Gemeente Zevenhuizen ^BAKKERIJ J VERBEIJ f 1,65 Kerkdiensten Bibliotheek HENGELSPORT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Medezeggen schapsraad Kinderboeken week 1986 Eenmalige uitkering 1986 Bouwplan Zuideinde BURGERLIJKE STAND Rectificatie Gemeentehuis gesloten Openbare vergaderingen Collecteschema KRUIDNOOTJES 250 gram f 1 j 1 0 PEPERNOTEN MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN nieuwe aanwinsten BURGERLIJKE STAND Collecte-schema Woonruimte-adviescommissie Sollicitanten bank Vuurwerk Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar een eenmalige uitkering verstrekt aan de meerjarige echte minima. Recht op de eenmalige uitkering 1986 bestaat alleen voor de genen, die de eenmalige uitkering 1985 hebben ontvangen. In verband daarmede werd aan degenen, aan wie de eenmali ge uitkering 1985 werd uitbetaald, reeds een aanvraagformu lier door de gemeente toegezonden. Op de eenmalige uitkering 1986 hebben eveneens recht de genen, die in aanmerking kwamen voor de eenmalige uitke ring 1985, maar deze om welke reden dan ook niet hebben aangevraagd. Voorwaarde is daarbij wel, dat men de eenmali ge uitkering 1984 moet hebben ontvangen. Aanvraagformulieren voor de eenmalige uitkering 1986 zijn verkrijgbaar op de Gemeentesecretarie, Bureau sociale zaken, Dorpsstraat 144, alwaar tevens nadere informatie omtrent de regeling kan worden verkregen. Belangrijk is de termijn van indiening van de aanvraag; vóór 15 november 1986 moet de aanvraag bij de gemeente wórden in gediend. Wordt de aanvraag niet vóór deze datum ontvangen, dan bestaat er namelijk geen recht op de eenmalige uitkering 1986. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 2 oktober 1986, gedurende veertien da gen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van de heer M. v.d. Berg, om een vergunning voor het vervangen van een bestaan de bedrijfsruimte van het glastuinbouwbedrijf aan het Zuid einde 37. Vooruitlopend op het van kracht worden van de zevende herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied" is het college van burgemeester en wethouders voornemens om met gebruikmaking van artikel 50, lid 8 van de Woningwet de ge vraagde vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe te besluiten wordt een ieder in de gelegen heid gesteld schriftelijk bezwaren in te dienen gedurende de termijn van de tervisielegging. GEBOREN: Gerts, Paschalis Cornelis Petrus, zoon van: Gerts, Cor nelis G. en: Bontekoe, Hendri- ka J.M., op 10 september 1986. van 't Oost, Robbert Hans, zoon van: van 't Oost, Robert H. en: Jansen, Hendrika A., op 17 september 1986. van 't Oost, Pieter Roderik, zoon van: van 't Oost, Robert H. en: Jansen, Hendrika A., op 17 september 1986. GEBOREN: Rus, Guido, zoon van: Rus, Jan S. en: Gootjes, Weintje J., op 21 maart 1986. Op maandag 13 oktober a.s. zullen alle gemeentelijke af delingen gesloten zijn. Het bureau burgerlijke stand is evenwel geopend van 9.30 uur tot 10.00 uur voor de aan giften van geboorten en over- lijdens. Donderdag 16 oktober 1986 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in dorps huis Swanla. 29 september tot 5 oktober 1986: Dierenbescherming. 6 tot 12 oktober 1986 Zwakzinningenzorg. 13 tot 19 oktober 1986 NOVIB. 250 gram ZEVENHUIZEN - 5 oktober: Herv. kerk 10.00 uurds. H. Gaas beek; 19.00 uur ds. Radstake, Rotterdam, jeugddienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uurds. J.C. de Moor, Waddinxveen. Oud Verlaat 10.00 uur ds. A. van Eyk, Gouda. Vrijz. herv. 10.30 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg. Herv. kerk 9.30 en 18.30 uurds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 4 oktober: dokter L Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-12500. 5 oktober: dokter W.J. van Brug gen, de Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. ROMANS: Auel, Jean M: De Mammoetjagers; Bomans, G: Sprookjes; Bordewijk, F: Karak ter; Brookner, A: Familie en vrienden; Campert, R: Een el lendige nietsnut; - Het gangster meisje; Carmiggelt, S: Trio voor één hand; Claus, H: De koele minnaar; Collier, J: Zijn ape- vrouw; Coolen, A: Stad aan de Maas; Couperus, L: De boeken der kleine zielen; Dermout, M: De tienduizend dingen; Forbes, C: Doelwit 5; Geeraerts, J: Gangreen 2: de goede moorde naar; Graaf, A. de: De smalle grens; Le Carré, J: Een volmaak te spion; Levin, I: De jongens van Brazilië; Schendel, A. van: Een zwerver verdwaald; Vestdijk, S: De andere school; Winter, L. de: De (ver)wording van de jonge durer. Informatief volwassenen: Aguet, I: Zwitserland; - Bern- hard 75 jaar; - Edelgesteenten; Fish, M: Tuinieren in de scha duw; Galesloot, H: Partij in het verzet; Hamoen, R: Goud voor de Gouwelijn; - Israël; Ver schoor, G: De feestelijke tafel. Oudere jeugd: Sewell, A: Black Beauty. Jeugd: Beekman, H: Simone komt weer thuis; Brill, Y: Bianca naar de manege "Het zilveren paard"; Vliek, R: 't Is bruin en het stinkt; Vries, A. de: De Blauwe Reus. Informatief jeugd: Kroft, R. v.d: Droppie Water: de reis van het afvalwater; Schnieper, C: In het vossehol; - Sesamstraat in de herft; - Sesamstraat in de winter; Westerveld, H: Een zelfgemaakt poppenhuis; - Zien met je vingers. Prentenboeken: Boeke, J: Dik- kie Dik: een boek vol avonturen; Brandenberg, F: Het partijtje; Clignett, R: De hoge hoed van de schoorsteenveger, Hill, E; Waar is Dribbel? Winst voor M. Huisman Bij de Roerdomp in de Rotte werd de 9e wedstrijd van de zomer competitie gewonnen door ex- nummer 1 M. Huisman. Hij ving 1625 gram, dit was echter niet ge noeg om de nummer 1 van het moment C. de Zwart, in te halen. Dat verschil ligt nu nog (het afvis- sen meegeteld) op 2675 gram. De grote verrassing van vorige week is nu weer te vinden bij de grote drie: J. Slobbe bezet samen met J. de Zwart de 2e plaats. Het lever de beiden echter geen stijging in de lijst op. Met nu nog één wed strijd te gaan stijgt de spanning ten top. Als men in de lijst kijkt ziet men dat tussen de nummer 3 en 4 een groot gat zit bijna on overbrugbaar. Voor J. de Zwart zien de stijgingskansen naar num mer 2 er ook vrij mager uit De strijd om de nummer 1 tussen C. de Zwart en M. Huisman is nog open te noemen ondanks het gro te gat. De nummers 4 t/m 11 lig gen nog erg dicht bij elkaar, daar is nog van alles mogelijk. Vooral nummers 4 t/m 7 vallen wat dat betreft op; het verschil daartussen is slechts 275 gram. In dit domein valt ook de strijd tussen vader en zoon Breedij, die resp. 6 en 7 staan. De tussenstand is: 1. C. d. Zwart; 2. M. Huisman; 3. J. d Zwart; 4. L de Zwart; 5. D. Bazen; 6. E. Breedijk; 7. J. Breedijk; 8. J. Wiersma; 9. J. Slobbe; 10. N. Potze. R.K. gemeenschap: 10.15 uur: communieviering in dorpshuis Swanla te Zevenhuizen. GEBOREN: Ja co ba Elisabeth, dochter van: Visscher, Willem en- Schouls, Maria E., op 11 september 1986. küï!d3'i dMChter, o3n: Rei9wein> Peter T.J. en: Ravenstein Sylvia L.M., op 12 september 1986. Maria Klazina en Wilhelmina Maaike, dochters van: Eshuis Hendrik J. en: Honkoop, Margo, op 16 september 1986 Gerarda Helena, dochter van: Buijs, Gijsbert en: Foppen Teuni W., op 17 september 1986. 29 september t/m 3 oktober 1986: Dierenbescherming; - 29 september t/m 4 oktober 1986: Woord en Daad - 6 oktober t/m 12 oktober 1986: Nat. Kollekte Geestelijk Gehandicapten. Tijdens de raadsvergadering van 23 september j.l. zijn voorde periode 1 oktober 1986 tot 1 oktober 1987 de leden van de woonruimte-adviescommissie benoemd. Vanaf voormelde datum bestaat de commissie uit: de heer C.P. Cammeraat; de heer P. de Graaff; mevrouw M.E. den Hollander-Boevée; de heer J.H. Verwey; de heer C. Wolff. N Tijdens de eerste vergadering van de commissie in de nieuwe samenstelling op 6 oktober 1986 zal een voorzitter uit het midden van de commissie worden gekozen. Het openbaar spreekuur vangt op deze avond aan om 19 30 uur. Per 1 juli j.l. is het G.A. B. te Gouda gestart met het opzetten van een sollicitantenbank. De sollicitantenbank is een geheel nieuwe manier van sollici teren, waarbij mensen zichzelf onder de aandacht van werkge vers brengen zonder tientallen sollicitatie-brieven te moeten schrijven. De sollicitantenbank is een soort tegenhanger van de reeds ingeburgerde vakature bank. Het principe is heel simpel. De werkzoekende schrijft zich op een speciale kaart in, waarop een beeld wordt gegeven van de man of vrouw die solliciteert en waarop eveneens zijn/haar verlangens kenbaar worden gemaakt. Een werkgever die op zoek is naar personeel, kan zich tijd en kosten besparen door naar het G.A.B. te komen en de kaarten te raadplegen eneruittehalen wat hem past en dan kontakt op te nemen met de inschrijver. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot het G.A.B. te Gouda, Hoge Gouwe 65, tel. 01820-12844. Door de gemeenteraad is op 23 september j.l. een Vuurwerk verordening voor de gemeente Moerkapelle vastgesteld. In deze verordening zijn bepalingen opgenomen over o.a. het afleveren en het gebruik van vuurwerk. Met name de tijden waarop vuurwerk mag worden afgestoken zijn van groot belang voor de inwoners van onze gemeente. Afsteken is toegestaan op de laatste twee werkdagen van het jaar en de tijd tussen 23.00 uur en 1.30 uur tijdens de jaarwisseling. Ook de aflevering en het voorhanden hebben van vuurwerk is aan regels gebonden. De voorraad vuurwerk voor aflevering aan klanten is boven de 2 kilogram gebonden aan een Hinderwetvergunning. Beneden de twee kilogram is een vergunning tot het voorafle vering voorradig hebben vereist van het college van burge meester en wethouders. Op verzoek van de gemeenteraad zal de komende maanden door de rijkspolitie nauwlettend worden toegezien op adres sen die vuurwerk voor aflevering voorradig hebben. Het betreft hier dan de plaatselijke middenstand en particulie ren cue vanuit hun woning vuurwerk afleveren. Doe uw inkopen voor DIERENDAG bij 't Voederschuurtje iedere klant ontvangt een GRATIS VERRASSING"! De medezeggenschapsraad van de OBS 't Reigerbos" houdt vanavond, 1 oktober, om 19.30 uur een openbare vergadering in de gemeenschapsruimte van de school. U bent van harte welkom. Het thema van de kinderboeken week (8 t/m 18 oktober), die dit jaar weer samenvalt met de herfst vakantie, is "Boeven". Wat is er tijdens de kinderboeken week te doen in de bibliotheek? Voor groep 3 en 4 van de basis school wordt voorgelezen op 8 oktober van 15.00-15.30 uur. Mis schien wordt het wel een span nend boevenverhaal! Kinderen uit groep 5 en 6 kun nen een bovenmasker maken. Dat masker kan ingeleverd wor den op woensdag 15 oktober tus sen 13.00 en 15.00 uur. De mooi ste, gekste of griezeligste maskers worden beloond. Voor groep 7 en 8 wordt een speurtocht georganiseerd op woensdag 15 oktober. Eerst een formulier halen op de bibliotheek vanaf 13.00 uur, speuren naar een aantal letters en dan zoveel mogelijk woorden vormen die met "boeven" te maken hebben. Het formulier moet weer om 15.00 uur ingeleverd zijn. Diege ne met de meeste woorden wint een prijs. Prijswinnaars krijgen zo snel mogelijk telefonisch bericht

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2