'^Wittebroodsweken voor" GEURT en CONNIE echte bakker GERRITSEN VANAVOND MODESHOW OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN Brandweer Oud Verlaat naar Linschoten Tuinbijlage Brandweer wedstrijden Muzikale happening Grondruil-verkoop OKTOBER MEUBELMAAND BOOM ROOS VIS....BOEK! Verkoop woonhuis Oproep aan alle kinderen van Zevenhuizen Geurt en Connie gaan trouwen op dinsdag 7 oktober 7T7T® Zevenhuizen straks aan de beeldbuis voor de Kabelkrant? KABELKRANT IN ZEVENHUIZEN! Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Alle reden voor Echte Bakker Gerritsen om u ook te verrassen met een kleine attentie Op dinsdag 7 oktober bent u van harte welkom in de winkel die gewoon open blijft. Tot ziens in de winkel. DORPSSTRAAT 49 - TEL.01802-1412 ZEVENHUIZEN (Z.H.) De commissie algemeen bestuur lijke zaken en financiën vergader de jL maandagavond in dorpshuis Swanla. Enkele zaken die aan de orde kwamen waren o.a. de grond overdracht van de loswal en de verkoop van het pand Knibbel- weg 6. Een uitgebreide discussie ontstond er over de Kabelkrant, welke door het 'Blad' uit Nieuwer- kerk a.d. IJssel, door wie ook Het Kanaal wordt uitgegeven, met een Kabelkrant wordt gestart. Deze commissie vergadert onder voorzitterschap van burgemees ter A.H. van Gent. Hij deelde me de dat de gemeente Zevenhuizen, evenals Nieuwerkerk gekregen nieuws op deze kabel te laten ver schijnen. "De technische moge lijkheden die er zijn moeten we gebruiken. Zeker als het mogelijk heden zijn om de vrije menings uiting weer te geven. Volgens de AP. V. is dit op deze wijze niet ver boden. De heer H.G. v.d. Akker vroeg zich af wat de verhouding was van de Kabelkrant met de Dorpskrant Het zou hem bijzon der spijten als het dorpsnieuws wat intensief wordt gevolgd in de Dorpskrant verdwijnt "het zou bijzonder te betreuren zijn als het ene blad, waar we geen inbreng in hebben, het andere blad (dorps krant) verdringt." Hij vroeg zich bovendien af of er controle komt op de uitzendingen en wie de etherreklame of ae journalistieke en ethische normen in act worden genomen. De voorzitter antwoord de dat er geen middelen zijn om iets te verbieden als de techniek zoiets mogelijk maakt. Wat betreft de concurrentie die het ene be drijf het andere kan toebrengen, daar heeft de gemeente geen be moeienis mee. Inzake het toezicht op de naleving van bepaalde et hervoorschriften dacht hij dat noch de gemeente Nieuwerkerk noch Zevenhuizen hierover iets in te brengen hebben. Spreker ver wachtte binnenkort meer informa tie te ontvangen over de kabel krant De heer Overdijk (PvdA) toonde ook consideratie met de Dorpskrant, wilde dat Blad over leg met de Dorpskrant voor parti cipatie en dacht dat Casema er een voordeel van zou hebben. Hij vond het niet juist dat BRT 2 ge kozen is als uitzendkanaal, daar dit kanaal - als er geen uitzendin gen plaatsvinden op de BRT 1 wel vaak gebruikt wordt voor kijkers naar BRT omdat de ontvangst op dit net veel beter is. "Misschien kan men beter Duitsland 3 kiezen' suggereerde hij. De heer Overdijk uitte nogmaals zijn bezorgdheid over het aantrek ken van advertenties op de kabel krant en de zuigkracht ten nadele van de Dorpskrant: deze kan al leen bestaan dankzij de adverten ties. De heer D. Zwerus (SGP) zag dat de ontwikkelingen moeilijk te gen te houden zijn en stelde ten aanziën van het gebruik van de te levisie dat het standpunt van zijn partij bekend is. De heer Sarneel (VVD) stond ach ter de stelling van Nieuwerkerk en zag het wel zitten de combinatie van de krant (het Kanaal) met de Kabelkrant. "Het aanbod aan de gemeente betreft dat één pagina?' Hier bestond wat onduidelijkheid over. De heer M. Zijderhand (gem. bel.) merkte op dat waakzaam heid geboden moet blijven en dat dit weieens het begin van het einde zou kunnen betekenen. "We hebben immers al voldoende informatie via de Dorpskrant." De voorzitter zwakte dit wat af door de redenering dat het geschreven woord altijd zal blijven (wie schrijft die blijft) en dat dit alleen een aanvulling wordt. "Een krant heb je nodig om iets na te slaan." Het corps Oud Verlaat van de vrij willige brandweer van Zevenhui zen neemt a.s. zaterdag deel aan wedstrijden in Linschoten. De aanstaande Dorpskrant staat in het kader van de win tertuin. Tips en suggesties van particulieren en adverten ties van hoveniersbedrijven n en tuincentra zijn welkom. Inleveren voor vrijdag a.s. 16.00 uur. vd berg mode presenteert de na- jaars- en wintermode '86/'87 he denavond in dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur. Medewer king verlenen Bloemsierkunst H. Sol en Clips Haarmode. Op 27 september jl. is in Boskoop de jaarlijkse brandweerwedstrijd van de kring "de tien gemeenten" gehouden. Hieraan werd door elf gemeentelijke brandweercorpsen waaronder die van Zevenhuizen, deelgenomen. De wedstrijd be stond uit een zgn. Iagedruk-ge- deelte en hulpverlening. De Ze- venhuizense ploeg bestond uit: J.A. Gorissen (bevelvoerder), T. Zijlstra (chauffeur/pompbedien- der), A. Roos, P.M. Koole (aan- valsploeg), J. van Dam, H.W. Moerman (waterploea) en J. Eind hoven, A. Zandijk (hulpverleners). Zij zagen kans om achter het 'beroeps'-team van Gouda beslag te leggen op een tweede plaats. Dit was mede te danken aan de hoge score van de waterploeg die in haar categorie de beste was. Deze tweede plaats heeft Zeven huizen het recht om mee te doen aan de regionale wedstrijd, die op 25 oktober a.s. in de Krimpener- waard wordt gehouden. Jongens hartelijk gefeliciteerd en veel suc ces! In dorpshuis Swanla wordt a.s. za terdag een Play-in gehouden. Aanvang 20.00 uur. Voor de pau ze treedt het 'wegwerporkest' van ca. 125 muzikanten op van zo'n dertig verschillende muziekvere nigingen en na de pauze de Brass Band Rijnmond uit Rotterdam. In verband met de bouw van het nieuwe raadhuis - welke volgens verwachting verloopt - moest er grond van het nabijgelegen woon huis worden geruild. Een zgn. grenscorrectie werd toegepast. De maand oktober is tot meubel- maand uitgeroepen. Meubelcen trum Voorbrood aan de Dorps straat is dientengevolge op zon dag 26 oktober van 11.00 tot 17.00 uur GEOPEND! Meubel zaken hebben de toestemming van de Kamer van Koophandel om vier keer per jaar op zondag open te zijn. VERBOUWING Meubelcentrum Voorbrood is met een verbouwing bezig, welke begin december gereed is. Een to taal nieuwe afdeling komt er dan bij. nl. modern. Vanaf december kan men dan alhier terecht voor een modern wit interieur. Heb je net leren lezen en wil je nu ook graag zelf een boek lezen, kom dan naar de bibiotheek in de Dorpsstraat. Speciaal voor al die kinderen hebben we vanafmaan dag 6 oktober de rode boeken met een gele stip apart gezet. En dat zijn de boeken die jullie, mis schien nog met een beetje hulp van papa of mam, zelf kunnen le zen. Was je nog niet lid? Voor 5,- kun je 12 maanden lang boeken komen lenen. Tot ziens in de bibliotheek! Het pand Knibbelweg 6 - een voor malige kuikenmesterij die door de gemeente werd aangekocht, is weer verkocht. De fam. Meijndert van de Nrd. Dwarsweg is de nieu we eigenaar. LOSWAL driemaal is scheepsrecht Opnieuw is er een voorlopige koopakte getekend voor de grond aan de loswal. De eerste maal betrof het een inwoner van de provincie Noord-Brabant, de tweede maal bureau Zwiers/Min- naard (zie artikel elders in de krant) en thans met de familie Ho vens van de Schielandsingel. Het is de bedoeling dat er op deze grond een woonhuis met kantoor wordt gebouwd. Welke talenten tussen 0 en 16 jaar moeten nog even over de drempel geholpen worden? Volgende week vrijdagavond v.a. 19.30 uur staat dorpshuis Swanla 'bol' van de Zevenhui- zense artiesten (in de noten dop). Meld je snel aan bij Arie Boertje, De Fuut 17 of bel: 01802-1775. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka- pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren 'DE ECHTE BAKKERl

Dorpskrant | 1986 | | pagina 1