpen die aan bod komen. De cursus is voor iedereen, die in een koor zingt of wil gaan zingen en zich verder theoretisch en prak tisch wil bekwamen. Tevens is er de mogelijkheid geschapen zich op te geven voor een kennisma kingsperiode van 3 maanden voor slechts 40,-. Belangstel lenden worden van harte uitgeno digd deze avond bij te wonen en zich eventueel op te geven. Informatie: muziekschool Waddinxveen, Zuidkade 8. tel 01828-14422. De koffers die ook de afgelopen zomermaanden maar amper groot genoeg bleken voor de va kantiebagage, zijn inmiddels op geborgen. In veel gevallen zijn ze echter niet voor lang naar de zolder verhuisd, want honderd duizenden nederlanders denken al weer aan hun wintervakantie. En of de belangstelling nu uitgaat naar de sneeuw of naar de winter zon, er is alle aanleiding om zo gauw mogelijk - in overleg met de reisadviseur - reisdoel en acco modate te kiezen. Winterzonvakanties zijn met de nodige misverstanden omgeven. Zo wordt te vaak gedacht dat een veligreis naar iedere Spaanse be stemming automatisch een garan tie is voor een donkerbruine huidskleur. Maar ook het Iberisch schiereiland kent de nodige kli maatverschillen. De Costa Brava b.v. leent zich niet voor een win terzonvakantie en ook op Mallor- ca kunnen de weergoden danig spoken zolang 'de r in de maand is'. En zelfs op Gran Canada en Tenerife worden in het noorden aanzienlijk minder zonuren geno teerd dan in het zuiden. De echte zonaanbidders zullen zich met name thuisvoelen aan de Costa del Sol, de Costa Blanca, in de zuidelijke kustplaatsen van de nacarische Eilanden en op enkele Marokkaanse en Tunesische be stemmingen. Verder van huis zijn er uiteraard meer mogelijkheden, zoals de Seychellen, de Maledi ven en de nederlandse Antillen. Wie niet in de eerste plaats uit is op strandweer, heeft een ruimere keuze. Want in vergelijking met de winter in Nederland zijn de kli matologische omstandigheden overal rondom de Middellandse Zee aanzienlijk beter. Het is er lek ker weer om te genieten van na tuur (er bloeit veel meer dan 's zo mers), cultuur en architectuur. Bij het uitzoeken van een hotel of appartement gelden in de winter andere plussen en minnen dan in de rest van het jaar. Zo is het ver standig om een accomodatie te kiezen die over een behoorlijke verwarming beschikt. Een kamer met balkon op het zuiden en een verwarmd zwembad kunnen e- veneens belangrijk bijdragen tot het vakantieplezier. Men moet er rekening mee houden dat het vertier in de zui delijke kustplaatsen 's winters niet te vergelijken is met wat men in juli en augustus gewend is. De belangstelling is gewoon te gering om alle disco s, nachtclubs e.d. vol op te laten doordraaien. Ook an dere faciliteiten, zoals b.v. kin deropvang, zijn buiten het hoog seizoen vaak maar beperkt be schikbaar. Van plaats tot plaats kan de situatie nogal verschillen. Een goede advisering bepaalt r voor een niet onaanzienlijk deel het succes van een vakantie. Uit het voorgaande mag duidelijk zijn dat dit zeker geldt voor een winter zonvakantie. Bij onze reizenbalie is volop informatie beschikbaar over klimaat en faciliteiten van de diverse bestemmingen en over de accomodaties die daar beschik baar zijn. En mocht u zoveel heim wee hebben naar zon en zand dat u niet langer kunt wachten...In veel zuidelijke landen blijft het tot en met oktober lekker warm. De stranden bieden volop ruimte, de prijzen zijn (misschien met uit zondering van de herfstvakantie) erg aantrekkelijk. Wat onze reis- medewerkers betreft, kunt u bin nen enkele dagen vertrekken. De Rabobankadviseur Het was vorige week dinsdagmid dag best nog een hele toer om het grote aquarium in de sierviskwe kerij van Dirk Verduijn aan de Wollefoppenweg te plaatsen: 5.000 kilo door de lucht! Het transport geschiedde per takel wagen c.q. heftruck, vanaf het fietspad naast de siervishandel over het dak om het daarna door het, voor deze operatie weggeno men, dak te laten zakken. Vol gens eigenaar Dirk Verduijn be trof de installatie die van het groot ste aquarium in Nederland bij een particulier geplaatst. Er kan tien duizend liter water in de beton- heeft. Het aquarium werd bij een betongieterij in Alkmaar vervaar digd. Of het niet goedkoper ge weest was als er ter plaatse een aquarium gegoten was? vragen we de heer Verduijn. Deze schudt het hoofd en stelt dat, ondanks de bijkomende transportkosten, de ze methode de goedkoopste is; het een grote klus was en er heel wat mensen aan te pas moesten komen voordat het bakbeest op z'n plaats was, door het gedemon teerde dak in de aan de winkel grenzende koffiebar. De voorkant van het aquarium, waarin binnenkort een school Ophthalmochromis zwemt, wordt afgesloten met twee glasplaten van vijftien millimeter dikte. Overi gens is het vissoort niet nieuw in het assortiment 'levende have' in de indrukwekkende sierviskwe kerij met duizenden tropische vis sen, in de vele aquaria. Verduijn besloot tot de aanschaf van dit grote subtropische vis- zwembad, omdat hij, bij een be zoek aan Tanzania en het Tanga- nijaka-meer, ontdekte dat de man netjesvissen in hun natuurlijke m omgeving een veel mooiere kleur blauw hadden dan in de kleine aquaria bij hem in de kwekerij. Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Z.H. vraagt voor het Bejaardenverzorgingstehuis De Zevenster te Ze venhuizen voor zo spoedig mogelijk een Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O. Bejaardentehuizen. Schriftelijk solliciteren met volledige gegevens omtrent personalia, opleiding en eventuele ervaring worden binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad ingewacht door de directrice van de Zeven ster, Mevr. Ch. M. Staal, Leliestraat 2, 2761 HD Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4