«■■■■■Hl VAN DEN BERG C. KOREN VOOR BEGRAFENISSEN 5 RONDO'S HALEN 4 BETALEN! *5»Sfeafc:,- BURO ZWIERS/MINNAARD VERHUIST Damesvoetbal 4 THEMA-AVONDEN VOOR OUDERS VAN PEUTERS WARME BAKKER MOERKAPELLE Proef eens de Belgische slagroom bonbons en de Belgische slagroom truffels W^SSm» I_|^_ Kruisvereniging Gouwe-IJssel Kosten: totaal f 15,-. Discrete en keurige verzorging a.s. weekend: 'mm w> mf&nm- '^smm j/ mm. Eigenlijk is het wat aan de late kant om nader kennis te maken met Buro Zwiers/Minnaard, omdat het bureau eind oktober verhuist. Niet naar een nieuw pand aan de loswal in Zevenhuizen, maar naar Capelle a.d. IJssel. In het gebouw "Polderschouw" kon men anderhalve verdieping huren, wat in grootte neerkomt op 1100 vierkante meter. Gelukkig is het nog niet te laat om iets meer over het buro, dat zich met reclame en marketing, in de breedste zin des woords, bezighoudt, te weten te komen. Ook de redenen waarom uit Ze venhuizen vertrokken wordt intrigeert veel Zevenhuizenaren. Daarom maakten we een afspraak met Jan Zwiers (48 jaar), directeur en steenlegger van het bedrijf AUDIO EN VIDEO De ontvangst vindt plaats in een gedeelte van het bedrijfspand aan de Dorpsstraat dat voor velerlei doeleinden dienst doet. Zo wor den hier video-produkties ver toond, besprekingen gehouden en achter het bureau gewerkt door Jan Zwiers. "Soms kan dat nauwelijks en moet ik naar m'n woonhuis aan de Hennipdreef voor een bespreking of zo, want de behuizing is momenteel erg krap. We zijn uit onze jas ge groeid." 'Hoe' wordt ons duidelijk tijdens een rondleiding door het pand met buiten nog een mobiel kantoor en de gedekte tafel voor de lunch in de Gereformeerde kerk. Deze is tijdelijk voor de lunchpauze gehuurd. De mede werkers van buro Zwiers/Min naard gebruiken zoveel mogelijk gezamenlijk de door hun werkge ver verzorgde lunch. "Best wel uniek" vinden wij dat een werkge ver ook voor de lunch van zijn medewerkers zorgt. "Gezellig" was daarbij de conclusie. Op de eerste opmerking met betrekking tot de lunch haalt Jan Zwiers zijn schouders op. Hij vindt het niet meer dan vanzelfsprekend... In de kelder van het bedrijfspand, waar nu drie mensen zich bezig houden met audio-, video- en computerapparatuur, is de mo gelijkheid niet meer aanwezig om de maaltijd te gebruiken. Hier wer ken drie mensen aan de techni sche opbouw en uitvoer van au- dio-visuele reclame. Emiel is op de computer bezig met het ver vaardigen van een dia. "Zoiets zou drie jaar geleden nog niet mo gelijk geweest zijn" stelt Jan Zwiers. Terug van de rondleiding: alleen boven hebben we niet ge zien, maar dat is een administra tieve afdeling, wordt er een video band gestart die enkele Ster recla mespotjes toont, die door buro Zwiers/Minnaard vervaardigd zijn. Zo zien we er enkele van Atlas Kantoren, Credit Lyonnais. en beurs-promotie-filmpjes. De video-reclame-clip van het recrea tieschap De Rottemeren oogst onze bewondering. "O, maar deze is nooit uitgezonden hoor" haast de heer Zwiers zich te vertellen. "Het was ons eigen idee om een reclamespotje te maken over dit prachtige natuurgebied. Er waren al contacten met het Recreatie schap en het provinciebestuur. Het was de bedoeling dat deze spot op T.V. zou worden uitge zonden om het Rottemerenge- bied te promoten, maar de op dracht is niet doorgegaan. Naar mijn weten heeft er zelfs nooit een presentatie plaatsgevonden. Trou wens het is al anderhalf jaar gele den opgenomen...en zulke din gen zijn de risico's van 't vak. Kijk, die spot (van Atlas Kantoren) is eerst door ons opgenomen en later door een cameraploeg van de T.V. op een andere manier uit gebracht. Uiteraard wel in op dracht van ons..." Of buro Zwiers/Minnaard zich alleen met audio-visuele opdrachten bezighoudt? "Neen, zeker niet" stelt de heer Zwiers, "we zijn veel meer dan dat, maar behoren ook niet tot de grootste reclamebureaus. Laten we zeggen, dat we van de kleinere bureaus tot de bovenste laag be horen. Er zijn er 180 in ons land. Wij bezetten de 50ste plaats. Sinds drie jaar zijn we ook erkend. We zijn 22 jaar bezig en na 17 jaar pas erkend. Die erkenning heeft niet te maken met kwaliteit, maar met de wijze waarop je met de media omgaat", (om z'n uiteenzet ting visueel te onderbouwen wordt een dia-serie getoond waar op cijfers en afdelingen en hun functies te zien zijn, zodat duide lijk wordt waarmee buro Zwiers/ Minnaard zich bezighoudt). VIGNET Het olifantje is een vignet en heeft te maken met de lange aanloop tijd voor de erkenning verleend werd. "Een olifant heeft ook een lange dracht" lacht Jan Zwiers bij zijn verklaring. Duidelijk wordt dat zijn reclameburo zich niet al leen met reclame bezighoudt, maar ook meewerkt aan onder zoek en planontwikkeling. "Bu reaus als Intomart onderzoeken voor ons wat het publiek b.v. van een verpakking of de presentatie van een artikel vindt". Een andere 'poot' van het bedrijf verzorgt het design. De 'verpakkin(omslag)' - Cyclamen, bloembollen - ERICA in vele soorten - Witlofwortelen - Droog haardhout "Kwekerij Morgenzon" van Oosten. Ie Tochtweg-hoek Zuid. Dwars weg. Nieuwerkerk a.d. IJssel. Tel. 01802-2430. EERSTE NEDERLAAG GROENEWEG DAMES 1 Een goed gemotiveerd Groene- weg oegon de wedstrijd tegen KFC heel sterk. Vrijwel de gehele eerste helft waren beide ploegen zeer aan elkaar gewaagd. Na vijf minuten spelen kreeg Wilma Zij derhand een geweldige kans, maar helaas ging de "bal naast. KFC volgde het voorbeeld maar benutte dekans en na 20 minuten spelen was het 1-0 voor KFC. Tot aan de rust kreeg Groeneweg nog diversekansen, maar ze bleven onbenut Vlak na de rust viel al snel het tweede doelpunt voor KFC. Groeneweg verloor een klein beetje de moed en al snel was het derde doelpunt een feit. De eindstand werd beslist in de laatste 5 minuten: 4-0 voor KFC. Dames 2 van Groeneweg be houd de eerste plaats in de 2e klas se, door te winnen van 4-1 van Moordrecht Doelpunten van Tos ca van Vliet (2x), Nelleke Noor- lander en Hedy v.d. Horst van bijvoorbeeld jaarverslagen of produkten, zoals bepaalde diep- vriesaardappelverpakkingen (Aviko of Mc Cain), ja tot zelfs de verpakking van een kerststol toe. Diverse worden er door Jan Zwiers getoond. Bovendien zorgt het buro voor de produktie en is tussenpersoon tussen drukker en ontwerper. Zoals al eerder gesteld maakt het buro ook commercials: men heeft een ruime mate van ervaring in hetmaken van com merciële diaprodukties en video opnamen. "Deze ontwikkeling is zeer succesvol, al wordt er in deze tak niet zo erg veel verdient." Naast de audio-visuals hebben we nog een afdeling 'direct-marke ting'. We hebben een dochteron derneming die in Apeldoorn ge vestigd is. Deze voert telefonisch opdrachten uit. Als er b.v. een bepaalde folder of produkt uitge geven is, wordt telefonisch de me ning van de cliënt gevraagd. Daar naast is er een tak van het bedrijf bezig met de media. Ervoor zor gen dat een advertentie die ont worpen is, ook in de betreffende kranten c.q. bladen terecht komt. Cliënten van buro Zwiers/Min naard zijn o.a. BSO, Stad Rotter dam Verzekeringen, Beurs World Trade Center Rotterdam, de Hei demaatschappij, Credit Lyonnais Bank, het V.N.O. en het Grondbe drijf van de Gemeente Rotter dam. "De laatste drie jaar is de marketing erg toegenomen. Be drijven die zich tot dusver niet be zighielden met reclame voeren willen dat nu graag. Ze zien resul taten." Er zit eeng roei in reclame dus, vooral in de audio-visuele, maar zeker ook in de geschreven media: kranten, tijdschriften. Bu ro Zwiers/Minnaard is uit z'n jasje gegroeid: maakte een enorme ex pansie mee en groeit nog steeds. Sinds drie jaar een B.V. met E. Minnaard uit Rotterdam in welke plaats een kantoor gevestigd is waar drie mensen werken. Hier vindt de media-administratie plaats. In Zevenhuizen is men voornamelijk creatief bezig. LOOPBAAN 22 jaar geleden begon Jan Zwiers voor zichzelf met een mini-recla mebureau. Zijn vrouw was zijn enige medewerkster. Op een zol derkamertje aan de 's-Gravendijk wal in Rotterdam hadden zij hun studiootje. Jan Zwiers werkte, na dat hij zijn studie aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten had afgerond, drie jaar bij een 'baas'. Zijn creativiteit kreeg gëstalte in het ontwerpen van folders en sui kerzakjes. De artistieke aanleg en opleiding van zijn vrouw, die een zelfde opleiding genoot, maar dan de afdeling 'mode' van de Academie, had veel inbreng toen het bedrijfje groeide. Al gauw kre gen ze meer klanten, waarvan één er nog steeds bijhoort: de Heide- mij. De opdrachten voor het ma ken van advertenties voor een pu blic relationsbureau werden ook met beide handen aangegrepen. Dankzij dit bureau groeiden de contacten, al bleef het keihard werken voor weinig geld. Van de 's-Gravendijkwal verhuisde men met drie medewerkers, naar een Nieuwerkerkse drive-in-woning, die al direct te klein bleek. "We In Zevenhuizen werd een huis ge bouwd, aan de Hennipdreef, dat ook snel te klein was. "We dach ten toen dat het groot was, dat het het eindpunt van onze zaak zou zijn. Nu is die studio onze slaap kamer en beslist niet groot. Na een korte periode, waarin we weer groeiden, ging het echt niet meer en heb ik contact met de toenmalige burgemeester opge nomen. Door tussenkomst van de gemeente werd het ons mogelijk ait perceel grond naast de Gere formeerde kerk te kopen. Om-dat het in de loop van tijd ook weer te klein werd is er vier jaar geleden weer een gedeelte aangebouwd, totdat ook dit te klein werd. Vanaf dat tijdstip hebben we lopen pie keren: waar zullen we heengaan? Midden augustus 1985 hebben we de beslissing genomen dit pand te verkopen. We schakel den makelaardij van Dongen Per- dijk in. Deze opperde het idee om te bouwen aan de Loswal. Uiter aard was hier in dit pand nog wel een verbouwingsmogelijkheid ge weest, maar dan zou het in de toe komst onverkoopbaar zijn. Door architect Ben v. Oosten uit Nieu werkerk werd een plan gemaakt voor een bedrijfspand op de Los wal. Dit leek gunstig, ook in prijs. Alhoewel ik nog niet zo enthousi ast was, maar de begroting haal baar leek kon ik er vrede mee hebben. Totdat de werkelijke kos ten bekend werden. Die bleken 50% hoger dan verwacht. Boven dien wilden we dan toch dit pand aanhouden, zodat we met twee gebouwen bleven. Omdat ik be slist niet verder wilde springen dan onze polstok lang is, hebben we besloten de aankoop van de grond aan de Loswal, ongedaan te maken. Het heeft me een sla peloos weekeinde gekost. Daarna werden er knopen doorgehakt. Maandag 's morgens werden de medewerkers op de hoogte ge steld dat het plan nieuwbouw aan de Loswal niet doorging en daar na moesten de bank architect, de bouwer en gemeentebestuur op de hoogte worden gebracht. Ik vind het erg jammer dat we uit Zevenhuizen verdwijnen, maar het kan niet anders..." aldus Jan Zwiers. De Kruisvereniging Gouwe-IJssel organiseert voor de le den van het Groene Kruis Zevenhuizen/Moerkapelle 4 thema-avonden voor ouders van peuters (11/2-3VHarigen) Eén van de wijkverpleegkundigen verzorgt in samenwer- werking met een opvoedingsvoorlichtster deze 4 avonden. De thema's zullen zijn: waarom eten en/of slapen peuters soms zo slecht?; drift, hoe ga je ermee om?; straffen of verwennen, waar ligt de grens? Er zal een inleiding gehouden worden, waarna er gelegen heid is over het onderwerp met elkaar van gedachten te wis selen en tot het stellen van vragen. Het is de bedoeling dat men aan alle 4 de avonden deelneemt. Dat/tijd: op dinsdag 21 en 28 oktober en 4 en 11 november 1986 van 20.00-22.00 uur. De thema-avonden zullen worden gehouden in één van de wijkgebouwen van Zevenhuizen/Moerkapelle. Aanmelding vóór 13 oktober 1986 bij: Kruisvereniging Gouwe-iJssei Tel. nr.: 01828-17377 tussen 9.00 en 17.00 uur. of bij de wijkverpleegkundige Piëta Speksnijder. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4