TERUG IN NEDERLAND POLO'S voor dames en heren, lange mouw, voor ƒ45,- ƒ49,- CLIPS HAARMODE en BLOEMSIERKUNST H. SOL KATOENEN BLO! ISES met lange bouw in diverse kleuren HEREN TRUIEN 59,- 79,- Wij geven op 1 oktober een grandioze MODESHOW verlenen ook hun medewerking! Kaartverkoop bij Clips Haarmode en vd berg mode. H. SOL J - DEZE WEEK HEBBEN WIJ VOOR U: in diverse kleuren. Johan de Ruiter, zijn vrouw Gerda en hun twee kinderen, Floor en land. Ze bivakkeren tijdelijk in hun woning boven de Spar, want het gezin Johan werkt bij de Shell. Ook in Kenia was hij namens deze maat schappij werkzaam als hoofd van de operatie. Voordien werkte hij op het centraal kantoor in Den Haag als proces engineer. Over Kenia hebben we twee jaar geleden al geschreven, maar toch vonden we het leuk om nog even iets van de wederwaardigheden van hen te publiceren. Johan genoot in Zevenhuizen des tijds veel belangstelling door zijn intensieve acties voor het dorps huis. Hij was o.a. promotor van de statiegeld-actie en liet z'n baard voor duizend gulden afscheren ten bate van het dorpshuis. Enke le particulieren sponsorden dit. Binnenkort moet de rode baard van Johan er weer af, nu om vei ligheidsredenen, vanwege de ei sen die gesteld worden aan zijn werkzaamheden. Hij moet in ge val van nood een gasmasker kun nen dragen. KENIA 'Het is een mooie tijd geweest" stelt Johan. "Het leven is daar heel anders en met name voor Gerda was het er heerlijk. We hadden aanzienlijk veel hulp in het huishouden. Ze hoefde niets te doen. We hadden een kinder meisje, een meisje voor de was, een kok en een tuinman. In die landen zfjn kosten van arbeid erg laag en de mensen daar zijn erg blij dat ze werk kunnen vinden. Ze werken graag voor Europeanen, omdat die meer betalen. Na het werk gingen we samen tennissen, de kok maakte de maaltijd klaar en het kindermeisje paste op Floor en Tis. Jammer alleen is het dat het om half 7 's avonds al don ker is. Dat is altijd zo, in winter en zomer. Kenia is in vergelijking met andere Afrikaanse landen een goed land om te vertoeven. Het leven is er goed georgani seerd. Je kunt er goed eten en drinken en armoede is er niet echt, wel een lage levensstan daard. Het voedsel is goedkoop, met name vlees. Biefstuk van de haas if f 8,- per kg. Alle prijzen worden vastgesteld door de over heid. Een fles cola kost overal ongeveer een kwartje in de goed koopste zowel als duurste restau rants. Op zich een goede zaak. Niemand wordt uitgekleed. In A- frika komt veel corruptie voor, in Kenia misschien ook wel enigs zins. Er is geen omkoperij nodig öm b.v. een paspoort of rijbewijs te krijgen of te verlengen. Kenia heeft de laatste tijd goede jaren gehad wat betreft de betalingsba lans. Olieprijzen zijn omlaag ge gaan, wat een zegen is voor het land. Daarnaast is Kenia een gro te exporteur van koffie en thee. Het merendeel van de Nederland se thee komt uit Kenia. Er was een goede koffieoogst en prima hoge prijzen, waardoor ze goede zaken deden. Op het juiste moment hadden ze weer koffie. Daarnaast zijn de safari's erg toe genomen, wat de deviezenpositie van het land ten goede komt." Johan en Gerda gingen ook vaak op safari, altijd met de kinderen. Zelfs toen Tis nog een baby was. "We gingen met onze eigen auto, een Peugeot stationcar. De kinde ren sliepen achterin. Als we be zoek kregen uit Zevenhuizen na men we die mensen ook mee op safari. Ik nam dan een paar dagen verlof op. Op bezoek kwamen onze ouders: fam. de Ruiter en fam. Valkenburg, Bou en Kees Novel. Even aangewipt werd er door echtpaar Parabirsing en Ge rard en Els van Leeuwen en wie kwamen we toevallig in Mombas- sa tegen: Gerrit v.d. Berg (Globe- loog, red.). Als we Shell-mensen op bezoek kregen namen we ze ook mee in het weekeinde. Ver der kwamen er nog andere vrien den en bekenden, maar niet uit Zevenhuizen. SAFARI 'Safari' is Swahili voor reis. Men- Tis, zijn definitief terug in Neder- gaat zich dichtbij Pernis vestigen. IM®?. ,'i" sen die de film "Out of Africa" ge zien hebben, kunnen zich enigs zins voorstellen hoe het er tijdens zo'n tocht aan toe gaat. Die safa ri's, zeker naar de betere parken, zoals Masai-MAra, zijn nog pre cies zo. Je kunt met je eigen wagen dwars door de velden rij den. Je gaat voor het groot "the big five": olifant, leeuw, buffel, neushoorn, cheetah (jachtlui paard). Neushoorns zie je heel weinig, die worden gestroopt. Er is controle op, want ze zijn be schermd. Maar dat is nauwelijks te doen. omdat een park soms net zo groot is als Nederland!. De inhoud van de hoorn, zo denkt men, be vat een stof die de mannelijke po tentie verhoogt (bijgeloof). Deze stof wordt tegen hoge prijzen in het Verre Oosten verhandeld. Tijdens een safari kun je, als je lang genoeg zoekt, leeuwen tegen komen die een buffel opeten. Als die leeuwen volgevreten zijn (net of ze barsten, want ze weten niet wanneer ze de volgende keer voedsel zullen vinden) zie je hye na's komen. Tientallen. De restjes worden door de jakhalzen en gie ren opgevreten. Schreeuwen de hyena's? "Nee, hier niet. In Ame rika op de prairies wel. Hier hoor je leeuwen brullen 's nachts. Oli fanten zie je ook in dit Masai-Mara park, maar moet je meer zoeken in het Tsavopark, een uur rijden vanuit Mombassa, waar wij woon den. Daar zie je kuddes van dui- zénd olifanten. Is dat niet angs tig voor je auto? "Je moet op veilige afstand blijven als zo'n kudde gaat lopen. Mensen den ken dat leeuwen mensen aanval len. Dat is niet zo. De lokale bevol king heeft meer last van aanvallen van buffels en krokodillen. Als jê water gaat halen kan een kroko dil je het water intrekken. Een kro kodil bijt gelijk. Mens of dier denkt dat het een boomstam is. Een kro kodil laat z'n prooi eerst verdrin ken. Pas later wordt deze opge vreten." ZEEPARK Watje zeker moet doen als je naar Kenia gaat. is een bezoek bren gen aan een zeepark in de Indi sche Oceaan. Met een goede snor kei kun je de mooiste koralen en vissen op een halve meter diepte zien liggen, je kunt er niet lopen vanwege het koraalrif. Ik heb er gezwommen tussen duizenden vissen. Je kunt naar Malindi en Shimony, dat zijn de mooiste zee parken. Prachtig, fantastisch! Je kunt het niet voorstellen. Je moet wel kunnen zwemmen. Het lijkt een aquarium. Ik ging er graag heen. Een prettige bijkomstig heid is dat het water van de Indi sche Oceaan altijd 30 graden is en glashelder." Johan en Gerda zullen het land erg missen. Er valt wel een boek over Kenia te schrijven. Over de bevolking die uit tal van stam men bestaat, over het werken, over het wonen en het reizen. Ondanks het feit dat Johan er hard werkte, meestal tien uur per dag en op zaterdag en zondag nog even langs moest, lijkt het als of hij 3,5 jaar vakantie heeft ge had. Nog even over het werk, want ook daar zijn we benieuwd naar. Johan was hoofd van de operatie van de raffinaderij. Dat hield in: afhandelen van schepen met ru we aardolie, de verwerking ervan: benzine maken. Dan het afleve ren aan de groothandel, aan Shell Esso, Caltex. De raffinaderij wordt beheerd door Shell maar deze is er geen ei genaar van. De helft is van de re gering en de rest van Shell, Esso, BP en Caltex. Johan moest er op toezien dat er benzine gemaakt werd door afdeling van 140 loka le mensen. De raffinaderij telt 300 werknemers, waaronder ook on- derhoudsmensen en financiële af deling en personeelszaken. Jo han beheerde dus een poot van de raffinaderij. Nu vestigt het gezin zich binnen kort buiten Zevenhuizen, wat ze .x ft. Z:4S%rt ■■■..wv. eigenlijk niet zo leuk vinden. L ver waren Gerda en Johan in] venhuizen gebleven. "Het is r dig dat ik op 5 minuten afsta) van de raffinaderij woon, in g« van noodsituaties. We denken] tot 4 jaar in Nederland te blij] en wachten af wat Shell metl voor heeft. We zijn zeer flexibel] mobiel." We wensen Gerda en Johan 1 allerbeste en misschien tot rens Bloemsierkunst Wegens plaatsgebrek kon deze foto de vorige week niet mee in de Dorpskrant. Nico van Slobbe en Btffl van der Helm openden met een flitsende demonstratie het tafentennisseizoen van ZTTC. Nicovanl Slobbe is de nieuwe trainer, terwijl Bert van der Helm zeker ook geen onbekende is! Burgemeester A.H. van Gent kreeg van de voorzitter van de vereniging, Roel van Veen, het eerstal exemplaar van het clubblad van dit jaar van ZTTC overhandigd. Alvorens dat gebeurde had de voorzitterI een welkomstwoord gesproken en burgemeester Van Gent lovende woorden aan het adres van del actieve tafeltennisvereniging. Hij had tevens de taak de onthulling van de vier sponsornamen opd'l doeken van de eveneens nieuwe tafeltennisafscheidingen te verrichten. Deze vier sponsors zijn: vd bergI mode, Boevé, loon- en spitbedrijf, Phaff en Van Dongen Perdijk. Zij stellen zich voor een periode van twe<j I jaar garant voor het salaris van de nieuwe trainer van ZTTC, die op deze avond als zodanig wer voorgesteld: Nico van Slobbe

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6