O swinoHdS aairiAao S JRHS3TH 2 KILO BETALEN Plakkerig gebeuren... FILM ZEVENHUIZEN is aan het 10e seizoen begonnen Fa. J.v.d. Jagt en Zn. drukkerij elgersma OS y JOOA -z I uba suo jed riH3M>ivai3>iNV3 ua -Qooua. GEVRAAGD: MEISJE voor snackbar in Zoetermeer InL: tel. 079-311155 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Cracker Hash in De bonkelaar Snoep verstandig, eet een appel' Bestel nü uit de fraaie Kerst- en Nieuwjaarskollektie van Kennemer-kaarten bij uw drukwerkspecialisf: ^Vist u dat u voor een goede film niet naar de bioscoop hoeft, omdat er maandelijks filmvertoningen in Zevenhuizen plaatsvinden? Zo niet en u ïeeft belangstelling, dan moet u van het navolgende verhaal goede nota nemen. Zo ja, dan zult u het ongetwijfeld ook aandachtig lezen omdat u de kwaliteit van het gebodene kent legd en wordt bijgehouden door de heer Andeweg. Dr. Visscher van het dagblad Trouw schrijft de beste recensies, geeft een deskun dig oordeel over één of meerdere films. Verder uit NRC-Handels- blad en Volkskrant vele recensies (van o.a. Ellen Waller). Vanuit die beoordelingen wordt mede beke ken of een bepaalde film al dan niet geschikt is voor Zevenhuizen. Ook worden filmtijdschriften gele zen en bezoek ik eenmaal per jaar het filmfestival van Rotterdam. Het is wel jammer dat diverse ver huurbedrijven meer op de com merciële toer gaan en alleen nog maar populaire films in de ver huur hebben, speciaal wat de kin derfilms betreft." FORMULE Welke films vertonen jullie? "Goede films. Verantwoorde films." (z'n vrouw Ingrid vult la chend aan: Geen Rocky I of Ro cky II en zo..) De heer Andeweg: "Geen films waar geweld is om het geweld. Soms komt het wei eens voor in een film, maar doet het geen afbreuk aan de inhoud van de film, of is het zelfs functio neel in de film. In principe wor den er vier bioscoopfilms ver toond en vier van het filmhuis. Er is voor elk wat wils, doch de voor waarde is dat het kwalitatief goed is. We openen het seizoen met een 'uitsmijter' en eindigen er ook mee. Komedie is geliefd. TELEVISIE Een avondje naar de film, is dat dan leuker dan een film op de t.v.? "Jazeker, in de eerste plaats geeft het kleine tv.-scherm een film verkleind weer en ten tweede mis je de entourage. Het samen kijken zonder afleiding in het donker op een groot doek. Daarnaast beleef je een voorstel ling gezamenlijk en heb je iets om over na te praten. Dat na-praten begint al in de pauze. Eigenlijk ben ik daar geen voorstander van om midden in de film af te breken, maar het is wel goed om het te doen, immers je bent een avondje uit en je kunt ook sociale contac ten onderhouden. Na afloop ge beurt dat ook. Menigeen blijft nog even onder het genot van een ver frissing, even napraten." Zo'n filmvertoning in Zeven huizen heeft dus ook een so ciale functie?! concluderen we. Jammer vindt de heer Andeweg het dat de service van de Neder landse bioscopen terugloopt. Ten eerste de stilte, men reageert luid op het gebodene, vooral als men alleen op de titel afgaat en daar door andere verwachtingen heeft van de film. Daarnaast worden te gelijkertijd in diverse zalen, ver schillende films vertoond, waar voor maar één operateur dienst doet. Vaak worden de films over de rand van het filmdoek ge draaid. "Het is mij een keer over komen dat de film niet meer in de tandrol zat en enorm ging bibbe ren, wel tientallen minuten lang. Ik op zoek naar de operateur. Na een kwartier had ik hem gevon den...In Tsjecho-Slowakije, in Praag, bezoeken we op vakantie weieens een filmvoorstelling. In de bioscoop is het daar doodstil. Komen er mensen binnen als de voorfilm al begonnen is, wachten ze langs de kant en gaan pas zit ten als het even pauze is voor de hoofdfilm begint. Zulk aandach tig publiek heb ik verder nog nooit gezien...." (behalve Zevenhuizen dan). We praten nog wat over titels van films. Uit het overzicht van 9 sei zoenen film Zevenhuizen pikken we er enkele uit: 1982/1983: One flew over the cuckoo's nest. 'De moeder'. 1984/1985: 'Garp'. 1985/1986: 'Trading places'. 1981/1982: 'Driegroschenoper'. 'I never promised you a rosegar- den'. 1980/1981: 'Herfstsonate'. 'Ansichten eines Clowns'. Welke films dit jaar gedraaid worden is nog niet bekend, omdat de film commissie nog bij elkaar moet ko men. Dat gebeurt binnenkort. De volgende filmvoorstelling wordt op vrijdag 24 oktober gehouden. Op die datum wordt de Friese film 'De Dream' vertoond. Volgens de heer Andeweg een 'uitstekende' film, die zich rond de eeuwwis seling afspeelt. Hij heeft hem ge- 10 jaar film in zevenhuizen Het is zeker niet uit een opwelling voortgekomen om zoiets als een filmclub in het leven te roepen. Het gebeurde met een zekere scepsis.... Dat en nog veel meer vroegen we aan de heerG. Andeweg, filmken- neren liefhebber bij uitstek, in het Jagelijks leven wiskundeleraar aan de Samenwerkingsschool in Waddinxveen. Samen met de neer J.D. Dorrepaalrichttehij'film Zevenhuizen' op Pas si méchant que ca 'Ik had er eerlijk gezegd een zwaar hoofd in om een filmclub te ..tarten. In een paar plaatsen had k 't al zien gebeuren dat er ent housiast werd begonnen, maar dat deze al snel, bij gebrek aan be langstelling, werd opgeheven. Toch zijn we, mede op aandrin gen van mensen uit m'n omge ving, van start gegaan. Wel met veel voorzichtigheid. Voorstellin gen niet te frequent laten plaats vinden: beperken in aantal. Er zijn Umclubs die elke week een film voorstelling hebben, zoiets zou voor Zevenhuizen teveel van het goede zijn. Dat kunnen de men sen niet aan. Het eerste seizoen zijn er vijf films vertoond, het daaropvolgende jaar tien; daarna .ebben we het op acht gehouden. )at blijkt genoeg." Vat was de eerste film? 'Even denken, het was een Zwit serse regisseur..., wacht ik pak even de papieren erbij." Hij diept uit een stapen paperassen, waar onder twee catalogi van filmver huurbedrijven, een stencil waar op overzichtelijk gerangschikt al- 'e titels per jaar staan vermeld. "Hier, 'pas si méchant que ca', een komedie, die in de huiskamer bij Dorrepaal gedraaid is. Vervol gens één in Hotel Vos, waarna we enslotte in het dorpshuis beland den. Tot volle tevredenheid overi gens. De beheerder en zijn staf zijn ons bijzonder ter wille. De neer Andeweg vertelt dat er gedu rende één seizoen voor enkele voorstellingen uitgeweken is ge weest naar het Moerkapelse dorpshuis. VERTONING De films die vertoond worden zijn bioscoopfilms die van 35 mm. overgebracht zijn op 16 mm. heeld- en geluidsband. Dit is voor lubs, en scholen beter betaalbaar Ik denk dat Nederland uniek in Je wereld is, omdat er relatief veel 'erhuurders zijn die een geweldig assortiment aan films hebben." dij toont twee boeken, catalogi an films. Het ene met voorname lijk bekende titels van bioscoop- hlms en het andere met films die t bioscoop niet gehaald hebben. och zitten daartussen vaak hele goede films. Films die soms wat gere eisen aan het publiek stel en (bijv. door het gebruik van sym rollek). Elk seizoen vertonen we er wel een viertal van zull^e films. Het vorige seizoen was dat b. v. 'La Luna', moeilijk, maar wel mooi." FILMKEUS De heer Andeweg vertelt dat het publiek inspraak neeft in de keu ze van films. Er wordt twee maal per jaar een commissie van vier oersonen uit het publiek samen gesteld. Deze komt bij elkaar en akt aan de hand van de catalo gi en de recensies een keus. 'Film Zevenhuizen', thans met een be stuur van vier personen, te weten de heren Seffelaar, Zom, Dorre paal en Andeweg, beschikt over een aardig archief. Dat is aange zien. Het gaat over een politiek proces, wat historisch is: echt ge beurd. De film duur ca. U/2 uur. De eerste filmvoorstelling heeft al op 20 september plaatsgevonden met wat te genvallende belangstelling. Hoe wordt men op de hoogte gesteld van een filmvoorstel ling? "Soms kondigen we een film in de Dorpskrant aan. Niet al tijd mag de titel in de krant gepu bliceerd worden, omdat er moge lijk tegelijk in de bioscoop dezelf de film in de roulatie is. De dona teurs en leden worden in ieder ge val op de hoogte gesteld. Als do nateur betaalt men 10,-per jaar. Men ontvangt daarvoor alle film informatie. We hebben 15 dona teurs. Daarnaast zijn er de abon- nee's. 22 Personen (echtparen) zijn lid van de filmclub. Zij ontvan gen tegen betaling van 80,- per jaar toegangskaarten voor acht voorstellingen voor twee perso nen. Dit zijn zgn. 'koppelabonne menten'. Kan men een voorstel ling niet, dan kan men de kaart ten) aan een ander (tweetal) ge ven. Wie lid wordt op een tijdstip midden in het seizoen betaalt ge woon nog 10,- per voorstelling (toegang voor twee personen). Zijn er nog zeven voorstelling te wachten dan is dat 70,-. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Zij betalen aan de zaal 7,50 per persoon per voorstelling." Hoeveel personen bezoeken gemiddeld een voorstelling? "Tamelijk weinig. Een doorsnee avond zijn er ca. 30 bezoekers. Op een 'goede' avond zijn dat er 45 a 50, maar dat zijn uitzonde ringen." Komen jullie dan wel uit de kosten? "Omdat onze club onder de culturele commis sie Zeven Muzen valt krijgen we via hen elk jaar een paar hon-derd gulden subsidie. Daardoor sprin gen we er steeds weer né t uit. Vooral de eerste paar jaar is het een 'hutje bij mutje' leggen ge weest Na afloop van het vorige seizoen hebben we ons beraden of we wel verder moesten gaan. Met wat meer leden of donateurs heb je ook meer armslag." (mis schien komen die er nu wel na het lezen van dit artikel. Tot dusver timmerde de filmclub immers slechts summier aan de weg). Inlichtingen over film Zeven huizen, of aanmelden voor lid of donateur van de filmclub kan men bij de heer G. Ande weg, tel. 1919, Zevenhuizen. tussen 14.00-16. uur (vragen naar mevr. Den Otter). BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. Vrijdag 10 oktober treedt in De Bonkelaar, Beukenhof 5 te Wad- dinxveen, het folk-trio Cracker- hash op. Aanvang 20.30 uur. En tree 10,-, leden, cjp en pas-65 7,50. Op "SWANLA-HOEVE" zijn weer volop lekkere Hollandse appelen en peren uit eigen boomgaard! HERFSTVAKANTIE-AKTIE: 3 kilo halen (van midden-Coks, James en Goudreinetten) Knibbelweg 27 - Zevenhuizen Tel. 01802-1307 I Dagelijks geopend - woensdagmiddag gesloten] Wanneer ik naar een verjaardag ben geweest kom ik bijna altijd thuis met een schoon gezicht. Voor» de laatste familie-bijeen- korn?^ - dertig man - had ik me van tó^oren ook niet hoeven wasset; althans het stukje niet dat boven de schouders uit steekt. Van iedqr een pakkerd op rech ter- en linkerwang, dat zijn er sa men zestig. En sommigen doen het met drie! Bij het afscheid weer dezelfde ceremonie, dan heb je zo'n pakweg honderd en dertig kusjes te pakken. Ik heb geen stipjes op m'n wan gen waar gekust mag worden, dientengevolge krijg ik een grootscheepse beurt aan weers zijde van mijn voorgevel. In deze moderne tijd blijven veel mensen - ook ik - zitten als een volgend familielid zich meldt. Dat houdt ik dat het volgend spelletje zich steeds herhaalt: Buk en zoen...en buk en zoen... en buk en zoen zoen zoen. Zo'n dertig keer, steeds opnieuw Dertig maal honderddertig, dat zijn toch mooi negenendertig honderd kusjes die worden uit gewisseld op één avondje....ik word er een beetje plakkerig van Steeds weer opnieuw dat schouwspel... Ik heb daar een oplossing voor gezocht en gedeeltelijk gevon den. Gedeeltelijk, want ook hier in mag je niet altijd je eigen leven leiden. Als iemand binnen komt, de 'natte ronde' doet, dan kom ik daar niet onderuit. Een voorzichtige top in die richting bezorgde mij het antwoord: "Je bent toch niet vies van me?" Dus ik mag niet voor mezelf uitma ken of ik wel of niet zal kussen?! Maar als ik vertrek ga ik voort aan de kring rond met gestrekte rug. Een welgemeende hand druk vind ik op z'n plaats. De ja rige met wederhelft - als die er is - daar heb ik een kus voor over bij het verlaten van de fuif. Ik hik wel eens tegen die ontmoetin gen aan. Negenendertighon derd!! Laat ik het afronden naar benden omdat degenen die het vroegst komen het iets gemak kelijker hebben...dan blijven er nog altijd drieduizend flepjes over, en nu ik zó heb uitgere kend hoef ik helemaal niet meer. Corrie van Nierop ,'t is Kerst voor u 't weet" dorpsstraat 62a - tel. 01802-2289 a|pde>paoi^ - (70 jeeitssdjoQ :6epj0jez ua 6ep[UA s b UOq 0Z0p UBA 6üU0A0|U! U060} poojq u00 uba doo^uEE fiq

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4